Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.05 0 0 316
(Ezen az alapon mondjuk a Zsigmond Király Főiskola drágább összességében mint a Közgáz, viszont utóbbival nem nevetnek ki egy állásinterjún)
Előzmény: Törölt nick (315)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.05 0 0 315
Na hát ha egy nyelvvizsga azért elismert mert az ára...hát ne haragudj :)))

Láttam EURO példasort, szerintem semmi extra. És az, hogy melyik munkahelyen melyiket szeretik, nem jelent semmit.
Előzmény: Angel DC (305)
Angel DC Creative Commons License 2006.06.05 0 0 314
Azt minden hivatását szereti nyelvtanár annak tartja. Nekem evidencia a minőségi óra, és nagy sikerélmény az elismertség, ami ezzel jár. Sokszor mondtam már, most is így gondolom, ha a közoktatásban tennék a dolgukat, mi éhen halnánk. Nagyon rossz véleménynel vagyok a tanárok 80%-ról a maradék 20-nak meg megkülönböztetet tisztelet jár, hogy nem olvad be a szocializmusból itt rekedt, mentálisan leépült, belefásult, motiválatlan tömegbe.
Előzmény: 14-69 páncélvonat (313)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2006.06.05 0 0 313

Az iskolai órarendbe iktatott (mondjuk heti három órából ha kettő a 7. órában van egy pedig a 0.-ban ) nyelvóra  ( 45 perc ) azért nem ua. mint a nyelviskolai vagy maszekban megtartott 90 vagy 120 perc. Bár érdekes, van olyan aki maszekba jár, órán nem figyel, mondván majd a nyelvtanárom megtanítja, ritkán jut el a nyelvvizsgáig, ez csak kidobott pénz. Én egyébként az iskolában sem tanítok másként mint a magán órámon.

Én a papírért való nyelvvizsgaőrületet egyenesen abnormálisnak tartom.

Angel DC Creative Commons License 2006.06.05 0 0 312
Totálisan jogos a kérdés, nem közép hanem emelt szinten kellene simán remekelnie annak akinek tisztességes bizonyítványa van.
Előzmény: 14-69 páncélvonat (310)
jazmin77 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 311
Köszönöm a választ Ingenieur79
Előzmény: ingenieur79 (289)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2006.06.05 0 0 310

Már nemcsak diplomagyár, de nyelvvizsga bizonyítványgyár is lett országunk. Most , hogy nyelvvizsgával nem lehet az érettségit kiváltani ( bár plusz pontot továbbra is jelent ) bizony a diákoknak érettségizni kell. Kérdeze, ha valakinek nyelvvizsgája van, akkor miért nem tudja megoldani jelesre a középszintű érettségit ?

 

Angel DC Creative Commons License 2006.06.04 0 0 309

a már kiadott bizonyítványokra ez nem vonatkozik, legalábbis úgy tűnik:

 

http://www.ecl.hu/magyar.html

Előzmény: wyldorfo (308)
wyldorfo Creative Commons License 2006.06.04 0 0 308
konkrétan ECL angol C-t csináltam tavaly, ami ET szintbeosztása szerint: B2. Akkor ezen mi fog változni szept.1-től?
Előzmény: Angel DC (307)
Angel DC Creative Commons License 2006.06.04 0 0 307
Keresgéltem, de összehasonlító táblázatként nem találtam, viszont minden egyes vizsgának és erre szakosodott vizsgáztatóhelynek ezt fel kell tüntetnie a honlapon. Pontosan melyik érdekel és milyen nyelvből, milyen szinten?
Előzmény: wyldorfo (306)
wyldorfo Creative Commons License 2006.06.04 0 0 306
Amennyiben ismersz olyan lapot, ahol tájékozódni lehet az aug.-tól elfogadásra kerülő nyelvvizsga szintekről, akkor légyszi belinkelni .
köszi
Előzmény: Angel DC (305)
Angel DC Creative Commons License 2006.06.04 0 0 305

Az EURO nevetséges? Ezt léci vondd vissza, látszik, semmit nem tudsz róla. Az iBM-nél pl ennek örülnek a legjobban.. és pont olyan elismert Mo-on mint a rigós, ezt már az árából is látni, amit a minisztérium évente megállapít. Az ész megáll, tudod, te, miket hordasz össze?

 

http://www.ih.hu/index.php?page=155&l=2

Előzmény: Törölt nick (303)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.04 0 0 304
De egyébként a munkapiacon ma már legtöbbször úgy van, hogyha beírod hogy középfokú v. tárgyalási szintű nyelvtudás, akkor az interjún letesztelnek, nem érdekes a papír.

Én pl. ezért nem írom be sokszor a német szakmaimat, mert OK, hogy megvan, de nem használom, nem menne gördülékenyen (és eddig még nem is kellett sehova)

Előzmény: Törölt nick (303)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.04 0 0 303
Hát piaci értéke van:

ÖSD - bár én Ausztriában jártam némettanfolyamra, és ott olyanok megkapták,akik meg se bírtak mukkanni, bár állítólag nem volt könnyű (én nem mentem rá, mert nekem másfajta kellett)

Goethe - a sima ZMP nem nehéz, de a híréből még megél

Ezen kívül elmegy még a BGF-es szakmai nyelvvizsga, bár az sem olyan nehéz

Angolból:

Toefl: nemzetközileg jó, csak hát az a baja, hogy elévül (hogy többször menjél fizetni)

Cambridge: nagyon jó elismert

BGF, Rigó utca: ok, csak külföldön nem ismerik

A többi (EURO, TELC és társai) nevetségesek, a nyelvvizsga kell a diplomához/érettségihez üzletre álltak rá.
Előzmény: wyldorfo (302)
wyldorfo Creative Commons License 2006.06.04 0 0 302
Na ja , hát akkor ott a gubanc, hogy a legalább fél tucat fajta vizsga létezik, mely mindegyik azonos szintű bizonyítványt ad, nem egyforma követelményt támaszt vele szemben.
OSD, ECL, EURO, TELC, stb. ezekre van valami írásos rangsor, hogy melyiknek nagyobb a "piaci értéke". Minden bizonnyal ez a kupi indokolta az ősztöl bekövetkező változásokat.
Előzmény: Angel DC (301)
Angel DC Creative Commons License 2006.06.04 0 0 301
Nem, az EURO B2, amit a fiam csinált, az egyik legnehezebb, talán tudjátok, augusztustól újraértékelték a nyelvvizsgákat, ez azon kevesek egyike, ami az európai B2 kategóriának megfelel, pedig még a Trinity College-ot is lejjebb minősítették, nem beszélve a röhejes TELC-ről. Olyat amúgy ismerek, aki a felsőfokú TELC-et bevitte a tanáriba, mert kellett a mentesítéshez, és szépen kérte a tanárnőt, meg ne mondja az osztálytársainak, mert azt fogják hinni, hogy vette:)) ez komoly:)
Előzmény: wyldorfo (300)
wyldorfo Creative Commons License 2006.06.04 0 0 300
Középfoku nyelvizsgás létükre 3-as és 4-es osztályzatokat kapnak a gyerekek az általános és közép sulikban, akkor itt nagyon nem stimmel valami. Vagy a nyelvvizsga nagyon könnyü, vagy egyes pedagógusok játszanak kiskirályosdit. Valószínű az utóbbi, mert minek osztályozzák már azt a nebulót, akinek magasabb színtű bizonyítványa van.
Előzmény: hoppaaa (298)
Angel DC Creative Commons License 2006.06.04 0 0 299
Igen, egy pillanatra eszmbe jutott, csak hogy az említett tanárnő a kisebbik fiam osztályfőnöke, és annak amúgy remek, szeretik a gyerekek, remek programokat szervez nekik, viszi őket mindenhova és odafigyel rájuk (bár az angolórán meghalnak az unalomtól). Na, ebből is látszik hogy fekete-fehér ember nincs, a szakmai féltékenységtől eltekintve a csaj oké, és ez is számít.
Előzmény: Törölt nick (296)
hoppaaa Creative Commons License 2006.06.04 0 0 298
Jártunk igy mi is. A gyereknek 7. év végére megvolt a nemzetközi középfokú nyelvvizsgája (Rigó utcásat a kora miatt még nem lehetett csinálni), amit a tanár egy évvégi 4-sel elintézett..... A másik szerencsésebb volt, megcsinálta a nyelvvizsgát, és utána nem kellett bejárnia az órákra. Ha bejárt volna, ő sem lett volna 4-nél jobb, lévén, hogy addig is csak annyi volt....
Előzmény: Angel DC (292)
doyen62 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 297
azért ne  essünk át a ló másik oldalára! ez igaz lehetett akkor, amikor az orosz nyelvtanárokat képezték át másik nyelvre! Most csk nyelvszakos diplomával lehet tanitani, s azért ne mondja nekem senki, hogy  gyerek jobban  beszéli a nyelvet, hacsak nem az adott országban élt, mint  külszolgálatos. Bár azok nyelvtudását is ismerem.Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden rendben van e téren. pl. nem kellene azoknak is két nyelvet tanulniok, akiknek még az anyanyelvükkel is gondjaik vannak.A heti 2-3 óra  is kevés, a sok szines csudacsicsás könyv mindenre jó, csak arra nem, hogy rendesen tanulni lehetne belőle
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.03 0 0 296
"anyádnak ez miből telik?"

Ilyenkor mindig eszembe jut, mennyi rossz pedagógus van az általános és középiskolákban. Én bementem volna az igazgatóhoz és kivertem volna a balhét, mit képzel magáról az ilyen nőszemély.

Sajnos egyébként az iskolai nyelvoktatás általában vicc, sokszor a gyerekek már jobban tudnak mint a tanár.
Előzmény: Angel DC (292)
doyen62 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 295

Nincs se le se felértékelés. Az emeltszintű  érettségi és a nyelvvizsga egyenértékű tudást  jelent. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy szinte nehezebb, mint némely egynyelvű nyelvvizsga! Nagyon előnyös azoknak a gyerekeknek, akik  nem tudják a több tizezres vizsgadijat kifizetni!

Ami a felmentést illeti, ez sajnos tényleg a tanár-diák kapcsolat függvénye. Mondanám, hogy  kérje   unokahúgod az igazgatótól irásban a felmentést, de nem tudom, hogy abban az iskolában mi a szokás.

Előzmény: Farkas Dia (293)
Farkas Dia Creative Commons License 2006.06.03 0 0 294
Igen ez valóban mosolyogtató, de azt a diákot, akit ez konkrétan érint, annak valószínű mentális terhet jelent.
Az biztos, hogy akik "csak" az iskolai órákon tanulják a nyelvet, azok nemigazán jutnak el nyelvvizsga szintre.
Előzmény: Angel DC (292)
Farkas Dia Creative Commons License 2006.06.03 0 0 293
Köszönöm a választ
Tehát a nyelvi emeltszintű érettségi egyben középfoku nyelvvizsgát is biztosít, de 2006-tól a középfoku nyelvvizsga még hagyományos nyelvi érettségit sem ad. Akkor 2006-tól a nyelvizsga értékelődött le, vagy az alap érettségi fel? Az aki nem érettségizik abból a nyelvből, amelyből középfokuja van, az a tanára megítélésére van bízva, hogy milyen osztályzatot ad? Ezekszerint neki továbbra is kell angol órára bejárni. Talán menjen át a kezdő angol csoportba (mert ugye ezt megteheti) és ott talán tud jelesre teljesíteni. Ugyanis a középiskolai bizonyítványban nincs megkülönböztetve, hogy alap, vagy haladó csoportban érte el az osztályzatot.



Előzmény: doyen62 (291)
Angel DC Creative Commons License 2006.06.03 0 0 292
A nyolcadikos fiam Euro B2-re ment most (a szóbeli eredményt megtudtuk, az 96 %), 17 éves angolosokkal jár egy csoportba, ott mindenkinek megvan az említett nyelvvizsga, 78-92% közötti eredménnyel, a fiam is azért most ment mert soikkal korábban a kora miatt nem lehetett. A fiam amellett hogy angolul gyerekkora óta tanul, hetente egyszer anyanyelvivel van órája. 9 évesen már magában intézte amit akart küölföldön. A sulis tanárnéni (aki amúgy angolórán nem nagyon használja a célnyelvet) mondta kollégáknak, hogy utál engem, hogy angoltanár létemre a privátszférábnól nála sokkal különbül megélek, mikor pl megjött az új autóm, meg is kérdezte a fiamól: anyádnak ez miből telik? Na, egy a konklúzió: a fiam hármas angolból. Amúgy nem érdekel, de mindenki ezen röhög, hogy ő azon kevesek egyike aki a tanárnő tanítványai közül beszél angolul és az összes többi is magántanárhoz jár.
Előzmény: Farkas Dia (290)
doyen62 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 291
2005-ig  középfoku c-re automatikusan adták a jelenst, histen ez magasabb szintű tudást jelentett, de mivel már nem váltja ki az érettségit, a tanár megitélése dönt. /én mindig megadtam a jelest/ Mivel a nyelvből érettségizett, értelemszerüen nem kell bejárnia  a 4. osztályban erre az órára!
Előzmény: Farkas Dia (290)
Farkas Dia Creative Commons License 2006.06.02 0 0 290
Sziasztok!
Unokahugom középsuli 3. évf. tanulója Biológia / fizika szakon. Két középfoku (német C és angol C)vizsgát tett a közelmúltban, valamint németből előrehozott írásbeli éretségi vizsgán van túl. A nyelvizsgákat és a nyelvi éretségit azért csinálta meg (orvosi egyetemre készül), hogy az elkövetkezendő időszakban a szaktantárgyakra jobban tudjon koncentrálni, ill. jobban fel tudjon készülni a biológia/fizika emeltszintü érettségire. Év végi bizonyítványa az "angol 4-es" kivételével Kitűnő lesz. (Valószínü valami oknál fogva nem szimpi unakahugom az angol tanárának, de ebből adódóan gondolom ez fordítva is igaz lehet :) Ez egy röhej, hogy az osztályukban rajta kívül még egy tanulónak van nyelvvizsgája és osztálytársainak mintegy fele alapfoku órákra jár és azok között is sok ötös évvégi lezárás lesz.
Információim szerint a középfoku nyelvvizsga már nem váltja ki a nyelvi érettségit, de mivel nem nyelvszakos és nem is kíván érettségit tenni angol nyelvből.
A kérdésem, hogy hol található írott szabályozás, hogy ilyen esetben a tanulót megilleti automatikusan az 5-ös osztályzat, illetve a továbbiakban , jelen esetben a 4. évfolyamban felmentésre kerül-e a már előrehozott érettségi vizsgát tett német nyelvből, valamint a nyelvvizsgás angol nyelvből. Avagy ez is egy szabályozatlan kérdés, amibe a pedagógus szubjektivítása a döntő.
köszi előre is a hozzáértő válaszokat.

ingenieur79 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 289

ZD-ről nekem kedvező tapasztalataim vannak. Barátságos vizsga. Én végig 90% környékén teljesítettem, (szóbelire maxot kaptam), csak egy dolgot k*rtam el...

A levélírásnál hanyagul olvastam el a levelet amire válaszolni kellett, pont "ellentétes" válaszlevelet írtam és kaptam rá egy nagy 0 pontot... hiába volt nyelvtanilag / stilisztikailag / formailag jó.

 

SZóval a 80% egyáltalán nem gázos...sztem.

 

SZóbelin pedig sokat és folyamatosan beszéltem elharapott ragozásokkal és szóvégekkel:)) ...nem túlzottan zavarta őket, lényeg hogy jól elcsevegtünk. (a vizsgáztató német anyanyelvű volt)

Szóbelin érdemes kikérdezni az előtted lévőket milyen képek/diagrammok voltak, az a tapasztalatom, hogy minden harmadik ember u.a. a diagrammot húzta, így fejben még vizsga előtt rá lehetett készülni mit is kéne mondani. Nekem reklámokkal foglalkozó diagram jutott, és kérdés nélkül meséltem a kedvenc reklámjaimat stb... a vizsgán.

Nagyjából ennyire emlékszem.

 

Vizsgáztatóhelyeken érdemes szerintem előző tesztek után érdeklődni.

Előzmény: jazmin77 (288)
jazmin77 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 288

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni....

Júliusban megyek Goethe Zertifikat Deutsch nyelvvizsgára, ahol a 80 % - ot

szeretném elérni. (Alapfokú C - már van, Rigós).

Van - e valakinek valami tapasztalata? Mennyire gázos a 80 %? Mire érdemes odafigyelni? Minden érdekel, ami ezzel kapcsolatos.....

Találok - e valahol ZD  -s tesztet, vagy bármit ami segíthetne a nyelvvizsgámban?

Köszönöm szépen a segítségeteket!

 

zocimike Creative Commons License 2006.05.25 0 0 287
Ha valakinek vannak illúziói azzal kapcsolatban, hogy van különbség a Telc és az Ösd német nyelvvizsgák között, akkor el kell mondjam, hogy betűre ugyanazt a feladatsort írtam ma ÖSD-ként Budapesten, mint ápr. 1-jén a Telc vizsgafeladatsorként.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!