Keresés

Részletes keresés

kirgizke Creative Commons License 2009.08.01 0 0 42550
Tunéziában "hitetlenként" nem mehetsz be a mecset belsejébe, csak az udvarra. Azért ide is ajánlott a megfelelő ruházatot választani (cickókat, feneket, egyebeket nem kirakni). /Ahogy egyébként számos európai templomban sem lehet a meztelen vállakat, lábszárakat mutogatni./

Az utcán végül is azt hordasz, amit akarsz, vérmérséklettől és tűrőképességtől függően. :-)
Előzmény: 88kismedve (42549)
88kismedve Creative Commons License 2009.08.01 0 0 42549
Sziasztok kedves Fórumozók!
érdekelne, hogy ha fakultatívra megyünk, vagy egyáltalán ha a szállodán kívül leszünk, kell vinnem hosszú ruhákat, vagy esetleg templomoknál adnak kendőt? (pesti zsinagógánál ránkterítik) mik a tapasztalataitok?
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.01 0 0 42546

Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy hasmenésre az Antinolt, amit a kinti gyógyszertárban lehet kapni azt  hogyan és meddig  kell szedni? Esetleg elég egy-két szem a kritikus ídőben? Köszcsi.

gyongy75 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42545
Bettus83, minket átraktak utazás előtt 4 nappal az el hana residence ből a hannibal palace-ba, és ahogy a többiek mondták itt a forumon, hát hálát adok az égnek. komolyan, klasszisokkal jobb volt a szállásunk (szerintem, és nem azért hogy bárkit megbántsak, ha esetleg jobbnak tartaná az el hana residence-t a hannibálnál)
gyongy75 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42544
Szia földim :-)
Előzmény: bettus83 (42542)
marrisska Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42543
Csomagold a fürdőruhák közé és, ha szétdurran, akkor többfunkciós fürdőruhád lesz. Medúzacsípés esetén azonnal hat :-)
Na, de komolyan, nekem eddig még mindig egyben maradt. Most pl. kézipoggyászban vittük, szó nélkül átengedték.
Előzmény: Törölt nick (42541)
bettus83 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42542
jó hogy van itt más is Dunaújvárosból:)
marrisska Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42540
Ja-ja! Egy decis üvegbe (gyógyszertári biztos van otthon). Jól rácsavarod a tetejét, berakod zacsiba, aztán mehet a bőrönd közepébe a ruhák közé. Nem kell sok, mert elég csak 2-3x bekenni.
Előzmény: Törölt nick (42539)
marrisska Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42538
Szia kisedó!
Minden félelmem alaptalan volt! Tunézia - már, legalábbis, amit Amir Palace képében megmutat magából - tündökletes!!! Egészségügyi problémánk nem volt, a szállás tökéletes volt. Tengerre néző szobát fizettünk itthon, és azt is kaptunk :-) Első nap ugyan furcsa volt, hogy nincs esti korzózás, mert tényleg a prérin van a szálloda, de aztán megszoktuk a dolgot és néztük a kicsiket, ahogy este táncoltak, majd jött a Miss Amir P. választás, meg a fakír show, meg ez egyéb esti szórakoztatás. Amiről nem nagyon esett szó a fórumon: a medúzák egy kicsit csípős kedvükben voltak, így kevesebbet voltunk a tengerben, mint gondoltuk, de a benti óriási medence kárpótolt.
Ja! Nem is várták annyira a baksist, mint ahogyan azt a hsz-ok alapján gondoltam. nagyon szép és jó szobánk volt, a 3. emeleten a középső részen, a nagy szökőkút felett.
MINDENKINEK: ecetet vigyetek magatokkal!!! Medúza csípésre tökéletes! Másnap se nem látszik, se nem fáj.
Asszem holnap veszek egy lottót, mert vissza kellene még menni Tunéziába :-))
Előzmény: kisedo (42101)
gyongy75 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42534

Sziasztok, elnézést kérek, hogy nem írtam a beszámolót, de .....a legnagyobb probléma a laptopunk halála volt, na mindegy, amint igértem: Hannibal Palace Port el kantaoui jul 14-től 24.ig igy egy hét után is azt gondolom életem legjobb nyaralása volt, még akkor is ha a párom szerint kicsit rózsaszínű a köd amitől nem vettem észre az apróbb zavaró tényezőket,,,,indulásnál (miután a dátumés a szálloda is változott) reptéren túlsúlyos börönd, "csekély" 40 euróért azért elviszi a gép :-)

de tele volt otthonhagyhatatlan dolgaimmal, mit tehettünk volna. A gép nouvelair pontosan indult, tvl visszafele pontosan érkezett volna, ha nem ránk várt volna, mert megmondom az oszintét nem siettem el a beszállást, mondván ugyis késik a gép, hát nem, egy percet sem, ugyhogy miután sikerült helyetfoglalnunk, a megérdemelt büntetés várt ránk hajnal kettőkór Budapesten, a börönd eltünt!!!! (valaki felkapta a sajátja helyett, már másnap délután kihozták ide vidékre, dunaujvárosba!!!) Nekem ez sem jelentett akkora tragédiát, hogy esetleg a nyaralást lepontozta volna!!! lehet hogy én fogom fel az életet túl pozítivan?????

Ami a szállodát illeti, kerek perec megmondták 20 euroért szép szobát kapunk, fizettunk és tényleg a 11 nap zavartalan, tengerre néző szuper szoba volt, klimával, működö hűtővel tiszta ágynemúvel törülközövel mindennap.....én erre számitottam, ugyhogy ez sem döbbentett meg, a kaja: én a 11 nap alatt minden n ap összeállítottam mást és mást, nekem az sem volt unalmas, és finom volt, és nem lettunk betegek sem, s ütik pedig.....hmmm isteniek voltak esténként. Tengerpart: ennyi sós vizet még életemben nem ittam, mégsem volt bajom, a medence is tiszta volt, na és a vizitorna délelőttönként....Szabotázs!!!! Szahara túra két napos, felejthetetlen élmény volt, az idegenvezetőnk tüneményes emberke volt, Tunéziai de "perfekt" magyar, na  és a viccei :-) Minden percét élveztük az utazásnak, és a 4 csillagos ahol megszálltunk este Kebiliben, csodás volt. Folyt. köv. de most mennem kell a kölkeimet ágybatenni....szép estét mindenkinek

Folyt. köv.

Előzmény: angel_9 (42513)
Anginga Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42533
A kinti ANTSZ megvehető:)
Előzmény: Törölt nick (42532)
Tunisiafan Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42527
Végül ők emiatt nem az Orientbe fizettek be. Szurkolok nektek,hogy nehogy tényleg igazam legyen.


Zeki! Tudják előre,hogy kinek adják oda a szobákat és kinek nem.
Előzmény: Nori70 (42521)
Nori70 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42521
Tunisiafan!!

Mi Debrecenből megyünk és questor utazási iroda de társiroda a best reisen..tehát nem tudom...ez elég durva azért..és az ismerőseid nem intézkednek ezügyben???felháborító...
gabamama Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42520
Bocsika az mseneem nem jol irtamez a jo:gergelyne71@hotmail.com
Előzmény: Gittus31 (42378)
gabamama Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42519
Szia irj e-mailt nekemés megirok mindent rola mi ott voltunk 2 évvel ezelött.Szia usterzsi@gmail.com vagy msenem:gergelyne71@hotmal.com Szia
Előzmény: Gittus31 (42378)
Hugivep Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42518
Szia!
Mi a Miramarba voltunk és negyed kilencre már meg kaptuk a szobát.Szerintem szálloda válogatja, hogy mikor kapják meg a vendégek a szobákat.
Azt hiszem szerencsénk volt, hogy nem kellett 2-ig várnunk.
Előzmény: Shrek007 (42517)
Shrek007 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42517
Szilyasztok ! :)

A kedves utazási iroda reggel 6:30-ra "leszállít" minket Djerbára,de a szobákat állitólag csak 14:00-tól lehet átvenni. Ezzel kapcsolatban szeretném a tapasztalatokat kérni.
Betartják ezt az időt vagy rugalmasak a kintiek???
A szerdai járat késésről tud valaki valamit ????
Hály :)
bettus83 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42516
ok és ilyen esetben mit tehetek?ha igy járnék?semmit?fogjam be és fogadjam el a helyzetet?
Előzmény: Törölt nick (42515)
bettus83 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42514
én ezt akkor sem akarom elhinni hogy megtehetik..mármint hogy másik szállodába raknak embereket..nem abba amit lefoglaltak.hiszen nem olcsók ezek a nyaralások és nyilván az ember azt választotta amelyik tetszik neki,amelyikben ugy gondolja jól tölti majd el azt a néhány napot.és még senki nem fordult a "károsultak" közül a fogyasztó védelemhez vagy valami hasonló szervhez??hm??
angel_9 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42513

Szia mond6tod!

Mi aug. 24-én megyünk a Hannibal Palace-ba. Minden tapasztalat és tanács érdekel. Előre is köszönjük. Eredetileg az Orientbe szerettünk volna menni, de az már betelet, ma jelezte a szálloda, hogy fullon van.

Előzmény: mond6tod (42139)
88kismedve Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42512
köszönöm, kedves cocer! remélem idén is így lesz! ki tudja, h visszajutok-e még tunéziába? akkor kell valami kézzel fogható emlék is:)
Előzmény: Törölt nick (42511)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42511

Szia 88kismedve!

Nekünk az idegenvezető azt mondta, hogy 20 dinárig ki lehet hozni pénz Tunéziából. Tavaly maradt is dinárom és ki is hoztam.

Előzmény: 88kismedve (42489)
kvalcsi Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42510

Kedves Anginga!

 

Nagyon szépen köszönöm a kedvességedet, hogy megkérdezted nekem a szobaszámokat! Már ki is nyomtattam és viszem majd magammal, így tudom mit kell kérnem!

További szép napot kívánok!

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Anginga (42504)
Tunisiafan Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42509
Best...Budapestről...
A tied?
Előzmény: Nori70 (42508)
Nori70 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42508

Tunisiafan!!!

 

Ezt nem akarom elhinni, melyik utazási iroda honnan megy a repcsi???Mert akkor még teszek valamit...nem akarom elhinni!!Nagyon nagy botrányt fogok csapni abban biztos lehet az utazási iroda és a szálloda is!!!

Előzmény: Tunisiafan (42482)
88kismedve Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42506
akkor azt hiszem nem páncélban megyek, mert lefagy a rendszer:D
köszi az infókat kékszemű! :D remélem semmi gond nem lesz velünk!
Előzmény: kékszemű (42505)
kékszemű Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42505
Alapesetben nem kutatják át a kézitáskákat. A táskákat átvilágítják egy berendezéssel, amely berendezés mutatja a táska tartalmát és érzékeli az esetlegesen veszélyes tárgyakat, eszközöket. A táskát szépen fektetve rá kell tenni egy futószalagra, ami beviszi az átvilágító készülékbe, a kezelő meg sasolja a monitorokat. Ő már sok mindent látott, a kép alapján meg tudja állapítani, hogy ha nincs semmi veszélyes a táskában.

Ha látnak valami veszélyesnek tűnőt, akkor előfordul, hogy megkérnek, hogy mutasd meg, hogy mi van a táskában.

Ha nagyon csipogsz a fémdetektoros kapun átlépve, akkor először egy kézi készülékkel vizsgálnak meg, ha továbbra sem egyértelmű a helyzet, akkor bevisznek egy külön helyiségbe és megnézik a ruhádat.

Meg esetleg azt is megnézik, hogy mi van alatta. Ha ne adj isten állandó fém implantátum van valahol a csontjaidban, akkor vinned kell az erről szóló hivatalos igazolást, mert különben lehetnek gondok.
Előzmény: 88kismedve (42503)
Anginga Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42504
Szia kvalcsi!


239;241;243;245;247,249,251;257,264;265;266,267;263

:)
88kismedve Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42503
én arra gondoltam, hogy minden cucc(teló, fényképező, pénztárca) abban a táskámban lesz, amit felviszek a gépre, azt meg csak átkutatják nem? vagy azzal nem csinálnak semmi? csak belenéznek?
Előzmény: kékszemű (42502)
kékszemű Creative Commons License 2009.07.31 0 0 42502
A válasz sokkal egyszerűbb, mint gondolnád: férfi lévén nincs pénztárcám, csak egy hitelkártya tartóm, amiben némi papírpénz elfér, de apró nem.

A zsebemből pedig azért tettem ki, mert ha a zsebedben marad, akkor csipog a fémdetektoros kapu amikor átmégy rajta, szóval jobb minden aprópénzt, mobiltelefont, nadrágszíjat (fémbetétes melltartót :-))) kitenni az ellenőrzés előtt a műanyag tálcákba.

Tehát ha az aprópénzt beteszed a pénztárcádba, akkor is bele kell tenned a kapun való átlépés előtt a műanyag tálcába a pénztárcát. Viszont ha a pénztárcában van az apró, akkor sosem nézik meg, hogy milyen pénzek is azok.
Előzmény: 88kismedve (42501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!