Keresés

Részletes keresés

pohikopó Creative Commons License 2011.01.15 0 0 5267

A legjobb fűtés, különben is a nyitott gázpalack a hátadon típusú, egy begyújtással életed végéig erőteljesen fűt    :)

Előzmény: gmkiev (5266)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.15 0 0 5266

Ez, teljesen kizárt!

Előzmény: pohikopó (5265)
pohikopó Creative Commons License 2011.01.15 0 0 5265

Össze ne vesszetek   :)

gmkiev Creative Commons License 2011.01.15 0 0 5264

Ha pelletről akarsz írni, bármit, arra ott a pellet topik.

Ha faelgázosítóról, akkor meg vannak azért az említetten kívűl valódi elgázosítók. Igaz, ellentkező égtájról.

Mellesleg, befogadó vagyok (úgy tudom) minden véleményre. Kivéve az említettet.

Aztán olyat sem láttam még a fogyasztóim közül, akik ott ültek farigcsátak, gyalulgattak a kazánházban tüzelő anyagot gyártva!:)))

De ezt is elhiszem, ha komolyan állítja az aki már látott.

Mit jelent a háttér vezérlés, bővebben?

Előzmény: Alfato (5263)
Alfato Creative Commons License 2011.01.15 0 0 5263

Igen eléggé nyilvánvaló, hogy veled szemben minden balgaság, ezt már tapasztaltuk, szerintem meg plusz az a balgaság, hogy egy minimális komfortért, szárírjuk aprítjuk meg pelletáljuk a fát. Erre volt a gyalulásos hasonlatom. Persze mindegy gondolom, mert ezek szerint a megmunkálás élő ereje és költsége plusz az energiája neked ingyen van, no meg a szerszámkopás stb., ami racionálissá teszi számodra pl a pellet fűtést. Ugyanez a véleményem a Stropuva kazánról: fel kell aprózni a fát a működéséhez. Nem vitatom el, hogy vannak helyek és személyek kiknek pont ez jó, de általánosságban nem ez a jellemző. Vagyis a komfortomat az elnyújtott idő távolság adja amit két gyújtás között élvezek melegben, plusz a jóval kisebb ráfordítást a tüzelő megmunkáltságát illetően.

 

Mert van olyan pellet kazán aminek a háttér vezérlését építettem, ami csak be lett üzemelve, majd ott lett hagyva, mert az üzemeltetése nem rentábilis, vagyis maradtak a vegyes kazán nappal és gáz éjszaka megoldásnál, ráadásul egy Óvoda....és így lettek olcsóbbak...

 

Elnézést az OFF írásért.

 

Tamás

Előzmény: gmkiev (5262)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.15 0 0 5262

Azért egy kicsit még olvasgass a fórumon.

Beretta is van itt, igaz nem 9 mm-es!:))))

Amit írtál kicsit olyan balgaságnak tűnik.

Nekem.

Előzmény: Alfato (5261)
Alfato Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5261

Valamiért a pellet kazánok esetében mindig az jut eszembe, hogy biztos fejbe lőném magam, ha azért a nem túl nagy előnyért mondjuk a kazánomba gyalultatnám a fát (pellet készítése), hogy kényelmes legyen. Szerintem elég komfortot tud nyújtani egy jól méretezett faelgáz rendszer, és nem utolsó sorban minimálisan megmunkált fával üzemeltethető (lásd előző hsz, amiben az apróra vagdalt fa a Stropuva csodába)...

 

Tamás

Előzmény: vead (5256)
Alfato Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5260

Csak azért kérdeztem, mert én is láttam, hogy igen apróra vágott fával üzemeltették. Nomármost engem erre a rendszerre nem tudnának rábeszéli, mivel még ezzel is többet kellene dolgozni, mármint vágni, hasítani apróra a fát, hogy ki lehessen szolgálni. Az Atmosba meg belelököm a rönköket.... kínlódna vele a hórihorgas fene.

 

Tamás

Előzmény: Blue_Sky_007 (5230)
pohikopó Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5259

Szerintem ne variáld túl. Vegyél egy nagy vigas vagy atmos kazánt 2000 liternyi puffer tartállyal és naponta 2 naponta befűtesz vele, ez bőven kibírható, a köztes időben meg a gáz kényelmét adja. Én tegnap este fűtöttem be, 18.00-kor, este 23.00-ig 22 fok volt, onnantól reggel 4.30-ig 20, majd ismét 22 fok egész nap, de ma este már be sem fűtök, mert annyira enyhe az idő kint, hogy még 70 fokon áll a puffer teteje, szóval reggelig kihúzza, majd befűtök akkor.......

Előzmény: vead (5256)
kod1111 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5258

Atmos és Vigas van bőven, itt a fórumozók között  szinte mindenki elégedett velük és az áruk is "kicsit" kevesebb mint az előbb emlegetett fűtési alkalmatosságnak.

Előzmény: vead (5256)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5257

Hát igen a pellet egy nagyon jó dolog. Szabályozhatóvá tették a fafűtést és a gáz kényelmét adták vele. Csak többe is kerül mint a gázfűtés.

Gondolom olvastad globalstone hozzászólását (a másik topikban), abban a lényeg benne van.

Ezek a biomassza cucok tök jók, ha van egy gazdaságod, van olcsó beszerzési forrásod (ami ugye kutyavacsorája).

Nagyon nehéz ma dönteni. Szigetelni kell, több lábon állni (gáz, fa, szén, nap, stb..) lehetőleg az alternatívokba fektetni (nap, szél, talaj), de abba is csak ésszel.

Más a leányzó fekvése ha van pénzed, akkor nem kell megtérüléssel vacakolni.

 

Most szerintem  (ma még), ha a megtérülést nézzük a faelgáz a tuti (a gázhoz képest).

Előzmény: vead (5256)
vead Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5256

Hát igen, mert az egyik honlap szerint egy STROPUVA S10U kazán 500.000 + áfa.

Megmondom őszintén, én eddig automata pellet kazánban gondolkoztam - azt ki lehetett volna hozni bruttó 800 ezerből - de mivel hetek óta mást sem olvasok a fórumokon mint hogy Magyarországon nem lehet normális minőségű pelletet kapni ezekbe a nagyon hiper-szuper-érzékeny kazánokba, amit meg lehet kapni attól vagy bekrepál az automata kazán vagy nem fűt normálisan.

Ezért is kezdtem el más fajta kazánok után kutatni, és ezért is nem tudom, hogy mit is kéne venni.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5252)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5255

OFF

Hát nem francia, ahol egy izzócseréért a szervízbe kell menni. ;-)

Nem is német, aminek a szervízköltsége az egekben.

 

Tehát?

Magyar. A MI autónk. (de abból "fél fullos")

ON

Előzmény: kod1111 (5253)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5254

Háromjáratú szelepek elosztóként beépítve, elosztó hatással, keverés a szelepen kívül, kazánkörben állandó tömegáram, a fűtéskörben változó tömegárammal. Ezt jelenti.

Előzmény: dudiix (5251)
kod1111 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5253

Nem tudom milyen autód van, de biztosan nem vágysz Trabantra, mert abban kevesebb az elektronika, ugye.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5252)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5252

Állítólag szénnel jobb (az U sorozat), de az vagy 100-al drágább.

Mint írtam nekem nincs vele tapasztalatom, csak olvasgatok róla, olyanoktól, akiknek van.

Engem is érdekel. De ennyiért nem, ez nagyon sok érte, ezt az oroszok is leírták, hogy irreálisan drága, a know-how-t kell megfizetned, nem az anyagot meg a minőséget.

Nem tudom, én vigast-t vennék, ha most választanom kéne. A lambda szondásat (bár lehet az is csak parasztvakítás).

 

Egy biztos, a Stropuva olyan mint a faék, egyszerű, nincs ami elromolhatna benne. Egy agyonelektronikázott vigas meg.... szóval, ha elszáll a szonda, vagy a többi hightech kütyü, akkor lehet a zsebbe nyúlni.

Előzmény: vead (5250)
dudiix Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5251

Nekem ESBE TV van a rendszerben, nem tudom, hogy miben különbözik a VTC-től. Ami viszont érdekes, az a hozzá adott bekötési séma! 

Itt a link: http://infoweb.esbe.se/files/52091/Anvisning_TVventiler_98140033_utgD_LR.pdf

A 72 °-osnál általam még nem látott bekötés javasolt.

Vélemény?

Előzmény: bollazoli (5246)
vead Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5250

Hát ez nekem nem igazán jó hír.

Pont azért kezdtem el nézegetni ezt a kazánt, mert azt írják róla, hogy fával több mint 24 órát ég, szénnel pedig 2-4 napot is egyhuzamban.

De ha csak 10 órát bír ki max...........hát.........

Nem tudsz valami jó kazánt ajánlani?

Köszönöm.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5241)
bollazoli Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5249

koszi, egyenlore atforditottam. az elso ketto samott teglat pedig keresztbe raktam igy nem tud lemenni koztuk a meleg, majd meglatom igy, hogyan birja :)

Előzmény: gmkiev (5247)
kod1111 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5248

Hát azért a 740E Ft-os sem kevés érte.

1. Főoldal
   
2. HÍREK
   
3. Rólunk
   
4. Branch ALPHA kalóriatartalmú
   
5. Termékek
          
* Gáz fali kazán
                
o gázmelegítők Dual AOGV - 24 OT
                
o gázmelegítők Dual AOGV - 24 CP
                
o Hivatal egyhurkos fűtés gáz AOGV - 32 W
                
o gázmelegítők Dual AOGV - 32 CP
                
o Hivatal fűtés kondenzációs AOGV - 50-CP
                
o Hivatal fűtés kondenzációs egyhurkos AOGV - 50-CP-02, egy sor kapcsoló a kazán
          
* Meleg víz gejzír
                
o Hivatal azonnali gáz-víz-fűtés fali HSV-25-CB
          
* Forróvíz kazán szilárd tüzelőanyagok
                
o Forróvíz kazán szilárd tüzelőanyagok 12 KW
                
o A kazán szilárd tüzelőanyagok 20 kW
                
o A kazán szilárd tüzelőanyagok 40 kW
          
* Radiátorok acél
                
o radiátorok acél "BORPAN" (Törökország)
          
* Cascade Fűtési rendszer AOGV
                
o Cascade Fűtési rendszer AOGV Alfa Calor (2-24 kazán 64-2500 kW)
                
o A rendszer kaszkád moduláris kialakítása a 64 kW-os és 2,5 MW
          
* Törölköző acél
                
o törülköző acél polimer bevonat
          
* Tartalmazza az öntöttvas radiátorok
                
o Tartalmazza az öntöttvas radiátorok
          
* Mágneses vízkezelő berendezések
                
o A készülék a mágneses vízkezelés MV-2
          
* Rugalmas rozsdamentes acélcsövek
                
o rugalmas rozsdamentes acél cső összekötő gáz-és víz
          
A készülék kapcsolat és szolgáltatások
                
o A készülék kapcsolat és szolgáltatások KJV - 1
          
* Elektromos meleg vízmelegítők
                
o elektromos meleg vízmelegítők GALMET
   
6. Szolgáltatások
   
7. Hol lehet vásárolni
   
8. Képgaléria
   
9. Kapcsolatok
  
10. Tanúsítványok

 
Hírek
10-01-2011

Részletének kifizetése a telepítés berendezések gyártása JV Alfa Calor "3 hónapig! Az ajánlat érvényes januártól júniusig 2011go év!
15-12-2010

2010 januárja óta, JV "Alpha-kalóriatartalmú" nem termel szilárd tüzelésű kazánok
23-11-2010

Kedvezmények a gyártott termékek Alfa kalóriatartalmú ", ha a telepítés ág" Montazhstroy "JV" Alpha kalória 20%-ra.
15-09-2010

Kapott egy megfelelőségi tanúsítványt a vámunió
15-09-2010

A közös vállalat az Orosz Föderáció OOO "Alfa Calor" Tver régióban., R. Nelidovo
26-11-2009

Vásárlás hitelre vagy más térítés ellenében a helyszínen!
29-05-2009

FIÓKJAI ALPHA-kalória minden területén KÖZTÁRSASÁG
03-05-2007

Az Ön kényelme üzletünkben ul.Selitskogo kilenc fut minden szombaton!
Hírarchívum

 
Szavazás:



Szavazás Eredmények

Termékek / melegvíz szilárd tüzelőanyag / melegvizes kazán, szilárd tüzelésű 12 KW
Melegvíz szilárd tüzelőanyag 12 KW
 
 
 
2010 januárja óta, JV "Alpha-kalóriatartalmú" nem termel szilárd tüzelésű kazánok KST - 12, KST - 20, az FTC - 40.
 
Mellett korszerű körülmények között egyre nagyobb jelentőséget kap, hogy helyi üzemanyagok, valamint a károsanyag-kibocsátás csökkentésében a légkörbe. Fehéroroszországban, a leginkább megfizethető és környezetbarát helyi tüzelőanyag a fa és fahulladék.
A mai napig az aktuális probléma az egyedi fűtés, távoli tárgyak, amelyeknek nincs földgáz-ellátás, valamint az áramellátás nem stabil.
Acél kazán szilárd tüzelőanyagok FTC Alfa Calor "- nagy kazán működik, fa, és nem igényel olyan áramforráshoz, amely létrehoz egy teljes függetlenséget a fűtési rendszer. Szánt fűtés családi házak és kisebb létesítmények, a kazán Alfa Calor "ad meleget és kényelmet a fűtött szobában semmilyen körülmények között.
Előnyök:

    
* Használd a megújuló energia olcsó, azaz a tűzifa.
    
* Magas hatásfok miatt a hatékony üzemanyag-égetés.
    
* Az akkumulátor élettartama - nem igényel áramforrást.
    
* Környezetbarát.
    
* A támogatás a felhasználó által meghatározott hőmérséklet miatt az automatikus ellenőrzés intenzitásának ég.
    
* Az égési idő egy rakomány legalább 8 órán keresztül.
    
* Nincs kellemetlen szagok miatt a gáz-szoros teljesítményt az égéstér.
    
* Az abszolút csendes működés, és a kényelem

Kényelem és biztonság
 
Az égési folyamat szabályozza egyszerű és kényelmes vezérlés közvetlenül kapcsolódik a csappantyú a levegő égés. A vezérlő produkálja a kívánt hőmérsékletet a fűtővíz, valamint a kazán automatikusan támogatja azt. Az aktuális hőmérséklet és a nyomás megjelenik egy közeli hőmérséklet és nyomásmérő. Kazán hőcserélő célja egy esőkabát a teljes magassága a területet, a kazán, amely gyors felfűtés és nagy hatásfokú. Tűzálló ajtók magas szintű tűzvédelmi, és szigetelt ház véd égési sérüléseket, amikor megérintette.
A biztonsági telepítenie kell a fűtési rendszert biztonsági szeleppel (mellékelve) vagy egy csoport biztonsági (a biztonsági szelep temperatureCALEFFI sorozat 544).

Sokoldalúság

Kazánok Calor FTC Alfa "három alkalommal kapacitások - 12, 20 és 40 kW-os, amely lehetővé teszi a hő iránti kereslet szinte bármilyen családi ház vagy egyéb apró tárgy. Ha szükséges, hő számos területen lehetséges, hogy egyesítsen kazánok egy kaszkád.
A kazán működik mind a zárt és nyitott fűtési rendszer. Telepítése esetén a fűtési rendszer a kazán Alfa Calor "is lehet csatlakozni a kazán indirekt fűtésű, hogy az Ön számára a szükséges elemzéseket a meleg víz.

Kiegészítő szolgáltatások és garancia

Kérésre, ki tudjuk számítani, hogy vegye fel és ellátják a teljes fűtési rendszer, valamint a víz-, csatorna, dymodouleniya és a szellőztetés. Kazán FTC "Apfa kalóriatartalmú" tartalmaz egy saját gyártói garancia - 2 év.

Nagy hatékonyság és a jövedelmezőség

Benyújtásakor már felmelegített levegőt közvetlenül az égési zóna biztosítja a leghatékonyabb égő üzemanyag, minimálisra csökkentve a korom keletkezik és a füst. A kamra felmelegített levegőt szállított a rozsdamentes teleszkópos cső. Különleges megnyomja a fa égő és egyenletesen osztja el a levegőt az égési zónában. Optimalizált égési folyamat biztosítja a szabályozási hatékonysága akár 80%. Az elv az "égő tetején" Nem égethetünk az összes egyszerre betöltött tűzifa - égetnek lassan, mint a levegő. Egy rakomány tűzifa, attól függően, hogy a sűrűség, sajátos működési feltételeit, elég 8 - 12 óra kazán működése, és még inkább a támogató a fűtési módot, vagy felhúzott a vízmelegítőt áramellátást. Az égő a kazán, speciális hőálló acél, ami hosszú élettartamot biztosít.
Magassága fal kémény legalább 6,5 méter. Vége a kémény felett kell lennie a gerincen az épület nem kevesebb, mint 0,5 méter. Vonatkozó részletes ajánlások felhasználásával és konfigurálása a szilárd tüzelőanyaggal működő kazánokat leírása a kézikönyvben.
 
A berendezés kialakításától
Bekötése nyílt típusú
Kapcsolási rajz Zárt
Szám száma
nn

Név Műszaki

KST 12
Alpha-kalória
 
1

Hőerőmű, kW

12
2

A elégetése egy egyszerű terhelés, óra, nem kevesebb

8
3

Üzemi nyomás a fűtési rendszer, MPa (bar)

0,1 (1)
4

Előremenő hőmérséklet a fűtés, ° C, nem több

95
5

Visszatérő víz hőmérséklete fűtési, ° C, nem több

70
6

A hőmérséklet-vízellátását, ° C, nem több

30 ÷ 90
7

Hatékonyság,%
hogy

80
8

Méretek, nem több
- Magasság
- Szélesség
- Mélység

 
1800
710
750
9

Súly, kg, nem több

140
10

Az átlagos időtartama kazán üzemeltetése, év

15
11

Átmérőjű cső táplált víz be

G 1 1 / 2
12

Átmérőjű cső visszatérő víz, hüvelyk

G 1 1 / 2
13

Füstelvezetés

természetes huzattal
14

Égéstermék, Pa., nem kevésbé

20
15

A belső átmérője a kémény a kazán, legalább mm.

150
16
A hosszú fa, legfeljebb mm. 380
17

Térfogata a kamra üzemanyag-betöltési, dm3

120

 
Kiskereskedelmi ár: 3.528.000 USD.

 
© 2007 - sooo Alfa Calor "


(017) 344-60-12 (017) 344-51-91 (017) 344-63-62

st. Selitskogo 9 Minden névjegy
Akavita: katalógus, értékelés, számláló honlapok Fehéroroszországban
MeghallgatásOlvasás fonetikusanSzótár - Részletes szótári találat megtekintése A Google Fordítót a következőkhöz használhatom:KeresésekVideókE-mailTelefonCsevegésÜzlet A Google Fordító névjegyeAzonnali fordítás kikapcsolásaAdatvédelemSúgó

Előzmény: Blue_Sky_007 (5244)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5247

Ha szétégeted, írsz és küldünk, vagy jössz érte. Nem túl drága.

Előzmény: bollazoli (5246)
bollazoli Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5246

Vigas 25LS-el olyan problemam volt, hogy 60fokos VTC511el 2es fokozaton jaratott puffer tolto szivattyuval az uzemi homerseklet 70fok koruli volt jopar oraig amig a puffer alja nem lett meleg elegge. Kicsereltem a 60fokos termosztat betetet a VTC-be 70esre. Most pillanatok alatt 80fokos az uzemi homerseklet es 88ig felmegy es azt tartja. Elvileg ez igy nagyon jo, de olyan ho van az elgazosito reszben, hogy az U alaku lemez ami samott teglakkal ki van rakva, az szabalyosan izzik sargan a kozepen ahol a teglak kozott van par mm hezag. Hat nem tudom hogy fogja birni mert mar az also vizszintes resze meg is hajlott pedig ranezesre 5os vagy vastagabb lemezbol van :(

spucc Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5245

 Mielőtt kijavítanád, értjük, 80 % hatásfokot.

 

Én is pontosítok: a kazán térfogata kivülről 0,516 m3. de ha drótos szerkezetet is beleértik, akkor még ennyi se.

 

 

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (5243)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5244
Előzmény: spucc (5242)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5243

Talán az ukrán vagy fehérorosz koppintásnál olvsatam, hogy ők már 10 óra égési időt adtak meg és csak 8x% hatásfokot.

Igen, nekem is gyanús az eredeti szövege.

Előzmény: spucc (5242)
spucc Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5242

 Örülök, hogy más is kezd egy kicsit a marketing mélyére ásni. Lesz ott még meglepetés más is.

Pl a magyar hatásfok 91,6, a szlovák 89, a cseh 85 %. :-)))

 

De érdemes a kazángeometriát kicsit jobban górcső alá venni, hogy lehet pl az s20-as 0,35 m3 -es "fűtőanyag kapacitás"-ú, amikor a a teljes kazántérfogat KÍVÜLRŐL 0,56 m3, és a kazánajtó kb a magasság felénél van. ?

 

Nem állítom, hogy a kazáz is vacak, csak azt hogy a marketingjének higgyen aki akar...

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (5241)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5241

Elkezdtem olvasni egy orosz fórumon a tapasztalatokat a Stropuváról.

Érdekes a tapasztalat és vegyes.

Egy dolog ami eszembe jutott az olvasás közben. Ha veszünk egy S10-t, amibe 25 kg fát lehet tenni, a fa max teljesítmény adata 1 kg-nak 4,2kW, akkor a 10kW-os kazán égési ideje nem több 10 óránál (ha a veszeteséget minimálira veszem). Tehát a 31 óra vagy marketing duma, vagy lefojtott kazánál igaz. Apropó, nagyon lefojtott kazánnál mindenki panaszkodik, hogy ömlik a kátránylé a kazánból, ráadásul ezeknek nincs alja, ezért a kazánház padlóján folyik. Ez igaz, ha 30%-os víztartalmú tüzelőt használnak, tehát lefolytott Stropuvát csak 15-20%-os víztartalmú fával szabad küldeni (az oroszok szerint).

A Stropuva az alap, övé a liszenc, de egy halom pere van állítólag hamisítás miatt, vagyis többen lekoppintották a kazánt.

A ruszkik saját számításaik alapján 86%-os hatásfokot hoztak ki jóminőségű fa tüzelése során.

Egyelőre ennyi.

Előzmény: F-40 (5231)
pohikopó Creative Commons License 2011.01.14 0 0 5240

Lehet, mert kollégámnál úgy működik évek óta, de biztosan jobb pufferrel, mert már ő is gondolkozik az átalakításon.

Előzmény: assy24 (5234)
pappgep Creative Commons License 2011.01.13 0 0 5239

Szerintem az atmos is, akármint a vigas müködik puf nélkül ,mert a működési elv azonos,sőtt a kombi tipusban gondolkok mert az szénre is alkalmas.

Előzmény: assy24 (5234)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 5238

Mert szerintem az egy home made összetaknyolt kazán volt, a gyári koppintása.

Előzmény: pohikopó (5233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!