Keresés

Részletes keresés

Aledi Creative Commons License 2010.12.11 0 0 29613

Szia ritique,

Helyes babócát varrtál, ügyes vagy. Talán én is kicsit jobban kitömtem volna, de így meg gondolom jó puha :) Nem csodálom, hogy tetszik a kislányodnak, nincs is annál szebb, mint, amit anya készít. Várjuk a következőt :)

Előzmény: ritique (29609)
Kaoka Creative Commons License 2010.12.10 0 0 29612

Sziasztok! Ma megvolt a Luca napi vásár, a tesóm unkájának az iskolájában. Milyen kicsi is a világ, találkoztam Kustra Erikával Ő volt a legkedvesebb vásárlóm. :)

PaJulcsi Creative Commons License 2010.12.10 0 0 29611

Ez jó: Nagy Karácsonyi Rohanás:)))

Személy szerint én nem tűntem el, csak most perpill. nem babát varrok:(

A babád nagyon szép, de nekem egy hangyányit "öreges" ez a zöld szín. Nem a babához, hanem úgy általában.

Előzmény: Aledi (29602)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.12.10 0 0 29610

A lányod a legfontosabb elismerés, a többi nem számít:)

Nekem tetszik egyébként, a színvilága különösen. Egy kicsit talán több tömőanyag kellett volna, de majd a következőnél:) Mert aki egyszer elkezdi, nehezen hagyja abba.:)

Előzmény: ritique (29609)
ritique Creative Commons License 2010.12.10 0 0 29609

Sziasztok!

 

Kedden megvarrtam életem első babáját! :)

Még nem tökéletes, de a kislányomnak tetszik. :)

 

Aledi Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29608

Köszi, IO.

Nemrég vásároltam tőlük, jó sokat :) Nem is volt elegendő készletük, épp várták az új szállítmányt, de ami volt, azt elküldték, és később az újból a többit. Szerencsére az újnak is ugyanaz volt az árnyalata. Ez a baba is abból készült. Nekem nagyon tetszik ez a szín. Meg is köszöntem levélben, nagyon korrektül intézték. Az az igazság, most, hogy több W. babát varrok, én is örülnék, ha lenne több árnyalatú testanyagom. Azt a mustárost is mind elhasználtam végül, karácsonyi manónak pl. kifejezetten jó szín volt :) Majd esetleg írok nekik, amint lesz időm, tényleg rendesek.

Ez egy magyar alkotó válogatása volt az Etsyn, de mostanában sokszor beválogattak mások is, a W. babákat, manókat, angyalkát, pizsis babát, alvó bébit... örültem neki nagyon. Vásároltak is, csak sajnos későn húztam bele, és most már nem mernek venni, hogy nem ér oda. Na, de majd jövőben. Olyan szemtelen áron adtam el a karácsonyi manóimat, hogy ihaj :)))

A 99% azt jelenti, hogy kész, lehet mutatni!

Jól vagytok?

Előzmény: Törölt nick (29607)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29607

Ő is nagyon édes! :D

 

Adél, már korábban szerettem volna kérdezni/mondani: Steineréktól rendeltem új testanyagot, és közben telefonon is beszéltem az új működtetővel, s valahogy szóba kerültél- nem név szerint- , hogy említetted, korábban sárgásnak találtad az anyagot, most meg jó színt küldtek.. Az új tulaj teljesen belebetegedett abba a gondolatba, hogy nem megfelelő az általuk forgalmazott anyag, pedig én csak annyit kértem, hogy arra figyeljenek- ha különböző árnyalatú dzsörzét kapnak egy-egy szállítmánynál, akkro arra figyeljenek, hogy biztosan egy árnyalat legyen a fej és a test. Ő azt mondja, mindig ugyanolyan, és én most is tényleg ugyanazt, a kissé sárgás-barackos árnyalatot kaptam. Te tőlük rendelsz még?

 

Ha van rá kapacitásod, írd majd mega véleményed neki, mert tényleg úgy tűnik, a visszajelzések alapján alakítják a bolt kínálatát (most pl. volt egy olyan kérdés, lenne-e igény sötét bőrű babához való anyagra.) :D

 

Én most nagyon döcögősen haladok mindennel, heteken át alig pár öltést haladok a korábban megkezdett babáimmal, de jópár már 99%-os készültségű, ha lesz mit, majd én is mutatom őket. :D

 

Itt is gratula, hogy az Etsyn bekerültél a Treasurybe! :D  Nem tudtam kibogarászni, egy magyar felhasználó válogatása volt? (met mintha több hazai termék is lett volna benne)

Előzmény: Aledi (29602)
Kaoka Creative Commons License 2010.12.08 0 0 29606

Biztos nagyon varrnak. :)

Előzmény: Aledi (29604)
Bloodyheart Creative Commons License 2010.12.08 0 0 29605

Szervusztok babások, babakedvelők!

 

Tanfolyam!


December 18.-án az ez évi utolsó tanfolyamom, ahol nem macit varrunk, hanem hóangyalt!

Tanfolyam helye, ideje: 

2010 12.18. de. 10-től du. 18-ig, Budapest VII. ker. Almássy u.4. a Csodák Forrásában!

 

http://csodakforrasa.hu/

Az angyalka kb. 50 cm magas és igazi karácsonyi hangulata van a telet idézve ruháján az apró  hógolyókkal.

Ha kedved van hozzá értesíts az elérhetőségeim valamelyikén!


Jó mókának ígérkezik, hisz én is folyamatosan nevettem az angyalka elkészülte alatt!


Újdonság!!!

Amennyiben szeretnéd elkészíteni a hóangyalt, de nincs időd a tanfolyamon részt venni ,vagy vidékről felutazni ,akkor csak "szólj" és elküldöm a szabásmintát a főbb anyagokkal, ezenfelül web-es elérhetőséget az angyal elkészítésének  nagyon részletes leírásával! Kb 150 képpel és a szöveggel.

 

Az angyalka olyan amilyen...,vagyis nagyon én.:)


Képek ízelítőként:

 

  

 

  

 

  

 

Köszönöm  a figyelem!:)

 

 

Gabi  http://www.teddymackok.lapja.hu/

 


 

Aledi Creative Commons License 2010.12.08 0 0 29604

Köszönöm, Kaoka.

Hehe, hát lehet, hogy ezért nem mutogatnak a lányok :)

Előzmény: Kaoka (29603)
Kaoka Creative Commons License 2010.12.08 0 0 29603

Csodaszép, imádnivaló! :))) Én jönnék, de egyelőre titkos a mutogatni való. :)

Előzmény: Aledi (29602)
Aledi Creative Commons License 2010.12.08 0 0 29602

No, mindenki eltűnt a Nagy Karácsonyi Rohanásban?

Mutatok egy babát, hátha visszacsalogat benneteket :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29601

Időnként (régebben) Kikita is olvasott bennünket, lehet majd ő megválaszolja a kérdést. ;) Én mostanában már nem figyelem a munkáit, nekem egy kicsit talán sok is a mostani kollekciója, a régebbi, egyszerűbb babái jobban tetszettek.

Azért azt ne felejtsétek el, hogy ő- ha jól tudom, hivatásos varrónő, tehát a technika jobban benne van a kezében mint egy bármilyen ügyes amatőrnek. És most már tényleg teljes munkaidőben ezt csinálja, egy-egy részfolyamatot több babán egyszerre elvégezve. Régebben pedig ünnepek előtt gyűjtögetett, és egyszerre töltötte fel az elkészült babákat, nem megrendelésre. Ezek mind lerövidítik az egy babára jutó időt.

Amúgy úgy rémlik, egy kicsi fia van, talán most óvodás lehet.. ? (Régebben votl egy G-portálos lapja, azon voltak személyesebb dolgai is.:)

Előzmény: 4Hópihe (29599)
4Hópihe Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29600

akkor probáld körömlakk lemosoval csuszatolni,vagy szintetikus oldószerrel.az sok mindent felold...

Előzmény: stigglinnc (29598)
4Hópihe Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29599

ez akkor probléma ha egynapon kettönél több megrendelése érkezik be,és nyilvánvalóan nem akkor rohan el anyagot vásárolni.de  ha nincs intézményesitett munkaideje  és kisgyerekei otthon akkor  nem kell olyan gyors tempót diktálnia önmagának. ö már annyira benne van ebben a müfajban szerintem csukott szemmel álmában készitve sem rontana el egyet sem..

a haj  a leglassab melószerintem- nekem 3óra felrakni egy waldorfhoz tartozó haj elkészitése-de nincs benne még rutinom.

az ö babái is nagyon tetszenek nekem..tavaly láttam egyet a vásárban- biztos,hogy az övé volt-jólesett  valóságosan is megcsodálni.

 

Előzmény: stigglinnc (29597)
stigglinnc Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29598

Sajnos, körömkefére meg se mozdul az emulzió, pedig legalább 4  napja áznak vízben a filmek.

Talán ezek már későbbi, jobb minőségű filmek...

Előzmény: 4Hópihe (29596)
stigglinnc Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29597

Na de a sok ruha, a hajak?

Az biztos, hogy én iszonyú lassú vagyok, de nekem legalább 2 hétig tartana (és pesrsze nem lenne ilyen aranyos)-.

Előzmény: 4Hópihe (29596)
4Hópihe Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29596

szerintem,ugy készül el,hogy a babatest készen van..van üresfejü is ha valakinek szemszin igénye van akkor még azt is a megrendelési idö alatt felhimezi a választott cérnával. a ruhák elkészülnek 3nap alatt.rutinból varrja már a gyönyörüségeit igy gondolom 8órai munka 3napra elosztva már nem annyira sok.

Előzmény: stigglinnc (29595)
stigglinnc Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29595

óóóóóó... én most láttam először.... Semmi az ár, amit kér értük, tündériek:-)))

Csak azt nem értem, hogy bír 3 nap alatt elkészíteni egy ilyet?????

Előzmény: Aledi (29593)
stigglinnc Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29594

Valami hasonló, de olyan, mintha sok, nagyon vékony rézdrótból lenne göndörítve, szóval nem törékeny. Fém, de azért az olló viszi. Már nem emlékszem hol vettem, sajnos.

Előzmény: Törölt nick (29591)
Aledi Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29593

barhelg,

Ismerjük bizony. Valóban gyönyörűségeket készít. Egyébként most töltött fel néhány babát a Meskára, és ott van olcsóbb modellje is, igaz, hogy cseppet sem fiús, lévén tündérke.

Ami az árakat illeti, hát igen. Vásárlóként én is sokallom néha a saját áraimat is :), de készítőként tudom mennyi az anyagköltsége, és milyen sok a munka benne. Kikita babái meg annyira aprólékosan kidolgozottak, aprólékosak, rettenetesen sok meló lehet velük.

LBZS,

Köszi a tippet.

Előzmény: barhelg (29592)
barhelg Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29592

LBZS, Köszi a tippet, okvetlenül felveszem velük a kapcsolatot. Elég messze van mondjuk nekem a 15. kerület, de legalább pest, majd megpróbálom útba ejteni.

 

Nem tudom ismeritek-e a Kikita rongybabáit, ő egy képzőművész, és gyönyörű babákat készít, most olyasmit szeretnék én is varrni, persze ha csak fele oylan jól sikerül, akkor nagyon büszke leszek magamra.

Akit érdekel, nézzen be, sajnos nagyon drágák nekem, pedig vennék is szívese, mert tényleg nagyon szépek, és vannak fiú babaák is, a fiamnak egy fiút próbálok készíteni, remélem sikerül.

http://textilbaba.gportal.hu/gindex.php?pg=33605359&gid=2748206

Előzmény: LBZS (29576)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29591

:) Csak nem a angyalhajra gondolsz? :D (Ez a neve, bár amit legutóbb vettem, szinte csak aranymiszlik volt, amx. kosarak bélelésére.)

Előzmény: stigglinnc (29589)
stigglinnc Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29590

A szárny egy réteg filc, fehér osztott hímzővel körbevarrva.

 

Köszönöm, kipróbálom a körömkefét (bár körömmel nem tudtam levakargatni az emulziót...).

Előzmény: 4Hópihe (29585)
stigglinnc Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29589

 

Az angyalka nevében is köszönöm a kedves szavakat!

 

Az alapja egy készen vásárolt, erősen stilizált papírmasé(?) forma, arc festve, ruha, szárny hófehér filcből, kezek "pipatisztító"ból készültek. A haja ragasztva van valami fémes, eredetileg fenyődíszítésre árult, göndör holmiból.

stigglinnc Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29588

Ja, nem aceton van bőven, hanem film:-))))))))))

Előzmény: Tigrislilijom (29583)
katafolt Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29587

Kócós angyalka :) Milyen szép!

Előzmény: stigglinnc (29579)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 29586

Hát ez tényleg gyönyörű! Ilyesmit talán a lányokkal is tudnánk csinálni... mármint a technikára és nem a fantasztikus kivitelezésre gondoltam.. :D 

Annyira finoman díszített, nehét megállni, hoyg az ember lánya ne essék túlzásokba, ha elkezd díszíteni (én a karácsonyfánál is mindig így vagyok... :P)

Én a hajára lennék kíváncsi, az miből készült?

Előzmény: stigglinnc (29579)
4Hópihe Creative Commons License 2010.11.30 0 0 29585

nagyon szép..

 miböl van a szárnya???

 --

megkérdeztem anyukámat azt mondta ö csak vizbe áztatta és körömkefével lesikálta róla

Előzmény: stigglinnc (29579)
Kaoka Creative Commons License 2010.11.30 0 0 29584

LBZS! Köszönöm az ötletet. Részemről szerencsével jártam. :)

Előzmény: LBZS (29576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!