Keresés

Részletes keresés

szaja11 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 5925

Melyik fajta sátrad van? Nekem  Quechua 4.1 van, le tudom mérni, ha meg mondod, melyiket a három közül.

Előzmény: BigGaben (5909)
sfi Creative Commons License 2014.06.23 0 0 5924

Most, hogy megnéztem a Lido honlapját, eszembe jutott, hogy ott új medencék vannak, azt hiszem tavaly óta, és tényleg ezzel az árai is megemelkedtek elég rendesen. :(

Előzmény: Törölt nick (5917)
sfi Creative Commons License 2014.06.23 0 0 5923

Mi pár éve voltunk az Eurocampingben, de még februárban foglaltam. Néhány hely mindig volt, de gondolom, egy huzamban 1 hétre már nem mernek fogadni foglalást. A parcellák egyébként nem úgy voltak, hogy konkrétan 1 parcella volt nekünk lefoglalva, hanem az üres helyekből választhattunk. Egyszer fordult, hogy megtelt a kemping, de néhány hely ezen kívül mindig akadt. Aznap a Lido is megtelt, előtte várakoztak az emberek, hogy lesz-e üresedés. Ezen a környéken, mivel sík vidék, vannak nagyobb kempingek, itt nagyobb eséllyel lehet helyet találni, mint északabbra. Viszont tényleg elég drágák, az Eurocamping és a Lido azok, amik még nekünk is megfizethetőek.

Előzmény: Törölt nick (5914)
kima-vara Creative Commons License 2014.06.23 0 0 5922

Anno Te javasoltad és igazad is volt-van. Fém rudazat. Nehéz, de stabil :-) .

Előzmény: Manac ;-) (5921)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.23 0 0 5921

Nagy szélterheléstől, viharban el tud törni, főleg akkor, ha rosszul van kikötve.

 

Minket már rángatott meg vihar úgy, hogy azt hittem elszállunk, mint a győzelmi zászló, de megúsztuk.

 

Rudat eddíg (2-3x) csak úgy törtem, hogy bénáztam az állításnál, addíg feszegettem arudat, hogy a helyére menjen, míg el nem tört.

 

Példák rúdtörésre:

 

 

 

Valószínűleg egy hibás konstrukció is hozzájárulhat ahhoz, hogy eltörjön a rúd.

Előzmény: goczol (5919)
goczol Creative Commons License 2014.06.23 0 0 5920

kösz

Előzmény: goczol (5919)
goczol Creative Commons License 2014.06.23 0 0 5919

Sziasztok miért törik el a tartó rúd?ennyire sz...r vagy vihar volt és azért várom a választ fontos!

Előzmény: Törölt nick (5917)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.22 0 0 5918

Szólj, ha találsz valami érdekeset.

 

A Lido még az olcsóbbak közé tartozott, ami 2009-ben a neten hozzáférhető volt. A Lido rendezett volt, tiszta vizesblokkokkal. Nem volt új, de jó állapotú a zuhanyrész, kultúráltan, előteres egyéni zuhanyfülkékkel.

 

Komoly medencéi is vannak, a babamedencét még fűtik is azt hiszem.

 

az Eurocamping a Lido-nál olcsóbb volt valamivel, amúgy a Garda tavi árak tényleg magasak.

Előzmény: Törölt nick (5917)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 5917

Köszi, a vasárnapom a túrásra szántam :)

 

A Lidót néztem, de 72 eurót nem adok ki egy napra kempingre. Egyes olasz kempingek eszetlenül drágák, miközben nem is néznek ki annyira vonzónak.  

 

 

Előzmény: Manac ;-) (5915)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.22 0 0 5916

 

Szia!

 

Ha jól emlékszem, tudod, hogy melyik rúd a hiányos.

 

Ha vissza tudod kérni a szervízből a meglévőket, és kapsz hozzá javító rudakat, pl.a decathlonban, akkor a 5820 hozzászólásomban leírtak szerint meg tudod csinálni.

 

Az, hogy milyen a rudak sorrendje, teljesen mindegy. Az összefűzést is leírtam, kell hozzá némi gatyagumi és kész.

 

Ha a szervíz nem adná vissza a rúdjaidat (mert csak!) akkor mérd végig a sátradon a rúd hosszát akasztó ponttól a befűzőn át az akasztóig. Szmolj rá vagy fél métert és legalább olyan hosszú pótlást vagyél.

 

Ha nem bízol magadban, menj el a boltba, bonts ki egy sátrat (A T 4.2 XL air most is kapható) és mérd le a hosszát.

 

A többi rúddal kb megegyező rudakat vegyél, eredetileg 12,7 és 11 mm-es rudak voltak hozzá.

 

Gondolom a bejáratnál volt a 12.7. az fokozott igénybevételnek van kitéve.

 

A Decathlonnál csak ilyen javítókészletet láttam a neten:

 

http://www.decathlon.co.hu/tura-es-kempingsator-kiegeszito/4449969-satorrudazat-keszlet-85-mm-1.html

 

Ez ugyan nem 11-es, hanem csak 8-as, de egy alkalmat, amíg a szervíz el nem készül az eredetivel, talán kibír nektek.

 

Itt kapható vastagabb is:

 

 

http://www.kempingshop.hu/product/1071/Pole-Kit-uvegszalas-satorrud-javito-keszlet

 

 

Az üvegszálas rudat sima vasfűrésszel vághatod.

Előzmény: BigGaben (5913)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.22 0 0 5915

Mi a Lido kempingben voltunk Pacengo mellett. Júliusban mentünk, tele volt rendesen, de 1-2 hely midíg akadt. Konkrét parcellát nem lehetett előre foglalni, oda mehettünk, ahol volt szabad hely.

 

A Garda mellett rendeteg kemping van, főleg a déli részen, nem hiszem, hogy valahol ne akadna hely.

 

Túrjad tovább a netet, biztos akad egy másik kemping, ahol fogadnak benneteket.

 

Van itt az Indexen Garda topik is, kérdezősködj ott is.

Előzmény: Törölt nick (5914)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.22 0 0 5914

sziasztok, a tanácsotokat kérném.

 

Idén későn tudtuk csak elkezdeni a nyaralásunk szervezését. A terv szerint a Garda-tónál állomásoznánk egy hetet, majd a Timmelsjochon átautózva egy éjszakát Söldenben töltenénk, további kettőt pedig a Wolfgangssee partján.

 

A gond az olasz résszel van, a kinézett Eurocamping nem fogad el már foglalást júli vége-aug. elejére.

 

Szerintetek előfordulhat, hogy vakon kimenve ne találjunk a környéken egy helyet sem magunknak? 

BigGaben Creative Commons License 2014.06.22 0 0 5913

Jó csak ahhoz tudnom kéne hogy az adott elem, amit megszeretnék csinálni, hány db rúdból tevődik össze.

Ezt nem tudom, és nem is mondják meg :(

.. és hogy milyen sorrendben kell a rudakat összehozni... 

 

:(

Előzmény: Manac ;-) (5912)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.21 0 0 5912

Vegyél tartalékrudakat és csinálj te magad egyet.

Előzmény: BigGaben (5909)
goczol Creative Commons License 2014.06.21 0 0 5911

Szerintem nem Magyarország függő, hanem ez egészen globális ifjú mérnökök hada dolgozik azon, nehogy pici pénzből meg tudd oldani de hát ettől fifikás a magyar ember mert kisiparilag mindent megold :D!

Előzmény: kima-vara (5910)
kima-vara Creative Commons License 2014.06.20 0 0 5910

Szegedi vagyok. Nekem ilyen gondomat valami pesti sportakármi boltban pik-pak megcsinálták. Sajna nem tudom a bolt nevét :-(. Talán a pestiek tudnak segíteni.

 

A gigamega cégekről, bár nem kemping

Honda márkaszervíz, a Jazzunknak elment az ABSe, hONDA komputer relé hibát írt ki, de csak az egységet lehet cserélni komplett(agyrém!), ára 505.000.-Ft. ! ! ! Nem tévedés, ötszázötezer ! Ez csak az alkatrész, plusz a szerelés.

Jó szándékkal keresnek bontott alkatrészt, ami kb.30-50 rugó, plusz szerelés. Ez sem kevés, de sokkal jobb.

 

És a kisiparos munkadíjjal együtt 27.000.-Ft.-ért megcsinálta :-))))) ! ! ! Igaz, hekkelték a rendszert, szétszedték, és kicserélték benne a szénkeféket. ENNYI VOLT A BAJA ÖSSZESEN ! Erre a márka szervíz képtelen.

 

Magyarország 2014.

 

Véleményem a márka szervízekről és a gigamega cégekről ???

sok-sok...........és " " " "....szal nem írnám le.

 

ÉLJEN A KISIPAR ÉS A MÉG GONDOLKODNI KÉPES JÓZAN ÉSZ !

Előzmény: BigGaben (5909)
BigGaben Creative Commons License 2014.06.20 0 0 5909

Sziasztok!

 

Egy kis szomorú érdekesség.

 

3 hete elvittem a dunaújvárosi Dechatlonba a sátorrudazatomat, mert hiányzott rúd belőle + kiszakadt a gumiszalag belőle- tehát elvittem hogy megszerelik. 

Azt mondták hogy mára kész lesz. 

 

Ma felhívom őket, és azt mondják " Még meg sem érkezett az alkatrész, jövő héten biztos meglesz"

 

Namost én 4.én indulok nyaralni, tehát ha addig nem lesz meg, nem tudom mit csinálok....

 

Ötlet?

kima-vara Creative Commons License 2014.06.20 0 0 5908

:-) az áramfejlesztőn én is jót röhögtem :-D ! A próbát megígérem, teszt eredményeket majd közlöm ezen oldalon.

Előzmény: Manac ;-) (5907)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.20 0 0 5907

Szépen lefordították:

 

"Ez a hűtőláda egy nagyteljesítményű kompresszor mellett még egy termoelektromos áramfejlesztővel* is rendelkezik a "fedélzetén". Ez akkor válik érdekessé, amikor a készüléket az autóban a 12 V-os gépjármű akkumulátorhoz csatlakoztatjuk. Így a hűtőlánc fennmarad az otthonról a kempingbe történő szállítás közben is. Egy fontos kényelmi szempont elképesztő és kedvező költségű műszaki megoldása! Kompresszor módban normál- és mélyhűtést biztosít -15°C-ig, mindezt a magas külső hőmérséklettől függetlenül. A termoelektromosság biztosítja a környezeti hőmérséklet alá történő hűtést 20°C-kal ."

 

Magyarul szállítás közben van egy termoelektromos hűtési üzemmód. Ez mondjuk csodákra nem lesz képes, de kicsit javít a helyzeten. Na erre a funkcióra nagyon kíváncsi vagyok. Játszásiból próbáld ki meleg hűtőnél, hogy egy nap után hány fokra hűti vissza a boxot.

 

 

*A termoelem itt bizony nem használatos áramfejlesztőként, inkább fogyasztóként, ha bedugod a szivargyújtóba.

Fizika iránt érdeklődő gyermekek esetleg mérhetnek feszültséget a dugaszcsatlakozón kompresszoros üzemmódban, mert akkor tényleg termelhet áramot a termoelem.

Előzmény: kima-vara (5906)
kima-vara Creative Commons License 2014.06.20 0 0 5906
Előzmény: Manac ;-) (5902)
kima-vara Creative Commons License 2014.06.20 0 0 5905

Is kíváncsi vagyok ! Ez a csere így csak a szállítási költségbe került -30 euro-, de mást is vettünk és 1 barátunk is betársult, szal a 30 nem egészen 30 és nem csak a hűtőt terheli.

Anno, mikor ajánlottad, asszem már úton volt a Dometic és árban nem találtam ilyen kedvezőt: lényegesen drágábbak voltak a kompresszorosak, ha jól emlékszem. Most is Nejem dobta fel a témát, én pedig rámozdultam a dologra, hiszen könnyű a békát a tónak ugrasztani, ha arra áll a feje :-).

És lőn egy villám gyors váltás az eredmény :-D !

Előzmény: Manac ;-) (5904)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.19 0 0 5904

Tényleg.  47W az kb egy peltier cella áramfelvétele. (az tipikusan 48W szokott lennia a hűtőboxokban).

 

Kíváncsi vagyok hogyan szuperál.

Előzmény: vonalzoo (5903)
vonalzoo Creative Commons License 2014.06.19 0 0 5903

Szerintem peltier-elemes: (kühlt bis maximal 20°C unterhalb der Umgebungstemperatur)

Előzmény: Manac ;-) (5902)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.19 0 0 5902

Ez kell a dolgozóknak!

 

Ha megérkezik a motyó, számolj be a működéséről lécci.

 

Ha jól olvastam, ez megy 230V-ról és 12V-ról is. A 12V-os funkció inverteres üzem, vagy van benne egy peltier elemes hűtőrész?

 

Mindkét megoldás létezik, de nem tudom a Tiedben mi van.

 

Tudom késő bánat, de amikor az előzőt vetted, én akkor is a kompresszorost ajánlottam.

Lényeg, hogy megvan a végleges megoldás. Ha nálad beválik, lehet, hogy egyszer én is leváltom a hároméltű hűtőboxomat (Dometic RC1600).

Előzmény: kima-vara (5901)
kima-vara Creative Commons License 2014.06.19 0 0 5901

Manac-nak fátyol fel :-) :

 

http://www.obelink.de/?subcats=Y&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&q=mobicool+b40&dispatch=search.results

 

Dometic elkelt, az utód már úton van :-) !

Ju-héjjjjjjj ! és subi-dubi-dúúúúúúúúúúúúúú ! :-D

Előzmény: BigGaben (5893)
kima-vara Creative Commons License 2014.06.19 0 0 5900

Sztem is, szóról szóra :-) . Vízszintezés?

Sztem nem gond, 1ik lába állít6ó, igaz, mi sík helyen szoktunk sátrazni. A hegyoldal más dolog :-D ... És ha nem áll tuti-vízszintesen, sztem akkor sincs gond, ezt a használati utasítások is leírják, pl. X fokig dönthető.

Előzmény: kmrmtms (5899)
kmrmtms Creative Commons License 2014.06.19 0 0 5899

Nekünk is ilyen van, szerintem a magasság ideális, nem nagyon kell hajolgatni, ha pakolsz benne, és alá is tudsz pakolni.

De szerintem nehéz kivízszintezni, vagy csak én vagyok nagyon béna..

 

Előzmény: BigGaben (5898)
BigGaben Creative Commons License 2014.06.19 0 0 5898

Szia!

Ilyen magasra? Szerintem fölösleges ilyen magasra rakni, aláterítek egy szőnyeget vagy a négy lábához egyenlő magas deszkát aztán kész. szerintem.

Előzmény: kima-vara (5897)
kima-vara Creative Commons License 2014.06.18 0 0 5897
Előzmény: BigGaben (5893)
BigGaben Creative Commons License 2014.06.18 0 0 5896

Köszi!

 

Akkor szerintem egy falap lesz a megoldás a hűtő alá.

 

Köszi a ledes izzókat :)

Előzmény: zsoli02 (5895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!