Keresés

Részletes keresés

Vedado Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17517

Szia Csema!

 

Persze, ebből nem lesz baj csak gazdaságosabb lesz. Hajrá!      Üdv!

Előzmény: Csema12 (17514)
johngotti Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17516

köszi! Lehet, rászánom magam egy szál megvásárlására. Legtöbb amit kiadtam egy szálért az egy 2890 ftos belmore volt.
Private Stock szivart próbáltam már de nem nagyon jött be. nekem túlságosan erős volt, pedig viszonylag jó árban vannak.
Most vásároltam 18 szál 3x3 churchill szivart eszméletlen jók.

Előzmény: Vedado (17511)
Csema12 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17515

Köszönöm a SEFT trafikokkal kapcsolatos válaszokat! Akkor az Obinál lévőhöz nem megyek... A WestEnd-ben lévő tényleg elég jó, csak eléggé kiesik nekem.

Csema12 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17514

Azt számoltam, hogy ha pl 30 perc helyett 45 percenként indulna be és nem 10 mp-re, hanem csak 8-ra, akkor majdnem kétszer annyi ideig elég az áramforrás. Megnézzük, hogy a házkörüli alkatrészekből összeállítható verziók közül melyik fogyasztja a legkevesebbet - ami azért át is mozgatja a levegőt - és ha lesz eredmény akkor prezentálom.

Előzmény: Vedado (17503)
molla311 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17513

Szia Pilvaxx!

 

Köszönöm a segítséget, megejtem a nagytakarítást.

 

Üdv!

Előzmény: Pilvaxx (17512)
Pilvaxx Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17512

Szia Molla!

 

Ugyan ez volt a problémám. Végülis itt a fórumon azt a megfejtést kaptam (és azóta utána is jártam) hogy ezek a gyűrű ragasztóanyaga miatt jönnek elő, de nincs velük különösebb gond, vedd ki a szivarokat, töröld ki a humidort és a szivarokat is alaposan, aztán mehetnek vissza. Én először le is fagyasztottam a szivarokat, de mivel nem szivarbogárról volt szó, így felesleges is volt.

Előzmény: molla311 (17510)
Vedado Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17511

Szia Gotti!

No ebbe nagyon bele tenyereltél Komám, mert a Davidoff egy nagyon patent cucc és igen ezért oly drága is.  (Ahol nézted ott megtalálod a Davidoff second márkáját is ez a Private, de ez már messze nem u.a. mint a nagy Testvér!!  Egy próbát azért megér. )

Tipikus Dominikai Ízvilág, tehát mogyorós-diós alappal. de nagyon lágyra-selymesre hangolva egy kimondottan közkedvelt, de csak is prémium borÍtóba burkolva. Nálam nagy favorit, de az ára miatt ritkán szittyantom, sajnos.  Talán nem tévedek nagyot, ha a Cohibához mérem a minőségét! A Nicaraguai szivarokról; totálisan más Ízvilág, de ha ráhangolódsz nagyon nagy dolgokat fedezhetsz fel bennük. (is)  Amiket Gabi Írt igen csak jóságos csemegék, de a SEFT-nél sajnos nincs. Sok jó Nicaraguait lehet jó áron venni Párkányban és az árak is jobbak mint nálunk. Sokkal jobbak!

 

Adiós !

Előzmény: johngotti (17509)
molla311 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17510

Sziasztok!

 

A következő problémában szeretném a tanácsotokat kérni: a humidoromban, pontosabban néhány szivaron megjelent pár nagyon apró (kb. 0,5 mm) teljesen fehér bogár. Utánna olvastam a dolognak, dohánybogárra gyanakodtam. Viszont ezek sokkal kisebbek, nem barna színűek, és nem találtam a borítóleveleken apró lyukakat sem, úgyhogy elbizonytalanodtam a hívatlan vendégek kilétével kapcsolatban.

Ha van valami ötletetek, tanácsotok, kérlek osszátok meg velem!

 

Köszönet!

johngotti Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17509

köszi. utána nézek, hogy lehet e itt kapni

Davidoffokról vélemény? Tesco dohánypultnál szoktam látni de egy szál 4800 ft... annyiért már lehet kapni cohibát is

Előzmény: ZseboG. (17508)
ZseboG. Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17508

Oliva-k, Pedromo-k, Carlos Torano-k

Előzmény: johngotti (17507)
johngotti Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17507

nicaraguai szivarok közül tudnál mondani párat? Nekem most hirtelen csak a piros Te-Amo -k jutnak eszmbe de még olyat sem láttam sehol...
egyébként R&J szivart szívtam már de abból is csak a legolcsóbb fajtájút a 2200asat baromi finom volt..

Előzmény: ZseboG. (17506)
ZseboG. Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17506

Alapvetően a churchill méretet preferálom, csak időigényes, de cserébe lehet vele lazítani, ki lehet kapcsolni :)

A másik kedvenc méret a corona, illetve "nagy duzzogva" a robusto :)

Corona és churchill részről a R&J, Montecristo, Cohiba a kedvencek, de bármi jöhet :)

 

Egyre jobban kezdem megkedvelni a dominikai, niaraguai ízvilágot és nem csak az árak és a választék miatt.

Előzmény: johngotti (17492)
ZseboG. Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17505

Mindenképpen számít a keringetés...

Ha láttad a képeket,akkor a 2010-esek között láthatod, hogy indultam a szivarozással...
"Sajnos" szeretek gyűjtögetni, ezért az üveges gyakorlatilag "tabu" elszívás tekintetében :)

Előzmény: Arexol (17496)
ZseboG. Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17504

Igen, a Pólus-ban levő az nagyon jó!!! A soroksárin levő Obiban is van gy boltjuk, de az felejtős, mert szivar ott nem nagyon van, meg kiegészítő sem! DE, ha kinézel valami cikkszámot az oldalukról és az van közel, akkor 1-2 nap alatt behozatják (raktárkészlet függő). Alapvetően ez bármelyik üzletükről elmondható, mert a Pólusban is megcsinálják. Annó csak a kedvemért behzattak egy másik La Aurora humidort, hogy a nekem jobban tetszőt vihessem el!

Előzmény: Vedado (17503)
Vedado Creative Commons License 2011.10.20 0 0 17503

Jó reggelt Mindenkinek!

 

Nos, hát igen, Pepin Amigo mio jól mondja én előszeretettel ajánlom a SEFT hálózat boltjait mert az itthoni viszonyok mentén még Ők a legkedvezőbbek, már szerintem. Az árak úgy tudom egyformák, már csak a zárjegy végett is, de a legnagyobb választék bizony Zolikáéknál van a West End-ben. (Zanzibár c. apák boltja mellett) A másik favoritom a Pólusban a Tecso pénztársor mögött van, na itt is aranyosak és segÍtőkészek a Csajok, de természetesen szivarból Zolika verhetetlen. A kábeles megoldás nekem sem tetszett, bár ha az akkumulátorok 3-4 naponta történő töltögetését nézem....

 

Szép napot Komák!

Pepin Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17502

Ha az Auchanban lévőről beszélünk, ott szoktam vásárolni. A csajok kedvesek, a választék... nem túl acélos. 

Előzmény: Csema12 (17499)
Arexol Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17501

Csema

 

Köszi, kíváncsi vagyok milyen lesz.

Őszintén szólva nem szerettem volna megfúrni a humidort, a kilógó vezeték meg nem annyira tetszik.

Én is a kompakt, belső megoldást preferálnám.

Várom a fejleményeket :)

 

Üdv.

Előzmény: Csema12 (17497)
Arexol Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17500

Nekem a Westendben lévő SEFT-et ajánlotta itt egy úriember, igaz Vedado? :)

Ezt teszem most én is, keresd Zolit!

Remélem nem únja még, hogy mindenki hozzá megy :)

 

Üdv.

Előzmény: Csema12 (17499)
Csema12 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17499

Seft Trafik üzletek között mennyire harmonizált az árszabás? Van valakinek tapasztalata? Holnap a Soroksári úton, az Obi üzletsoron lévőhöz mennék...aki volt már ott tudna mondani valamit a válaszékról, kiszolgálásról? 

Üdv!

Vedado Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17498

Jó estét Titánok!

No, hát Dominican Santiagot elvileg a SEFT Trafik üzleteiben találtok, bár mostanában én ott mást szoktam venni és Így nem emlékszem, hogy ma éppen láttam volna-e?  Nekem egy kellemes szivarnak van elkönyvelve a robusto mérete. Cédrusról: hú de nehéz ezt definiálni! A pucinak punci illata van, a cédrusnak meg cédrus, persze ettől most nem vagyunk beljebb, de itt nagyok az illatbéli másságok azért. Van enyhén savanykás illatú, de van semmihez nem hasonlÍtható mennyei illattal bÍró is. Reyesék használnak ilyen finomat. A humidornál ezt csak új korában érzitek hisz átadják egymásnak az illatokat. Mondjuk, ha úgy is szétlegózás lesz mÍvelve, akkor valóban egy jó polÍrpapÍrral át lehetne csisszantani belül is! Aprópopó: most már lehet kapni a SEFT-nél a La Maguana Robustot, hát ez is egy olcsóbb (980.-) Dominikai szivar, de kellemesen zamatos-fűszeres és úgy max. közép erős a vége.

 

Üdv!

Előzmény: Csema12 (17497)
Csema12 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17497

Értem :), azt hiszem, hogy nagy gond nem lehet az illatával, de majd megtekintek egyet a boltban is. Nekem a humidoron belüli megoldás tetszetősebbnek tűnik a szigetelés miatt. Egy humidor attól különleges, hogy a külvilágtól szinte teljesen elzárt a környezetétől. Konzultálok egy szaki ismerősömmel, és ha meglesz a technológia prototípusa, akkor leírom, hogy mi a tapasztalat fogyasztás, karbantarási igény, hatékonyság, hangosság, ár terén. Ha van türelmed és nem sürgős, akkor majd tudsz építeni erre is. :)

Előzmény: Arexol (17495)
Arexol Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17496

Töröm a fejem most nagyon, megtetszett az a kis ventillációs megoldás amit ZseboG. csinált.

Van egész pici 25mm x 25mm -es chipset hűtő, a konnektorba dugható időzítős aljzat marha jó ötlet.

Fólia kábelt meg egy egyszerű régi cdjátszóból, vagy számítógép optikai meghajtójából lehet szerezni.

Már csak azon filózok, hogy látnám-e hasznát.

Kb. olyan humidorom van mint ZseboG.-nak, csak sajnos nincs ugyan úgy tele :)

 

Üdv.

Arexol Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17495

Szia Csema

 

Kicsit szégyellem de nem tudom pontosan definiálni.

Általában kicsit keveredik is a szivarral, egyedül az új humidorban éreztem "tisztán" cédrus illatot.

Nem akarok hülyeséget írni, de picit dohánylevél, kávé, natúr fa és ennek a gyanta szaga, talán picit dió...hát kb.

Mindenesetre szerintem kifejezett jó, ha kinyitom a humidort akkor a barátnőmnek is tetszik az illata. 

 

Ez persze mind feltételezi azt, hogy az enyémben a "helyes" vagy a "jó" szag van.

Az anyaga elvileg spanyol cédrus.

Kicsit Off, de jártam már úgy, hogy pl. hifiben cserélgettem komponenseket és jónak hallottam a rosszabbat is.

Kell az, hogy az ember egy kicsit megnyugodjon és objektíven tudjon ítélni.

 

Eddig igyekeztem javarészt tubusos szivart venni (bár ezekben mind volt kis cédrus fólia).

Rendes humidorom csak pár hete van, ciki de eddig ha tárolni kellett akkor tubus és úgy egy zárható tasak és bele egy cohiba dobozba.

Ezzel csak azt akarom mondani, lehet hogy egy gramm kávé illat sincs a cédrus szagban, de én szeretnék bele érezni egy kicsit, így van :)

 

Üdv és sok sikert munkához!

Előzmény: Csema12 (17494)
Csema12 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17494

Szia Arexol!

Köszönöm a nagylelkű felajánlást, de még elég sokáig a humidort fogom csinosítgatni (ha lesz rá időm, ugyanis másik színárnyalatot fog kapni), így egyenlőre nincsen rá szükségem. A hozzászólásoddal kapcsolatban viszont lenne egy kérdésem: Milyen az igazi cédrusfa illat, azaz egy jó humidor illata milyen?

A most beszerzettnek kinyitott állapotában szinte semmilyen illatát nem érzek, viszont amikor sokáig csukva van, és felnyitom (nincsen benne szivar), akkor egy pillanatra megcsap egy illat és nem tudom, hogy jó e ez vagy sem. Olvastam külföldi oldalakon, hogy amennyiben a humidor a hosszú szivartárolás alatt kellemetlen szagot vesz fel, akkor egy enyhe, könnyed csiszolás jól jöhet a belső részének. Ennek viszont nem ilyen szagát érzem, csak nem tudom, hogy ez normális e. (Ha eljutok egy szivarboltba, megszaglászok egy másik humidort, addigis kíváncsi lennék.)

Üdv!

Előzmény: Arexol (17493)
Arexol Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17493

Jó étvágyat az ebédhez!

 

Amikor veszel egy doboz szivart, kinyitod,  akkor a tetején és a két sor között ami van, az cédrusfólia?

Nagyon annak néz ki, és szagra is olyan :)

Ha esetleg segítség akkor tudok adni egy kb. A5-s darabot, sértetlen, nem vette át semmi szagát.

Nem valami nagy tudom, de ez is valami.

 

Üdv.

johngotti Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17492

nagyjából bő egy éve szivarozom. A legjobb amihez volt szerencsém de már sajnos sehol sem kapni kb az a Dominican Santiago Selection volt. Nem tudom mennyire ismerős, 1290 ft volt/db.
Kaptam egy humidort most kedzetm el komolyabban foglalkozni velük, töltögetem fel szépen, ahogy a pénztárcám engedi.
kedvenceim: 3x3 /churchill méret/, TE-AMO szivarok illetve a Don Antonio szivarok. Ha tehetném csak olyat vásárolnék, rettentően jó szivarok.
Legdrágább amit szívtam eddig az a Belmore volt. Sok pénzt költök szivarra, ámbár egy szálat több ezer ftért nem tudnék megvenni.

Méretekbe inkább a robusto méreteket kedvelem.

Neked melyek a kedvenceid?

Előzmény: ZseboG. (17491)
ZseboG. Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17491

Milyen szivarokhoz volt eddig szerencséd? Mely méretek jöttek be legjobban?

Előzmény: johngotti (17490)
johngotti Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17490

de emberek én is normális hangnemben tettem fel a kérdést. Azután is leírtam, hogy ne makartam bunkó, tiszteletlen, rosszindulatú lenni. Indulatok most sincsenek, illetve tegnap sem voltak. Továbbá nem is lesznek. Én csak szépen megkérdeztem, hogy valaki válaszolna e nekem is...? Ennyi volt.
Nah tényleg legyen ennyi elég még1x köszönöm a tanácsokat!

ZseboG. Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17489

Hidd el velem is megtörtént, mind a skoda, mind a suzuki fórumon is, hogy elsiklottak a kérdésem felett vagy nem akartak/tudtak válaszolni. Ez sajnos benne van...

Ilyenkor én is úgy tettem, mint Te, hogy feltettem újból a kérdést csak "normális" hangnemben és jött is a válasz.

Szóval ez egy ilyen türelemjáték, mint a szivarozás!

 

 

Remélem azért még lesz jóidő, hogy lehessen a szabadban, kertben is szivarozni! Már panganak az ízlelőbimbóim, pedig szombaton gyújtottam rá utoljára... :(

Előzmény: johngotti (17487)
Vedado Creative Commons License 2011.10.19 0 0 17488

Jó reggelt Gotti Bácsi!

 

Remélem lenyugodtak az indulatok mert annyit nem ér az egész, hogy itt valami sértődöttségi áradat induljon, de a visszanézést azért kéne használni Kantársak.  No, hát a cédrus fólia nem vásárolható, illetve a tubusos szivarok tubusának belsejében találod, sokszok ebbe csavarnak még dobozos szivarokat is. Tudod az a vékony fóliaszerü cédrusból lévő izé. No abból vághatsz csÍkokat és az "emeletek" közé tudod tenni elválasztásnak.

 

Más. Pepin Barátom nagyon vágja ezeket a kérdéseket és még ráadásúl segÍtőkész is csak ne ingereljétek fől a lustasággal, mert Ő roppant alapos és rengeteg oldalt néz meg és vissza Így joggal gondolja, hogy ha valakit valami érdekel azért fáradhatna is egy kicsit a keresgéléssel. Ez ennyi és nem több! Én hasonlóan gondolom.

 

Üdv és szép napot Nektek!

Előzmény: johngotti (17481)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!