Keresés

Részletes keresés

bohrer Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1980
Köszi Szele 78!

Már letöltöttem, de sajnos csak kutakról és nem kútfúrásról-gépekről írt az Öreg, sajna.Azért köszi hogy segíteni próbáltál. Van egy másik topik is hasonló témában,
Életmód-Házépítés lakásügyek-Kútfúrás itt az INDEX.hu-n. Ez a fórum, már inkább a hidrofor+gardena öntözőfejek címet érdemelné. Nem akartam megbántani senkit, de a másikon tényleg a gyakorlati kútfúrással foglalkoznak mostanság.Vannak videók, linkek, okos ötletek.
Előzmény: szele78 (1979)
szele78 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 1979
ha adol egy mail cimet szivessen elküldöm a könyvet. szele78@freemail.hu
Előzmény: bohrer (1965)
LRNELSON Creative Commons License 2008.01.13 0 0 1978

Avagy hervasztó verzióban:

Sikerült megfúrnod egy olyan vízréteget, mely szennyvízzel erősen terhelt (inkább ez a verzói a valószinű) és a bomlástermékek szagát érzed.

Előzmény: berkes_laszlo (1976)
gányamunka Creative Commons License 2008.01.12 0 0 1977
Hurrá....gyógyvíz a kertben...! Egy kis reklám, és jönnek a kutsaftok...
Előzmény: berkes_laszlo (1976)
berkes_laszlo Creative Commons License 2008.01.11 0 0 1976

Sziasztok!

 

Nekem a fúrt kútam már megvan és a vízhozama is kitűnő,de egy kis próbléma azért van vele: a víz néhány napos használat után olyan szagot áraszt, mint egy záptojás!

ebből én arra következtetek, hogy gáz formájában ként tartalmaz.

Van valakinek valami jó ötlete, ennek az orvoslására?

előre is köszi

 

Laci

freex Creative Commons License 2008.01.07 0 0 1975
Mire gondolsz, hogy nem jó helyen keresek?

Egyébként a gyerekem a hétvégén megszivatott, mert bentről telenyomta a kültéri csövet vizzel, ami kb. 15 m hosszan csodálatosan belefagyott. Le kellene bontani a csövet, kifűzni mindehonnét, kiolvasztani, vissza az egészet, 2-3 órás munka, inkább megvárom az olvadást. Holnapra +5-6 fokot mondanak, YESSS.
Helyette szombaton mezei obi-s tömlővel összekötöttem a kinti és benti rendszert. Olyan hideg volt, hogy mire az asszony a mosógépből kipakolt meg visszapakolt, belefagyott a tömlőbe a víz.
Előzmény: HUNYOR (1974)
HUNYOR Creative Commons License 2008.01.05 0 0 1974
Mindenféle kapcsoló létezik, csak nem jó helyen keresed....a Te problemád nem is problema... :-))
hali
Előzmény: freex (1971)
LRNELSON Creative Commons License 2008.01.05 0 0 1973

A linken megadott szelepek kb. 0,4-0,5 bar nyomás alatt nyitnak.

Érzékenyek a szennyeződésre, ezért a cső alsó részére nem szabad szerelni őket.

 

Vannak rézből készült, jobb minőségű szelepek is.

Előzmény: garamka (1972)
garamka Creative Commons License 2008.01.04 0 0 1972
Előzmény: freex (1971)
freex Creative Commons License 2008.01.04 0 0 1971
Még valami hozzá. Létezik olyan "csap", amelyben van nyomáskapcsoló? Arra gondoltam, hogy amikor pl. 1 bar alá esik a nyomás automatikusan kinyit. Ugyanis a hátsó épületet belülről tudom áramtalanítani, ha áramtalanítás után bent leengedem a nyomást, kint a "csap" kinyitna és leengedné a vizet a rendszerről.
Előzmény: freex (1970)
freex Creative Commons License 2008.01.04 0 0 1970
Kicsit off a kérdés, de hátha valaki tud valami okosságot a problémámra.
A kinti épületből egy fél "-os kpe csövön nyomja a vízmű a házba a kútból nyert vizemet wc öblítésre, mosásra. Sajnos nem tudom a csövet leszigetelni, leásni sem, így a minusz pár fokos hidegben teljesen lefagy. Már 2-szer ki kellett szednem a csövet kiolvasztani a jeget. Azóta azt csinálom, hogy reggel bekapcsolom a vízművet, este meg ki és leengedem a vizet a csőről teljesen. Ehhez ki kell mennem a vízművet kihúzni a vizet pedig leengedni a rendszerről, kicsit macerás. Reggel meg vissza az egész.
Arra gondoltam, kaphatóak ilyen távirányítható konnektorok, azokkal meg tudnám csinálni, hogy egyikkel a vízművet kapcsolom ki, a másikkal pedig egy mágnesszelepet vezérlek, ami leengedi a vizet. Csak ezek a konnektorok sem olcsók, ráadásul 10-20 m-t tudnak átvinni szabadban. Itt meg van pár fal is közben...
A másik ötletem, hogy teszek a lakásba egy mágnesszelepet meg egy időzítőt, ami x időnként y időre kinyit, ezáltal a csőben lévő "megfagyni készülő víz" megmozdul, a lakásba kerül és lefolyik. Pl. óránként, vagy nagy hidegben fél óránként kinyitja a mágnesszelepet kiengedve ezzel pár liter vizet, így talán nem fagy be.
Ötletek?
freex Creative Commons License 2008.01.04 0 0 1968
Iszapológödröt ásni nem lesz a legkellemesebb (gondolom öblítéses fúrás lesz). Azért ha tudsz, készíts pár képet és rakd fel ide a fórumra a tapasztalatokkal együtt. Legalább kicsit "színesebb" lesz a topic. Meg a jó pap is holtig tanul.
Előzmény: Törölt nick (1967)
freex Creative Commons License 2008.01.04 0 0 1966
Simán. Az első 40-60 cm után olyan, mintha bármikor máskor fúrnál. Én is február körül fúrtam, néha a sz@r is belémfagyott. Volt úgy, hogy letettem a csavaranyát az asztalra, mire 2 perc múlva használni akartam, egyrészt odafagyott az asztalhoz, úgy kellett lekalapálni, a szarabb viszont az volt, hogy a sár, ami lentről jött szintén belefagyott a menetbe.
Amikor meg feljött a nap és kicsit olvadt a talaj, minden tiszta dagonya volt, érdekes volt a csőrlöt tekerni a sikamlós talajon. De végül is elkészült, mire kijött a tavasz-nyáreleje addigra letisztult, szépen beállt.
Csak biztatni tudlak...
Előzmény: Törölt nick (1959)
bohrer Creative Commons License 2008.01.03 0 0 1965

Topiktársak!

 

Valaki belinkelt egy könyv címet :Léczfalvy Sándor KÚTÉPÍTÉS, valami fizetős oldal volt, az is le volt írva hogyan kell free letölteni, de az oldalra lépve sehogyan sem találtam a könyvet, kérném a segítségeteket.

Tisztelettel.   Bohrer

bohrer Creative Commons License 2008.01.02 0 0 1964
Szevasz Hunyor!

Volt kútfúrás is, kb. 20 lehettem, már igencsak drágult a víz hogy locsoljunk belőle.
Édesapám csőhálózat szerelő könyvét olvasgattam (imádom a műszaki novellákat),
ez is ÁDÁM-ÉVA-tól kezdi, geológiai ismeretek, talajrétegződés, majd Norton kút, ásott kút , csápos kutak, fúrt kutak...
Ahogy kifúrtam az első 10m -es talajvízkutamat, jöttek a szomszédok is hogy csinálni kéne, meg barátnak, volt egy pár, természetesen max.egy sört fogadtam el és segítsenek Ők is melózni. Mind üzemel azóta is.
110-es PVC kutak, ebbe ment bele a ruszki búvár ,nem tudom volt-e akkoriban KG cső, de olyan sem volt aki mondta volna hogy az erősebb.
Nálunk akkor még működött a "lengyelpiac" hozták az oroszok a fúrógépet, szivattyút stb., de drága volt Bp. közelében , legendás volt a nyíregyházi és a miskolci zsarnai . Akkoriban villanymozdonyszerelőként ingyen utaztam miskolcra és hoztuk nagy örömmel a szivattyúkat. Képzeld 260W olcsóbban mint nálunk a 200-220W, micsoda erő legalább 1dl + percenként. Ezek minfenkinél beszartak gyorsan
5 perc 1nap 2-nap az enyém 13 évig bírta. Ekkor mindenki a KAMA 10 -es 400W-ost vette, ehhez a kúthoz pont jó 40L/perc, okádja a vizet akár 24 órán át.
Volt aki beletette az álló 700W os ruszkit, de 5-perc után felbőgött a motor kikapta a vizet, csak emésztő szívatásra jó, vagy???? nagy vízhozamú komoly mély kutakhoz! Sok hasznos dolgot tanultam a fórumon, köszönettel veszem.
Előzmény: HUNYOR (1963)
HUNYOR Creative Commons License 2008.01.02 0 0 1963
...csak mehajolni tudok....( báááár, a kútásás kimaradt......na, ez vicc volt)

jó egészséget!
Előzmény: bohrer (1961)
muszaj Creative Commons License 2008.01.01 0 0 1962

Üdv !

 Én azt hittem , hogy egy lottó 5ös méretű szerencse kell ahhoz , hogy egy "hasonló" cipőben járó emberre találjak igaz én nekem nem ennyiren drasztikus okok miatt .

 Az is igaz , hogy nekem az ipari robottechnika kimaradt , helyette van a kicsit nagyobb szabadságot adó nemzetözi tgk soförködés . A házépítés helyett viszont van az átépítés , a dupla munka természtes örömével .

üdv : a muszáj !

 Míg el nem marad :

Békés Boldog Újévet Kívánok

Mindenkinek !

Előzmény: bohrer (1961)
bohrer Creative Commons License 2007.12.31 0 0 1961
Nappapa!

Édesapám ezermester volt, vérbeli!!! 12-13 évesen már "tisztában voltam azzal" mi a menetvágás hegesztés gyalulás stb, sajnos 13 éves korom óta mindent magam kell csinálnom , hirtelen én lettem a családfő ..............
34 év alatt többet éltem mint más 60 éves korára. Teljesség igénye nélkül: fémipari munkák, esztergálás, hegesztő vizsgák, villamos gépek, autó-motor szerelés, villanyszerelés, ácsmunka, dryvit szigetelés, hidegburkolás, viz közp. fűtés szerelés,
gázkészülék szerelés, festés tapétázás, pár év sírköves munka másodállás járművill.szerelés mellett, jelenleg ipari robotok javítás programozás, díszműkovácsnál lakatos munka , falazás (saját ház építés) stb.
Félre ne érts ez nem dicsekvés akar lenni, rengeteget tanultam, menni kellett a dolgok után pl. robotok németország, 2,5 éves korom óta könyvtári tag vagyok, akkoriban anyukám mesék gyerekversek, tizenéves korom óta viszont csak szakmai könyvek amihez nem értek ott a műszaki könyvkiadó könyvei, volt hogy kereskedelmi forgalomba nem hozható szakmunkás könyveket szereztem pl. kőműves ismeretek. De igazán a gépek állnak hozzám közel. Aki szegény annak mindenhez érteni kell, épp elég az alapanyagokat megvenni.
Előzmény: nappapa (1958)
muszaj Creative Commons License 2007.12.31 0 0 1960

 Üdv !

 Nem tudom te merre laksz , én a mecsekben . Itt épp szakad a hó . Amúgy meg ugyis azt szokták mondani akkar kell csinálni amikor jól esik .

 Ha mást nem hát Boldog Új évet , ja és jó szelet hozzá !

 

Előzmény: Törölt nick (1959)
nappapa Creative Commons License 2007.12.31 0 0 1958
... a megállapításaidból látszik, hogy sokat tapasztaltál...Téged már nem lehet megvezetni...
Előzmény: bohrer (1957)
bohrer Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1957
Olvastam a wartburgos sztorit, de a villanymotor egyszerűbbnek üzembiztosabbnak tűnik, igaz szántóföld közepén nem lehet vele kutat fúrni.
Nekem csak 230V van otthon, átlag háztartásban 20-25 A, a 380/220 as motorok maxxximum 4kW trükkös nagy indítókondival relézve nem nyomják le ezt az automatát. 1fázisnál ez 70-75 százalékát adja la a teljesítménynek, tehát 3Kw leáttételezve talán elég lehet? Minden képen a kútfúró kocsin ( ARO, UAZ villanymotorokat láttam, biztosan 3 fázisú bika nagy motorok, de minden kuncsaftnál ahová járnak lenne 400V ? De legalábbis a szomszéd már hozná is a hosszabbítót, ugyan már nem-e akarnak épp kutat fúrni? A Kompresszorozásra is kíváncsi lennék, valaki írta itt hohy jó a teszkós is ( 1,1kw gumimembrános fos Einhell és sorstársai), légszállítása 170L/perc gyakorlatban a napokban fújtam vele kb 10 percig előtte feltermeltem a tartályt 8 barig kb. 1percig tartott a tisztítópisztollyal pisszegtetve, nem folyamatosan nyomva, utána stabilan tudta a 2-3 bart BRAVÓ. Mondanom sem kell 10perc után odasült a kezem az aluházához, még 1 perc és leég. Itt meg 2 hétig éjjel nappal kéne mennie?De min fél napig, mekkora percenkénti légteljesítmény kell, elég egy 2 hengeres buszkompresszor, vagy utánfutó méretű diesel motoros mint az útépítőknek? Ez 160-180mm átm. és 20-40 méter mélységig érdekelne.
freex Creative Commons License 2007.12.27 0 0 1956
Nálunk (a városban) most fúrnak/fúrtak egy 300mm-es 400-600 m mély termálkutat, ehhez olyan 100kW kellene, de a kútfúró egy trükkös megoldással úgy alakította, hogy ha jól emlékszem 5 v. 10 kW-os motor is elegendő hozzá.
A fordulatszámot iszonyatosan keveselem, 4-8 mp 1 fordulatra? Egy izmos motor szétszed mindent, ha egy kőbe elakad. Ha jól tudom, 1 mp/1 fordulat az ideális, ha a talaj nehéz, csakis nagyon kicsi előtolással szabad dolgozni. Nálunk ez kőben 1 cm/perc volt, hogy legyen ideje a fejnek összemorzsolni a követ. Ennél nagyobb előtolásnál előbb-utóbb tutira lent maradt volna a komlett rudazat fejjel.
Egyébként a benzinmotor sem rossz megoldás, volt itt a fórumon valaki, aki kétütemű Wartburg motorral hajtotta a kútfúróját. Na, gondoltam, az a gatyájából kizabálta, annyit ehetett. Valóban, egy bizonyos mélység után már igen, mint mondta. Ez a bizonyos mélység 60m (!!!) volt, addig 5 l (!!!) benzint evett meg.
Szeretnék én is 5 l benzin árából 60 m-ig fúrni...Egyik környékbeli kútfúró fél milláért csinálta volna meg...
Előzmény: bohrer (1955)
bohrer Creative Commons License 2007.12.25 0 0 1955
Sziasztok, kellemes ünnepeket Mindenkinek!

Érdeklődöm , tudja-e valaki mekkora teljesítményű villanymotor ( KW, Nm, áttétel,értékek) kell egy 160-180mm átmérőjű kútfúrógép fúrótengely meghajtásához. Tudom, erőtartalékból sosem elég. Olvastam olyat hogy 2kw motor 200-szoros áttétellel, de ez 1440/min esetén 7,2 2800/min esetén is csak 14 lenne
8 ill 4 mp lenne egy körülfordulás, ettől a kézi fúrás is gyorsabb.
Beszéltem olyannal aki robbanómotort ajánlott 50LE körülit, de a kisebb gyári gépeken villanymotorokat láttam a fotókon, ( UAZ, ARO mögé szerelt gépek).
Kellemes pihenést, és téli semmittevést kívánok.
muszaj Creative Commons License 2007.12.25 0 0 1954

 

    Békés Boldog Karácsonyt mindenkinek !

 

nappapa Creative Commons License 2007.12.25 0 0 1953
..jó, jó, igaz ami igaz, de már jobb a vásárolt, mint a barkácsolt...próba, szerencse...
Előzmény: muszaj (1951)
sasmadar1 Creative Commons License 2007.12.25 0 0 1952

Sziasztok!

 

Segitséget szeretnék kérni.

 

Vásároltam Szekszárd mellett egy hétvégi házat, és az udvarán lefedve találtam egy ásott kutat, 5 gyűrű látszik a vizszinttől a földszinig.Láthatólag sok víz van benne.

Szeretném eredeti állapotába visszaállítani.

Kitisztíttatni és kerekes kút formára kialakítani.

Szívesen és köszönettel vennék minden ajánlatot. 

muszaj Creative Commons License 2007.12.22 0 0 1951

 Üdv !

 De mi abban a kunszt ....?

 Semmi házi kinlódás , szenvedés .. ?

 Csak úgy egyszerűen bemegyünk és megvesszük ?

 Na jó ! biztos bennem van a hiba !

 

Előzmény: HUNYOR (1948)
szepfiu1 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 1950
Nagyon szépen köszönöm.
Előzmény: freex (1949)
freex Creative Commons License 2007.12.18 0 0 1949
Mail ment privátba.
Előzmény: szepfiu1 (1947)
HUNYOR Creative Commons License 2007.12.17 0 0 1948
Bocs, de akciós újságban olvastam cca. 2 hónapja, hogy komplett szélkerekes szivattyút árulnak...vagy az obi, vagy prakti....nem kell gatyázni, és olyan mint amerikai hőskorban...fényképen nagyon jól mutatott...
Előzmény: muszaj (1945)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!