Keresés

Részletes keresés

mammamija Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21999
Üdv itthon!!!!
Stevie helyett: "ugye megmondtam":)))
Előzmény: babi15 (21995)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21998
Furcsállom hogy sokaljátok az árakat!
Tavaly is átlagban 30 levát fizettünk egy vacsira amiben két főre előétel főtétel saláta és pia volt!
Hol kapsz itthon 3 leváért egy egész rákot???
Levest 1 leváért?
Minőségi sört 1 leváért?
Fatasajtos krumplit.... nem tom hány leva volt már :)
Jó ,a grilcsirke 7 leva volt annyi mint itthon!
Voltak olyan éttermek ahol a kécceres árak voltak!
Oda nem ültünk be!

Az idei árakat majd két hét mulva írom meg remél hetőleg:)
mammamija Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21997
... És ez még nem is a főszezon!!!! Bexarás! Szerinted a csoportos buszos utaknál a buszok előnyt élveznek a határátkeléseknél? Vagy nekik is sorba kell állniuk?

(A Barakát ismerem..... szuperek!!!)
Előzmény: stevie wonder (21991)
mammamija Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21996
Hali! Jó utat!!!! remélem hamar leértek. Beszámolót mindenképpen küldj!!!! Szozopolról stojánon kívül még nem írt senki!!!
A szállásotok hol lesz?
Előzmény: reckon (21993)
babi15 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21995

Sziasztok!

Tegnap szerencsésen hazaérkeztünk Aranyhomokról.

Steve! Igazad volt, Románia felé soha többet (Arad felé).

Most visszaolvasgatok,aztán majd írok.

dori01 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21994

Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásokat, és úgy láttam, h. vannak pozitív és negatív tapasztalatok is, dehát ez így természetes... Van aki azt írja, hogy olcsó, van aki azt, hogy drága. Sokak szerint jók az ételek, másoknak nem jött be. Én jövő hét szerdán megyek a Napospartra, úgyhogy lesz alkalmam személyes tapasztalatokat gyűjteni. Most már nagyon kiváncsi vagyok, és várom az utat. :) Azt szeretném megkérdezni, hogy esetleg valaki volt már az Aparthotel Afroditában? Mivel elég új a szálloda, nincs róla sok infóm, a katalógusból sem tudtam meg sokat, és a neten se találtam semmit! :( Légyszi, ha valaki tud róla valamit, írjátok meg nekem! Előre is köszi!

reckon Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21993
ma 2-kor indul a buszunk szozopolba
köszönöm mkinek a tanácsokat, tippeket,beszámolókat
külön köszönet mamának, stojannak, stewie-nek

üdv!
pisti072 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21992
Off

Ilyen megfigyelő pont nálunk is volt a Budapestről kivezető utakon. Fabódé, benne rendőrrel. Innen ered a szleng a rendőrre, hogy "fakabát". az átkosban a rendőri munka egyik legalja volt.
Előzmény: stevie wonder (21986)
stevie wonder Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21991

Egyebkent tegnap ejszaka jottem at Belgradba Pestrol.

 

Orulet, hogy mi van a hataron meg az utakon! Roszkenel egy orat vesztettem, de elotte van egy savszukites az M5-oson, ott is araszolgattam egy orat.

 

A szerb reszen olyan eros a forgalom ejszaka is, mint maskor nappal. Raadasul a "nemet turistak" mar jol elfaradnak, mire ideernek es tök bizonytalanul vezetnek.

 

A benzinkutaknal hadiallapot, a tankolasra ejfel korul negyed orat kellett varni, a wc-ben uttorotabor furdohelysegenek a hangulata, felmeztelen emberek fogat mosnak vallukra dobott torulkozovel, a parkolokban nyitott ajtaju autokban alszanak az emberek, oriasi tomeg, felvert satrak...

 

Borzaszto! :-(

stevie wonder Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21990

Kár, hogy az utazási irodák csak tengerparti utakat szerveznek

 

 

Szerencsere nem csak a Neckermann letezik...

 

http://www.baraka.hu/bulgaria

 

:-)

Előzmény: mammamija (21989)
mammamija Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21989
Kár, hogy az utazási irodák csak tengerparti utakat szerveznek, mert aki autó nélkül van az általad és gradinar által ajánlott helyeket 1 hét alatt nem tudja megnézni...autóval is legalább 2 hetes nyaralást kell bekalkulálni, vagy többet.
Előzmény: stevie wonder (21988)
stevie wonder Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21988

3-4 alatt érünk le, ugyanennyi tengerpart, és ugyanennyi vissza (ebben nagy része van az írás elején említett könyvnek).

 

 

Tamogatom a tervet! :-)

 

Bulgaria sokkal tobb, mint a tengerpart...

 

 

Kb. annyiba volt az egy hét, mintha itthon lettünk volna egy négycsillagos wellness szállodában, és igénybe vettünk volna minden nekünk tetsző szolgáltatást.

 

 

Csak ott garantaltan nincsen tenger :-)

 

Horvatorszag mennyibol jott volna ki? Gorogorszag? Inkabb ezekhez kell viszonyitani.

 

 

Éttermi étkezés négyünknek 60-100 leva (két gyerek kb. egy felnőttnyit eszik :- ). Függően a rakijáktól, előételtől, desszerttől…

 

 

Lehet, hogy en vagyok a sznob, de ez szerintem kifejezetten olcso. Mivel en szinte folyamatosan utazom, egy honapban legalabb ot-tiz alkalommal etteremben kajalok Magyarorszagon is, ugyhogy tisztaban vagyok az arakkal. Ugyanez egy tetszoleges magyar varos tetszoleges belvarosi ettermeben dragabbra jonne ki!

Előzmény: Koli (21979)
mammamija Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21987

Big Rakiját kértem először rutintalanul, kaptam is egy decit :- )

 

Minden jó dolog elmúlik egyszer:( A 70-es években ha kértünk egy konyakot rögvest 1 decit nyomtak az orrunk elé...

 

Köszönjük a beszámolót!!!

Előzmény: Koli (21979)
stevie wonder Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21986

Ez azt jelenti, hogy ha román fásautó megy előtted, akkor akár egy teljes órán keresztül 50-nel fogsz menni, ráadásul a hülye nyomvonalú hegyi utak miatt a kocsi átlagfogyasztása 8,7 liter volt.

 

 

Miota mondom-mondogatom!

 

:-)

 

Mai napig nem értem, hogy egy 2x2 sávos, árokkal középen elválasztott úton mi a görcsnek kell sebességet korlátozni, hacsak azért nem, mert van egy rendőrőrs, és ott kényelmesen, árnyékból tudnak radarozni

 

 

Ez egy ilyen visszamaradt zsivkovi csokeveny. Akkoriban ugy figyeltek meg az emberek mozgasat, hogy ellenorzo pontokat alakitottak ki, ahol felirtak a rendszamukat. A kezi rendszamfeliras miatt viszont le kellett lassitani a forgalmat.

 

Ezeket az un. KAT-pontokat azota nagyreszt felszamoltak, de egy par megmaradt, foleg a hatarok es a nagyvarosok kozeleben. A hivatalos magyarazat szerint itt villamgyorsan tudnak utzarat csinalni, ha valami olyan tortenik, es eppen az utzar lehetosege miatt kell lelassitani.

 

 

Előzmény: gpavlikovics (21971)
G.Andi Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21985
Szia Koli!
Köszönjük az alapos mindenre kiterjedő beszámolódat...Nekem nagyon tetszett
:-)
Azért mindentől független nagyon remélem jól éreztétek magatokat.

Hát igen...az árak..sokan írják itt,hogy olcsó meg stb.
Szerintem drága,de ezt már írtam,én mondjuk tutira csak all.inclusívba mennék (3xvoltunk-jövőre ismét)
Az nagyon jó árban van,szerintem még főszezonban is.

Mi csak "úgy" akartunk enni egy malackát tudod amit egybe sütnek abból ,ha vissza olvastál meglátod-100leva volt kereken a vége a számlának-úgy ,hogy a malac teljesen nyers volt!én meg csak mérgelődtem:-(
Előzmény: Koli (21979)
reckon Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21984
kösz a beszámolót, remélem neszebárból azért nem csináltak teljesen napospartot!
Előzmény: Koli (21979)
Pötyi71 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21983
Van,persze, de sok múlik azon, hogy milyen felesége lesz. Most megígérte, hogy ha halálos beteg leszek elvisz. ( Aranyos, nem?) De még csak 16 éves.
Előzmény: inyic (21938)
Pötyi71 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21982
Budapestről Bécsbe busszal megyünk. Bécsből Szófiába repülővel utazunk. Szófiából vonatozunk Burgaszba, majd megint buszozunk Szozopolba. Három család, szerintem a Győzike showt simán felülmúljuk majd. Mire kiérünk megismerjük egymást. Ami még plusz pontot ér, hogy egy nap három főváros.... (én szerveztem, lehet, hogy hazafelé már lábbal előre fognak hazahozni a többiek.) Ja, és két hét, visszafelé ugyanez az útvonal.
Előzmény: Kordina (21913)
utazo idegen Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21981
Szerintem Eurot vigyél és kint válsd át levára
Koli Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21980

Bocs a nagybetűért, de wordben írtam, és nem figyeltem erre. Sajnos az egyéb karatkerek sem jöttek rendesen át.

 

Előzmény: Koli (21979)
Koli Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21979
Sziasztok,

 

Megvolt, megjöttünk, alapvetően elégedetten J

Nem időrendi sorrendben írok, hanem ami eszembe jut, és remélem, hogy másoknak is okulására szolgálhat ez a pár sor.

 

Általában:

Mindenkinek javaslom előzetes tájékozódásra Horváth Gyula: Bulgária magyar szemmel című könyvét (1980 Ft). Korrekt, csak az árak egy kicsit mások 2005 óta…

Bulgár tengerpartot. Napospartot olcsónak egyátalán nem mondanám. Kb. annyiba volt az egy hét, mintha itthon lettünk volna egy négycsillagos wellness szállodában, és igénybe vettünk volna minden nekünk tetsző szolgáltatást.

Szóval, egy hetet voltunk egy négycsillagos, 2005-ben épült szállodában a Napospart Szvety Vlasz felőli végén (Hotel Marvel). Svédasztalos reggelivel kértük, délben kebab, backed potato, pizza, gyümölcs a parton, este rendes kaja egy étteremben. Utazás Sármellékről repülővel.

A Robinson Toursos katalógus szerint 80 méterre a tengerparttól. Na, akkor megnézném én azt a mérőszalagot. Nem tudom, miért nem lehet leírni, hogy mondjuk 200 méter, semmit sem vonna le az értékéből…

Tengerre néző szobát kértünk, és azt is kaptunk. A katalógusban azt sem írják le, hogy a mi tengerre néző szállodánk és a tenger között van egy több száz szobás 5 csillagos szálloda… Annak a falát lehet nézni (na jó, az oldala mellet tényleg látni lehetett a tengert).

A katalógus pár soros ismertetője még több pontos hibádzik. Az egyik, hogy van gyerekjátszótér. Na az nincs (ezért haragudtam, mert ez választási szempont volt, mert 4 és 7 éves gyerekkel mentünk).. A másik, hogy a szálloda saját medencéjénél térítés ellenében lehet a napernyőket és a nyugágyakat használni, - ezért nem kellett fizetni. Ezt a tévedést megbocsátottam :- )

Szóval a szálloda/apartmanválasztásnál résen kell lenni, és nem szabad feltétel nélkül elhinni a katalógusadatokat, más forrásból is utána kell nézni. Pl. a mi szállodánkban esténként elég hangos karaoke programok voltak. Egy rosszabb alvó előrántotta volna a kését és éjfélkor leront a bárba… Lehetett volna rosszabb is, pl. a parti sétány mellett, ahol hajnalig megy a hangos zene…

Parton érdemes elkerülni azt a részt ahol a jetskisek kikötői vannak. Elég nagy a zaj, és ha ott, a part szélén menőznek, akkor lehet a kellemes benzinszagot élvezni.

Inkább angolul lehet boldogulni, de sokan értik a németet is. Az eladók alapvetően kedvesek, sok a fiatal (gondolom nyári munka).

 

Ami tetszett:

A sármelléki reptér korrekt, tiszta, normális a személyzet. Minden elismerésem!

Transzfer Bulgáriában oda-vissza pontos, jól szervezett volt.

Sármelléken nem kell fizetni a parkolásért a Robinson Tours-osoknak.

A tengerparton nincs szúnyog, nincsenek csípős állatok. A kivitt szúnyogriasztót nem kellett használni.

A tenger tiszta. Egy napig erős szél fújt, erős hullámzással. Aránylag sok hinarat és medúzát hozott ki a hullám, de sztem ez belefért.

Kellemes volt az idő. Egy du. volt eső. Ettől eltekintve a levegő 26-28-30, a víz 24-26 fokos volt. Este pulóver nem kellett.

A naposparti aquaparkban voltunk egy napot (van Neszebárban és Szvety Vlaszon is) jól éreztük magunkat, tetszett a gyerekeknek is. Ha jól emléxem a felnőtt jegy 30, a gyerek 16 leva. Negyed óránként vannak gyűjtőjáratok a parton, így ingyenes a transzfer. Figyelem, benn az aquaparkban az árak 20-30%-kal magasabbak mint a parton (italt-ételt nem lehet bevinni, ezt ellenőrzik is)!

A szállodának korrekt a felnőtt és a gyerekmedencéje is.

Finomak a helyi sörök (Kamenitza nyert nálam), jó a Rakija és a helyi borok is. Big Rakiját kértem először rutintalanul, kaptam is egy decit :- )

Sok helyütt van happy hour. Van ahol délután, van ahol este. Néhol sörre, van ahol koktélra érvényes. Tényleg félár van, aki erre rászánja az időt, sok pénzt spórolhat.

A kinntlétünk alatt volt a szülinapom. Este mikor visszaérkeztünk a szobába, egy üdvözlőkártya mellett egy üveg pezsgő volt bekészítve. Kedves figyelmesség volt!

A rántott sajt (a lányom kedvence) fehérsajt volt csak tojásba forgatva és megsütve. Érdekes és finom.

 

Ami nem tetszett:

Sok helyütt építkeznek, és nagyon sok az elhanyagolt telek, embermagasságú gazzal, szeméttel, törmelékkel.

A strandokon nincs zuhany, kevés a szemetes. Minden este összeszedik a szemetes zacskókat és a napágyak között végigmegy egy homokszitáló traktor is, de a homokban rengeteg a csikk, és van nem kevés üvegszilánk is.

A szálloda korrekt, kb. viszi a négycsillagos szintet, bár pl. a padlószőnyeg tisztasága, hagyott némi kívánnivalót. Beépített légkondi, szobánként szabályozóval, korrektül működött.

A svédasztalos reggeli rendben volt, bár a sárga és a piros színű ital ihatatlan volt, és érezhetően tele édesítőszerrel.

A helyi partneriroda (AlmaTours) embere angolul és oroszul beszélt, ami nem lett volna gond, az angol megy. Az érkezéskor megígérték, hogy legkésőbb másnap (csütörtök) reggel lesz egy eligazítás, megbeszélés, ahol a fakultatív programokra is lehet jelentkezni. Vasárnap reggelig nem történt semmi, akkor került ki a faliújságra egy általános ismertető.. Ebből kiderült, hogy az a program ami bennünket érdekelt volna (várnai delfinárium) hetente egyszer, csak pénteken van… na, ezt a gyerekeknek beadni…

A BulgariaAir gépe rendben, de… Unott és flegma stewardesst láttam eleget, de egész úton rágózót most először. Nem volt magyar nyelvű információ a gépen, mindent elhadart, kissé érthetetlen angol nyelven adtak elő. Sok idősebb ember volt a gépen, láthatóan nem nagyon értették.

Neszebárt sztem elcseszték. Nagyon vártam a kirándulást, de semmit sem találtam a várt hangulatból. Mindenütt árusítóhelyek, a hamis parfümtől a napszemüvegig, az olcsó gagyiig.

A ciril betűs kajaszámlát tételesen át kell nézni. Előfordult rajta plusz tétel… És egy ügyes átverés (nejem észrevette), ráadásul a saját szállodánkban. A rendelés 3 alrendelésből állt (ital, főétel, desszert). És ki is hoztak 3 számlát, és a harmadik végén lévő göngyölített összeget kérte a pincér. Egy volt a hiba, a számlák az 1, 2, 4 sorszámot viselték. Volt valahol egy 3. is, aminek a 8 levás tételét nem fogyasztottuk el, és a pincér is azt mondta, hogy ezek a gépek hibáznak. Így nem kaptak egy fillér borravalót sem természetesen, és a csökkentett összeget fizettem ki…

A kaja általában csalódás volt, bár valszeg a tengerparti éttermek nem túl jó mintavételezést adnak. Egy olasz étterem volt, ahova többször visszamentünk, ott remek volt a pizza, a tészta és a kagyló. Rajongok a tengeri cuccokért, de ezt sehol sem frissből, hanem fagyasztottból csinálták (így itthon is ehetek). Volt ami sós volt, volt ami égett. Biztos lehet kapni valami kakukkfüves mediterrán fűszerkeveréket, azt teszik sok mindenbe, és így egyenízű lesz a kaja…

A parti sétány tele van hamis cuccokkal (parfüm, ruha, napszemcsi, óra stb).

A sétány két oldalán végig bódésor (kaja, fagyi, ruha, étterem…) és folyamatosan jönnek az elektromos kisautók, elektromos robogók, kisvasút, lovak… Nyugodt sétáról nem beszélhetünk, ha percenkét sokszor félre kell állni.

 

Az árakról:

Készpénznél egyértelműen az ATM-es kp felvétel a nyerő. Egyrészt a nagyon erős Ft miatt (Euróban számol el a bank), és az átváltási árfolyam is így a legjobb ( ami ekkor 1.955 volt). Az ajánlott Crown váltok tényleg korrektek, ott 1,91 az árfolyam. Mindig adnak számlát is. Más pénzváltót nem próbáltam ki, bár a parti sétányon vannak 1,94-1,96-os árfolyamok a pénzváltóknál. ATM-ből látni sztem eleget. Ismerős az Unicredit és a Raiffeisen volt.

Az árak a tengerparton lényegesen magasabbak mint 2-3 évvel ezelőtt (ekkor volt egy barátom, tőle tudom az akkori árakat).

A parton nagy pohár (kb. fél literes pohárnyi) gyümölcs 4-5, a kicsi 3 leva.

Neszebárba egy 20 perces hajóút 40 leva (2 gyerek, 2 felnőtt).

Dottó kisvasút felnőtteknek 3, gyerekeknek 1,5 leva.

10-15 perc lovaskocsikázás 30 leva.

Éttermi étkezés négyünknek 60-100 leva (két gyerek kb. egy felnőttnyit eszik :- ). Függően a rakijáktól, előételtől, desszerttől…

Autót nem béreltünk. A szállodában 78 leva volt 1-2 éves, klímás kis kocsi. Láttam Renault Thaliát 25 Euróért/nap.

Sör a parton 3-4 leva.

Kisboltban a helyi ásványvíz 1,2 -1,5 leva (1,5 liter), helyi sör (0,5l) kb. ugyanennyi, import sör a duplája.

Napernyő és a nagyágy a strandon 6+6 leva.

Alkoholos koktél 8, alkoholmentes 6 leva körül (a szállodában du 3 és 9 között happy hour, és félár!).

Gyerekeknek ugrálóvár 15 perc 5 leva.

Szuvenírt szinte bárhol lehet venni, és szinte mindenhol ugyanaz van, és az árak is nagyon hasonlóak. Alkudni lehet és kell is. Gyakran nem pénzbeli az engedmény, hanem ajándékot adnak.

 

Konklúzió részemről.

Remélem a Robinson Toursosok is olvassák a topicot, és tudják fejleszti a szolgáltatásaikat (és résen lesznek, mert kinéztünk egy montenegrói utat :- ) Jó lesz ez, de oda kell rá figyelni.

Ha visszamegyünk Bulgáriába, akkor kocsival megyünk. 3-4 alatt érünk le, ugyanennyi tengerpart, és ugyanennyi vissza (ebben nagy része van az írás elején említett könyvnek).

Azt hiszem, rengeteget fejlődött az elmúlt pár évben a tengerpart, de remélem rájönnek, hogy az értékeiket meg kell őrizniük, és nem a tömegturizmus fele mozdulnak el.

 

Ha kérdésetek van, szívesen válaszolok!

 

Koli

volvus Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21978
Ebben sajna nem tudok okosat mondani:-(( Én beleszaladtam az EB. után haza induló török szurkolókba, igaz csak Szegedig de az sem volt egyyszerü. Mi is vasárnap indulunk Bp. mellől Debrecen felé Románián keresztül, Tusnádfürdőn megalszunk,hétfőn érkezünk a Napospartra. Útközben többször megállunk nézelődni, hamár nyaralunk .
Előzmény: Mtündi (21960)
alexka89 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21977
Sziasztok.
Mi július 7.-én megyünk Bulgáriába és azt szeretném kérdezni hogy valaki nem tud jó és olcsó apartmant vagy kertes házat nessebáron vagy napos parton?
És még lenne 1 kérdésem hogy levát vagy eurtot vigyünk?
Előre is köszönöm!
nellly Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21976
Brü-hü-hü..... sajnos.... igen!!!!!!!
Előzmény: tengeres (21961)
nellly Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21975
na, folytatom, szóval én ennyi pénzt sem ott, sem itt nem adnék egy vacsiért. Szóval nekem ezért tünt soknak, de kinyomozom, hogy igazából mennyit fizettek, mert amikor megkérdeztem az egyik havert, azt mondta, hogy nem volt 800 leva. A 200 euró már csak plussz beváltás volt, mert nem volt elég a bolgár pénzük.
Előzmény: stevie wonder (21933)
nellly Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21974
Tudod, nekem a Ti fogyasztásotok is soknak tűnik. Mert ugyi én
Előzmény: stevie wonder (21933)
petya1978 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21973
Köszi a segítséget,megtaláltam.
gpavlikovics Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21972

Elkérhetném annak az apartmannak az elérhetőségeit?

 

Én a Hotel Glarus Beachben voltam, és igaz, hogy nagyon kedvezményes áron (kb. 1000Ft/nap) négyen voltunk ott a két gyerekkel, meg a tengerparton volt, de a szomszéd tavernában valami némber egészen hajnalig óbégatott, és azt merték mondani, hogy élőzene... Szóval egyrészt visszamennénk, másrészt nem oda.

Ha van a szállásról kép, meg összeg, azt is szivesen venném.

Kösz!

Előzmény: kertészboy (21954)
gpavlikovics Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21971

Figyu!

 

Eurót sem kell vinni, legalábbis az autópálya miatt.

Most voltam Bulgáriában (odafele Románián át, hazafelé Szerbia), és sem lejt, sem dinárt, sem eurot nem váltottam. Helyette elvittem magammal a bankkártyámat. Semmi extra, csak egy OTP maestro, meg egy OTP mastercard.  A szerb autópályán lehet fizetni mindenhol kártyával, talán csak a román úthasználat nem megoldható, de ott meg bejött a HUF.

Szóval Szerbiában úthasználat kártyával, egészen Nis-ig találsz OMV kutakat, ahol minőségi benzin, többé-kevésbé tiszta WC, meg kaja vásárolható kártyára. Bulgáriában már nincs fertőtlenítés, csak úthasználati díj. Mivel 10 napra mentünk, a 7 napos kevés volt, így 1 hónaposat vettem 25 leváért - benzinkúton kártyával.

Tehát ajánlom a kártyás fizetést.

A levához jutás is igy a legegyszerűbb. ATM a mi nyaralóhelyünkön (Napospart), 10 perces sétán belül legylább 6 db volt, amelyek között volt OTP-s is (odakins DSK bank a neve), ha ott van számlád, az olcsóbban adja a pénzt. Sőt, még egyes valutaváltóknál is lehet pénzhez jutni, de ők egy kis plusz jutalékot számítanak fel. Ugyanis kell csináljanak egy euro-leva átváltást is, és 70 levára 4,5-t számítottak fel jutaléknak. Tehát a bankkal jól jársz.

 

Ha van valami, ami miatt jó, ha van nálad kp. az a bolgár rendőrség. Engem Szófia és a szerb határ között bemértek 110-zel 50-es táblánál.  (Mai napig nem értem, hogy egy 2x2 sávos, árokkal középen elválasztott úton mi a görcsnek kell sebességet korlátozni, hacsak azért nem, mert van egy rendőrőrs, és ott kényelmesen, árnyékból tudnak radarozni) A lényeg az , hogy bevittek egy szobába, mondták, hogy fürersájn dráj monáten kaput, meg cvejhundert evro. Aztán lementek 20 eurora, de nálam még annyi sem volt, azt tanácsolták, hogy látogassak be a közeli városba, és hozzak pénzt, addig vigyáznak az irataimra...

És tényleg tisztelik az anyákat, gyerekeket, betegeket, mert mikor elköptem ékes oroszsággal, hogy mojá zsena pregnant, és mutattam a nagy hasat, legyintettek egyet, visszaadtak mindent és kifejezték abbéli reményüket, hogy már nem fogunk találkozni.

Tehát kp helyett jól jön a terhes feleség is...

 

Az utvonalról:

Románián át rövidebb az út, kb. 200 km-rel (Miskolcról), kevesebb az útdij is (románia 880 Ft, bulgária 25 leva (13euro)), de van Giurgiunál hidvám (10 euro), de a rövidebb úton egészen Nagyszebenig (Sibiu), vagy még tovább NEM VOLT 1000 MÉTERNÉL HOSSZABB EGYENES SZAKASZ! Ez azt jelenti, hogy ha román fásautó megy előtted, akkor akár egy teljes órán keresztül 50-nel fogsz menni, ráadásul a hülye nyomvonalú hegyi utak miatt a kocsi átlagfogyasztása 8,7 liter volt.

Szerbián keresztül hazafelé Szófiáig változatos az út, kevés hegyi szakasszal, de normál menet idővel. Szófia és Nis között egy kicsit grizes a dolog, de a táj kárpótol. Szerbiai útdíj 23 euró, ami több, mint a romániai, de errefelé 6,4 literes átlagfogyasztást mértem, ami 1300 kilométerre kivetítve mintegy 30 liternyi benzin megtakarítást jelentett, és így megvan az útdíj, te pedig nem őszülsz meg a sok kanyar miatt.

Kicsit elkanyarodtam, de ez ki kellett, hogy jöjjön

Előzmény: csocso50 (21953)
danken75 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 21970
szintén olasz, pesaro. A szabadstrandon lehetett ingyen a homokba vagy törölközőn feküdni, de ott nem takarítottak, és kb. 20 percnyi sétára volt a szállótól...
Jah, a napágy pedig nem 5 leva, 5 euró volt :D
Előzmény: Bridzsit76 (20904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!