Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4648

PVR funkcióhoz olyan pebdrive-ot fogad el a tv a tesztelésen, ami gyárilag tudja a 10MB/s írási sebességet.

Előzmény: Törölt nick (4646)
nicko Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4647

az előszele az ívelt tévéknek a következő generációban....

 

21:9 képarányú hajlított UHD monitorral hódít a Samsung

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4646

Ja, akkor ez lehet a megfejtés, köszi. Otthon kipróbálom.

Előzmény: GPS (4645)
GPS Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4645

 

Nem formáztad? Akkor az érdekes, mert anélkül nemigen látja a TV.

 

Pontosabban: lejátszásra láthatja, de felvételre nem. Ugyanis neki egy speckó, saját formázás kell - a te formázásodra nem fog felvenni egy bitet sem.

 

Tehát csak olyan pendriveot tegyél be, amit erre a célra feláldozol (vagyis másra nem használsz) -  különben kampó a PVR.

.

Előzmény: Törölt nick (4644)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4644

8 giga. Azért nem formáztam, mert vannak rajta cuccok és a tv látja, tudja olvasni.

Előzmény: Törölt nick (4643)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4643

formázás, tesztelés megvolt? kapacitása mekkora?

Előzmény: Törölt nick (4642)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4642

Igen, pendrive-ot.

Előzmény: GPS (4641)
GPS Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4641

 

Háttértárat dugtál-e be? Pendrive-ot, vinyót, ilyesmit?

.

Előzmény: Törölt nick (4640)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 4640

Urak!

 

Az létezhet, hogy a H5303 nem tud pvr-t? A távirányítón ott a piros gomb, de azt írja, hogy nem elérhető...:/

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 4639

Nem. Viszont ajánlom, hogy tedd egy akkora szekrénykére amekkora a tíví, és azzal együtt forgasd, és "heggeszd" is hozzá. Így minimális lesz a ledózerolás esélye.

Előzmény: TarrG (4638)
TarrG Creative Commons License 2015.01.04 0 0 4638

40 colos Samsung tv-hez tudnátok ajánlani olyan fali konzolt, ami minden irányban (balra-jobbra, fel-le) forgatható? Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 4637

Vedd meg a tescóban a blue panther bp822-es dvb-t szappantartót 5e Ft-ért. Ezzel a free 8 adást tudod venni. Rádugod egy  hdmi csatlakozóval, azt csá. Kódolás nélkül tudsz vele felvenni bármit amit adnak, és még a körzeti TV-d is bejön rajta. A kódkártyát meg dugd a tv-be. 500-as kisvinyót is felismeri, tápozni is tudja.

 

Előzmény: zlota (4630)
Balu424 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 4636

Én sima tescoban vett 1500 Ft-os billentyűzetet használok.  tökéletesen működik vele.  Az egér sima USB vezetékes, azzal is remekül működik

Előzmény: pitya5 (4632)
Csabás Creative Commons License 2015.01.04 0 0 4635

Üdv,akkor ezt az fw frissítést érdemes feltenni,próbálta már vki,h mit vettek el közben?Meg esetleg létezik olyan egér amiket az appokban is lehet használni?(H4510)

Előzmény: nicko (4594)
nicko Creative Commons License 2015.01.04 0 0 4634

Gyári samsung

Logitech K400

Rapo 2700

 

youtube esetében egyikkel sem lehet beírni.

Előzmény: pitya5 (4632)
nicko Creative Commons License 2015.01.04 0 0 4633

F szériánál is ment és ez inkább a laptopban lévő procitól függ! A neve Intel widi.

3. generációs intel proci kell hozzá. Úgy emlékszem már volt erről szó itt korábban. A linkelt oldalon jobb oldalt a linkeknél ott van milyen hw és sw kell hozzá.

http://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/intel-wireless-display.html

Előzmény: zlota (4631)
pitya5 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4632
Szevasztok!
Tudnátok abban segíteni hogy a Samsung UE32H4500-hoz milyen kompatibilis billentyűzet való???
zlota Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4631

Régebbi F szériánál tudom, hogy nem ment a laptop asztalának/képernyőjének wifi-n keresztüli továbbítása.

Most a H szériánál meg tudom oldani?

HDMI- ről persze megy, de nem úgy szeretném "kivetítőnek" használni.

zlota Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4630

"Értelemszerüen DVB-T vagy DVB-S esetén is 2db kell.

DVB-S2 a HD adások miatt kell már így már F szériánál is azzal szerelték a 6500-tól a tévéket.."

 

Nekem ezzel az a gondom, hogy megint semmire nem jó, illetve nem sokra!

Mert nincs benne 2db CI modul is .Így nem tudok hová átkapcsolni.

 

Az más tészta, hogy 2 kártyát erre fenntartani, de lehetőségem sincsen rá.

 

Azt viszont szintén nem tudom megcsinálni, hogy  Sat2 tuner + 1 CI modul és mondjuk a digitális tuner (Mindig TV) ingyenes 8 csatiját egyszerre nézzem. Vagy rossz volt a tájékoztatás?! Nekem ha átkapcsolok kikapcsolja az S2 tunert.

Előzmény: nicko (4624)
nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4629

Ez már egy elég régi hír...mert:

 

Mégsem lesz 8K OLED tévé a CES-en

Előzmény: GPS (4628)
GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4628

 

Már csak ez hiányzott:

 

Kvantumpixel és 8K az LG következő nagy dobása

Szivárognak a hírek a januári CES 2015 várható újdonságairól. Tovább »

forrás: Index.hu

GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4627

 

"Kicsomagolja beüzemeli és a PIP funkciót szeretné használni...na neki ebben az esetben min. H6500-at kell venni. :)"

 

Hát ez nem az én esetem - hisz láttam már TV-t életemben, sőt, vagy 15 évig tv-javításból (is) éltem, mint fő jövedelemkiegészítés :-)))

 

Igaz, már az első IC-sek korszakabán, (úgy 85 táján) hagytam abba az ipart (ebbe voltak már NDK színesek is) - de persze ezeknek közük sem volt a mai TV-khez. A régi lámpásokból viszont prímán meg lehetett élni :-)))

.

Előzmény: nicko (4626)
nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4626

De az alap verzióból indulj ki. Valakinek tönkre megy a régi CRT tv-je a javításra bemondanak 30-35K-t. mit tesz? Elmegy és vesz egy új lapos tv-t történetesen samsungot, mert a mobilja is az. Nincs semmilyen külső eszköze amit rá tud kötni csak a tv van még a dobozában. Kicsomagolja beüzemeli és a PIP funkciót szeretné használni...na neki ebben az esetben min. H6500-at kell venni. :)

Előzmény: GPS (4625)
GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4625

 

"De ha hiszed ha nem a digitális korszakban a PIP-hez ahhoz a fajtához amire neked szükséged van (tehát semmilyen külső forrásból ráküldött jel), 2db DVB-C tunerre van szükség, kábeltv esetében."

 

Soha egy szóval sem mondtam, hogy kifogásom lenne a külső forrás ellen. Mikor mondtam én olyat, hogy a külső forrás a bajom?

Tudom, hogy 1 tunerem van - tehát kötelező a külső jelforrás - ezt mindenki tudja.

 

AMÚGY VAN külső forrásom (te is tudod, ugye), sőt, kezeli is a TV PIP-je (tehát ebből a szempontból minden OK)... csak használhatatlan módon.

.

Előzmény: nicko (4624)
nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4624

De ha hiszed ha nem a digitális korszakban a PIP-hez ahhoz a fajtához amire neked szükséged van (tehát semmilyen külső forrásból ráküldött jel), 2db DVB-C tunerre van szükség, kábeltv esetében. Értelemszerüen DVB-T vagy DVB-S esetén is 2db kell.

DVB-S2 a HD adások miatt kell már így már F szériánál is azzal szerelték a 6500-tól a tévéket..

Mást ne mondjak D szériánál a PVR funkciót használva nem engedte, hogy másik csatornára váltson az ember.

E szériától legalább már azt megoldották, hogy azonos frekire engedte a kapcsolást felvétel közben.

H széria twintuner..2db DVB-S bemenet van a tv-n. ha valaki tányéros tévét néz 2db kanócot kell bevezetnie ehhez a funkcióhoz és oda kapcsol ahova akar felvétel közben vagy használja a PIP funkciót.

Kábeltv adás esetében nem kell ehhez 2db kábel :)

Előzmény: GPS (4623)
GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4623

 

Drága nicko barátom - én nagyra értékelem a Tv-s szakértelmedet és tájékozottságodat - de most az egyszer ne etess (hacsak nem a Samsungtól hoz neked egy kis havi jövedelemkiegészítést a postás :-))))

 

Mert azt írod:

 

"Analóg korszakban nem volt semmilyen tuner, semmilyen tömörített adás mint a digitális korszakban. Tuner ehhez kell, hogy kikódolja, de 1 db tuner csak 1db adást fog egyidőben kikódolni, de ha elhelyeznek benne 2db pl. DVB-C tunert akkor a PIP úgy fog működni ahogy te azt szeretnéd."

 

No kérlek, ez azért nem releváns itt, mert a PIP-feldolgozás már a dekódolt, kész video-jelből történik, attól függetlenül, hogy az hogyan került oda.

 

Tehát tökmindegy, hogy azt a TV saját tunere dekódolta-e, avagy egy külső tuner (pl. egy DVBC box, netán lehet akár egy DVD lejátszó jele is - tökmindegy honnan jön a video-jel a HDMI bemenetre).

 

Más szóval abszolút érdektelen, hogy 1 vagy 2 tuneres-e a TV - ha egyszer tud PIP-et alkotni egy külső jelből - onnantól már csak műszaki jóérzés (vagy trógerség) kérdése, hogy azt hogyan teszi.

 

Pl. senki ne hitesse el velem, hogy PIP üzemben fő-képnek kizárólag csak a külső jelet lehet betenni - és kisképnek meg kizárólag csak a saját tunerét.

Ergo emiatt nem is swapolható a két forrás - holott tiszta sor, hogy kezeli... csak szarul.

 

Az meg hogy valaki reklám közben kimegy-e pisilni, vagy inkább szörföl - ez ne már a PIP-készítők gondja legyen - ha egyszer beírták a feature-ök közé, hogy "Igenis, van PIP" - és egy szóval sem írják mellé, hogy "Van, de csak limitált.

 

Jaaa, még valami: Nem csak a reklámokat szeretnék átugrani a juzerek (némelyek) - de ma már egyre több olyan élő-adás van, ahol a nettó tartalom nem több 35-40 percnél - a mondjuk 2,5 órás műsorból

 

(Soroljam melyek ezek? - onnan tudom, hogy amikor felveszek egy-egy ilyet, akkor elkopik a FF gombon a távkütyű lejátszóján - mert a közel 3 órából több mint 2 órát gyorstekerek)

.

Előzmény: nicko (4621)
nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4622

És itt is van az új bejelentés. 2015-ös smart tv-k a samsungnál Tizen rendszeren fog futni. Az UHD-t szerintem magasról leszarják nem fejlesztenek azon semmit csak ez a hülye smart a lényeg náluk. ;)

 

 

nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4621

Úgy felejtsd el, hogy amit még az F széria esetében csak a 7000/8000 tudta, azt a H széria esetében a 6500-tól tudja már. Tehát ha lecseréled a tévéd hétfőn, akkor ezt vedd. :)

 

Analóg korszakban nem volt semmilyen tuner, semmilyen tömörített adás mint a digitális korszakban. Tuner ehhez kell, hogy kikódolja, de 1 db tuner csak 1db adást fog egyidőben kikódolni, de ha elhelyeznek benne 2db pl. DVB-C tunert akkor a PIP úgy fog működni ahogy te azt szeretnéd.

Más kérdés, hogy az emberek nem használják ezt a funkciót akiknek a tévéje képes erre. mert reklám alatt rohan kaját csinálni (kenyér, margarin/vaj, szalámi) vagy wc-re megy. Aki nem az átkapcsol másik csatornára, de olyanra ami másik tv-s csoporthoz tartozik különben ugyanazt a reklámot látja ott is. :D

Előzmény: GPS (4620)
GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4620

 

"a PIP dolgot felejtsd már el mert H szérián már nem úgy működik mint az F esetében a twin tuner miatt."

 

Minden H szériás Tv twin-tuneres?

 

És ugyan miért kéne elfelejteni a PIP-et az 1-tuneresnél?

A kintről kapott második jelet mi a francért ne tudná ugyanúgy kezelni - mint a második tunerből kapottat?

 

Nekem volt egy ősrégi, CRT, analóg tuneres Grundig-om - ott is külső forrásból ment a PIP.

De hát az tökéletes volt: méretezhető és elhelyezhető volt a kisablak, swap-olható volt a kiskép-nagykép egy gombnyomásra, választható volt hogy melyik hang szóljon - ismétlem: mindez még az analóg világban.

 

És akkor ma el kell higgyem, hogy egy ilyen TV-nél ezt nem lehet ugyanígy (vagy n-szer jobban) megoldani?

.

Előzmény: nicko (4616)
nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4619

samsung betegség..

 

Előzmény: zlota (4617)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!