Keresés

Részletes keresés

menton11 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17302

800 euro félpanzióval az sztem jó ajánlat,hol láttad,belinkeled?

Az apartmanok 4 főre(4 illetve 7 évesek a gyerekek,így sok apartmannál számolják fel nekik is az ágyat,helyet)70-90 euroba kerülnek.Szerintem 40-50 euroért 2 főre látsz,nem?

Előzmény: Sz37 (17301)
Sz37 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17301

amúgy mennyi a limit?  4 főre félp.= 800EUR az sok?

Mik az igények szeretnétek ellátást, vagy önellátó pártiak vagytok?

Előzmény: menton11 (17299)
bazidzsó Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17300

Ez melyik szállás és hány napra? Amiket én nézegettem Lindosban, azok 40-50€/nap áron voltak.

Előzmény: menton11 (17298)
menton11 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17299

Lányom az első gyerkőc:)Nekünk nem volt gondunk még soha a közbiztonsággal,de biztos azért zsebesek előfordulnak szép számmal.

Előzmény: bazidzsó (17296)
menton11 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17298

Lindosziból visszajeleztek 980 euroért tudnák odaadni,az nem túl olcsó:(Pedig nagyon tetszik

Előzmény: geodo1 (17295)
zsizsikke Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17297

Bocs, hogy belekérdezek, de a lányod a masodik gyerek?

Előzmény: menton11 (17288)
bazidzsó Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17296

Ez nem nekem lett címezve ugye? :)

 

Spanyolországot én is kedveltem, de anno (jó tíz évvel ezelőtt katasztrófális volt a közbiztonság a Costa Brava-n), ezért is váltottunk Görögországra.

 

Ja apropó: közbiztonság Rodoszon

 

Előzmény: geodo1 (17295)
geodo1 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17295

- olasz/francia távolságokhoz képest ez valóban nem nagy cucc, ráadásul a görög útviszonyhoz képest itt szélesebbek és kevésbé kanyargósak is az utak (de azért kanyargósak :) ). ha jól választasz központot és célpontokat ahová elautóznátok, elég lehet ez a távolság amit írsz, nekünk stegnáról a leghosszabb utunk monolithos volt, 80 perc, nem rohanós tempóban. ez falirakiból picit több, de cserébe rodosz város például vagy a reptér meg kevesebb.

 

- van még pár ilyen part, de többnyire kiesnek, szelesek, pl. az említett prasonissi mellett fourni beach is ilyen, mely gyönyörű, ha belefér, egy túrát megér, de nem gyermekes part, gyorsan is mélyül sajnos.

 

- a leírásodból nekem továbbra is stegna tűnik egy ideális választásnak, ár/érték arányban feltétlenül, még ha a partja csak feltételesen megfelelő is. de feltétlenül írj a lindoszi szállásnak, hátha van még szabad szobájuk, tényleg olcsóbb, mint az átlagos lindoszi árak. vagy, faliraki széle, amit javasolnak, ha az tényleg csendesebb már.

 

- busz van, a mellékelt menetrend működni szokott, persze azért görögösen. :)

 

- így van, átszállással lehet menni a reptértől. kérj ajánlatot a kocsira, mert sztem az éri meg fajlagosan a legjobban, reptértől reptérig igényelve azt: a transzfer költség kb. fedezni fogja 3 de lehet, h 4 nap bérlési idejét is. ráadásul tök egyszerű a kocsibérlés, se deposit, se önrész, se szigor. :)

 

- ha délebbre mész falirakiból busszal akkor nem kell bemenni rodoszra, ha a nyugati oldalra akkor igen.

 

 

én is nagyon kedvelem, spanyolországot, rendkívül szép és jó hangulatú hely. szintén voltam már pár helyen, bár ennyin nem, mint ti: costa brava, barcelona, malaga/costa del sol és tenerife.

Előzmény: bazidzsó (17291)
menton11 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17294

Köszi a javaslatokat,nagyon tetszenek ezek a strandok.

Előzmény: bazidzsó (17291)
menton11 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17293

Igen,persze:)

Igazából mi Spanyolországot-Portugáliát teljesen bejártuk a szigetekkel együtt,Majorca,Ibiza,Formentera,Tenerfia,Gran Canaria .Ha valaki tervezi arra utat,szívesen segítek.

 

Görögországban nagyon régen voltunk,most is férjem szerette volna főleg,én eléggé spanyol párti vagyok:)Még nem kizárt,hogy őszre nézünk vmit oda is ,meglátjuk Rodosz hogyan alakul anyagilag.

Közben találtam Faliraki szélén egy szimpatikus apartmant,várom a visszajelzésüket

 

Előzmény: geodo1 (17290)
Sz37 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17292

Szia, ha a 800 e Ft, az én írásomra vonatkozik, az 800 EUR volt/4fő.

Előzmény: menton11 (17286)
bazidzsó Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17291

Az egész sziget nem nagy,tehát 20-30-40km nem nagy távolság

Rodosz légvonalban ~ 70km hosszú. Ez úton ~100km-t jelent. Tehát a fejétől a farkáig:) autóval legalább másfél óra. A felső háromszög a legforgalmasabb (Rodosz város-Ixia-Faliraki).

 

Faliraki,Tsampika,Lindoszon kívül nem láttam,úgy istenigazából homokos partot(ha van,akkor tévedek,és légyszí írjátok meg:))

Ezek a legjobbak, de ezen kívül Prassonissi is kiváló és az északi oldalon kb. itt találtunk egy szuper strandot: https://www.google.hu/maps?q=36.342119,27.916505&num=1&t=h&z=17

 

Szállás tekintetében,tényleg nekünk annyira az elvárás,hogy legyen tiszta,ágy,meleg víz,hűtő,ne 15 éves angolok ordiblására,hányására kelljen éjjel kényszerből virrasztani,de semmilyen luxusra nem vágyunk,tehát 2 fő+2 gyerek részére nem fizetnénk ki soha 800 e ft-ot szállodára egy hétre,inkább elmegyünk majd ősszel még egy nyaralásra.

Akkor mint írtam Faliraki esetében a központtól távolabb kell keresgélni. Esetleg vedd fel a kapcsolatot Suzi_mou-val. Két szállodát is visznek itt, kérdezd meg, mit javasol.

Esetleg Lindos környékén vagy még délebbre kell nézelődni. Ha autót béreltek, akkor még az Ixiai részen is szét lehet nézni.

 

Buszközelkedés(vagy taxi) milyen?

Taxik árakat hol találok,tudja vki?

Szerintem jobban jártok, ha autót béreltek.

Előzmény: menton11 (17286)
geodo1 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17290

ügyesek vagytok. és tetszett a costa brava? :)

Előzmény: menton11 (17288)
geodo1 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17289

biztosan így van ez, persze.

 

tervek vannak, meglátjuk, odafent egyetértenek-e velünk. :)

Előzmény: bazidzsó (17287)
menton11 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17288

Szoktatás kérdése szerintem.

Nálunk születésük óta,úgy vannak szoktatva,hogy megyünk,utazunk,elaldutak/elalszanak a babakocsiban,pléden,strandon,idegen ágyban.Annyi fontos van,hogy mindegyiknek van egy-egy játéka,kispléde,amit viszünk,ha az ott(és ugye mi is) nincsen gond.Lányom június lejeén született,szeptember elején Barcelonába repültünk,onnan 1,5 hét alatt bejártuk a Costa Bravát kocsival,különösebb gond nélkül:)Persze voltak vicces helyzetek,meg le kell mondani néhány dologról,de szerintem ha jól vannak szoktatva a kicsik,nagyon jól tudnak alkalmazkodni és élvezik ők is.

 

Én is látom a családban,hogy van,akinél minden  fix,óvodás koráig nem viszik sehova a gyereket,még a nagyszülőknél sem tud elaludni,aztán csodálkoznak,ha 4-5-6 évesen elviszik nyaralni,és minden gond van.Férjem unokatestvéréknél pont ez a helyzet,így nem csodállom ha ilyenkor a nyaralás alatt még a tengerparton is örülnek ha ott vannak,és nincs kedvük kirándulni az egész éjszakai fentlétek után.

Előzmény: geodo1 (17285)
bazidzsó Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17287

Tényleg kíváncsian várom a fejleményeket:)

Mi sem hittük volna, de markáns a különbség:) Legalábbis egy pár évig.

Valami akkor készülődik ugye? :)

Előzmény: geodo1 (17285)
menton11 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17286

Az egész sziget nem nagy,tehát 20-30-40km nem nagy távolság,mi amikor még kisebbek voltak a gyerekek is voltunk Olaszoroszágban,Franciaországban,szóval ez nem lenne gond.Szeretjük megnézni a látnivalókat,túrázni általában a nyaralás fele alatt,a másik felében meg a tengerparton pihenni.

 

Nekünk csak a homokos part,és lassabban mélyülő tengerpart lenne a kikötés,a gyerekek miatt.Igazából én eddig úgy láttam,hogy Faliraki,Tsampika,Lindoszon kívül nem láttam,úgy istenigazából homokos partot(ha van,akkor tévedek,és légyszí írjátok meg:))Persze ha bérlelünk autót,simán bevállalható nem feltétlen ilyen rész is,ha 10-20 perc alatt homokos részen tudunk lenni.

 

Szállás tekintetében,tényleg nekünk annyira az elvárás,hogy legyen tiszta,ágy,meleg víz,hűtő,ne 15 éves angolok ordiblására,hányására kelljen éjjel kényszerből virrasztani,de semmilyen luxusra nem vágyunk,tehát 2 fő+2 gyerek részére nem fizetnénk ki soha 800 e ft-ot szállodára egy hétre,inkább elmegyünk majd ősszel még egy nyaralásra.

 

Buszközelkedés(vagy taxi) milyen?

Taxik árakat hol találok,tudja vki?

 

Itt találtam menetrendet meg árakat,ezek nagyjából fedik a valóságot?

http://www.ando.gr/eot/eng/BUS.pdf

 

Ez alapján ha jól látom Falirakira a reptérről nem megy közvetlen busz,csak Rodoszon átszállással,így lehet több embernek nem is éri meg,csak a taxi.

Meg jól gondolom azt is,hogyha Falirakiból szeretnénk kirándulni,akkor be kell menni Rodoszra és onnan tovább menni másik busszal?Tehát lényegében a "főváros" az origó,akárhova is akarsz eljutni xből yba ott át kell szállni.

A menetrend sem túl jó,szóval sztem érdemes majd kocsit bérelnünk,attól függően,hogy milyen taxi árak vannak.

 

Még nézelődöm délután:)

Előzmény: geodo1 (17282)
geodo1 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17285

ööö, szóval szted a mostani, a körültekintéseddel maximálisan egyetértő véleményem meg fog változni ebben a kérdésben? :) nos ezt nem hiszem, de remélem visszatérhetünk rá belátható időn belül. :)

 

kétszer görögországozunk. június legelején észak, a pelion félsziget. júliusban pedig két észak-égei sziget, ikaria és samos.

Előzmény: bazidzsó (17284)
bazidzsó Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17284

99%, hogy Kos...1%, hogy Rodosz:)

Ti merre mentek idén?

Előzmény: geodo1 (17282)
bazidzsó Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17283

Off:)

Egyről beszélünk, de mégis úgy érzem, hogy egyelőre (kettőnk közül) nekünk van ilyen tapasztalatunk. Mármint, hogy milyen gyerekkel utazni. Hidd el, másképp fogod látni ezt a dolgot, ha ti is (mert abban biztos vagyok ha lesz, akkor igen) elindultok világot látni:)

 

Senkit nem akarok befolyásolni, (szerintem nem is írtam ilyent) csak annyit javaslok, hogy több szempont (itt leginkább a gyerek számít) terveződjék meg a nyaralás. Azt természetesen tudomásul véve, hogy nem vagyunk egyformák és ami nekünk jó, az másnak nem biztos, hogy jó lesz.

Azt a tényt továbbá nem feledve, hogy a kérdező pont az egyik legmelegebb hónapot választotta a nyaralás időpontjának. Még egy felnőttet is megviselhet az ottani hőség, nem hogy egy kisgyereket. Ez is egy fontos szempont pl. annak tekintetében, hogy hol lesz a szállás és mennyit akarnak majd autókázni.

 

Igen elvittük az épp egyéves gyerekünket egy hosszabb útra, mondhatnám azt, hogy mindent számításba vettünk de nem:)

Volt olyan útközben, amire egyikünk sem gondolt:)

De most már ezt is megtapasztaltuk és felkészültünk (felkészültünk?!) rá...

On:)

Előzmény: geodo1 (17280)
geodo1 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17282

most is ilyesmire készülünk...

 

és melyik sziget vagy szigetek lesznek végül? :)

Előzmény: bazidzsó (17279)
bazidzsó Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17281

Csak 1 tipp, mi így csináljuk. Ez a megoldás persze nem garancia a legjobb árra, de sok szállásból tudsz "csemegézni".

Szoktam használni a Booking, Venere, Agoda, Tripadvisor (itt meglehet nézni a szállásokról készült értékeléseket is), TravelRepublic, Asda-Travel, stb. oldalait.

 

De megnézheted az én Kis linktáramban is a címeket direktben.

 

Ha találok olyant ami érdekel, akkor a kugliban kikeresem a weblapját (már amennyiben van neki). Ha szimpatikus, akkor írok nekik. Az esetek többségében válaszolnak, (ált. 1-2 napon belül) bár van olyan is, hogy 2x el kell küldenem nekik. Ha lehet, akkor ne freemail vagy citromail-os címről írj nekik, inkább Yahoo vagy Mail.com-ról.

 

Arra fel kell készülni, hogy az esetek egy részében, ha direktben foglalsz (nem szállásfoglaló oldalon keresztül) valamennyi foglalót kérnek.

Előzmény: menton11 (17272)
geodo1 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17280

nem hiszem, h ellenkezőjét állítottam volna bármiben is annak, amit írsz, teljesen egyetértek a tartalmával. viszont, mindazokat figyelembe véve, és azokkal együtt is, amiket mondasz még igaz, h sokan tudnak/akarnak/nemtudommialegmegfelelőbbige menni kisemberekkel is (lásd ugye például ti is ilyenek vagytok), sokan pedig nem.

 

szóval, én csak azt szerettem volna mondani, h ne prejudikáljunk, h egy gyerekes szülőnek mi meg hol volna a legjobb, mert azt gyerekes szülője válogatja. erre te vagy a legjobb példa: hiszen te elvitted a gyermeked egy éves korában is, mások pedig el sem tudják képzelni, h egy ennyire picivel útra keljenek még úgy is, ha csak egy helyben maradnának-jó nagy a különbség, pedig mindkettő kisgyermekes szülő és család, még se lehet ráhúzni egy sémát, hogy így kell vagy úgy kell, ez vagy az a jó. mindkettő (lehet) jó, szerintem.

Előzmény: bazidzsó (17279)
bazidzsó Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17279

Csak egy kérdés: nekem van egy olyan érzésem, hogy neked még nincs gyereked ugye? :) Ha igen, akkor mea culpa, mea maxima culpa:)

 

Gyerekkel-gyerekekkel (ami persze függ az életkoruktól és egyebektől: pl. hogy bírja az utazást, tud-e idegen helyen aludni, stb, stb.) másképp fogod látni ezt az egészet.

Nem az a fontos, hogy mi (szülők) mit akarunk, hanem az, hogy nekik mi a jó. Ezt kellene valahogy "összevegyíteni" azzal, amit mi keresünk egy nyaralás alatt. Így bizony a tervezés mindenekelőtt a gyerekektől függ elsősörben:)

 

Továbbmegyek, ezt még megspékeli az is, hogy mindezeket a pénztárcánkhoz is kell igazítani.

 

Ez pedig mindenképp kompromisszumot jelent. Mi végigcsináltunk egy nagy túrát egy egyéves gyerekkel és most is ilyesmire készülünk...

 

Igen persze, majd a kérdező dönt, mi tippeket adunk:)

Előzmény: geodo1 (17278)
geodo1 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17278

ja ha faliraki az origo akkor igen. :) csak azt írtad, h a sziget déli részén, de így értem. és sztem amúgy akkor is jó stegna, ha valaki nem akar egy helyben lenni, lévén semmi sincs onnan messze-a sziget déli meg nyugati oldala sem, ami pedig szépséges. megint csak: ha csak a reptér-faliraki-rodosz háromszögben akar valaki mozogni, akkor ez nem áll meg.

 

sztem a tervezés nem csak a gyerekektől függ: sokan jönnek-mennek tök picike gyerekekkel is, sokan meg sem szeretnének moccanni kettesben sem csak élvezni az éves hajtás után a semmittevést. ezt az olvtárs tudja, h neki pontosan mi kell, milyen arányokat szeretne; mi elmondjuk az ötleteinket, preferenciáinkat, ő meg majd választ jól.

Előzmény: bazidzsó (17276)
bazidzsó Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17277

Igen, jól írtad le:

nagyon zajos,zsúfolt lenne,nulla "hangulattal" ,habár igaz,hogy közelekdés,part és szállások kínálata szempontjából ideális.

 

Ezt nektek kell mérlegelni, hogy inkább egy helyben maradós lesz a nyaralás vagy sokat fogtok kirándulni.

Mi anno a White Palace-ban voltunk és a Telhinisben. Mindkettő elfogadható. A nevem alatt van egy link és onnan több infó is elérhető ezekről is. Többek között szállásértékelések és szállás linkek is direktben.

 

Ha nem vagyok indiszkrét, akkor kb. mi az az ár ami belefér a költségvetésetekbe/nap?

Előzmény: menton11 (17272)
bazidzsó Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17276

De délre van Falirakitól: https://www.google.hu/maps?q=36.207715,28.137689&num=1&t=h&z=14

ergo, nekem már délre van:)

 

Egyébként igen, a forgalomtól függően 20 perc alatt Falirakiban lehet lenni. Rodosz város meg ~40perc. Ezt viszont szerintem érdemes mérlegelni...Persze ha valaki leginkább egy helyben akar maradni, akkor kiváló. De két kisgyerekkel másként kell tervezni...

Előzmény: geodo1 (17271)
geodo1 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17275

próbáld meg őket:

 

egy olvtársnő szállt meg itt, és nem csak lindoszhoz képest, hanem rodosz-szinten is barátságos árért (40 euró per éj két főre, vmivel felteszem több a családnak). igaz, a faluban van, nem közvetlenül a parton, de azért a tengert látja. :)

 

http://www.threebrothers-studios.com/

 

stegna: háát, fene tudja. én azt már homokosnak mondanám, tudja fújni a szél meg ilyesmi. de közel sem annyira finom homokos az biztos, mint faliraki vagy tsambika. viszont van hangulata, nyugodt, mégis minden fesziliti elérhető, a parti sétányocskával együtt. és a sziget megismerésére nagyon ideális elhelyezkedésű. itt szintén 40-50 eur körül kapnál apartman-ajánlatokat. mi itt szálltunk meg, 40-ért, júliusban:

 

http://www.salora.gr/default.aspx

 

de van jó sok szállás, nagyságrendileg azonos áron. rossz elhelyezkedésű viszont nincs, a hely felépítése, elhelyezkedése miatt.

 

 

Előzmény: menton11 (17273)
Sz37 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17274

Szerintem nézd meg a Blue sea hotelt Faliraki szélén, most néztem hogy 800E félpanzióval 2 felnőtt 2 gyerek.

Előzmény: menton11 (17273)
menton11 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17273

Még annyit,hogy Lindosz nagyon tetszik,de ott csak iszonyú drágán láttam szállásokat.

 

Előzmény: menton11 (17272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!