Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2016.04.22 0 0 6072

Tapegyseg...

Előzmény: zoltan8402 (6071)
zoltan8402 Creative Commons License 2016.04.22 0 0 6071

Üdv! A samsung tv nem kapcsol be a a piros led jobb also sarkába nem világít akkor mi a baj meg halt a tv? pedig a konnektornak semmi baja!

nicko Creative Commons License 2016.04.20 0 0 6070

szerintem ilyen funkció nincs a CI+ kapcsán a tévében csak az általános üzeneteket lehet kikapcsolni amikor netre kapcsolódik a tv (mi mikor szűnik meg stb.)

nálam is hiába vannak ki opción az üzenetek mégis jön, hogy június 2-án megszűnik a skype szolgáltatás ha bekapcsolom a tévét és a netet.

olyat esetleg tehetsz, hogy kiveszed a kártyát a foglalatból és a CI+ alaphelyzetbe (reset factory) állítod ha a távkapcsolón ezeket nyomod meg egymás után:

mute->2->4->7->Exit

lehet utána megszűnik a jelenség.

Előzmény: zoltan8402 (6069)
zoltan8402 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 6069

Üdv!

Tudja valaki hol kell tv-n kikapcsolni a ci üzenetet? állandóan feljön a kódolt adások miatt! samsung h6500 smart tvről van szó!

paplanfa Creative Commons License 2016.04.18 0 0 6068

Persze, de tiltott dolog a külön dvb-c és dvb-t antennacsatlakozás.

Mindegy, lényeg az, hogy akinek csak videnyómagnó kell, és minden másra magasról tojik, az nyugodtan megveheti. Akinek viszont olyan kell aminek a feliratozás is szempont, plusz 1-2 apróság, az nagy ívben kerülje el.

Előzmény: nicko (6067)
nicko Creative Commons License 2016.04.18 0 0 6067

de azt írtad ez samsungéknál tíltott dolog...nem az mert csak így működik a PIP funkció középkategóriánál szimpla DVB-C tunerrel. :)

bármit rálehet aggasztani külső dolgot (pl. webböngészővel oldalt vagy streamet nézel közben kirakod a tv képét kicsiben) és akkor működik a pip.

Előzmény: paplanfa (6065)
paplanfa Creative Commons License 2016.04.18 0 0 6066

samsungosék 1 tunerrel adják a tv-t, még csak a dvb-c és a dvb-t sincs külön beköthetően, mert minek a ...-nak. Ezért csak 1 adás nézhető. Ha van külső szappantartó, akkor mehet onnan akár egy másik dvb-t és-vagy dvb-c vevő is.

Előzmény: nicko (6064)
paplanfa Creative Commons License 2016.04.18 0 0 6065

A kisképben szabadon kapcsolgathatjuk amit rárakunk a hdmi-re, (magyarul a külső tuner képét, és amikor kell megnyomható a rec gomb) de ez logikus is, nem? A külső "videómagnó"-üzem alapelvárása. :)

Előzmény: nicko (6064)
nicko Creative Commons License 2016.04.18 0 0 6064

ezt a részt nem biztos, hogy értem, mert nálam ez így működik a samsung tv-n.

Ha PIP funkcióban beadjuk a külső, hdmi-re kötött dvbc vevőt, akkor láthatjuk annak a képét is, és szabadon is kapcsolgathatjuk. (Ugye, samsungoséknál ez is tiltott dolog, mer' minek olyat a parasztnak.)

Előzmény: paplanfa (6063)
paplanfa Creative Commons License 2016.04.18 0 0 6063

Leteszteltem az alcor hdc-3500 -as dvbc vevős szappantartót, amivel digikábelről lehet kódolás nélkül felvenni az adásokat.

A kütyüt ennyiért nagyon ajánlom annak aki a TV-jét is csak bambulásra használta, de a feliratozás nem érdekli, csak egy Tv-kiegészítő "videómagnó" kell neki. Arra az egy funkcióra tökéletes. Kódolás nélküli TS-ben rögzít, felveszi az összes hangot, és persze a TS-ben rögzül a stream feliratozás is, így utólag visszanézhető úgy is. A TV és a szappantartó előtt el kell osztani a koaxkábelt, majd hdmi-vel bekötni a lapostv-be. Ha PIP funkcióban beadjuk a külső, hdmi-re kötött dvbc vevőt, akkor láthatjuk annak a képét is, és szabadon is kapcsolgathatjuk. (Ugye, samsungoséknál ez is tiltott dolog, mer' minek olyat a parasztnak.) Felvételkor folyamatosan kiírva a bal felső sarokban a felvett idő. Ez nagyon jó funkció, cserébe nem látszik semmi ami ott van, pl a meccs állása, hány percnél járnak, ki az első a F1-en, Melyik királyi TV-t nézzük, és ehhez hasonló "apróságok".

Amiért viszont retúr.

Nekem nézni is kéne a régi TV-hez, nem csak rögzítéshez.

- "Csatornaváltás" picit gyorsabb mint a smarttévén, DE pár tized mp-ig szaggat a kép, igaz utána felveszi a tempót. Gondolom a TV is ezt csinálja, csak ott akkor adják rá a képet amikor felgyorsult. SD-nél hamarabb, HD-nél picit tovább tart.

- Az OSD-je hihetetlenül jó színösszeállítású, szürke-fehér, tényleg jól lehet olvasni. Kialakításában a klasszikus alcor működés jellemzi. Azonban semmit nem lehet rajta állítani!!! KB 3 mp-ig a fél képernyőt MINDIG elfoglalja az OSD, na ez már gáz.

- A távirányító is a klasszikus alcor dizájn, nagyon jól kezelhető LENNE, de itt is megvan a klasszikus el.aszott kiosztás úgy ahogy szokták. Logikátlan elhelyezés, vakon (sötétben) kezelhetetlen ez is. (Persze ha valakinek csak 1 db távlökője van, az hozzászokik - talán.) A feliret-nyelvválasztás totál széjjel, ttx-epg totál széjjel, start-stop-rec gombok ugyancsak besimulva a többi közé, a rec még színt se kapott. (Érthetetlen miért nincsenek ezek középen fent csillag-alakban, s mellettük a hangerő-programkapcsoló. alattuk a felirat-hang-mute gombokkal.

A számgombok tök lényegtelenek, az mehetne a tenyér mellé.)

- A dvb-c adás feliratozása teletext-stílusú, DE olvashatatlanok a karakterek. (A bluepanther dvb-t vevőmé érdekes módon szintén teletext feliratozás, de kellemesen olvasható. A samsung TV-k feliratozása is gyalázatos dizájnú.)

- A filmek feliratozása (srt) már egy fokkal jobb, de hülyeségek közül lehet választani. A szürke alapon fehér a legolvashatóbb, csak kissé sokat takar ki az is a fölöslegesen a filmből, és minthogy az OSD-n nem lehet fedettséget állítani, totálisan kitakarja ami alatta van. Lehet éppen átlátszó háttér is fix piros-zöld-fehér-fekete szöveggel, de az megint ugyanúgy olvashatatlan :))) hisz örökké változik a kép és tuti kivehetetlen lesz.

- TV felvétel alatt NINCS feliratozás! Ha előtte be lett kapcsolva, akkor amíg felvétel megy, nem látszik, miközben a vevő ugyanúgy rögzíti, tehát visszanézéskor rajta lesz.

- Felvételkor itt is csak az azonos frekvnciákon levő adások között lehet kapcsolgatni, gyakorlatilag tehát nem lehet.

- nincs rajta még ki-be kapcsoló gomb se, minden a távlökőről megy.

Filmlejátszással-visszanézéssel nincs gond. TV-képnél a 16x9 -es pillarboxot kell belőni, ekkor lesz minden adó jó képarányú, még a PAX TV is, ami ebből a szempontból a legtrébb adó.

576i...1080P (50Hz) között lehet állítgatni a képét, de túl sok különbséget nem vettem észre, nem teljesen tiszta ez a rész pontosan hogyan működik a valóságban. (Elvileg tudom, de a tv "okosságai" és a szappantartó gagyiságai miatt ez nekem nem lett világos.)

A bluepanther dvb-t .ts -be vesz fel, az alcor dvb-c .mts -be.

Szóval videnyónak, fixtelepítésű lakókocsiba, olyannak akinek jó a hallása, háttértévézéshez konyhába valami levedlett célszerűen 16-9-es hdmi-képes monitorral, vagy a conradban vett HDMI-VGA átalakítóval (előzőleg 576p -re beállított képpel) tökéletes megoldás, akár íróasztalon is.

Számomra a fentebb részletezett okokból sajnos használhatatlan a cucc.

GPS Creative Commons License 2016.04.18 0 0 6062

Ez mitől Samsung topic? Itt minden egyébről szó van...

Lehet azért, mert ezt az oldalt nem a Samsung szponzorálja (sajnos, vagy hál'Istennek).

Ezért előfordulhat, hogy a topiktársak egyéb - TV-zéssel kapcsolatos problémája is felvetődik.

Részemről tele vagyok Samsung-cucokkal - a telefonjaink, a TV-nk, (de még a mosógépünk is) Samsung - de ettől még a külső CATV dobozom lehet más márkájú - pláne, hogy a Samsung TV-vel kell összedolgozzon.

A zemberek már csak ilyenek: mindenről eszükbe jut valami más is - ami bár szorosan kapcsolódik a témához, de nem S betűvel kezdődik a neve :-))))

.

Előzmény: s_tibor13 (6060)
paplanfa Creative Commons License 2016.04.17 0 0 6061

Igen, például arról,hogyan tudunk felvenni a tv-ből, mert a samsungos nagyonokos tv-vel ezt nem lehet normálisan megcsinálni. Tehát a samsungtv topicon ennek a megoldását IS keressük. Meg minden másét amit el.asztak.

Előzmény: s_tibor13 (6060)
s_tibor13 Creative Commons License 2016.04.17 0 0 6060

Ez mitől Samsung topic? Itt minden egyébről szó van...

paplanfa Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6059

Igen, de neked a tv-felirat nem számít, nálam meg sarkalatos kérdés. Papíron az alcor dvb-c is tudja a TV feliratot, csak azt nem írják a papírjára, hogy élvezhetetlen szarul mutat használat közben.

Gyors csatornaváltással viszont eleddig nem találkoztam, csak a thomson dvb-c leírásában. Lehet, hogy ennél már nem kell kapcsolgatások közt az értelmetlen fekete képernyőt bambulni?

Előzmény: GPS (6058)
GPS Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6058

Nekem Alcor a DVBT vevőm, használom már pár éve a kempingben - de az is mindent tud, amit itt ír erről a Thomsonról.

De úgy vélem, hogy ma már az 5.990 Ft-osok is tudják ugyanezeket a kunsztokat.

.

Előzmény: paplanfa (6057)
paplanfa Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6057

Thomsonnak van szintén szimpi DVB-T vevője is, bár nem sikerült kiderítenem elsőre mi lehet ezek között a különbség.

http://www.thomsonstb.net/hu/products/terrestrial-receivers/tht503

paplanfa Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6056

Ezt a thomsont néztétek már?

http://www.edigital.hu/set-top-box-vevo-egyseg/thomson-thc-300-dvb-c-mpeg-4-belteri-egyseg-p494682.html

14eFT

http://www.thomsonstb.net/hu/products/cable-receivers/thc300#prettyPhoto

Gyors csatornaváltás van írva a fitcsőrjei között! :)

Érdekes a szoftvere, van pvr-es és no pvr-es is :)

http://www.thomsonstb.net/downloads/leaflets/THC300_LL_HU.pdf

Strong klón, sony tuner.

Szimpatikusabbnak tűnik leírás alapján mint az alcor szappantartója.

Előzmény: GPS (6044)
paplanfa Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6055

Ezt most nem értettem.

Előzmény: nicko (6053)
nicko Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6054

:DD

első színes tévénk amin volt OSD az Orion Capri volt, de már nem emlékszem ilyenre. :)

Előzmény: GPS (6052)
nicko Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6053

Ahol vetted nem írják "visszárú"

Előzmény: paplanfa (6051)
GPS Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6052

Röhej, hogy mennyire beleszarnak a programozásnál és a távlökők készítésénél a józan paraszti észbe.

Ez már hagyján, de az OSD hajnalán, a programozók tök-öncélúan élvezkedtek az üzenet-lehetőséggel és egy kikapcsolás kb. úgy nézett ki, hogy:

Megnyomtad a kikapcs gombot, erre

megjelent egy menű:

Kikapcsolás

Bekapcsolás (ez szürkén)

Kérted, hogy Kikapcsolás. Jött egy üzenet:

Ön a kikapcsolás funkciót kérte. Igen/Nem

Oké, Igen. Erre jött egy másik üzenet:

A készülék ki fog kapcsolni Igen/Nem

Hát Igen, bazmeg.

Jött az üzenet: A készülék kikapcsol Igen/Nem

Qrva anyád.

.

Előzmény: paplanfa (6047)
paplanfa Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6051

Majd olyanokat is ki fogok próbálni. Tetszik ez a 14 napos webpróbás visszaküldős.

Mivel a legolcsóbb visszaküldeni? Posta ajánlott, GLS, vagy valami más?

Előzmény: nicko (6050)
nicko Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6050

ha most ide vesszük a 20-30K közötti tunereket akkor megérted a 9K-ra miért írtam azt.

Előzmény: paplanfa (6049)
paplanfa Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6049

Túl sok elvárás??? Szerintem a minimálszint.

A rögzítést fogom hétvégén letesztelni. Tegnap este csak összedobtam, a pendrájv nem volt nálam. Ha a bluepanther szappantartó közel tökéletes tv-feliratot tud adni, akkor ez is tudhatna. Amaz ráadásul kb feleannyiba került a tescóban, brahiból direkt a legolcsóbbat vettem, hát majd leseggeltem, olyan jó vétel volt.

Előzmény: nicko (6048)
nicko Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6048

azért az ár is önmagáért beszél. :) ennyiért túl sokat nem várnék el tőle, de amit korábban írtál az hiba.

mi a szitu a többivel értem ezalatt az NTFS partició kezelésével és a .ts-be rögzítéssel amit más eszközön nézel vissza?

Előzmény: paplanfa (6047)
paplanfa Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6047

Legújabb fw-van rajta. Majd pontosan végigtesztelem, mert van azért egy sokkal bosszantóbb hibája is. Röhej, hogy mennyire beleszarnak a programozásnál és a távlökők készítésénél a józan paraszti észbe.

Előzmény: nicko (6043)
GPS Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6046

Meg fogom kérdezni és leírom - a jeles forgalmazó-cég nevével együtt.

Mert az ilyen csürhét tiltólistára is kell tenni a keresőben - hogy még véletlenül se jöjjön fel találatként.

.

Előzmény: nicko (6045)
nicko Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6045

ez melyik fajta, hogy elkerüljük a jövőben? :)

Előzmény: GPS (6044)
GPS Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6044

Próbálgasd azért - úgy ahogy nicko mondja - mert én pont a tegnap ajánlgattam a lányunknak ahelyett a mocsadék helyett amit vagy 1 éve vettek.

Ez CSAK (!) külföldi nyelven hajlandó felvenni (ez ám a cifra hiba).

Visszaküldték a cégnek (saját költségen, persze) amelyik több mint 3 hét múlva visszaküldte - ugyanúgy, ugyanavval a hibával - vagyis lényegében ki se próbálták a kütyüt.

Külön bája volt az ügyintézésnek, hogy mindhárom érdeklődő telefonhívásra - hogy "Mégis mikor küldenek már vissza egy rendes dobozt?" - teljes értetlenséggel fogadták a hívást.

Konkrétan azt se tudták a cégnél, hogy miről van szó, első körben még az is gond volt, hogy egyáltalán behatárolják hogy milyen fajta készülékről érdeklődik az ügyfél.

Végleges dühromat akkor kapott a vejünk, amikor az ügyfeles segítőkészen úgy búcsuzott, hogy "Megnézzük mit tehetünk az érdekében" - mindezt miután már 2 hete ott dekkolt náluk a garanciás, ótvaros dobozuk.

.

Előzmény: paplanfa (6042)
nicko Creative Commons License 2016.04.14 0 0 6043

Azonnal kiderült, hogy retúros lesz, mert a TV-adás felirata az eddigi negatív rekorder amivel találkoztam. Ordenáré pocsék, torzított teletext-betűs verzió, olvashatatlan, el.aszott.

A megjelenítés minden formáját végig zongoráztad? Jelezted a gyártónak a hibát? Mert viszonylag gyorsan reagálnak az ilyenre egy javítással. vagy esetleg nézted melyik fw van rajta a letölthetőhöz képest?

http://www.alcordigital.hu/termek/alcor_hdc_3500_digitalis_vevo

Előzmény: paplanfa (6042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!