Keresés

Részletes keresés

Szeleszte Creative Commons License 2013.03.23 0 0 57251

Micimalacka:

 

ezer éve láttalak téged is, de jó hogy itt vagy:) Még mindig a dobozban nézegetem, ma sem vettem rá magam annyira félek a csalódástól:(

Előzmény: Micimalacka (57246)
M.Sailor Creative Commons License 2013.03.22 0 0 57250

sziasztok!szeretnék kérni egy kis segítséget!5éve kezelnek IR-rel és PCO-val, mercformint szedtem, de újabban hol abbahagyom hol szedem ,mert egyik hónapban marha alacsony az inzlinom majd miután abbahagyom a mercformint rá kb 3 hónapra megint felmegy. a magas tesztoszteronra felírtak diane 35-t amitől ugyan lement és végre rendesen megjön,de felment a prolaktin erre most bromocritint szedek, valamint a kortizolom is marha magas lett.6kg-t híztam ,vizesedem, nem megy az edzés pedig rengeteget jártam szinte fel sem bírok kelni, totál depi vagyok..nagyon rosszúl érzem magam.endokrinológusom javasoltam ,hogy váltsak gyógyszer a diane helyett a nőgyógyász azt mondta, higy kizárt,h  a dianétól vannak  ezek, de azért hagyjuk abba 3 hónapra és ha az alatt az idő alatt nem vagyok rosszúl felír mást.utna egyeztettem az endokrinológussal ismét és ő is azt mondta h ilyen tüneteket nem produkálhatok..javasoltak pszihológust a depire..volt aki azt mondta h szedjek yadint az jó még a pco-ra de én tanácstalan vagyok..valaki tapasztalt már hasonlókat a dianétól vagy én bolondultam meg?

ncsk Creative Commons License 2013.03.22 0 0 57249

Hű benéztem és végre valami izgi :) Szurkszurk :)

Előzmény: Szeleszte (57243)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.03.22 0 0 57248
Hm, lehet hogy használt a barátcserje?;)
En is nagyon várom a szó szerint pozitív híreket, ne hagyd abba a "tudósítás.
Előzmény: Szeleszte (57243)
b.gina Creative Commons License 2013.03.22 0 0 57247

Nem akarsz hamarabb tesztelni? oooolyan kíváncsi vagyok :)

Előzmény: Szeleszte (57245)
Micimalacka Creative Commons License 2013.03.22 0 0 57246

ne dobozban nézegesd:P

izgulizgul!:D

Előzmény: Szeleszte (57245)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.22 0 0 57245

youlcsi:

 

De jó, hogy te is vagy:):):) Már én is tűkön ülök, de már annyiszor volt negatív, félek a pofáraeséstől. Amíg viszont nem jön a miklus él a remény, mert ugye az hal meg utoljára. A tesztet már bekerítettem még szerdán a Rossmanból és reggelente nézegetem:)

Előzmény: youlcsi (57244)
youlcsi Creative Commons License 2013.03.22 0 0 57244

nahát Szele!

ezt már én sem hagyhatom szó nélkül :)

nagyon csecse görbe :D én tuti nem várnék hétfőig a teszttel :P

Előzmény: Szeleszte (57243)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.22 0 0 57243

Jokeva:

 

Közkívánatra, amúgy annyira örülök, hogy ennyire izgulsz értem. Képzeld láttam a Face-n, hogy Kisskiss is 20 hetes:))) Jajj annyira emlékszem, még amikor az első baboval itt küzdött.

 

 

Amúgy már én is kíváncsi leszek mi lesz a vége:) Amúgy MINDENKINEK köszönöm aki drukkol értem. Régi hagyomány volt itt a fórumon, hogy ha valaki babásodott hozta a zebracsíkos tesztjét, majd ha két csíkot látok fotozom és hozom:)

Előzmény: Jokeva (57242)
Jokeva Creative Commons License 2013.03.22 0 0 57242

Szeleszte, 2 nap megint eltelt, tessék feldobni a hőgörbédet!!! És ne csak bemond a hődet, látni szeretném! :)))

szegedi_lány Creative Commons License 2013.03.21 0 0 57241

Köszönöm Eszti! A ciklus közepe pont húsvétra esik, így nehéz lesz pont jókor mennem, de hátha 2.-ára kapok még időpontot.

Előzmény: eszti0727 (57239)
Jokeva Creative Commons License 2013.03.21 0 0 57240

Helyes-helyes :)) Mennek a drukkok!

Tecsóban kapsz hatszáz pénzért 2 db tesztet, megéri :) Hétvégén vásárolj be, aztán ha nem jön a mikulás, hétfőn lőhetsz! :)))

Előzmény: Szeleszte (57236)
eszti0727 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 57239

Sziasztok,

 

Köszönöm szépen a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam!

Végül is kértem távkonzultációt, megírom majd, hogy mit mondott a doktornő.

 

Drukkolok én is! :)

 

Úgy tudom, hogy a rendes vérzés megjelenésétől számít a ciklus első napja. A barnázás általában progeszteron hiányra utal (bár nekem az most például jó lett, mégis úgy jött meg, hogy egy pici vérzés, 2 nap barna, aztán 3. nap rendesen). Peteérést szerintem a ciklus közepe táján, illetve az előtt egy kicsivel tudnak nézni UH-n.

szegedi_lány Creative Commons License 2013.03.20 0 0 57238

Sziasztok!

 

Második hónap, hogy 28 napra megjött a menzeszem, nem is tudjátok,mekkora öröm ez, amikor előtte 1 évig semmi!:) Ennek örömére én is elkezdtem hőt mérni, hónap végén megmutatom;) A  következő lépés az a 21.napos vérvétel,a kérdésem az, hogy az első erősebb vérzés naphoz kell nézni, vagy az első jeltől? Illetve hogy ha 2 napig csak barnás szivárgás volt, az valamelyik hormon elégtelenségére utal?

A harmadik kérdésem, hogy azt mondta az endokrinológus hogy ha van ciklus, akkor léphetek tovább, mehetek vissza a nőgyógyászhoz, nézni, hogy van e peteérés, illetve hogy alakulnak a cisztáim. Mikorra érdemes időzíteni az időpontot, mikor lát a legtöbbet UH-n a nőgyógyász?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szeleszte, nagyon drukkolok neked!

 

Utánad én kérem a többiektől a pozitív energiákat, képzeljétek tegnap éjszaka azt álmodtam, hogy a nőgyógyász valami csoda folytán már babát látott az UH-n, remélem ez hamarosan valóra is válik! ;)

b.gina Creative Commons License 2013.03.20 0 0 57237

drukk-drukk :) :)

Előzmény: Szeleszte (57236)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.20 0 0 57236

Igen ez tegnapi hőgörbe, ma visszament a hőm: 36,7-re. Ha jól olvastad ki a diagramból, akkor a 23-dik ciklusnapon volt pé, azóta eltelt 12 nap, tehát most vagyok a 35 dik cn-en. Elvi síkon, ha normálisan működik a lut szakaszom, azaz 14 napos, akkor két nap múlva jönne meg a vérzésem, HA CSAK NEM.....halkan gondolok rá:) Várok még pár napot hogyan alakul a hőmérséklet és ha hétvégéig sem lesz rohanok a tesztért:):):) Legrosszabb gondolatom az, hogy fejreállt a rendszerem a barátcserjétől, de ezt is csak halkan merem gondolni.

Előzmény: Jokeva (57235)
Jokeva Creative Commons License 2013.03.20 0 0 57235

Illetve most látom, hogy ez tegnap volt! Mizu, mizu, MIZU????

Előzmény: Jokeva (57234)
Jokeva Creative Commons License 2013.03.20 0 0 57234

Még ne temesd ezt a ciklust. Nekem is leesett a hőm a 10-11-ik nap körül, ha jól rémlik, és én is temettem :))) A holnapi hő döntő lehet ;)

Előzmény: Szeleszte (57232)
ncsk Creative Commons License 2013.03.19 0 0 57233

Nálam volt javulás gyógyszer nélkül. Nekem volt annyira gáz az inzulinom, de a hormonk azok nagyon nem voltak jók, így először diéta-mozgás kombót kaptam. Sajnos a változáshoz nem volt elég 1 év szimpla diéta meg mozgás, sokkal nagyobbat kellett változtatnom, amit az élet hozott így, szóval nem az én érdemem mind, de leírom.

 

Diététa mellé nem volt hatásos a het 2-3-4 aerob pulzusemelős mozgás, viszont a heti minimum 5x minimum 1 óra inteznzív séta (lett egy kutyám) és pár könnyed kerékpározás hatásosabb volt. Plusz sokkal kevesebb stressz ért és kb 10x annyit voltam a szabadban mint előtte (sokkal magasabb lett a D vitamin szint) és soha nem maradtam ki éjjel, rendesen aludtam, sokkal több halat és zöldséget ettem. A csoda pedig az, hogy eleve volt kis súlyfeleslegem és még híztam pár kilót és ennek ellenére javultak a leleteim látványosan. MIkor tartottam a súlyom, de stresszeltem és nem voltam elég sokat a napon hiába diétáztam és mozogtam stagnált az állapotom. 2 év alatt tornáztam tökéletesre a leleteket. Tippem, hogy sokat számít a zsír izom arány, de a rendszeresség még többet dob a latba a mozgásnál, illetve tuti valami összefüggés lehet a D vitaminnal és a legfontosabb tapasztalatom, hogy a mozgás többet számít, mint a diéta! Persze lehet ez csak nálam volt így...

 

Most nem tudom hogy állok, mert 16 hónapos a fiam és vele még nem tudok elég intenzíven mozogni a szabadban :)

 

 

Szeleszte Creative Commons License 2013.03.19 0 0 57232

Sziasztok Csajok!

 

Ma a 11-dik napon leesett a hőm, gondolom akkor pár nap és meg fog jönni, így valószínű, hogy nincs babo:(((

 

mutatom a görbém:

 

A barátcserjéről a ciklus 28-dik napján leálltam, annyira nem bírta a gyomrom az éhgyomri kapszulát, ráadásul az eddigi tojásfehérjés folyásom is elmaradt, fájtak tőle a cickóim, valamint tolja a ciklusomat, hisz múlt hónapban 30 napra megjött most meg vagyok a 34-dik napon és még semmi. A múlt hónap kivételével percre pontosan 35 naposak voltak a ciklusaim.

masni35 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 57231

Köszi! Akkor minden ebédem tartalmazzon rizst pl, a levesbetét pedig tönkölybúzából készült tészta legyen? A basmati is jó, ugye? én azt szoktam főzni..

Viszont érdekes, de durum tészta után is leesik a cukrom, egy órán belül éhesnek érzem magam.:-(

Előzmény: Micimalacka (57230)
Micimalacka Creative Commons License 2013.03.19 0 0 57230

durum vagy tk. tészta, barna rizs, egyéb lassú ch tart. gabonák pl. vagy tk. kenyér

Előzmény: masni35 (57229)
masni35 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 57229

Még annyit kérdeznék, h dr azt mondta, h az ebéd fele legyen lassú ch. Mi számít lassúnak? Tudom, h a gabonafélék pl, de egy ebédnél mi?

Mondjuk erre nem figyelek, eszem, amit főzök a családnak is, persze csak, ami mehet, de eddig nem figyeltem a lassú-gyors ch arányokra.

masni35 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 57228

perces

Előzmény: masni35 (57227)
masni35 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 57227

Amúgy a metformin a 0. és a 120. persec inzulinra hat főleg, közötte a diéta és a mozgás segít. Nálad pedig látszik a javulás.

 

Nekem emiatt nem is írt a drnő gyógyszert, szerinte elég lesz a diéta és a sport, lesz eredménye! Ha 3 hónap alatt nem érzek változást, akkor ír metformint kis dózisban.

Van közületek vki, aki gyógyszer nélkül is ért el javulást?

 

Glukóz    5,8    mmol/L            3,8    6,0       
 60 perces glucose    3,9    mmol/L            ---    ---       
 120 perces glucose    3,9    mmol/L            3,8    7,1       
 Inzulin    5,5    mIU/L            3,0    25,0       
 Inzulin 60 perc    19,8    mIU/L            ---    ---       
 Inzulin 120 perc    25,2    mIU/L            ---    --

 

Lh 9,2 IU/l ( 2,4-12,6 )

Fsh 7,55 IU/l  (3,5-12,5 )

Prolaktin 688,7 mIU/l  ( 102-496 ) a ciklus végén már jó volt!

Progim is volt, 30 volt az érték.

baloldali petefészekben kb 10 db apró ciszta, jobb oldalon 3x3,4 cm-es ciszta.

4. hete diétázom, a rosszulléteim elmúltak, nem esik le a cukrom és délelőtt is jól vagyok, korábban szédelegtem állandóan.

A bőröm nem tudom mikor kezd javulni, újabban a nyakamon, áll alatt jönnek sorban, inkább már kendőt kötök a nyakamba, annyira elegem van ebből.:-(

Szombaton megyek aviva tanfolyamra, remélem segíteni fog, főleg a nagyobb cisztától szeretnék megszabadulni, meg a többitől sem ártana.:-(

 

masni35 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 57226

Az LH-t és FSH-t csak a ciklus elején érdemes nézni, nem? Te is nagyon vékony vagy, mennyi ch-ot ehetsz? fogysz még vagy fogytál a 3 hónap alatt? Azért kérdezem, mert én múlt héten voltam R drnőnél és mondta, h nem szabad tovább fogynom ( 173 cm, 59,5 kg ), kb 180g-ot tartottam magamtól, amikor kiderült, h már nemcsak ir-em van, hanem a cisztáim is lettek az uh alapján ( első konzltáció előtt ), 200-220g-ot ehetek és fontos  a mozgás, izmot kéne építeni az ir visszaszorítása érdekében.

 

Előzmény: eszti0727 (57223)
ncsk Creative Commons License 2013.03.18 0 0 57225

Szia, szerintem ezek egyáltalán nem tűnek annyira rossznak. Jó a prolaktin kicsit emelkedett, de azért nem veri le a csillárt még. Én kb. hasonló lelettel voltam terhes. Az LH-d is azért magas, mert valószínű volt peteérésed és nem biztos, hogy a 14. napon, így a 21. napi vérvételen a magasabb LH jelezheti, hogy pár nappal később volt a peteérés (az LH-FSH 1-1 arény csak a 3. cn-ra érévnyes). A progi szerint is volt ovuláció :) A TSH-s tényleg romlott, de ezzel nincs mit tenni, be kell megint állítani. Alacsony BMI esetén egyre többször az a tapasztalat, hogy a diéta többet árt, mint használ, mert nem esznek eleget és az is ronthat az eredményeken. A vékony PCOS-oknak nagyon kell figyelniük, hogy bevigyék a minimumot.

Az inzulinnál ugye meg nincs elfogadott határérték a 30-60 percekre, de a 120 perces már szépen visszament. Én nem látom a leletedet katasztrófának.

 

A prolaktin amúgy érdekes egy hormon, nekem évekig magas volt, aztán egyszer csak magától visszament, de hogy mitől, vagy miért... a mai napig nem tudom :)

Előzmény: eszti0727 (57223)
eszti0727 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 57224

Bocsánat, hogy az előbb olyan hosszan írtam, köszönöm, ha volt türelmetek elolvasni!

eszti0727 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 57223

Sziasztok!

 

Egyszer már kértem Tőletek segítséget tavaly, azóta a Mensmentisbe járok, és szedek napi 1x 500 mg Merckformin XR-t, valamint 3/4 L-Thyroxin 50 mikrogrammos tablettát. A diétát tartom, testedzést nem teljes mértékben, de igyekszem. A BMI-m 19-es.

Azóta is olvaslak benneteket, főleg a sikerélményeket jó látni!

Most készültek el a 3. hónap leteltével esedékes laborjaim, de nagy csalódottságomra csak május 6-ra kaptam időpontot a doktornőhöz. Ti is tapasztaltátok, hogy csak ilyen sokára adnak időpontot?

 

A laboreredményeim miatt eléggé el vagyok keseredve, leírom Nektek, hátha tudtok rá valamit mondani.

 

Nézzük először a cukor terhelésest:

Tavaly októberben:

Glükóz 0 perc: 4,5, 60 perc: 7,2, 120 perc: 4,3

Inzulin 0 perc: 9,6, 60 perc: 44,5, 120 perc: 19,6

Mostani eredmények:

Glükóz 0 perc: 4,2, 30 perc: 7,3, 60 perc: 5,7, 120 perc: 4,1

Inzulin 0 perc: 3,1 30 perc: 43,7, 60 perc: 54,7, 120 perc: 21,9

Ebből én azt látom, hogy az éhgyomri inzulin érték lejjebb ment, ami jó, a többi viszont még egy kicsit magasabb is lett, és nem értem, hogy miért... :(

 

A 21. napi hormoneredményeim is elbizonytalanítottak. :( Ami nagyon rossz lett, az a prolaktin: 760,3 mIU/l (a referencia tartomány 102-496). Az LH is magas: 14,93 IU/L (luteális fázisban a ref. tart. 1,0-11,4). Az FSH 4,15 IU/l, ez elvileg jó, az ösztradiol 484,4 pmol/L, a progeszteron pedig 30,37 nmol/L (ennek örülök, mert nekem korábban a progi volt alacsony), a tesztoszteron 0,459 nmol/L.

Mitől csúszhatott el így a prolaktin és az LH? Nekem eddig ezek nem voltak magasak... :(

 

A TSH-m is feljebb ment, pedig meg lett emelve a gyógyszer fél-ről háromnegyed tablettára, a múltkor 2 egész valamennyi volt, most meg 3,47 mIU/l.

 

Szóval nagyon le vagyok törve... Nem tudom, miért nem tudok normálisan működni, már kétféle gyógyszert szedek, plusz diétázom, és nemhogy javulnának, még romlanak is az eredményeim... :(((

Triangle7 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 57222

Igen, gyanús volt, hogy ha azonosak a ref. tartományok mint nálam, akkor baj van a pajzsmirigyeddel.

Kéne neked egy terheléses inzulin és cukor megint. Kérj min. 3 pontosat. meg hát a pajzsmirigyre is sztem erre írnának már gyógyszert.

Szal a kinti orvos nem cisnált semmit?

Ha PCO szindrómás vagy, azzal sajna járhat inzulinrezisztencia ugye. Ez sima éhomi vércukorból sosem derül ki esetleg, itt van a személyes példám, mindig 5,5 alatt volt az éhomi cukrom.

Az inzulinszintem meg az egekben, ilyen magasat csak ritkán látsz.

A diéta+metformin+ mozgás sokakon segít, ha visszamegy az inzulin szint, akkor sokszor a hormonok is rendeződnek.

Onnantól progeszteron pótlást szoktak még csinálni, mert PCOS-ben a progeszteron alacsony (és annak sok köze van a beágyazódáshoz).

Szal, ha babát akartok, az inzulinodat úgyis rendezni kéne, plusz a pajzsmirigyet is, onnantól már elég jó esély van hogy megfogansz.

Nem ijesztegetni akarlak, de PCOS-esek néha vetélnek is, az az alacsony progeszteron miatt van ahogy már írtam (általában).

És, van ez a HORMONÁLIS (NEM műtéti!!!) ékrezekció, ami 98 %-os teherbeesési arányokkal rendelkezik, és a végrehajtója azt mondja a vetélések is a 0-hoz konvergálnak vele.

No, remélem ezek is segítettek.

 

Előzmény: drenáta (57221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!