Keresés

Részletes keresés

Koli Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22013

Bocs, csak kapkodok...

 

"mert ennyiért máshol tényleg NEM eszek közvetlenül a tengerparton. "

Előzmény: Koli (22012)
Koli Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22012

Szia Stevie,

 

nem akartam itt az árakkal a hangulatot szítani, mert ennyiért máshol tényleg eszek közvetlenül a tengerparton. De én olcsóbat vártam egy kicsit. Van a pár évvel ezeleőtt volt cimbim mesélt a felülről korlátos sörárakról. Azóra kb. 3x lett drágább a sör...

 

Nagyban behatárolta a közlekedést, hogy gyerekekkel voltunk. Ha csak ketten vagyunk az asszonnyal, akkor kb. másnap autóba vágjuk magunkat, és elmegyünk a tengerrpattól be a szárazföldre, és ott körülnézünk, eszünk-iszunk, és este fürdünk egyet.

 

Mi a nyarat végig Szigligeten töltjük, itt is van olyan étterem ahol csak kétszer voltunk (először és utoljára), és olyan is, ahol törzsvendégek vagyunk.

50 Eurónyi összeget nem mostanában fizettem itthon ugyanezért a kajáért (ismét mondom, nem tengerpart).

 

A 3-4 napos útat komolyan mondtam :-)

 

Koli

 

Előzmény: stevie wonder (21988)
Bridzsit76 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22011
Üdvözlet a haza érkezetteknek és jó utat az indulóknak!!

Én még mindig nem tudom hova megyünk :)
(lehet hogy Bulgária idén nem jön össze :( DE jővőre tuti azért még nem mondtam le róla teljesen)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22010
Itt mindenkit érdekel!!!
Előzmény: agi6 (22007)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22009
Persze hogy lehet , neked mindent ,ne dőlj be a pénzváltóknál mert nincs kedvem megint a rendőrségre szaladgálni! :D
Előzmény: mammamija (22004)
Koli Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22008

Burgaszban szállt le a gép, és kb. 30-35 km volt onnét a szálloda.

Mi voltunk a 3. szálloda ahol megállt a transzferbusz, jó fél óra alatt megvolt a transzfer.

Előzmény: dori01 (22005)
agi6 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22007

Ha valakit érdekel, most jöttünk haza a Hotel Nessebar Beach Süd-ben laktunk.

 

Utazás:

Tompánál akatrunk átmenni, még jó hogy a híradóban bemondták, hogy órákat kell várni a hazatérő osztrák és német törökök miatt. Ezért Horgosnál mentünk át pár perc alatt, előtte hívjátok fel a határőrséget. Most, hogy hazafelé Tompánál jöttünk, szerintem legalább 1-2 óra lehetettt kifelé a várakozási idő a sorból ítélve.

 

Külön köszönet Steve útleírásáért, nagyon hasznos, ezért nem is büntettek meg. A Szerb rendőrök majnem mindig a lehajtóknál mérnek, mikor a 120 helyett 80-nal mehetsz. Visszafelé már gyorsan jöttünk, mert tudtuk, hol lehetnek, és mindenhol nagyon segítőkészen villognak előre.

 

Bulgáriában nagyon sok a rendőr, ott is villognak, de résen kell lenni. Visszafelé eltévedtünk és a 6-os úton jöttünk, ott 7-szer volt rendőr, a körgyűrűn 3-szor. Mindig ott mérnek, ahol mehetsz pl 90-nel és hirtelen 50-es tábla van

 

Utazási idő:

nem tudom meddig mennek a törökök haza, nekünk odafele nagyon lassú, 18 óra volt, persze Bp-ről is több mint 1 óra alatt értünk ki és kerülnünk is kellet, mert egy útszakaszon fél óráig állt! a forgalom

 

Visszafelé mint írtam a 6-os úton jöttünk, de ezzel együtt is 14,5 óra volt az út, összesen 1.5 órát álltunk a GPS szerint

 

Benzin

Szerbiában nem tankoltunk, Bulgáriában 2.40 és 2.42 leva között. Szerbiában drágább, mint itthon.

Valaki ajánlotta, hogy Bugár-Szerb határon hazafelé van egy benzinkút a kilépőknek ÁFA nélkül. Tényleg van, de este fél 9-kor zárva volt, még jó, hogy nem kockáztattunk-fogalmam sincs mikor van nyitva

 

Határátkelés

odafelé a Szerb-bolgár határon több, mint 1 óra volt összesen

2 Eurot fizeetünk a fertőtlenítésért, de ott egy autó alvázát sem mosták le

ott kellet venni a heti jegyet is

 

Szálloda

Nagyon jó, tiszta, mi légkondis, utcára nézőtt kértünk a Neckermanntól és azt is kaptuk. Légkondi nagyon jó volt, mert az utcának is van zaja,így zárt ablak mellett aludtunk

Takarítani akkor takarítanak, ha kedvük van, vagy ha szólsz. MI 2 szobában voltunk, volt, hogy az egyiket takarították, a másikat nem. Utána már szóltunk.

 

Széf

Vegyétek igénybe.Több magyar is mondta, hogy tűnt el pénze. Szerintem nekünk is, kis összeg, de nem tudom bizonyítani. 1 napra 5 leva

 

Medence

1m-es, du -ra jó meleg, de jobb atenger. A gyerekmedence a leghidegebb, onnan forgatják az egészet-az nem jött be

 

Animáció

A magyar Neckermann ideküldött 2 gyerek és egy felnőtt animátort. De a bolgárok a fő animátorok, hiába volt a fél szálloda magyar, a gyerekdisco csak németül, 2 magyar szóval megy le. Angolul több bolgár nem is tud.

 

Ellátás

AI

nekünk nagyon nem ízlett.Egyhangú,ízetlen, 2 nap után eleged van belőle. Az ebédnél megmaradtakat megtalálod az esti levesben, ami borzasztó, vagy ami rosszabb, másnap ebédnél összeöntve.

Nem vagyunk finnyásak, a bolgár animátorok szerint is rossz volt a kaja

De hozzátenném, szerintem csomó magyarnak ízlett, ahogy elnéztem mennyit ettek.

 

Gépi Coca-cola, fanta , Sprite, Bub. ásványvíz és gépi önkiszolgáló ásványvíz. A narancs és málnalé borzalmas ízű.

Sör, bor ok, helyi tömények, koktélok-erről ne kérdezzetek, de annyira rossz nem lehetett, olyan sokat ittak

 

11-15-i párizsis,salátás szendvics és Hot dog (Borzalmasak, olcsó 300 ft-os szétmálló virsliből)

15-18-i vanília, csoki fagyi-ezek vannak ebédnél és vacsoránál is

15-18 rossz, olcsó kekszek

 

Kávé ihatatlan rossz

 

Összefoglalva ide többet nem jövünk

 

Tengerpart

fasétány a medencéktől, kb. 80 m. Itt csak 7 sor napernyő van felállítva, ki van írva, hogy pay zone, free zone. A 7 sor után kb. 20 m-re teheted le a cuccod. A Hotel Burgas beach előtt 11 sor ernyő van és sokkal szemetesebb utána, itt nagyon jó volt. A vízparton leülhetsz, játszhatnak a gyerekek, nem zavarják el őket, szerintem ez fair. 7 leva egy ágy, 7 egy ernyő. Láttam egy ernyő alatt 7 embert is ágy nélkül, ahogy kéred

 

 

Pénzváltás

a Közelben csak 1.92 volt a legjobb, megkérdeztem, 2 buszmegállóra van Bank ahol biztos jobb. 1.96 is ki van írva, de az az eladási árfolyam, senki ne dőljön be. Nessebar óvárosában a bankok 1.95-ért váltanak

 

Hajókázás

16 leva egy csotrogány hajóval a partról

 

Busz

1 leva a Hotel Arda elől. A buszon jön a kalauz, ő árulja, elég ha a felnőttnek kérsz.max. 10 perc Nessebar óvárosába.

 

Aquapark

2 is van, a Nessebari és az Action aquapark. Mi az utóbbiaban voltunk, állítólag ez sokkal jobb. Egész Naposparton jár az ingyenbusz, ami elvisz az Aquaparkba. 130 cm-től 30 leva, 90-130 között 16 leva, alatta ingyenes. 3 óra után 22 leva. Nem lehet sem ételt, sem italt bevinni, megnézik a táskákat. Értékmegőrző 3 leva. Pizzamenü 8 leva, pizza 4 leva, 1 gombóc fagyi 1.70.

Én nem voltam itthon a mogyoródi aquaparkba, de a képek szerint jobb, mint a Action.

 

Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok 

cssanyi73 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22006

Sziasztok!

Volt már az idén valaki esetleg a Naposparti Hotel Zephír szállodában?

Tudna írni pár szót a tapasztalatairól?

Előre is köszi.

dori01 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22005

Szia Koli!

Lenne egy kérdésem: mikor értetek oda Napospartra, hány óra körül ért a transzfer a szállodához?

Előzmény: Koli (21979)
mammamija Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22004
Nyufika, lehet arról szó, hogy nézel nekünk is apartmantot? (nem ártana két hálószobás - teraszos - tengerre nézős! :))) Más kívánságom nincs!:)))
Előzmény: PET SHOP BOY (21998)
mammamija Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22003
Ja! Már emléxem!! Kíváncsi vaok mennyire messze van.....
Jó utat mégeccer!!
Előzmény: reckon (22000)
mammamija Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22002
Pet! Ne felejtsd el, hogy eddig szinte csak naposparti, albenai, és neszebari beszámolókat hallottunk - ezek a helyek jóval drágábbak (persze kinek mi a drága) mint Szozopol például. És hogy még caca-t sem lehet kapni szirene-s krumplival - na! az végképp elképesztett!
Jó, hogy Szozopolt választottuk tavaly.
Előzmény: PET SHOP BOY (21998)
stevie wonder Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22001

Stevie helyett: "ugye megmondtam":)))

 

 

:-)))))))))))))))))))

Előzmény: mammamija (21999)
reckon Creative Commons License 2008.07.05 0 0 22000
beszámolót próbálok majd küldeni
Hotel Kalistoban leszük, ott lent a déli részen
ami az utat illeti, úgy néz ki kb 18-20 óra lesz: ))röszkével együtt főleg
hm....túléljük
Előzmény: mammamija (21996)
mammamija Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21999
Üdv itthon!!!!
Stevie helyett: "ugye megmondtam":)))
Előzmény: babi15 (21995)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21998
Furcsállom hogy sokaljátok az árakat!
Tavaly is átlagban 30 levát fizettünk egy vacsira amiben két főre előétel főtétel saláta és pia volt!
Hol kapsz itthon 3 leváért egy egész rákot???
Levest 1 leváért?
Minőségi sört 1 leváért?
Fatasajtos krumplit.... nem tom hány leva volt már :)
Jó ,a grilcsirke 7 leva volt annyi mint itthon!
Voltak olyan éttermek ahol a kécceres árak voltak!
Oda nem ültünk be!

Az idei árakat majd két hét mulva írom meg remél hetőleg:)
mammamija Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21997
... És ez még nem is a főszezon!!!! Bexarás! Szerinted a csoportos buszos utaknál a buszok előnyt élveznek a határátkeléseknél? Vagy nekik is sorba kell állniuk?

(A Barakát ismerem..... szuperek!!!)
Előzmény: stevie wonder (21991)
mammamija Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21996
Hali! Jó utat!!!! remélem hamar leértek. Beszámolót mindenképpen küldj!!!! Szozopolról stojánon kívül még nem írt senki!!!
A szállásotok hol lesz?
Előzmény: reckon (21993)
babi15 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21995

Sziasztok!

Tegnap szerencsésen hazaérkeztünk Aranyhomokról.

Steve! Igazad volt, Románia felé soha többet (Arad felé).

Most visszaolvasgatok,aztán majd írok.

dori01 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21994

Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásokat, és úgy láttam, h. vannak pozitív és negatív tapasztalatok is, dehát ez így természetes... Van aki azt írja, hogy olcsó, van aki azt, hogy drága. Sokak szerint jók az ételek, másoknak nem jött be. Én jövő hét szerdán megyek a Napospartra, úgyhogy lesz alkalmam személyes tapasztalatokat gyűjteni. Most már nagyon kiváncsi vagyok, és várom az utat. :) Azt szeretném megkérdezni, hogy esetleg valaki volt már az Aparthotel Afroditában? Mivel elég új a szálloda, nincs róla sok infóm, a katalógusból sem tudtam meg sokat, és a neten se találtam semmit! :( Légyszi, ha valaki tud róla valamit, írjátok meg nekem! Előre is köszi!

reckon Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21993
ma 2-kor indul a buszunk szozopolba
köszönöm mkinek a tanácsokat, tippeket,beszámolókat
külön köszönet mamának, stojannak, stewie-nek

üdv!
pisti072 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21992
Off

Ilyen megfigyelő pont nálunk is volt a Budapestről kivezető utakon. Fabódé, benne rendőrrel. Innen ered a szleng a rendőrre, hogy "fakabát". az átkosban a rendőri munka egyik legalja volt.
Előzmény: stevie wonder (21986)
stevie wonder Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21991

Egyebkent tegnap ejszaka jottem at Belgradba Pestrol.

 

Orulet, hogy mi van a hataron meg az utakon! Roszkenel egy orat vesztettem, de elotte van egy savszukites az M5-oson, ott is araszolgattam egy orat.

 

A szerb reszen olyan eros a forgalom ejszaka is, mint maskor nappal. Raadasul a "nemet turistak" mar jol elfaradnak, mire ideernek es tök bizonytalanul vezetnek.

 

A benzinkutaknal hadiallapot, a tankolasra ejfel korul negyed orat kellett varni, a wc-ben uttorotabor furdohelysegenek a hangulata, felmeztelen emberek fogat mosnak vallukra dobott torulkozovel, a parkolokban nyitott ajtaju autokban alszanak az emberek, oriasi tomeg, felvert satrak...

 

Borzaszto! :-(

stevie wonder Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21990

Kár, hogy az utazási irodák csak tengerparti utakat szerveznek

 

 

Szerencsere nem csak a Neckermann letezik...

 

http://www.baraka.hu/bulgaria

 

:-)

Előzmény: mammamija (21989)
mammamija Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21989
Kár, hogy az utazási irodák csak tengerparti utakat szerveznek, mert aki autó nélkül van az általad és gradinar által ajánlott helyeket 1 hét alatt nem tudja megnézni...autóval is legalább 2 hetes nyaralást kell bekalkulálni, vagy többet.
Előzmény: stevie wonder (21988)
stevie wonder Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21988

3-4 alatt érünk le, ugyanennyi tengerpart, és ugyanennyi vissza (ebben nagy része van az írás elején említett könyvnek).

 

 

Tamogatom a tervet! :-)

 

Bulgaria sokkal tobb, mint a tengerpart...

 

 

Kb. annyiba volt az egy hét, mintha itthon lettünk volna egy négycsillagos wellness szállodában, és igénybe vettünk volna minden nekünk tetsző szolgáltatást.

 

 

Csak ott garantaltan nincsen tenger :-)

 

Horvatorszag mennyibol jott volna ki? Gorogorszag? Inkabb ezekhez kell viszonyitani.

 

 

Éttermi étkezés négyünknek 60-100 leva (két gyerek kb. egy felnőttnyit eszik :- ). Függően a rakijáktól, előételtől, desszerttől…

 

 

Lehet, hogy en vagyok a sznob, de ez szerintem kifejezetten olcso. Mivel en szinte folyamatosan utazom, egy honapban legalabb ot-tiz alkalommal etteremben kajalok Magyarorszagon is, ugyhogy tisztaban vagyok az arakkal. Ugyanez egy tetszoleges magyar varos tetszoleges belvarosi ettermeben dragabbra jonne ki!

Előzmény: Koli (21979)
mammamija Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21987

Big Rakiját kértem először rutintalanul, kaptam is egy decit :- )

 

Minden jó dolog elmúlik egyszer:( A 70-es években ha kértünk egy konyakot rögvest 1 decit nyomtak az orrunk elé...

 

Köszönjük a beszámolót!!!

Előzmény: Koli (21979)
stevie wonder Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21986

Ez azt jelenti, hogy ha román fásautó megy előtted, akkor akár egy teljes órán keresztül 50-nel fogsz menni, ráadásul a hülye nyomvonalú hegyi utak miatt a kocsi átlagfogyasztása 8,7 liter volt.

 

 

Miota mondom-mondogatom!

 

:-)

 

Mai napig nem értem, hogy egy 2x2 sávos, árokkal középen elválasztott úton mi a görcsnek kell sebességet korlátozni, hacsak azért nem, mert van egy rendőrőrs, és ott kényelmesen, árnyékból tudnak radarozni

 

 

Ez egy ilyen visszamaradt zsivkovi csokeveny. Akkoriban ugy figyeltek meg az emberek mozgasat, hogy ellenorzo pontokat alakitottak ki, ahol felirtak a rendszamukat. A kezi rendszamfeliras miatt viszont le kellett lassitani a forgalmat.

 

Ezeket az un. KAT-pontokat azota nagyreszt felszamoltak, de egy par megmaradt, foleg a hatarok es a nagyvarosok kozeleben. A hivatalos magyarazat szerint itt villamgyorsan tudnak utzarat csinalni, ha valami olyan tortenik, es eppen az utzar lehetosege miatt kell lelassitani.

 

 

Előzmény: gpavlikovics (21971)
G.Andi Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21985
Szia Koli!
Köszönjük az alapos mindenre kiterjedő beszámolódat...Nekem nagyon tetszett
:-)
Azért mindentől független nagyon remélem jól éreztétek magatokat.

Hát igen...az árak..sokan írják itt,hogy olcsó meg stb.
Szerintem drága,de ezt már írtam,én mondjuk tutira csak all.inclusívba mennék (3xvoltunk-jövőre ismét)
Az nagyon jó árban van,szerintem még főszezonban is.

Mi csak "úgy" akartunk enni egy malackát tudod amit egybe sütnek abból ,ha vissza olvastál meglátod-100leva volt kereken a vége a számlának-úgy ,hogy a malac teljesen nyers volt!én meg csak mérgelődtem:-(
Előzmény: Koli (21979)
reckon Creative Commons License 2008.07.05 0 0 21984
kösz a beszámolót, remélem neszebárból azért nem csináltak teljesen napospartot!
Előzmény: Koli (21979)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!