Keresés

Részletes keresés

danielvonjeee Creative Commons License 2016.11.15 0 0 6343

"2. hangolásnál másik országot (német, finn,svéd stb.) kell választani nem Magyarországot."

Akkor ezt kiprobálom hátha tényleg ez lesz a megoldás

Amit még észervettem ami gyanus hugy mediaszerverrol lejátszott filmen az uj Samu UE55KS9002T 2 szinkronhang kozul hiába van a magyar kiválasztva az angolt játsza csak le a magyart nem hajlando mig az uregebb Samu simán. Valamit nagyon elbarmolt a Samsung- pár fw-el ezelott még jó volt.

Jó lenne valahonnan lehuzni az oregebbeket amik 2016 elejérol valók mert a 4 napja kiadott is ugyan olyan hibás.

Előzmény: nicko (6336)
danielvonjeee Creative Commons License 2016.11.15 0 0 6342

Srácok semmi koze a mediatorvényhez - nem kell ezt tulgondolni:

Helyzet : tetoantenna DVB-T - keresés leindítva Mindig TV-re - megtalál mindent - utána a tv saját csatornaszerkesztojével beállítom a sorrendet melyik memoriahelyre melyik csatornát szeretném ,egész nap szépen mukodik,majd másnap rčeggel bekapcsolom a tv-t és megint visszaáll a tv által belistázott automatakeresési sorrendre!

nem kábelszolgáltató meg semmi ilyen nem játszik bele - ingyenesen fogható DVB-t adásokról van szó tetoantennával!

valami fw frissítéssel lesz mert egy 3 firmware-el ezelott nem volt gond - de nem tudom osszekotheto e a frissítéssel csak tippelek- viszont sehol nem találom az oregebb fw-eket,mondjuk abban sem vagyok biztos hogy lehetne downgradelni.

nicko Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6341

tudtommal mas orszagban nincs ilyen agyrem media torveny....ezert lehet kivedeni mas orszag kvalasztasaval, hangolasnal.

Előzmény: GPS (6339)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6340

A kedvencekkel is van szopás. (Bocs, de ez a legkifejezőbb szó.)

Szóval oké, berendezve kedvencekben szép sorban ki hogy szereti, ami nem kell, törölve.

Az előre-hátra szörfözgetésnél okés is a csatornasorrend, DE hiába raktam a kedvencek első helyére a fishing & huntingot, másodikra a paprika TV-t, harmadikra a Viasat explorert ezek akkor is pl. a 23, 44, 56 -os szám alatt szerepelnek a szémok szerint, tehát ha a kedvencekben vagyok és a távlökőn naivan az 1-est nyomom meg, akkor nem pecaműsorra kapcsol, hanem királyi híradó agymosásában részesülök, ha a 2-est akkor a királyi dedósműsort kapom.

Na ezt a számsorrendet kéne átpiszkálni úgy, hogy a fishing & hunting kapja az 1-es rajtszámot, és úgy kerüljön át a kedvencekbe. Ha szempont még, akkor Digikábelről van szó. H-s F-es Tv-vel.

Kiexportálva ámítógépen "könnyen" át lehet maszkurálni, de a TV-n nem.

Előzmény: nicko (6336)
GPS Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6339

J széria óta ilyen fw-t ad ki a samsung.

Megint csak félénken kérdezem:

1) Minden országban így adják ki vajon (amit nehezen tudok elhinni, hogy pl. Günther Müller ne állíthassa be a csatornáit)...

2) Vagy csak azokban az országokban adják ki így, ahol hatósági rendelet szól a kormány-csatornák első helyekre pozicionálásáról?

.

Előzmény: nicko (6337)
nicko Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6338

pedig ez a jelenség a J szériánál ütötte fel a fejét először mióta kijött ez a törvény (pontos dátumra nem emlékszem)

vagy nem frissítettél 1 éve fw-t.

Előzmény: 8auJANI (6335)
nicko Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6337

J széria óta ilyen fw-t ad ki a samsung.

visszamenőleg szerencsére nem.

Előzmény: GPS (6334)
nicko Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6336

Akjkor rossz helyen túrod :)

Mivel Orbánék média törvénnyel írták elő a szolgáltatóknak, hogy a csatornasorrend mikánt jelenjen meg, közmédia 1-2-3 stb helyekre kell kerülni.

Ahol kötelező beltérit használni a DTV csatornákhoz ott ezt a szolgáltatói eszközön kel megoldani. Itt csak egy megoldás létezik a kedvencek rész abba rendezni úgy a csatornákat ahogy akarja az illető.

Másik csoport ahol ilyen eszköz nem kel amennyiben DVB-C tuneres korszerű tv van pl. Digikábel.

Itt több megoldás is létezik ennek a zavaró szemétségnek az elhárítására.

1. hangolásnál mikor a tv kérdezi ki a szolgáltató az egyébet kell választani.

amennyiben ez nem segít a következő verzió jön

2. hangolásnál másik országot (német, finn,svéd stb.) kell választani nem Magyarországot.

ha a samsung erre is kiad egy fw-t ezt elhárítandó marad a

3. kedvencekbe rendezni a csatornákat.

Előzmény: danielvonjeee (6333)
8auJANI Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6335

Hali!

Nekem js9000-em van már több mint egy éve, de ilyet nem tapasztaltam. Bár én digit nézek kábelen , de csak a DVB-T  nél jelentkezik ez a hiba??? vagy kábelt nem is próbáltad? Más, milyen progival csinálod a szerkesztést , mert én ehhez a tévéhez nem találtam használható progit, a régebbi D-E sorozatú tévékhez ami volt ehhez nem jó, kár mert igen könnyen kezelhetö volt.

GPS Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6334

Az első memóriahelyekre természetesen a párt-adók kerülnek mindig - igaz?

Mert akkor felmerül bennem egy olyan gyanú, amit le sem merek írni ide.

.

danielvonjeee Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6333

Srácok megorulok - nem tudom fw gond e vagy mi de 1 hónapja a Samu UE55KS9002 SUHD-m fogja a DVB-T adásokat és másnapra magától átrendezi a soerrendjuket.

Ezt értsd úgy hogy hiába állítom be hogy mi legyen az 1,2,3as memoriahelyen,másnap ha bekapcsolom megint átállítja magától valoszínu úgy ahogy ekereséskor megtalálrta oket....

hallottatok már ilyenrol?

Mondjuk kiexportáltam a csatornalistámat kulso USB-re de unom hogy naponta importálnom kell vissza a sorrend miatt az osszeset.

Turom a netet de nem találom a megoldást...PLEASE HELP!

zoltan8402 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 6332

igen a régebbi tv panelnél mert az  elromlott csere volt, nem rég túl áramot kapott a tv :(

Előzmény: nicko (6330)
gacsat4 Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6331

És hogy lehet ebbe a szervízmenübe bejutni?

Előzmény: nicko (6321)
nicko Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6330

gyakorlatilag is megtörtént ez már.

Előzmény: zoltan8402 (6329)
zoltan8402 Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6329

elméletileg ha távsegítséget kérek akkor be tudják állítani!

Előzmény: nicko (6328)
nicko Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6328

így van írtam is.

meg azt is, hogy a csehet engedi.

ha még sem akkor sikerült feleslegesen egy fw-t felraknod amivel a samsung ezt letiltotta.

Előzmény: zoltan8402 (6326)
nicko Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6327

ez jóval több, más mint teletext utódja...stream oldalak futtatása is megy vele a Mindigtv Hbbtv csatornáján több tv és rádió is fut így.

Előzmény: Törölt nick (6324)
zoltan8402 Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6326

H-s verziot nem lehet átállítani vagy is nem engedi a eu_local pl italy vagy germany-ra rakni! inaktiv!

Előzmény: nicko (6322)
nicko Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6325

rosszul tudod.

ez egy nagyon jó dolog lenne, ha nálunk is arra használnák amire való. pl. németeknél vagy cseheknél elég magas szintű lett ez a szolgáltatás.

a Digi sem ismerte fel, hogy egyáltalán miként kellene használnia egy szolgáltatónak...

de itt nálunk ahogy alakulnak a dolgok ez a Hbbtv sosem fogja az emberek érdeklődését vonzani....sajnos.

Előzmény: Törölt nick (6323)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6324

Illetve ez egy TV-gyártóktól független smartosító akarna lenni, a teletext utódja-szerűség.

Előzmény: Törölt nick (6323)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6323

Láttam már hbb-s tv-t, nem ájultam el ettől sem. Ez is csak egy nagy semmi, túlhaladott dolog lett, mint a teletext. Az internet miatt értelmét vesztette.

Előzmény: nicko (6322)
nicko Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6322

H-nál nem működik a német.

Viszont a cseh igen :)

ezen a linken rajta van hogyan kell átállítani és ha Digikábeles vagy UPC-s akkor azon is van Hbbtv csak kevesebb tartalommal, mert csak a közmédia csatornán van ill. német, spanyolon is van de azt nem néztem meg a francián (TV5) is volt úgy emlékszem.. Minditgtv-n van egy külön csatorna a free részen ott több a tartalom is.

http://upfone.hu/hir/mi-az-mindig-tv-plusz-es-hogyan-allitsuk-be

egyébként az ilyen megoldásokat a samsung mindig "orvosolta" egy fw kiadásával.

Előzmény: Törölt nick (6318)
nicko Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6321

ők azok akik a samsung hibás szoftverének a hibáit megmutatva, kihasználva elárulták hogyan lehet egy D5000-es tv-ből D5800-at csinálni szervizmenüben való átállítással, ezzel több funkcióhoz juttatni a tv-t és sok pénzt megspórolni a vásárlóknak.

D szériánál még ingyen tették majd az E-től már pénzért.

Samsung szemszögéből nézve pedig ők csak kihasználták az fw hibáit amit aztán a samsung tömködött is szorgalmasan befele.

Az a nagy baj inkább, hogy nem a samygos srácok írják a tv fw-t....

Előzmény: gacsat4 (6319)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6320

Ezek azért nem hibák, mert samsungosék direkt így adják el. Én se fogom fel ép ésszel hogy a pékfaszába lehet a fülhallgató csatlakozót a 40"-os TV hátuljának kellős közepére tenni ráadásul fekete színben.... totálisan használhatatlan a gyakorlatban. Barmok.

Előzmény: gacsat4 (6319)
gacsat4 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 6319

Akkor ezek mit csinálnak?

https://www.samygo.tv/

Mi az, ha nem hiba, hogy a feliratot csak esetlegesen veszi fel? Hogy a PIP csak ott működik, ahol nem kell?

Előzmény: Törölt nick (6316)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.07 0 0 6318

Ennek IS nicko a tudora. Jön mindgyár, és azzal kezdi, hogy állítsd át németre a területkódot szervizmenüben :)

Előzmény: zoltan8402 (6317)
zoltan8402 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 6317

Üdv!

Valaki tudja mivel lehet előhozni a hbbtv szolgáltatást UE40H6500SL tv-nél? Kell külön távirányító hozzá? Van nekem 2 féle is! a bluetooth-os meg a gyári sima!

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.07 0 0 6316

Nem "javítja ki". Okostévévé csinálja a gyárilag butatévédet. Klasszikus hiba sosincs abban ami a gyárból kijön, mindig csak rosszabb lesz a dolog, törölnek, elvesznek, de sohasem lesz szebb, jobb, kezelhetőbb. Ez tapasztalati dolog.

Előzmény: gacsat4 (6315)
gacsat4 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 6315

Tehát van ez a samsungfigyelő oldal. Onnan le lehet tölteni nem hivatalos frissítéseket, ami kijavítja az elbaszott programokat?

nicko Creative Commons License 2016.11.05 0 0 6314

ahhoz a tv leírásában ilyet kellett volna keresned

Tuner: 2x DVB-C/T/S2 vagyis összesen 6db van benne így működik bármelyik platformon, hogy felvesz az egyikről az ember és másik muxon lévőt nézi.

Nekünk Digikábeleseknek ez egyszerűen megvan oldva pont úgy mint VHS korszakban csak most már digitálisnak hívják.

koax kábel egy elosztóba abból 2 db koax ki, egyik a tv a másik a bárhonnan vehető beltéribe, ezzel megoldva a kérdés.

A bárhonnan vehető beltéri meg olyan amire custom fw megy fel.

Előzmény: gacsat4 (6311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!