Keresés

Részletes keresés

szarkbarka Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5365

>>Már azt is kitanultam, hogy hogy lehet füstmentesen begyújtani alacsony légnyomásos-inverziós időben.

 

Ezt kifejtenéd bővebben? Nagyon érdekelne, mert nekem begyújtás után hajat kell mosnom.. :-)

 

Szarkabarka

Előzmény: spucc (5363)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5364

+kell venni!:)))))

Előzmény: fázunk (5361)
spucc Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5363

 

Nagyon nehéz olyan embert találni aki Neked pontosan megmondja mennyit lehet spórolni fagázzal, mert ha valaki cserél, akkor többnyire nem csak kazánt cserél, hanem mást is.  /szivet is csrél ugye, ki hazát cserél :-) /

 

Mint én pl ha elmondhatom:

 

A régi rendszerem: régi öntöttvas, kissé elhanyagolt állapotú (marabu) kazán, vascsöves, nagyvízterű, gravitációsan IS működő hálózat radiátorokkal, puffer nélkül természetesen.

A kazánom hatékonysága ÖNMAGÁBAN  is elég vacak volt, egy mai korszerűbb öntöttvas kazánhoz képest. A huzat, kémény kitűnő volt.

 

Új rendszer: Atmos DC22, 1140 literes puffer, Esbe, fűtésköri keverőszelepppel megáldott szivattyús ötrétegű csőhálózat, radiátorok a régiek, illetve cserebere-bővítés után mindenütt túlméreteződött, így alacsony hőmérséklettel tudok fűteni.

Azóta mindig annyi fok van a lakásban, amekkorát akarok. Azelőtt: 15-23 fok közötti bármi lehetett.

Ugyanakkor ALIG JÁROK LE TÜZELNI! Többnyire megy a pufferból, minha gáz lenne.

 

Tüzelőmegtakarítás: minumum 50%, de talán az se túlzás, a fogyás a réginek harmada.

 

A házam hővesztesége maradt a régi lényegében, na, az ablakokon felújítottam a tömítést. Ez a második szezonom.

 

De! Melyik ok miatt mekkora részben következett be  a megtakarítás?

Ki tudja??

Abban persze biztos vagyok, a kazán a vitathatatlan főszereplő.

És az se semmi, azóta sokkal tudatosabban tüzelek, mert itt a fórumon kiművelődtem. :-)))

 

Ja, és még egy, de csak csönben mondom: ebbe is ugyanúgy beledobálok majdnem mindent, mint a régibe.

 

Ja, és még egy, utoljára: azóta nincs füstölés a kéményen. Tényleg. Már azt is kitanultam, hogy hogy lehet füstmentesen begyújtani alacsony légnyomásos-inverziós időben.

 

Előzmény: harcos_SOF (5362)
harcos_SOF Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5362

Sziasztok!

 

Én is gondolkodom faelgázosító kazánban, de azért az árak elég riasztóak. Egy "hagyományos" vegyestüzelésű kazánhoz képest mennyivel kell kevesebb fa ugyan ahhoz a fűtőteljesítményhez, ha van valakinek ilyen jellegű tapasztalata, az ossza meg velem legyen kedves. Nem katalógusadatokra vagyok kíváncsi, azokat én is olvastam :), hanem konkrét tapasztalatokra.

Nekem egy régi építési (1960) házam van, sajnos nem a legszerencsésebb felépítésű, amit a fűtést illeti. Csak radiátorok vannak (nincs padlófűtés, falfűtés, vagy egyéb). Jelenleg egy gázkazánnal fűtünk. Ami egy osztó-gyűjtőre dolgozik, de jelenleg csak a kazánban van szivattyú. A faelgázosító kazánnak lenne helyem, de a puffernek már sajna nem (persze az ára is sok). Szóval én tartály nélküli megoldásban gondolkodom.

Felhasználás szempontjából van valami lényeges különbség a vigas és az atmos kazánok között? A vigas gyárt lambda vezérelt kazánt is (jóval drágábbak), ennek van értelme? Úgy értem megéri a töbletköltséget? Mechanikailag melyik az időtállóbb?

 

Köszönöm előre is segítségeteket!

Előzmény: pohikopó (5360)
fázunk Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5361

Szlovákiában az attack dp 25-ös faelgáz 330.000, nálunk 460000Ft.Ez azért nem csak olcsobbnak látszik hanem olcsóbb is.

Előzmény: gmkiev (5340)
pohikopó Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5360

Szerintem egy Vigas kazán vagy Atmos 4-500.000 Ft, ehez szerelékek ha nem raksz puffert nem nagyon drágák szerintem. Én 800.000-ért vettem az Atmos Dc25s kazánt+ 1000 literes puffert+szivattyúk, vészhűtő, kiegyenlítő tartály, meg pár apróság. Ehhez hozzá jött még 300.000-nyi cucc a kiépítés során, réz csövek, átalakítók, mérőórák, visszacsapók, stb.....Előtte 300.000 volt a radiátorok, és a fűtés ill. vízvezeték hálózat elemei. Ezt gondolom olcsóbbnak és drágábbnak. Tehát olcsóbb szerintem puffer nélkül olyan 6-700.000 és a drágább a pufferes rendszer ami 1,1-1,2 körül mozoghat....

Előzmény: vead (5356)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5359

Ha olcsóbban szerzel EUR-t akkor kb. 40 az eltérés.

Ennyiért nem érdemes kibiciklizni. Üza+idegesség miatt nem éri meg. Ez az Atmos.

Előzmény: KisIgri (5358)
KisIgri Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5358

Itt árak is találhatók!

benat-atmos.sk

Előzmény: joevagyok68 (5354)
kod1111 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5357

Tudod a puskagyolyó is lehet tüzelő, megnöveli a kazán  hőmérsékletét.

Előzmény: gmkiev (5353)
vead Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5356

Szia.

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Még egy kérdés: mit jelent nálad a "sokat költeni" és a "nem sokat költeni rá" összegben kifejezve (kb.)?

Előzmény: pohikopó (5333)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5355

Tudod, egy dolog nem kerül pénzbe, a GONDOLKODÁS! :-)

Előzmény: joevagyok68 (5354)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5354

Még azt sem tudjuk, hogy mennyivel láccik olcsóbbnak....

Akkor legalább tudnánk, hogy érdemes-e egyáltalán gondolkodni rajta.....

 

 

Előzmény: joevagyok68 (5338)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5353

:)))

Előzmény: Blue_Sky_007 (5352)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5352

Figyu nem akarok Veled vitatkozni rajta. Most nem.

Ilyenkor az a szokásom, hogy írok az illetékes "elvtársnak" valamely minisztériumba (vagy Brüsszelbe), és utána okosabban osztom az észt.

 

OFF

Volt már olyan fórumozó, aki Wassenaari szerződés (hagyományos fegyverek proliferációjának megakadályozása) megszegésével vádolt, aztán az akkori belügytől kapott levelem után megváltozott a véleménye.

ON

Előzmény: gmkiev (5349)
spucc Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5351

Ez az. Én is csak ilyesmire tudok gondolni

Előzmény: gmkiev (5350)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5350

A reklamációk java nem a berendezés hiba.

Egyszerűen csak bekötik mint egy Totya kazánt, egy sz@r kéménybe, és várják a csodát.

A szervizes + ott cuclizik és osztja ingyen az észt, amiért még meg is sértődik úgy a fogyi, mint a szaki!

Előzmény: spucc (5348)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5349

Ez még a gázos fűtőeszközöknél sem működik.

Egyszerűen nincs ilyen, gyártói megkeresés a magyar szervizek felé. És ha nincs aki fizessen, akkor nincs jótállásban végzett javítás sem.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5345)
spucc Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5348

 

Egyszer írja meg már valaki, hogy mi a fészkes fene tud egy ilyen fagáz kazánon tönkremenni az elektronikán kívül???

 

Ha normálisan telepítik, biztonsági cuccokkal, kellő átmérőjű (ellenállású) csövekkel, pufferrel(!), előírásszerű kapcsolással, Esbével, jól megválasztott szivattyúkkal, akkor MICSODA?

 

(egyedül a ventillátorról tudom elképzelni, bár hallani nem hallottam róla)

 

Ja, és persze a kazánra gondolok. Nem a szerelvényekre. Pl Watts, sts, honeywell, stb.

gmkiev Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5347

No! Erre épül minden ország (EU tagállam) nemzeti fogyasztóvédelmi törvénye, melyet nálunk, a PTK szabályoz.

És mivel nemzeti, így határon belüli! SK.-ban, CS.-ban, és mindenhol.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5342)
spucc Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5346

 

Én nem gondolom, a Vigas tényleg jobban visszafogható lenne.

Erre eddig erről sehol nem láttam objektív számszerű adatot.

 

Egyszer régen írtam,  hogy az égő fararönköt kézzel kivettem az Atmos tűzteréből. A teteje szinte csak langyos, az aja pedig égett. Fotót is feltettem. Hogy lehetne ennél jobban lassítani?

 

Szerintem ez egy "mítosz" , egy marketing, amit a Vigasról elterjedt. Az az alapja, hogy a fapados is jobban elektronizált./ennyivel drágább is /

Ami viszont egy hibaforrás, a szememben legalábbis.

 

Arról ugyanakkor olvastunk itt is, hogy a visszafolytott Vigas tud szépen kátrányosodni...

 

A másik marketing, hogy nem kell hozzá puffer, csak az Atmoshoz.

Az Atmoshoz se kell, csak ajánlott! Az angol nyelvű lapon puffer esetén a gari 3 éves. Tudtommal a Vigashoz is "ajánlott" már a puffer. Tévednék?

 

Nem a Vigast akarom "lehúzni", csak azt mondom, hogy  amiértnéhányan jobbnak tartják, az a szememben nem kellő valóságtartalmú.

(No, így talán nem bántok meg senkit)

 

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (5339)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5345

Kicsit beleolvastam, kíváncsi vagyok melyik cég menne ellene az EU elveknek.

Ebben egyértelmű az EU állásfoglalása, és a szlovák vigas kazánt ha a fene fenét eszik is, szervizelni kell.

Az más kérdés hogy ezt mondjuk egy magyar cégen keresztül.

 

Olyan mint az oszták mediamarktban vett pl. panasonic fényképező gép, amit itt nálunk is közteles a panasonic javítani.

Ha az EU-ban hozták forgalomba, akkor azt itt is kell javítani.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5342)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5344

Tudom.  Az "önzetlenséged"  legalább "HATÁRTALAN"   :-))

ééérted, HATÁRTALAN .....

(bocs nem tudtam kihagyni)

 

Előzmény: gmkiev (5343)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5343

Sok sikert. De ha kell segítség azért szólj.

Előzmény: joevagyok68 (5341)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5342
Előzmény: gmkiev (5340)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5341

"Ha ismered egyáltalán ezt a fogalmat"

Mármint melyiket ? A  tudatos fogyasztót ??

Igen , ezért köll körüljárni az árakat  :-))

 

"a "kint" vásárolt faelgázosító olcsóbb. (nak látszik)."

Ezért köll jól megnézni (tájékozódni), hogy ne csak úgy láccon, hanem úgy is legyen :-))

 

Amúgy lehet álom marad csak az egész faelgáz ...

Előzmény: gmkiev (5340)
gmkiev Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5340

"A fórumon lévő "kereskedők" szerint biztos :-)"

 

Nagyon tévedsz.

A kereskedőknek ezzel semmi bajuk, hiszen ők nem igazán értesülnek az ilyen importról.

Mi szervizesek meg jókat mosolygunk, (főleg én) mikor a határon túli jótállást feszegeti a "tudatos fogyasztó"!

Ha ismered egyáltalán ezt a fogalmat.

Természetesen a "kint" vásárolt faelgázosító olcsóbb. (nak látszik).

Előzmény: joevagyok68 (5338)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5339

Igazad van, de nem fogok tudni teljesen pontos adatokkal számolni, hiszen ma még ennyi a ház hőigénye, holnap ha szigetelek, vagy plusz szobát nyitok, akkor megint más.

A kérdésem arra irányult, hogy a vigas, vagy az atmos? Én a vigas felé hajlok, az jobban visszafogható, a pufferrel meg tárolható a felesleg.

Előzmény: spucc (5337)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5338

Ha ezt így "körüljárod", akkor gondolom az árakat is...

Gondolom "határon" túlról is...

Ha esetleg lenne valami jóárasított helyed, közzétehetnéd itt, mert hátha mást(okat) is érdekelne > több darab esetén több kedvezmény. (akár különböző teljesítmény esetén is, és a szállítási kőccség is óccsóbba lenne)

Bár lehet hüleség

A fórumon lévő "kereskedők" szerint biztos :-)

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (5336)
spucc Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5337

 

Mindketten tudjuk, a fűtővizet több dolog befolyásolja: az Esbe, a sziviindító termosztát, kapcsolás/ csőellenállás, kívülről jövő visszatérő hőfok, és a külső hőfogyasztás.

Ez utóbbi, ha egyáltalán van, mert ha csak a puffert töltöm, akkor ugye nincs, vagy alig.

 

Utána kéne nézni, hogy számolják pontosan a kazánok teljesítményét.

Amit az előbb számoltam az nyilván a bevitt energián alapult, mert mint írtam, a dolog hatásfok nélküli.

Mert  a hatásfok számítás esetén mérnek mindent, füstöt, hőfokot, tömegáramot, légmennyiséget, gázsebességet, stb..

Előzmény: Blue_Sky_007 (5335)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 5336

Megmondom miért kérdezem.

Az én kéglim most a leghidegebb napokon 5kW-t eszik óránként. Van egy pufferem, és ahogy írtad 58-60kW-t lehet (tudok) letárolni benne. Ezt most hagyományos vegyessel úgy érem el, hogy 3,5-6 óra alatt feltöltöm, majd 12 órán át (a nagy hidegben) táplálja a házam. Ha / és amiért faelgázra váltanék, az az, hogy a fűtési időt kitoljam, de annyiban, hogy a kazán ne fűtse túl magát, és a nagyhidegben (ami évente csak pár nap ugye) 1 begyújtással (megrakással) a 24 órát átvészeljem.

A nagyobb gond az átmeneti időszak, amikor egész napra elég a 60kW-nyi energia (egy puffernyi).

Fa tároló helyem és szárítási lehetőségem van, a fa jelenleg olcsóbb ha száraz, mint a többi (még).

 

Tehát 1 köbös pufi van, atmost tegyek mellé, ami így nem szabályozható, vagy vigast, ami viszont igen. Ezen filózok már pár napja.

Előzmény: spucc (5334)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!