Keresés

Részletes keresés

Bogyó 2 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4324
Akkó' szólok!
Mindössze kettővel lentebb!
Előzmény: Kékbálna (4322)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4323
Ja, jó sokszor írtunk már aról, hogy mindenkinek magának kell végiggondolnia mit szeretne, mert ami nekem tetszik, másnak nem feltétlen.És miért ne válogassunk, ha lehet?
Örülök, hogy tetszett a munkálkodásom, de nem mindig tervezek én se ilyen mélyrehatóan. Nyáron Prágába megyünk, kerestem egy szállást, meg még filózom, hogy hogyan utazzunk ki, de ennyi. A többit a városra bízzuk, valószínűleg csak a legfontosabb látnivalókat nézem át, megjelenek néha a fórumban, viszek egy könyvet, slussz.Maldív viszont nekünk elég nagy falat volt, nem megyünk egyhamar újból, ezért fontosabb volt, hogy biztosan jó legyen, mint talán másoknak. A másik meg az, hogy elég nagy szerencsém is volt. Azzal, hogy találtam egy olyat mint Fiha, az meg is felelt árban, és kaptunk is helyet, találtunk irodát, hiszen ez nem egy Sun-Fun-Kuramathi stb., amit ömlesztenek ránk itthon, bár azért egyre több helyen tűnik már fel.
Előzmény: csinnnKA (4311)
Kékbálna Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4322
Sziasztok!

Hát akkor szervezzünk.

MALONGÓ április 24-én 15 órától Sharkpapánál a Kongresszusi Központ mögött.

Eddig jelentkeztek:
Bandos és Fischelino
Gócpoint alias Gócoló és párja
Neszka és élete párja, aki szerintem már búvárok
két Őszibarack :) akik már majdnem búvárok
Crx és Gabika ahol crx már rég búvár :)
CsinnnKA Malongó mama és népes családja

Kékbálna
és természetesen házigazdánk Sharkpapa.

Várjuk mindenki jelentkezését! Pl. Shrek, Cloud, Bejjus és a többiek! :)

A megjelenők feltétlenül hozzák magukkal:
- papír és digitális képeiket
- videójukat
- könyveiket
- zene CD-iket
- és egyéb maldív emléktárgyaikat
- némi inni valót (értlemszerűen buborékos vagy mentes alkohol mentes italok. :) )
- némi rágcsát (ropi, pilóta keksz, de úgy is tudjátok)
Nem kell túl spirázni az utolsó két tételt.

A sok búvárról jut eszembe van itt már annyi búvár, hogy jövőre nyomhatnánk egy maldív hajós szafarit. Úgy ahogy kell unlimited dive, lakatlan szigeten friss halak kajálása és egyéb nyalánkságok. Na tisztelt búvárok megszervezzem?

Sziasztok

Kékbálna

ps: Ha valakit kihagytam, szóljon. Elnézést elég monoton újra olvasni 100 hozzászóllást. :) Sebaj, azt jelenti megy a fórum.

Előzmény: Sharkpapa (4318)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4321
Hasonlít az ízlésünk néhány dologban!

Számunkra is az igazi nagy durranás a gyümölcsökben az ananász volt! Nem tudtunk betelni vele, ilyen ízű nincs itthon.csak ha egyből hozod. Valószínűleg az utóérése nem olyan mint a banánnak. A banán vagy a sárgadinnye ugyanolyan volt, mint amilyeneket itthon is lehet kapni.Srí Lankán ettünk zöld banánt is,(ami éretten is zöld)jobb a sárga.
És szerintünk is a maldív est volt a legízletesebb! Hasonlított nekünk fűszervilágában a hazai ízekhez, csak a mindent átható curryt kellett elkerülni, abból 1 nap után elég volt, ugyanúgy meguntam, mint a mediterrán vidékeken az oreganót.
Viszont mi mindennap jó ettünk ettől függetlenül. A kínai kajáknál volt ami most sem jött be, dehát próbálkoztam legalább. De találtam egy nagyon jó kukoricalevest, az isteni jó volt.Nekünk nem volt gondunk a kajával, tényleg.Erikának az első napokban vacakolt a gyomra csak, de az se volt vészes,csak kellemetlen.

Előzmény: Jude2 (4301)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4320
Köszi szépen az invitálást, lehet, hogy mégis lesz belőle valami! Végül is Erika is azt mondta, talán nem árt majd kikapcsolódnia, pont aznap jön haza a suliból. Neki akkor még nem mutattam meg amit írtál, úgyhogy nincs szó korrupcióról!
Szóval van esély, úgyhogy bátortalanul még ugyan, de bejelentkezünk két fővel!
Előzmény: Bandos (4275)
Kékbálna Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4319
Szia CsinnnKA!

Még hogy nincs bálna a maldívon. Ha én ott vagyok tutira van.

Másrészt. Rajtam kívül nem valószínű. A bálna szereti a sarki vizeket. Az tele van krillel azt eszi. Szóval a sarki vizekbe biztos van. Majd elmegy szülni ha tele ette magát. Például Alaszkából Hawaira. Szerintem az Indiai Óceán déli részén vannak bálnák. De nem hinném, hogy ilyen északra feljönnek az egyenlítőn keresztül. Ez persze spekuláció, mert nem vagyok balneológus. Csak bálna. :)

Szia

Kékbálna

Előzmény: csinnnKA (4311)
Sharkpapa Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4318
hali all:)

itt vagyunk Maldivon, kuda huraa-n. Szervezzetek a Malongot:)) Nagyon jo az ido minden super. mindenkit udvozlunk:))

csinnnKA Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4317
Na meg ez !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tyűazannyát! :-)
Előzmény: Bejjus (4315)
csinnnKA Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4316
Pure nature!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (nagyon király!)
Jók a képek, sóvárogtatóak! ;-*
Előzmény: Bejjus (4315)
Bejjus Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4315
Feltettem pár képet, amiket Edina barátnőm készített Biyadoo-n, addigis, míg az enyémek elkészülnek és beszkennelődnek. Jó nézegetést!

Bea

http://community.webshots.com/album/132541096vRdCIl?144

csinnnKA Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4314
Hát én, amikor az elsőt megláttam (magamtól kb. 2-3 méterre), sikítva rohantam kifelé, ahogy azt a Cápa horrorfilmekben belénknevelték! :-)
Aztán hallom ám, amint a közelemben a németek összeröhögtek: "Na, ezek biztos ma jöttek!" szöveggel. Elég ciki volt. Aztán megszoktam (egyrészt túl sok cápával vízközelben, karnyújtásnyira nem találkoztam, másrészt ezek azért elég kicsik és elég szelidek).
De persze én ugyanígy röhögtem, amikor elhaladt a mi partszakaszunkon (nagy esemény!) egy fiatal angol pár, ahol a csaj totál kiakadva kérdezte:
"What? 4 dollars a litre water?! Jesus Christ!"
Tajtékzott. Mi meg összeröhögtünk emberrel: "Na, ezek biztosan ma jöttek!" :-)))
Szóval így megy ez Maldívon! ;-D

Bálna ügyben passz, nem tudok (nem merek) hozzászólni.
De nekem mindenesetre fura, még ha púposhátú bálnák is. :-)

Előzmény: vargy (4313)
vargy Creative Commons License 2004.04.09 0 0 4313
Én úgy tudtam az Indiai óceánban is vannak bálnák.
Pl.: púposhátú bálnák
Bár az igaz, hogy valószínű nem az egyenlítő környékén :)) Kiscápákkal úszni tényleg különleges lehet, bár kíváncsi leszek kedvesem arcára, amikor elúszik egy mellettünk..:)))
MsCroft Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4312
Gócpoint,

Nem történt semmi. Jó annak aki már tobzódik a látogatott szigetekben, és már keveri őket ;o).
A mailt megkaptam és köszönöm szépen.
Most néztem meg a képet és vakarom fel az álam a padlóról... Gyönyörű!

Előzmény: Gócpoint (4310)
csinnnKA Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4311
Hubert!
Tudod ezzel mindenki úgy van, hogy a "saját" szigete a legkedvesebb számára. Hogy hová érdemes menni?! Hát tájékozódj! Meg előtte azért döntsd el, hogy számodra mik a legfontosabb szempontok.
Mi egyik napról a másikra döntöttük el, hogy MOST kimegyünk. (konkrétan: dec. 17-én, majd dec 18-án lekötöttük az utat, befizettük sitty-sutty, és január 6-án indultunk)
De nekem speckó nagyon szimpi volt, ahogy Bogyó megtervezte. Az valami fantasztikus volt. Pontosan tudta, hogy mit akart és olyan kereset, s olyat is talált. (Nem olyan kis hebrencs és türelmetlen, mint én vagyok majdnem mindenben, hogy adjuramteremtőm, de rögtön!)

Gondold végig, mit szeretnél, mi a fontos: egy gyönyörűan parkosított sziget, vagy inkább a természetes, naturális üdülés, ahol az étterem alja is homokos, mint az egész sziget. Icipici sziget legyen (mert az az egzotikus-romantikus), vagy nagyobbacska, amin van trópusi növényzet is. Milyen kategóriájú szállást szeretnél: standard room, landvilla, watervilla? Nekem kb. 4 percig tartott eldöntenem, hogy a 8 nap landvilla áráért a két hetes standard room-ot válasszam (teszem hozzá, akkor még itthon is sorházban laktam, tehát nekem semmiféle ellenérzésem nem volt azzal kapcsolatban, hogy "laknak mellettem", ráadásul ugye meglehetősen keveset van az ember a szobájában).
Nekem csak az volt a fontos, hogy legyen a szigeten (vagyis a bungalónkban)
- áram,
- melegvízes fürdőszoba (vigyázz, nem minden üdülőszigeten van melegvíz!),
- széf,
- fridzsider,
- légkondi,
- franciaágy.

Egyébként pedig a kérdésedre a válaszom: MALDÍVRA érdemes menni (szinte mindegy, hogy melyik szigetre). :-)

Ja, és BÁLNA tényleg nincs az Indiai óceánban... én is úgy tudom! :-)
Viszont kis szirticápák között békésen úszkálni, annak is megvan a maga varázsa és misztériuma! ;-)

Előzmény: Hubert1 (4308)
Gócpoint Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4310
Szia MsCroft!
Nagyon-nagy bocsánatkéréssel tartozom neked. Elkezdtem írni Sun-t és Meeru-val folytattam... bocsánat!
Mentségem, hogy Sun-on is 47-tel végződő bungival voltunk, csak a 247-ben... Amit küldtem mailen, az Meeru volt. Mindjárt küldök Sun Islandról készültet....
Gócpoint Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4309
Szia LaraCroft!
Azonnal küldöm a képet, és a térképet is nézem. Bocs, most jutottam csak netközelbe.
Előzmény: MsCroft (4298)
Hubert1 Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4308
Köszönöm csinnnKA!

Szerintetek melyik sziget alegjobb?
Én még nem jártam a Maldívon, de érdekel.
Hová érdemes menni?

Egyébként szerintem az Egyenlítőnél nem élnek bálnák, azok inkább az északi sark környékén élnek, persze vannak kivételek, fajtátólis függ.

Előzmény: csinnnKA (4299)
vargy Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4307
A 600-as bungikból látszik a tenger? Nekünk az fontos lenne......Köszönöm a tippeket...:)))
crx Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4306
ja, és ha cápa érdekel - nagy - akkor diffushinál van 2 elkerítva, ill van cápa specialty búvártúra, ott tuti találhatsz, de neszkáék snori trippen találkoztak vele, én meg egyik merülésnés, otthon meg tudom nézni, melyik reefnél volt. Bálna nincs, mant akad (én pont nem láttam), de van manta point búvártúra is.
crx Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4305
Vargy,
Ha jól emléxem Neszkáék pont a 650-esben voltak (mi a 248-ban) úgyhogy mindkét part ismerős. Most kapsz egy nehéz feladatot is. Szaladj föl az albumunkra (maldiv.lap.hu Ott jártak, Meeru-Crxék):

a 'view from our bungalow' - 1. album) című kép a 248 ból, a teraszról született. Közel a part,de 1 méterrel lejjebb van a víz (miniszakadék) sekély,de vannak korallok is, kifelé a hullámtörőkön túl a nyílt óceán. 255 körül pihennek a cápák (néha 10-12 db) a belógó bokor alatt a rájákkal az árnyékban du-nonként. Közel van jobbra az a fa ahol a függőágyas képeket csináltuk.

a 'colours in the afternoon' kép pedig kb a 670 környékén készült, de ilyen a 650-es is. bungi, út, pálmák, fehérhomokos part, majd sekély hosszan elnyúló vizszakasz homokdombon.

Ha eldöntöttétek akkor kérjétek az irodától is, meg írhttok emailt a szigetnek. Ja és mindkét helyen szóljatok, h nászutasok vagytok, akkor vár meglepi. (Nekünk kimaradt, mert nem tudták, de cserébe az utolsó estére időzítették.)

LoveBoat: egy nagy fa vitorlással (motorral) max 12 embert (4-6 pár) visznek el egynapos kirándulásra. Programok: induláskor koktél a kókuszdióból, horgászás útközben (damillal, a botot egy 1,5 l vizespalack helyettesíti, műcsali és ebédre megkapjátok), 1 megállás homokpadnál (apálykor látszik csak a homok a tenger közepén - ) 1 kiszállás egy halászszigeten v sznori a mellette levő reefnél (itt támadott meg a hal :-)) csak védte a területét; ebéd a hajón, részben amit fogtatok, de van minden korlátan kaja-pia. visszafelé pihi, delfinnézés (2 helyen is láttunk) útközben repülőhal figyelés. Alkonyatkor punchkoktél a hajón, kikötés. Min 30 faktoru krém ajánklott, fehér poló, kalap (egész nap a nyílt óceánon!) ...felejthetetlen. És ami nekünk kimaradt...együtt úszás a delfinekkel, van aki nem felejtette el, mi csak fotóztunk sajna. Majd legközelebb.

Crx

Előzmény: vargy (4302)
Jude2 Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4304
vargy,
A Love Boat (nekem nagyon tetszett), úgy indul, hogy reggel 9-kor elindultok a vitorlással, asszem max. 10 fővel megy. Az étel-ital benne van az árban, így ha bármi kellene, csak szólni kell. Kb. 2 órát tuti hajózik az ember, de csodálatos a táj és napozni is lehet stb. Aztán megálltunk egy helyen, ahol kis csónakkal kimentünk a vízre és snorival lehetett mantákat nézni és velük együtt úszni. Ilyen élményben azt hiszem nem sok mindenkinek van része :)) Mi vagy 8-10 mantát láttunk, azt mondták ez ritka eset, mert ennyien nem szoktak lenni.
Ezután továbbindultunk és egy homokpadnál (kb. 5x3 méteres) megálltunk, kivittek megint a kis csónakkal és vagy 1 órát snoriztunk. Olyan gyönyörű élővilágot mint ami ott volt, Meerun nem láttam. Mondta is az idegenvezető, hogy egész már lesz mint a szigetünkön....egyszerűen csodálatos volt. Ott el is úszott mellettünk egy kis cápa. De egyébként azt a szigeten is lehet látni szinte minden nap :) Baromi érdekes :)
Ezután ebéd, svédasztal szerű, már amennyire azt egy hajón meg lehet oldani :))
Ezután indulás haza, ott még delfineket néztünk...oylan édesek voltak ahogy ugráltak a hajó mellet. Utána kaptunk koktélt egy kivájt kókuszban amit iszogathattunk miközben néztük a naplementét. Szóval nagyon jó volt, asszem kb. 18.30-ra értünk vissza a szigetre.

Megint nagyon hosszú voltam, mi? :))

Én bálna vagy cápalesről nem tudok :(

Előzmény: vargy (4302)
Bandos Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4303
Szia vargy!

Egy kis ízelítő: (Többet is megtudhatsz, ha a www.meeru.com-on az activities-re kattintasz.)

Description Depart Meeru Arrive Meeru
Monday Snorkelling Boat - House Reef 1430 1630
Snorkelling Boat - House Reef 1630 1630
Sunset "Punch" Cruise 1700 1830

Tuesday Island Hopping
Visit Himmafushi or Bodu Huraa, Kuda Bandos, Paradise Island and Thulusdhoo, includes BBQ Lunch 0900 1630
Snorkelling Boat - House Reef 1000 1200
Snorkelling Boat - House Reef 1430 1630
Night Fishing 1730 2000

Wednesday Dhiffushi Trip - Local Village 1000 1200
Snorkelling Boat - House Reef 1000 1200
Snorkelling Boat - House Reef 1430 1630
Night Fishing 1730 2000

Thursday Snorkelling Boat - House Reef 1000 1200
Snorkelling Boat - House Reef 1430 1630
Male' Sightseeing Trip 1300 1800
Sunset "Punch" Cruise 1700 1830

Friday Kagi Excursion
Gaafaru (local island), Kagi (snorkeling & picnic), and Eriyadoo Resort 0900 1630
Snorkelling Boat - House Reef 1000 1200
Snorkelling Boat - House Reef 1430 1630
Night Fishing 1730 2000

Saturday Snorkelling Boat - House Reef 1000 1200
Snorkelling Boat - House Reef 1430 1630
Dhiffushi Trip - Local Village 1500 1700
Sunset "Punch" Cruise 1700 1930

Sunday Male' Sightseeing Trip 0800 1300
Snorkelling Boat - House Reef 1000 1200
Snorkelling Boat - House Reef 1430 1630
Night Fishing 1730 2000

WEEKLY "SPECIAL" EXCURSION PROGRAM

"Love Boat" Sailing Trip 0900 1800
Robinson Crusoe "Private Island" 0900 1300
Photo Flight by Sea Plane TBA TBA
Submarine Sightseeing Trip 0800 1300

Bandos

Előzmény: vargy (4302)
vargy Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4302
Milyen kirándulási lehetőségek vannak a Meeru-n?
Pontosan mit takar a "Love Boat"? Azért vannak elképzeléseim, de a személyes tapasztalatokból pontosabb képet kaphatok. Pl.: bálna és cápa lesre van lehetőség?

A partról látszanak a kiscápák???

Jude2 Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4301
vargy,

Mi is kértük itt az irodától, hogy melyik szobába szeretnénk menni (mert mi standardban voltunk) és megkaptuk :) A 132-esben voltunk. Sztem az a legjobb hely a standard-ek közül, mivel ez a legutolsó és mellette már a land villák vannak).Mondjuk garantálni tényleg nem tudják, de minnél előbb foglalod annál nagyobb az esély, hogy megkapjátok a szobát...de ez természetesen csak akkor derül majd ki, ha megérkeztetek :))Látod, hogy kinek melyik oldal tetszik jobban az megint relatív, mert pl. nekem a 200-as sor volt az álmom. Át is kértük magunkat, de sajnos már nem volt hely :((
Ezen az oldalon sekély a víz (mondjuk a másikon is), de itt széles fehérhomokos part van, a másik oldalon pedig árnyékosabb, dzsungelesebb, de nincs fehér homok :)
Viszont nem szeretnék okoskodni, mert nem emlékszem, hogy a 650-es éppen hova esik :)))
Sajnos a képeink nincsenek még bedigitalizálva, így nem tudok konkrét példával szolgálni!! :( De ahogy meglesz és kiváncsi vagy rá, akkor mutatok majd képet, hogy tudd miről is beszélek :))

Kaja:
Nem akarok semmi rosszat mondani, mert elég válogatós vagyok, de én igazából egyetlen egy nap ettem jót és ez akkor volt amikor maldív napot tartottak a szigeten :) Nekem az ízlett a legjobban, meg a gyümólcsök!! :) Olyan finom ananászt még életemben nem ettem mint ott! Ja, és köszi CRX-nek, mert olyan finom csoki turmixot sem ittam mint a Maldívon :)))))
Szóval a többi napon, se nekem, se a férjemnek nem volt jó a gyomrunk...ez lehetett a jég miatt vagy csak egyszerűen a meleg miatt...nem tudom. Nem voltam sosem rosszul, csak egyszerűen nem voltam éhes és nem kivántam a kajákat sem :( Hiába volt ott minden mi szem-szájnak ingere, egyszerűen ha meg is ettem...sosem ettem egy jót.
Természetesen ettől nem voltam elkenődve...így legalább nem híztam sokat :DD
Ez nálam csodának számít :))))
De a frissen facsart gyümölcslevek, turmixok, gyümölcsök egyszerűen isteniek!

Úgyhogy a kajával nincs gond, lehet hogy inkább velünk volt :)))))

Húúú, asszem ez most egyelőre elég is volt :)
Csak még annyit, hogy ennél szebb nászúttal meg sem lephetted volna a párodat :)) Irigylem őt ezért!!!! :))) Ja, és gratulálok nektek!!!

Jude

Előzmény: vargy (4300)
vargy Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4300
Jude2!
Köszönöm. Mi a Coral Tours-al megyünk.. Június 7-19, kicsit esős, de REMÉLEM nem lesz baj. A kedves fórumosok leírásai alapján, Land Villában a nyugati oldalon a 650-es szoba környékén szeretnénk megszállni, bár ezt az utazási iroda sajnos nem tudja garantálni. Kíváncsian várom a te véleményed is. Mi a baj a kajával???? :-)
Előzmény: Sharkpapa (4290)
csinnnKA Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4299
A vízibungalók felárát azért fizeted, mert romantikus és szép, hogy közvetlenül a vízen vagy, ráadásul nem sétálgat el előtted senki (csak a hátad mögött, mármint legalábbis a homokos parton, mert természetesen a vízben joga van előtted tartózkodnia más vendégeknek is... mármint a legtöbb szigeten ez így igaz).
Én csak 2-3 olyan szigetről tudok, ahol a luxusapartmannak üvegfeneke van, amit Te tudsz belső villanykapcsolóval megvilágítani. Mivel mi már tudtuk, hogy hová akarunk menni (és főként: mennyiért), így nem mélyültem el a kérdésben, egyedül az tapadt meg, hogy az ára kb. a tízszerese volt a mi szigetünk, a mi szobánk árának. Szóval nagyságrendileg többe kerülnek, mint bármelyik szigeten a legdrágább szálláshely.

A vízibungit a legtöbb ember szereti (mert klassz is, meg romantikus, ami sok ember lelkének fontos és kedves), viszont épp velünk történt meg, hogy az étteremben mellettünk lévő asztalnál ülő pár (akikkel elég jól összebarátkoztunk) felajánlotta, hogy cseréljünk szobát. Nem is értettem, miért? Azt mondta, hogy a recepciós szerint az a ritka helyzet állt elő, amikor egyetlen szabad szobájuk sincs, mind be van osztva, max. 1 vagy 2 napra tudnának szobát adni, annak meg nincs értelme... ő viszont közölte, hogy napok óta nem alszik, mert nagyon zavarja éjszaka, ahogy a víz a bungit tartó cölöpökhöz csapódik (szerinte fémcölöpökhöz), mert furcsa, üreges hangja van.

Hát nem tudom. Én bárhol prímán alszok, nekem ez nem gond... és bevallom, egy múló pillanatig fontolóra is vettem a dolgot, de aztán inamba szállt a bátorság: hátha tényleg nagyon hangos! :-)

Viszont egy ismerősöm -nem üvegfenekű- vízibungiban lakott, azt mondta, semmi ilyesmi nem volt, viszont az övék annyira belógott (egy hosszú-hosszú móló végén állt a bungijuk), hogy tulajdonképpen a teraszon szerelmeskedhettek is, vagy meztelenül napozhattak (leszámítva azt az időt, amikor előttük naponta 2x elhajózott a búvárok hajója).

Tudod, ízlések és pofonok! :-)

Shrek anyó! Hun a csudában vagy?! Hát ezért parancsoltam rád tegnap?! >:-|

Kékbálna!
Megígérte... esssküszöm, hogy megígérte, hogy szakít fél percet hihhhhhetetlen elfoglaltságában... de ungy látszik, elfelejtette! Hiába no, a kor, ugye? A kor! :-)

Előzmény: Hubert1 (4297)
MsCroft Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4298
Gócpoint,

Annyit szeretnék még kérni, hogy tedd már meg nekem, hogy megnézed a http://www.sun-island.com -on a térképet a szigetről, és mond már meg hogy a mostani számozás szerint melyik a ti régi bungitok, mert most nincs 647-es, ha jól látom. Ha letöltöd a térképet akkor lehet látni a bungalók számozását is.

Előzmény: Gócpoint (4295)
Hubert1 Creative Commons License 2004.04.08 0 0 4297
Szép jó napot!

Egy kérdésem lenne:
A Maldív-szigeteken sok sziget-hotel rendelkezik vízibungallókkal, melyek igen magas felár ellenében vehetők igénybe.
A kérdésem az lenne, hogy ezeknek a feneke üvegből van?
Valamint aki - mint a fórumtagok többsége - járt már a Maldív-szigeteken és ilyen vízibungfallóban lakott, az kérm írja le tapasztalatait.
Előre is köszi.

MsCroft Creative Commons License 2004.04.07 0 0 4296
Kedves Gócpoint,

Köszönöm a visszajelzést. Szerintem nem lényeg, hogy közel legyünk a központhoz és hátha ki tudjuk fizetni a jacuzzi-t is, majd megkérdezzük.
A kép érdelelne, a laracroft@eclipse-net.hu címre küld légyszíves.

Előzmény: Gócpoint (4295)
Gócpoint Creative Commons License 2004.04.07 0 0 4295
Sziasztok!
MsCroft: mi 2002.decemberében voltunk Sun-on, bungitanácsunk: mi a 647-es superior bungiban laktunk 2 hétig, és csak felsőfokon beszélhetek erről a partszakaszról. Attól függ egyébként, mit részesítetek előnyben. Ha igénylitek a központhoz való közelséget, akkor Őszibarackék bungija jobb lehet. A mi bunginktól a központ kb. 3-4 perces sétával elérhető. Nekünk kifejezetten jó volt, hogy reggelit, ebédet, vacsorát lesétálhattuk. Végigsétáltunk a parton, néztük a kishalakat, kiscápákat. Jókat is fényképeztünk közben. Ha érdekel, a bungiból való kilátást el tudom küldeni e-mailen. Egyébként itt volt a legsekélyebb a partszakasz széles homoksávval és pálmákkal. Apálykor 10-15m-t be lehetett gyalogolni úgy, hogy a talpad alatt csak homok volt, víz nem. Sajnos most ebből a bungiból jacuzzi-sat csináltak, így drágább lett.
Üdv
Előzmény: MsCroft (4292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!