Keresés

Részletes keresés

nagytomsky Creative Commons License 2020.04.11 0 0 1562

Sziasztok!

A Familysearch-ön úgy érzem, mindent elértem, amit ellehet (10-11 generáció, jó pár testvér mellékággal).

A kérdésem az, hogy érdemes-e fizetős oldalra váltani? Konkrétan a Myheritage-re gondoltam.
Ad-e annyi plusz információt egy ilyen (vagy ehhez hasonló más) oldal, ami miatt érdemes pénzt invesztálni a dologba?
Vannak "nem talált" testvérek, kapcsolatok. Vagy épp Csehországból bevándorolt ősök. Van köztetetk már tapasztalt versenyző? Válaszaitokat előre is köszönöm! 

nagytomsky@gmail.com

Elar Creative Commons License 2020.03.04 0 0 1561

??

Ezen teljesen felesleges ironizálni.

Most próbálsz valamiből ügyet csinálni, ami nincs is? :D

 

Előzmény: Törölt nick (1559)
GARRI85 Creative Commons License 2020.03.03 0 0 1560

Köszi a korrekt választ!

Előzmény: JPmiaou (1554)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.03 0 0 1559

Valóban ???

Akkor ez egy el nem varrott szál......
Mit nem merészelnek azok a fránya indexelők: saját excel állományt megtartani ???

Előzmény: almirena (1557)
Némedi László __ Creative Commons License 2020.03.03 0 0 1558

nem tudom kérdeztem-e már, de van valakinek elfekvő XIII. kerületi halotti anyakönyve 1963 ápr-máj. Sajnos bár úgy tűnik a catalogban, hogy van, de rákattintva nem azt adja ki. Csak abban tudok reménykedni, hogy valaki régebben letöltötte, ha volt egyáltalán...

almirena Creative Commons License 2020.03.03 0 1 1557

Ott marad a saját gépeden az excel file, hacsak ki nem törlöd. Abban kereshetsz továbbra is.

Előzmény: Törölt nick (1555)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.03 -1 0 1556

Picikét (vagy nem is picikét) olyan ez mintha a saját üres lakásodat felkínálnád egy ingatlanos cég ügynökének albérleti értékesítésre --- abban reménykedve, hogy ebből hosszú távú biztos jövedelmed lesz -- majd a szerződés és a kulcsok átadása után közölnék veled innentől csak egy meghatározott díj ellenében léphetsz be a tegnap még a birtokodban lévő(volt) lakásodba.....

Előzmény: Törölt nick (1555)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.03 -1 0 1555

"Másik szempont (amint már írtam), hogy az indexelés eredménye nem lesz szabadon hozzáférhető: csak fizető vagy indexelő tagok használhatják."

A teljességhez az is hozzátartozik, hogy aki "kiszáll" az indexelés folyamatából vagy egy adott évben nem "teljesíti" a megszabott darabszámú indexelést már csak fizetés ellenében tudja a SAJÁT INDEXELT ÁLLOMÁNYAIT is megtekinteni....


AGYRÉM

Előzmény: JPmiaou (1554)
JPmiaou Creative Commons License 2020.03.03 0 1 1554

Az FS és a MACSE indexelése teljesen független egymástól, és teljesen más módszerrel működik. Egyetlen közös nevezőjük, hogy ugyanazokat a képeket használják, amik mind az FS-en vannak. Ez azt jelenti, hogy mindkettőnél alapfeltétel, hogy az FS-en legyenek képek. Ezért például Pest megyei polgári anyakönyv soha nem lesz indexelve egyik helyen sem.

 

Az FS indexelése évekkel ezelőtt még letöltött programmal működött; valószinű, hogy az erről szóló hozzászólások őslények voltak. Most már két éve az indexelő felület a böngésződben működik, és nem kell (és nem lehet) letölteni semmit. Az alapgondolat viszont nem változott: vannak "project"-ek, amiket (nem kis munkával!) az FS felállít, testreszabott mezőkkel és utasításokkal. Az indexelő a felállított projectek közül kiválaszt egyet, és a rendszer kiad abból a projectből egy köteget, tulajdonképpen találomra. Ha magyarul akarok indexelni, akkor egy választásom van: Budapest polgári. Más magyar anyag nincs felállítva. Hogy a kapott köteg melyik kerület és milyen típus (születés, házasság, halál), abba semmi beleszólásom. Ha nagyon nem tetszik, akkor indexelés nélkül visszaadhatom a köteget, és kérhetek másikat -- ami valószinűleg a sorban következő lesz, tehát ugyanaz a kerület és típus. A kötegek mérete projectenként változik; a magyar polgáriaknál három-négy kép szokott lenni, tehát maximum két tucat bejegyzés.

 

A MACSE-n Excel (vagy azzal kompatibilis) táblázatba irják ki a neveket. A téma felelősével való egyeztetés után az indexelő maga választja, hogy honnan, milyen anyakönyvet indexel. Cserében nem két tucatjával, hanem százasával vagy ezresével kell kiírja a bejegyzéseket. Másik szempont (amint már írtam), hogy az indexelés eredménye nem lesz szabadon hozzáférhető: csak fizető vagy indexelő tagok használhatják.

Előzmény: GARRI85 (1549)
GARRI85 Creative Commons License 2020.03.03 -2 0 1553

Én alapvetően a 1549 - es írásomra kérnék választ. 

Előzmény: MCA-001 (1552)
MCA-001 Creative Commons License 2020.03.02 0 1 1552

Erre korábban leírták a választ.

 

NEM LEHET MÁSIK TELEPÜLÉST VÁLASZTANI.

Előzmény: GARRI85 (1551)
GARRI85 Creative Commons License 2020.03.02 0 0 1551

Köszi eddig mindenki eljuttatott. Aztán itt megáll a tudomány.

Én más településen más anyagkönyvben akarok tevékenykedni.

 

nem ebben:

Magyarország, Budapest—Polgári anyakönyvek, I–XIII. Kerület, 1895–1973 [E rész][MM8Q-WVQ]

Előzmény: MCA-001 (1550)
MCA-001 Creative Commons License 2020.03.02 0 0 1550

Mit nem lehet érteni?

 

Előzmény: GARRI85 (1549)
GARRI85 Creative Commons License 2020.03.02 0 0 1549

A korábbi kommentekben ilyeneket olvastam, hogy:

 

 

"Értelemszerűen kitöltöd. Visszaküldőd, és kész. Emelkedett a pontszámod annyival, amennyi rubrika volt a lapokon"

 

 

"Megint lehet néhány napja INDEXELNI.    (2020,01,13.)

Néhány csomagot edzés képpen megcsináltam. Majdnem olyan, mint előzőleg. Lehet dolgozni.

Néhány csomagot kíváncsiságból, edzés képpen felülvizsgáltam."

 

 

"Tetszik nem tetszik azért gyakran előveszem, és megcsinálok néhány köteget. Különösen mikor jobb itt a meleg szobában, mint kint a hideg sötétben."

Tehát ez nem is family search-ön hanem MACSE ? történik?

Vagy a kettő szinkronizája egymást?

Valami programról is olvastam amit le kell tölteni? és ott kell elvégezni és beküldeni.

 

Még mindig sötétben tapogatózok...

 

Előzmény: JPmiaou (1548)
JPmiaou Creative Commons License 2020.03.02 0 0 1548

Az FS-en csak azt lehet indexelni, amit az FS ad. Jelenleg a budapesti polgári anyakönyveken dolgoznak, tehát jelenleg az FS-en magyarul csak a budapesti polgári anyakönyveket lehet indexelni.

 

A MACSE-n magad választhatod, hogy mit indexelsz (polgárit vagy egyházit), de ott az eredmény fizetős.

Előzmény: GARRI85 (1547)
GARRI85 Creative Commons License 2020.03.02 0 0 1547

Szia,

én nem azt akarom indexelni, hanem egy másikat. És azok nincsenek fent....

Előzmény: e_n_d_r_e (1546)
e_n_d_r_e Creative Commons License 2020.02.29 0 0 1546

A főoldalon rákattintasz az Indexing menüpontra, utána kiválasztod a Web Indexing alpontot. Majd megnyomod a Find Batches gombot. A feljövő ablakban bal oldalt alul kiválasztod a magyar nyelvet, ekkor csak azokat hozza fel és megnyomod a Search gombot.

Kihozza a Magyarország, Budapest—Polgári anyakönyvek, I–XIII. Kerület, 1895–1973 [E rész]-t és ott megnyomod az Index gombot.

Előzmény: GARRI85 (1545)
GARRI85 Creative Commons License 2020.02.29 0 0 1545

Sziasztok,

Valószínűleg az én gyengeségemet mutatja, de egyszerűen nem jövök rá, hogy kell indexelni.

Kérdeztem az FS-Supporton, de csak sablon válaszokat kapok, amiket megtalálok a helpben egyébként is.

 

Szívesen venném ha valaki tudna segíteni, mert el vagyok keseredve.

Amire eddig rájöttem, hogy kell egy balch/project amiben lehet indexelni. De létrehozni nem tudok vagy csak nem tudom hol kell.

Érdekes hogy Európában nem is találok létrehozott projektet, pedig rengeteg rokont megtaláltam akik indexelve vannak.

Egy videó mutatja, hogy kattintsak a nevére és kiadja melyik projektben van indexelve, de hiba megyek végig az instrukciókon ott nem írja ki a projekt számot. Vagy ezt csak az látja aki létrehozta?

Nem értem.

 

 

egonca Creative Commons License 2020.01.15 0 0 1544

Nemrég olvastam, hogy az FS felülete többnyelvű lesz, többek között magyarul is fog "tudni". Van valakinek infója erről?

Más:

Van arra mód, hogy az FS-en kilistázzam azokat a születési anyakönyveket, amelyek még nincsenek indexelve? Engem főleg Győr, Sopron és Moson megyék érdekelnének.

 

Üdv. egonca

Thorby Creative Commons License 2020.01.14 0 0 1543

Ok, köszönöm! 

 

Előzmény: JPmiaou (1541)
Family17 Creative Commons License 2020.01.14 0 0 1542

Köszi a tájékoztatást. Nem olyan régen regisztráltam a Familysearch oldalra és csak most láttam először, hogy magyar anyakönyveket is lehet indexelni. Ezért nem tudtam, hogy működik a rendszer.

Előzmény: Bajdó (1538)
JPmiaou Creative Commons License 2020.01.14 0 0 1541

Igen, az élő személyről szóló profilokból általában van ismétlés a rendszerben, ha ugyanazon családból többen is FS felhasználók. De szerintem az élőkről nem kell igazi profilt csinálni: elég a névből csak annyi, hogy _te_ tudd, kinek kicsodája, és nem is kell mindenkiről profil. Például édesanyámról csináltam vázlat-profilt, hogy legyen kihez kötni a szüleit és néhai édesapámat, de a nagynénikről nem raktam semmit, mert velük nincs mit összekötni.

 

(Az élőkről a részleteket saját gépen vezetem, nem interneten. A személyi adatvédelem legbiztosabb formája, hogy eleve nem tesszük nyilvános helyre.)

Előzmény: Thorby (1540)
Thorby Creative Commons License 2020.01.14 0 0 1540

Ezek szerint csináltam egy családfát, és csinált a feleségem egy nagyon hasonló családfát, így belőlem és a gyerekeimből is kettő lesz a rendszerben? 

Előzmény: JPmiaou (1539)
JPmiaou Creative Commons License 2020.01.14 0 0 1539

Családfa-ágakat az FS-en csak elhunyt személy alapján lehet összekapcsolni: az élőket csak az látja, aki felrakta.

Előzmény: Thorby (1536)
Bajdó Creative Commons License 2020.01.14 0 0 1538

Üdv. Family17!

Nem igazán értem a kérdést. Írtam a régebbi szisztémáról meg a mostaniról is.

Anno úgy volt, hogy ketten kaptuk ugyanazt a csomagot. Megcsináltuk. Egy harmadik, akit arbitratornak neveztek, leellenőrizte, és döntött, javított, és ez került az indexbe. A bíráskodást ki kellett érdemelni sok-sok 100%-os mezei munkával. Én kaptam százalékos visszajelzést, mit tételesen, képenként, darabonként nézhettem, hol rontottam. Lehetett tanulni hibáimból. Lehetett szidni a bírót, a lelkem megnyugtatásáért.   

Ha megnézed ennek a topiknak az elejét láthatod, ez nem mindenkinek tetszett. Nekem igen, sokaknak nem. Nem mindenki szereti látni tévedéseit. Vannak kik darabteljesítményre hajtanak. Pedig a „hamarmunka sose jó”. A „precízmunka” az igazi, még ha az nem is közelít a sokszázezres darabszámot.

 

A projektgazdák úgy döntöttek legyen sok akármilyen, és majd, akinek kell, javítgatja magának. Az idő majd eldönti jó e a döntés.  

A mostani szisztéma rém egyszerű. Indexelni szeretnél. Odamész a megnyitáshoz, ott a két lehetőség „indexelni, vagy felülvizsgálni”. Választasz. Értelemszerűen kitöltöd. Visszaküldőd, és kész. Emelkedett a pontszámod annyival, amennyi rubrika volt a lapokon. Talán sose tudod meg mit tettél. Lehet van aki megnézi, de ...........??

Tetszik nem tetszik azért gyakran előveszem, és megcsinálok néhány köteget. Különösen mikor jobb itt a meleg szobában, mint kint a hideg sötétben.

Előzmény: Family17 (1537)
Family17 Creative Commons License 2020.01.14 0 0 1537

A felülvizsgálat hogyan működik?

Előzmény: Bajdó (1534)
Thorby Creative Commons License 2020.01.14 0 0 1536

Üdv! Segítséget szeretnék kérni abban, hogy mit nem jól csináltam.... Családfám kitöltèse után, ugyanerre kértem a feleségemet is, de nem tudjuk összekapcsolni ID alapján, mer azt jelzi hogy nem találja a személyt. Biztosan jól írtuk az ID-t, mert vagolapra lett másolva. Ha a keresőben rákeresek a nevère, akkor sem látja a rendszer. Hol lehet a hiba? 

MCA-001 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 1535

Én mostanában inkább neveket javitgatok az engem érintő településeken.

Nem gondoltam volna, hogy ennyi hiba van.

Nem is a név elírasa zavar, hanem az elcsúszott sorok miatti téves adat rögzítések

Előzmény: Bajdó (1534)
Bajdó Creative Commons License 2020.01.13 0 1 1534

Csak a Tisztelt indexelőknek!

Azért itt, mer sok-sok „facés” ismerőst, nem szórakoztatnék őket nem érintő témával.

 

Megint lehet néhány napja INDEXELNI.    (2020,01,13.)

Néhány csomagot edzés képpen megcsináltam. Majdnem olyan, mint előzőleg. Lehet dolgozni.

Néhány csomagot kíváncsiságból, edzés képpen felülvizsgáltam.

Nem igazán szeretek bíráskodni, mivel nem tudom igazán jó-e a döntésem (már az Ámerikás logika szerint). Bár nem dicsekvésből (dehogynem), de mikor még volt érékelés, bizony a vége felé 98-100 % -os volt az eredményem (kb. hét éve kezdtem-mármint indexelni).

Látom, itt néhány dolgot jó lenne ismétlés képpen itt megtárgyalni. A mezei kezdő indexelők igen változatosan használják az utasítások „szövegértelmezést”, az „amit látok” utasítást, meg amit „magam gondolok” bejegyzést.

Megdöbbentően rengeteg hibát találtam. Volt ahol majdminden adatot javítani kellett.

Igaz most már lehet javítani a feltett, kész indexelt adatokat is. De hát mégis csak jobb, az eredendő pontosság. Javítgatni a pontatlanságokat, időt rablóbb, mint az egyszerű kitöltés. Gondolom aki csinálta nem is képzeli mennyire nem sikeres a munkája. Hiszen nincs visszajelzés.

Ezek még csak (most éppen) születési lapok, de ugye van még házassági, és halotti anyakönyv is.

Hirtelen, ami eszembe jut.

Mérhetetlenül sok félregondolás adódik a magyar és az amerikai logikán. Ezt elég nehéz összecsiszolni.

Melyik magyar anyanyelvű/logikájú gondolná:

Hogy ahol nincs konkrétan odaírva Évához, Juliannához, Máriához az hogy nő, az fiú is lehet, és nem jegyezhető. A Józsefné meg biztos nő, és csak leánynevével írjuk.

Hogy ahol nincs konkrétan odaírva Jóskához, Sándorhoz, Istvánhoz az hogy férfi, az nő is lehet, és nem jegyezhető.

Ahol oda van írva, hogy pontosan mikor született, és pontosan, napra mikor halt meg, annak ismeretlen az évei száma.

Ahol gond nélkül elfogadja a program, hogy egy törvénytelen gyereket, ha valaki elismeri sajátjának beírható az atya neve. Holott az csak akkor lesz az ő nevén, ha elveszi az anyát, vagy örökbe fogadja, és nevére veszi. Különben csak egy jogi lehetőség egy későbbi törvényesítéshez.

Aztán meg az egyszerű figyelmetlenség:

Nem nézek körül a megjegyzések között. Pedig ott vannak az adat hibajavítások, az utólagos törvényesítések, utólagos bejegyzések.

Aztán az indexelési értelmezések felülvizsgálati szempontból:

Ott vannak a titulosok, szabályos nemesi, nem nemesi előnevek, ragadványnevek, nevek előtti rövidítések, nevek elé, után, közbeni írt kitudjamik. Konkrét utasítás nincs. Ki mit gondol?

Nem magyar klaviatúrával indexelt oldalak. Hiányzó aposztrófok. Ki mit gondol? Javítom, vagy hagyom.

A különböző kézírás miatt felismerhetetlen betűk. Utánanézek, vagy fej, vagy írás.

Aztán az eldönthetetlen hosszú/rövid írásjelek. Javítom a magyar helyesírás szerint, vagy fej, vagy írás.

(Van ennek betű silabizálásnak egy nekem hasznos jó oldala is. Az egyik, egyébbként jól tanuló unokám jegyzeteit, csak a tanárai, patikusa, meg én tudom elolvasni.)

 

Hát hirtelen ennyi.

Talán hasznos amit írogattam.

Mottó: Mert.....”dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, ugy érdemes.” /József Attila/

Üdvözlet minden családkutatónak BSH Kispestről

 

zylah Creative Commons License 2020.01.09 0 0 1533

 

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni az aláhúzott rész elolvasásához és lefordításához. Én sajnos nem boldogulok vele. Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!