Keresés

Részletes keresés

faqkac Creative Commons License 2010.08.03 0 0 854
"A háziban meg tudod mi van, mit eszel, még ha macskás is a teteje! :)))"

Azt hiszem ez a lényeg!
Sajtokat, füstölt húsokat és egyéb disznóságokat, sem azért csinálom magam mert olcsóbb, hanem mert tudom mi van benne.
Így is a 3fő élelmiszerünk a vegyszer, gyógyszer, meg a tápszer. Ezt próbálom kikerülni, több kevesebb sikerrel!
Előzmény: sanyooo (853)
sanyooo Creative Commons License 2010.08.03 0 0 853
Igazad van, a házi kenyér nem mindig olcsóbb, mint a bolti! Csak általában! :))))
Mert igaz, hogy néha kapni 200 Ft-ért kenyeret, de ha hirtelen berohansz egy boltba, mert otthon elfogyott, már csak drágábbat találsz! :(
A háziban meg tudod mi van, mit eszel, még ha macskás is a teteje! :)))
Egy gép 10 eFt (a legolcsóbb) ennyit megér kidobni az ablakon, és így megtudja az ember, hogy van-e affinitása hozzá, tetszik-e neki a kenyérsütés! Mert ha ráérez a dologra, már nem azt fogja számolgatni hány Ft, hanem függő lesz :))) a sülő kenyér szagától! :-O))))
Előzmény: Törölt nick (852)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 852

... szerintem az árában van a legkevesebb a gabona árából, a kenyeret mégiscsak lisztből lehet csinálni...

 

1 kg kenyérhez kell 60 dkg liszt (kb), ennek az ára nagyker áron nem lehet több 60 Ft-nál

 

a kis pékségben a kenyér min. 200 Ft-ba kerül, a különbség a pék és az eladó bére, tb-je, egyebe, a helyiség fenntartása, a gázszámla, amortizáció, persze van adalékanyag is a kenyérben, és kellene valami haszon is a dolgon

 

attól még jó dolog otthon sütni, pláne ha tudsz lisztet és élesztőt venni olcsóbban

 

kicsit nem figyelsz oda, és drágábban sütsz, mint a bolti (boltban a liszt néha 200 Ft/kg, ugye kell élesztő, ami szintén néha zacskója 80-90 Ft, az áram (1 kW) 45 Ft, és már a 250 Ft körüli kilónkénti árnál tartunk)

Előzmény: faqkac (849)
faqkac Creative Commons License 2010.08.03 0 0 851
1kicsit többet kéne tudni róla!
Előzmény: Cherry78 (850)
Cherry78 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 850
Nekem eladó egy kenyérsütő gépem. Kérdezték tőlem, hogy mekkora, hány dkg kenyeret süt. Nem tudjátok?

Akit érdekel a sütő küldök képet. timeasz@vipmail.hu
Előzmény: faqkac (849)
faqkac Creative Commons License 2010.08.02 0 0 849
Vagy 3éve történt a dolog. Az utcánkban van 1pékség. (régen nagyon jó kenyeret sütöttek) Megálltunk beszélgetni és mondom, hogy most jól felemelitek a kenyér árát! (80%-ot ment akkor fel, a gabona)
-Miért??
-Hát a gabona miatt! Drágább lesz a liszt is nem?
-Ó hát abból van benne a legkevesebb!
Másnap vettem 1kenyérsütő gépet. Azóta nem nagyon vettem bóti kenyeret!
Előzmény: sanyooo (848)
sanyooo Creative Commons License 2010.08.02 0 0 848
Szarok a lisztek, mind import! Én is így járok mostanában! :(((
Nem véletlen, hogy a pékek telerakják vegyszerrel a tésztát! Pedig ők profik, mégse megy nekik anélkül! :(((
Előzmény: faqkac (847)
faqkac Creative Commons License 2010.07.31 0 0 847
Van olyan, hogy zsákon belül (10kg) sem azonos a minőség! Színre sem!

Nagyon pontos mérlegem van. Mindent mindig, ugyanúgy csinálok és időnként, (zacskónként) vannak komoly eltérések! A legutóbbi (30kg) adagnál, akármit csinálok, macskakenyeret sütök (beesik a közepe)
Tettem bele sikért, hátha megfogja a gázokat. Semmi
Csökkentettem a folyadékot. (-3evőkanál) Olyan lett mint a kisméretű tégla.
Csökkentettem a zsiradékot. (-1evőkanál) Az alja szalonnás lett.
Eddig mindent géppel csináltam és nagyon jó volt. De mostanában erőteljesen forog a fejemben, hogy megpróbálom a sütőben sütést, de ahhoz meleg van 1kicsit!
Előzmény: .ETNA. (846)
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.31 0 0 846
Komolyan? Én a sima búzalisztet boltban vásárolom, még soha nem tapasztaltam különbséget (kristálycukornál viszont igen!), bár általában a középárfekvésűt veszem, de ez is inkább olyan gyanakvás-szerűség, hátha a túl olcsó "valamiért" olcsó... de sose hittem ebben komolyan, ezek után viszont... Na, hát már a malmokban sem bízhatunk, mivé lett ez a világ?!!! Na ja, én lassan már tényleg nem csodálkozom semmin, pl. Kína ad hitelt az USA-nak... stb. stb., ez is elég hihetetlen:-)
Előzmény: faqkac (845)
faqkac Creative Commons License 2010.07.31 0 0 845
Szerintem nem!
Malomipari szakboltban, 1*re 30 kilót szoktam venni és ebben a mennyiségben, előfordulhat, akár 3fajta minőség is! (nem kis eltéréssel) A gyártás és lejárat között, alig van különbség! :-((
Előzmény: .ETNA. (844)
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.30 0 0 844
Penny lisztjét nem ismerem, de Tesco-s liszttel már sütöttem, nem volt gond. A BL-55 elvileg egységes jelzés, így (elvileg) azonos minőséget kell, hogy takarjon. A lényeg a gyártás, ill. lejárat dátuma:-)
Előzmény: CSVili (843)
CSVili Creative Commons License 2010.07.29 0 0 843
Tapasztalatok szerint melyik liszt alkalmasabb kenyérsütésre ? Value /Tesco / vagy Durafood / Penny / Mindkettő BL-55- s.Köszi a választ.
ágika1 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 842
Ha tojás van benne akkor is hamarabb penészedik.
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.29 0 0 841
Digicat-nek is igaza van, a tárolás is fontos. Én kizárólag teljes kiőrlésűt nem sűrűn csinálok, de a bolti, tuti, hogy hamarabb penészedik, mint a bolti félbarna, vagy fehér.

Nem hinném, hogy az élesztővel van gond. Tudod, már írtam korábban is, hogy én vagy friss élesztővel (pici cukros tejben megfuttatva), vagy saf francia gyorsélesztővel csinálom. Igazából azért nem tudok ettől többet, mert tényleg elfogy, még mielőtt esetleg elkezdhetne megromlani:-)
Előzmény: miki_ng (839)
digicat Creative Commons License 2010.07.29 0 0 840
Tárolási módtól is függ, párás helyen hamarabb penészedik.
Előzmény: miki_ng (839)
miki_ng Creative Commons License 2010.07.29 0 0 839
tehát szerinted a csak teljes liszt miatt jön hamar a penész?
nálad akkor meddig bírja?
nem az élesztő lehet a baj? csak a kovász tiszta macera
Előzmény: .ETNA. (838)
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.29 0 0 838
Nekünk 4 napig sem bírja ki, mert a pasijaim (férj+gyermek) megeszik:-) De volt már olyan is, hogy valami miatt nem fogyott el ilyen gyorsan az egész, de nem volt gond vele.

Igaz én vegyes liszttel (fehér+tk.rozs) és porélesztővel sütöm általában, a méz vs. cukor ilyen szempontból biztosan nem bír befolyással. Inkább a tk. liszt miatt. Ha boltban vásárolsz ilyen kenyeret (barnát, feketét) az is rövidebb idő alatt kezd el "romlani". Nem tudom persze biztosan, de szerintem valahol ezen a területen kell keresni az okot.
Előzmény: miki_ng (837)
miki_ng Creative Commons License 2010.07.29 0 0 837
nektek meddig bírja ki az otthon sütött kenyér?
nekem 4 nap után megpenészedik, ha nem eszem meg

csak teljes őrlésű lisztből, élesztővel, mézzel csinálom, de már a 3. nap után látszanak rajta fehér gombadarabok
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.26 0 0 836
Próbálj egy másik receptet, az arányokon múlik szerintem.
Előzmény: andis1 (833)
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.26 0 0 835
Hát elvileg mindkét lapátnak forognia kellene, gondolom én, jótállás csak blokk ellenében lehetséges szerintem, ezért ajánlatos még frissiben összetűzni a blokkot a jótállással - ebből következik, hogy javasolt tűzőgép beszerzése is:-)) Bővebbet sajnos nem tudok, műszaki érzékem kimerül abban, hogy bedugom a konnektorba a dugót:-)

Nem lehet esetleg kicsit "lazítgatni", forgatgatni a lapátot óvatosan.... hátha csak be van ragadva, "duzzadva" a víztől, vagy ilyesmi (persze úgy, hogy kiveszed a sütőedényt). De ez is csak egy ötlet.

Ha végképp elromlik, elvileg ugye ott a szerelde, de hogy mennyiért javítják manapság, fogalmam sincs, még nem volt rá szükségem - gyorsan le is kopogom :-(
Előzmény: andis1 (834)
andis1 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 834
Na hál istennek van még egy problémám!! MOst néztem,hogy az egyik lapát nem forog..ha rajta van a tészta...ha üresen van..tehát nincs rátartás akkor jó!! Ilyenkor mi van?? Kuka a kenyérsütőgépem?? Aldis...jótállásos lenne még...de voltam olyan okos hogy kidobtam a blokkot!! Micccsinnnyájjak???? :-((Hova menjek?? SEGITSÉG!!
andis1 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 833
Segitsetek légyszi!! Megsütöttem a kakajós kalácsot...amit sajnos márványosra nem nagyon sikerült megcsinálnom!! Igy most már full barna kakaós kalácsot eszünk!! Ezzel nincs is gondom,mert nagyon fini!! DE!! Én nagyon nehéznek találom a tésztáját ha kész van!!! Ezen lehet valahogy javitani?? Köszi
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.21 0 0 832
Ja és még annyi, minden bizonnyal a hozzávalók arányával és/vagy minőségével van gond, emiatt lett leginkább a gyurmához hasonló állagú a kenyered!
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.21 0 0 831
Szia, azt nem tudom, hogy mi miatt lett ilyen a kenyered, de egy-két élesztő nélküli receptem van (a netről vettem korábban), bemásolom neked, a másodiknak már nincs meg a linkje, így a konkrét receptet írom le. Egyébként, katt rá az .ETNA.-ra... és az adatlapomon a hozzászólásaimat ha megnyitod, van rajta két kenyeres fórum is, sok-sok receptet leírtam már - kenyérsütőkhöz. Az ott leírt receptek szerint készült kenyér egészen biztosan nem lesz olyan nyúlós-ragacsos-akármilyen, mint a youtube-on lévő kenyered:-))

1./
http://kenyersuto.network.hu/blog/kenyersutes-cikkei/eleszto-nelkuli-kenyer-ahogy-en-keszitem


2./
Élesztő nélküli (finom és gyors) ír szódás kenyér:

- fele-fele arányban teljes kiőrlésű rozsliszt és tönkölybúzaliszt
- 1-1 ek szezám-, tök- és napraforgómag
- 0,5 citrom leve
- tej, kevés kefrír/joghurt (esetleg író
- só
- fűszerkömény, bazsalikom / ánizs
- lenmagpehely
- víz
- 1 ek olívaolaj

A lenmagot áztasd be a citrom, tej, joghurt keverékébe.
A többi hozzávalót keverd össze, majd add hozzá a citromos-tejes folyadékot.
Dolgozd össze és vagy kenyér formában süthető, de finom ropogós lesz ha muffin formában sütöd.Forró sütőben először 220 C-on süsd, majd 180 C-on. Ha a teteje pirul, akkor takard le alufóliával és úgy süsd tovább.
Előzmény: Éduácska (830)
Éduácska Creative Commons License 2010.07.21 0 0 830
sziasztok! tud valaki segíteni, hogy miért lesz ilyen a kenyerem állaga?
http://www.youtube.com/watch?v=h__9YQSLflY
a videón egy élesztőmentes próbálkozás látható, de a "normál" kenyerekkel is előfordul, hogy ilyen. köszönöm a segítséget.
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.20 0 0 829
Ezek pl. a 90-es években forgalomban lévő háztartási sütőgéphez ajánlott receptek a Süssünk otthon c. (1991-es kiadás) könyvemből:

Diétás: 20 dkg kukoricaliszt, 20 dkg rizsliszt, 2 tojássárgája, 8 dkg porcukor, 4 dkg maragarin(vaj), 1,5 dgk élesztő, 2,5 dl tej, 1 teáskanál só

Fehérjeszegény: 30 dkg burgonyakeményítő, 12 gr burgonyapehely, 1 tojássárgája, 1 teáskanál cukor, 1 taáskanál só, 2,5 dkg élesztő, 3 dkg olaj, 1 mokkáskanál köménymag, 2 dl víz

Ízes barna: 25 dkg Graham-liszt, 10 dkg rozsliszt, 10 dkg finomliszt, 3 dl víz, 1,5 dl tej, 2 dkg élesztő, 1 mokkáskanál cukor, 1 csapott teáskanál só

Korpás házi: 50 dkg Graham-liszt, 15 dkg simaliszt, 1 dkg élesztő, 1 púpozott teáskanál só, 3 dl víz, 1 evőkanál olaj

Köményes Graham: 30 dg Graham-liszt, 8 dkg finomliszt, 1 teáskanál só, 1,5 dkg élesztő, 1 csapott teáskanál köménymag, 1 evők. olaj, 4 dl víz

Kukoricás: 30 dkg finomliszt, 10 dkg kukoricaliszt, 1 dl tej, 3 dl víz, 1,5 dkg élesztő, 1 csapott teáskanál só

Rozsos, burgonyás: 30 dkg finomliszt, 15 dkg rozsliszt, 15 dkg héjában főtt és áttört burgonya, 2 dkg élesztő, 4 dl víz, 1 csapott teáskanál só, 1 csapott teáskanál köménymag

Szójás barna: 25 dkg barnaliszt, 12 dkg szójaliszt, 13 dkg kukoricaliszt, 2 dkg élesztő, 3 dl víz, 1 teáskanál só

Szójás: 40 dkg finomliszt, 10 dkg szójaliszt, 2 teáskanál porcukor, 1 teáskanál só, 1 evőkanál olaj, 4 dl víz, 1,5 dkg élesztő

Szójás rozsos: 30 dkg Graham-liszt, 15 dkg barna rozsliszt, 5 dkg szójaliszt, 2 dkg élesztő, 1 evőkanál étolaj, 1 csapott teáskanál köménymag, 1 teáskanál só, 5 dl víz
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.20 0 0 828
"A dagasztáskor, amikor a liszthez vizet adunk, a víz kiszorítja a lisztszemcsék között lévő levegőt és érintkezésbe lép a lisztszemcséket alkotó anyagokkal, ezek pedig a víz hatására (no meg az idő és hőmérséklet miatt) különböző átalakuláson mennek keresztül. Persze a liszt keményítője ilyenkor még csak elcsirizesedik, nem duzzad meg, csak átnedvesedik és a felületén vizet köt meg.

Ezért fontos - többek között - a liszt és a víz aránya. Egyébként ha a tészta tömött, ragacsos, akkor nem volt túl jó az élesztő, vagy a kovász (kevés gáz keletkezett), vagyis sok a szabad víz.

Ha a kenyér térfogata csökken, összeesik, akkor a sikér elengedte a vizet, csökkent a gáztermelés (CO2) és a gáztartó képesség.

A tészta általában akkor jó, ha a duplájára nő és ha kézzel a felületét megnyomjuk, mélyedés keletkezik, de ez egy kis idő múlva eltűnik."
CSVili Creative Commons License 2010.07.19 0 0 827
Köszönöm mindkettötöknek a hozzászólást, megpróbálom hasznosítani. Lehet, hogy a kisebb térfogat ritkább kenyeret eredményez. ( 4dk liszttöblet is számíthat ? ) Ági szerint kevés a víz, de nekem úgy tünik így gömbölyű és rugalmas a tészta.Többször sütöttem beesett tetejű kenyeret, azért spórolok a vízzel. Az álltalad használt teljes k. liszt nyilván több vizet vesz fel. Teszek bele több vizet, csak attól tartok, ha ragad az ujjamhoz a tészta a teteje nem lesz szép. Konklúzió: kevesbb liszt, vagy több víz.Talán van jobb receptetek is ? Köszönöm.
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.19 0 0 826
Fehéret szeretne sütni...
Előzmény: ágika1 (824)
ágika1 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 825

Még ha az 1-1 evőkanál (15-15 ml) olajat is ecetet hozzászámítom úgy is kellene még 1-2 evőkanál víz.

Előzmény: CSVili (821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!