Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2009.02.23 0 0 798
Bizony, a régi jóhírükön élősködnek már csak... És megszerezték a szintén nagymúltú Gerber márkát, ugyanolyan gyorsan lecsúszott az is.
Előzmény: Hepci (792)
Hepci Creative Commons License 2009.02.23 0 0 797
Ilyet hol árulnak és mennyiért? Van belőle kisebb-nagyobb vagy netán 'modulárisan' bővíthető?
Picit helypazarló, de szimpatikus darab.
Előzmény: ZsuR (793)
krizsi_l Creative Commons License 2009.02.23 0 0 796
Nagyon helyes.
Előzmény: joy (795)
joy Creative Commons License 2009.02.23 0 0 795

Még annál is rosszabb nick.

Amint látni, el is tüntették innen.

Előzmény: krizsi_l (791)
krizsi_l Creative Commons License 2009.02.23 0 0 794
A Fiskars olló egy külön fogalom volt. Fényévnyi távolságban a többi beszerezhető ollótól.
Előzmény: Hepci (792)
ZsuR Creative Commons License 2009.02.22 0 0 793
Most lattam ezt a kes tarolot - akinek van helye a fiokban...jo otlet! Meg talan hazilag is megoldhato.


Hepci Creative Commons License 2009.02.22 0 0 792
Mindig találhatnak új palimadarat az ilyenek, csak ezért írtam.
A Fiskars egyébként szerintem régebben nem volt ennyire szar, szinte évről évre gyengébb acélt használnak a dizájnosan olcsó késeikhez. Van egy kb. 15 éves filézőkésem, azt még elég volt óránként megfenni, az újabbak meg percekig se tartják az élüket.
Előzmény: krizsi_l (791)
krizsi_l Creative Commons License 2009.02.22 0 0 791
Hagyd már. Egyszerű fika nick. Félmarék hozzászólással melyek mindegyike valamilyen honlapra küld.
A véleményeddel egyébként egyetértek.
Előzmény: Hepci (790)
Hepci Creative Commons License 2009.02.22 0 0 790
Nem akarom különösebben rontani az üzletedet, de annyit megjegyeznék, hogy az olcsó Fiskars kések (Primo és Avanti sorozat) nem jók semmire, a viszonylag használhatóbbak (Chef és Cuisine sorozat) áráért meg már komoly gyártótól származó minőségi késeket is lehet vásárolni...
Előzmény: Törölt nick (789)
TIBIKE65 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 788
Igazad van, én kevertem össze! Bocs
Előzmény: Hepci (781)
ZsuR Creative Commons License 2009.02.21 0 0 787
Oh... ez magyarazza a felreertesem... :))

"A világ késeinek a többségét ilyen gány szerkezeteken élezik " ezt irtad. Itt meg koszorulnek... a ketto azert nem ugyanaz - vagy megis?
Előzmény: Boarhunter (786)
Boarhunter Creative Commons License 2009.02.21 0 0 786
Á dehogy, spinningedzés... :-)
Előzmény: ZsuR (785)
ZsuR Creative Commons License 2009.02.21 0 0 785
Azt hittem, ezek koszorulnek.
Előzmény: H_G (783)
Boarhunter Creative Commons License 2009.02.21 0 0 784
Hát, nekem van jópár 220v-os gépem, ami azért nagyon nem a gagyi kategória...makitáék nem adnak ki ócskaságokat a kezükből.
A korongnál az a helyzet, hogy nem csak teljesítmény hanem áttételezés függő is a dolog, a teljesítmény az indításnál számít többet.
Előzmény: Hepci (782)
H_G Creative Commons License 2009.02.21 0 0 783
A világ késeinek a többségét ilyen gány szerkezeteken élezik és valszeg nem rosszra, mert az itteniek nyilván nagyon megnézik, mire adnak ki pénzt... Viszont ezek a fickók nyilván rengeteget gyakoroltak és ügyességgel pótolják a felszerelés gyöngeségét.



Hepci Creative Commons License 2009.02.21 0 0 782
Igazad van abban az értelemben, hogy - mivel profi vágóeszközökkel foglalkozom - nekem nagyjából minden 220V-on működő gép a gagyi kategóriába tartozik.
Ha elbírja a hobbicélú gép a jókora korongot és egyáltalán nem üt vele, akkor házi köszörülésre alkalmas lehet. Viszont az a helyzet, ezt nehezen tudom elképzelni egy 1000 W és 30 kiló alatti szerkezetről...
Előzmény: Boarhunter (780)
Hepci Creative Commons License 2009.02.21 0 0 781
Kedves Tibike65, ne haragudj, de ez pont fordítva van. Rajzold le magadnak, akkor biztos belátod (a konkáv köszörüléssel készített él a csúcshoz közeli pontokon keresztmetszetében vékonyabb, tehát kevésbé éltartó, míg a köszörülés szöge - a második, csúcsba futó élsíkon - meredekebb, tehát jobban roncsol).
A kézi (konvex) köszörülés egyértelműen fölényben van, ez a dolog lényege, de csak a rettentő drága késeket köszörülik szinte kizárólag kézzel.
Előzmény: TIBIKE65 (777)
Boarhunter Creative Commons License 2009.02.21 0 0 780
Én egy kicsit ellentmondanék az alant elhangzottaknak.
A köszörűk "alja" a 150w-os, párezer forintos kategória. Semmire sem való.
A következő a 350-400w körüli, 12-15khuf-os lépcsőfok, ez még mindig 220 voltos viszont már használható. Nem kell napi 8 órában köszörülni vele, de arra, amire neked kell, bőven elég. Amit belinkeltél, a nagy, lassú vizes kővel, nagyjából ez a kategória lehet. Ki kell próbálni vásárlásnál, mennyire jár egyenletesen, nem üt-e a kő. A következő lépcsőfok, hogy nagyjából a gép áráért veszel hozzá egy finomabb nagy követ és egy filckorongot, amit a kis kő helyére teszel fel. Ezzel a nagyon elpofásodott késeidet finoman, ésszel újraprofilozhatod, több órás kézimunkát válthatsz ki vele, illetve a kézi élezés végén tükörfényesre és borotvaélesre polírozhatod vele a pengéket.
Van több gyártó, akinek visszaküldheted a pengét átköszörülésre ha már a sok élezéstől túlzottan elvastagodott, de olcsóbb késeknél ezt megteheted magad is.
A nagy kő akkora rádiusszal dolgozik, hogy azt alig veszed észre a pengén, viszont tovább marad fenhető, később vastagodik el. Az tény, hogy előbb pár olcsó kést el kell rontani rajta, és csak utána nekilátni a közepes árú majd a drága modelleknek.
Előzmény: comad (764)
tuutuu Creative Commons License 2009.02.21 0 0 779
Mondjuk köszörűkövet szabályozni kell, párszáz forint a hozzávaló szerszám, de az tény, hogy én akkor sem nem állnék neki kést rongálni vele...
Előzmény: TIBIKE65 (774)
comad Creative Commons License 2009.02.21 0 0 778
Van 380-am de nem, nem minden komoly gép. No majd körbenyalom a kínálatot, azután majd meglátom.
Előzmény: Hepci (776)
TIBIKE65 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 777
A konkáv él , vagy a v él jobban éltartó mint a konvex. A konvex élű késeket precíziós vágásra használják. általános célra legjobb a v él. 
Hepci Creative Commons License 2009.02.21 0 0 776
Még valami: minden komoly gép ipari árammal (380 V) működik...
Előzmény: comad (773)
Hepci Creative Commons License 2009.02.21 0 0 775
A gépet Te tudod megnézni élőben. Nagy legyen, nehéz, képes legyen nagyon lassan működni, a szalag vagy korong megfelelő finomságú legyen (durva élezéshez 2-300, átlagoshoz 4-600, finomhoz 7-900, polírozáshoz több, mint 1000 grit) és teljesen egyenletesen fusson, a tökéletes hűtés biztosított legyen. Ha ezeknek megfelel a masina, nyugodtan megveheted, de ilyet biztos, hogy nem kapsz sehol egy jó kés áráért (20-30 rugó).
Ha igazán érdekel a dolog, próbálj erősen használt profi gépet beszerezni komoly késestől, jobban jársz vele, mint egy vadonat ócskasággal.
Előzmény: comad (773)
TIBIKE65 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 774
NEM! Nekem is van , de én átalakítottam, a vizes kő akkorát üt, hogy a kés hullámzik rajta, és az élszöget sem lehet tartani vele.
Előzmény: comad (764)
comad Creative Commons License 2009.02.21 0 0 773
És ez a fajta? Persze a szalagos részére gondolok.
Előzmény: Hepci (772)
Hepci Creative Commons License 2009.02.21 0 0 772
Az íves oldalú (konvex) él még nem lenne baj, sőt. A legjobb keleti gyártók eleve ilyen élt csinálnak (full kézi köszörülés), ez a forma jobb éltartást és tökéletesebb vágást ad, mint a géppel húzott második (lépcsős) élprofil. Ha szépen megtanulsz kézzel élezni, Te is ilyet csinálsz majd, eltünteted a penge gyári élét.
A köszörűvel az a baj, hogy ilyen gagyi gépekkel képtelenség normálisan köszörülni, még az igazi profik se lennének képesek rá, nemhogy egy kezdő. Ugye, egy jó kés 10 rugónál kezdődik, egy ilyen Baumax/OBI köszörű meg 3-6 ezerér' elvihető...
Hát, olyan is, gyakorlatilag semmi se jó rajta, ha egyáltalán működik. Egy komoly gyárban sokmilliós értékű gépeken köszörülnek, nem véletlenül. A köszörű csak akkor alkalmas profi munkára, ha a korong jól ki van egyensúlyozva, vagyis minél nagyobb méretű (akár 1 m átmérőjű) és nehéz, a gép nagy nyomatékú, és igen alacsony fordulaton is működtethető.
No, ezek a szarok mindezt nem tudják, ami nem csoda, mivel ennyi pénzből még egy rendes fenőkövet se lehet venni. A mindenfelé kapható, köszörűnek látszó tárgyak csak arra alkalmasak, hogy az utcai/etnikai vándorköszörűsök - általában hűtés nélkül - szétszaggassák velük a késeink pengéjét.
Előzmény: comad (771)
comad Creative Commons License 2009.02.21 0 0 771
Szóval inkább ne gépezzek pöpec késeket, köszi. Én amiatt aggódtam, hogy nem baj-e, hogy ugye a kerek kő nem V alakú élt csinál, hanem íves oldalút, de úgy látszik másért sem jó.
Hepci Creative Commons License 2009.02.21 0 0 770
Nagyon precíz és drága késeket akkor próbálj először géppel élezni, ha már rengeteget gyakoroltál egyáltalán nem precíz és drága késeken (min. nettó 5-10 óra)...
A géppel igen gyorsan jóvátehetetlenül elronthatod a pengét, ugyanez fenőkővel, pláne acéllal szinte lehetetlen. Az ilyen olcsó köszörűkön levő korongok amúgy is túl durvák a jó kések élezéséhez, le kell őket cserélni finomabbra (4-600 szemcse/cm2).
Előzmény: comad (764)
joy Creative Commons License 2009.02.21 0 0 769

Én nem tenném.

Gép egy késnek akkor kell, ha átalakítják, szétverték a pengéjét, vagy már nagyon a végét járja.

Előzmény: comad (764)
joy Creative Commons License 2009.02.21 0 0 768

Folyamatosan éles lesz.

 

Sztem nem létezik a világon olyan vágószerszám, amit ne kellene rendszeresen fenni.

Előzmény: libapék (754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!