Keresés

Részletes keresés

Unerwünschter Gast Creative Commons License 2011.01.21 0 0 599

Esetleg éppen az alkalmatlan tanárt.

 

És ki fog tanítani. A takarítónő.

Előzmény: Törölt nick (597)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2011.01.21 0 0 598

A közoktatási törvény olvasgatását javaslom.

Előzmény: Törölt nick (596)
Ordas Creative Commons License 2011.01.21 0 0 595

Nagy a szád, ropiharcos :)

 

Nyilván elbánnál egy 50 kilós nővel... az meg nem nagy érdem. Aztán bármelyik férfi zsebrevág :)

Előzmény: Törölt nick (205)
Antisystem Creative Commons License 2011.01.21 0 0 594

Szerintem a szülőtől nem elfogadható, ha meg akarja agyalni a tanárt ha üt

Szerintem sem fogadható el, hisz az önbíráskodás... ellenberger ha ilyen szituban az osztály többi része leállítja a magáról megfeletkezett tanárt - a Btk jogos védelemről írott dolgai figyelembe vételével - az teljesen rendjén való és jogszerű.

 

az lenne a normális, ha megköszönné, úgy ahogy azt pár évtizeddel ezelőtt tették.

Hát, ha akar egy ellenséget a gyereke személyében, akkor hajrá...

 

ÜdV

Előzmény: Altmark (592)
marjori Creative Commons License 2011.01.21 0 0 593

Ez durva nagyon.

Be kellene vezetni a szabad diákválasztást. Úgy értem a nem teljesítôket, a selejtet kipaterolni az átlagosan felszerelt normális gyerekeket oktató intézményekbôl.

Altmark Creative Commons License 2011.01.21 0 0 592

Én arra válaszoltam, hogy az előző hozzászólásod szerint a szülőtől elfogadható, hogy meg akarja agyalni a tanárt, ha az üt. Szerintem a szülőtől nem elfogadható, ha meg akarja agyalni a tanárt ha üt, hanem az lenne a normális, ha megköszönné, úgy ahogy azt pár évtizeddel ezelőtt tették.

Előzmény: Laz C (590)
Der Beste Creative Commons License 2011.01.21 0 0 591

Több ilyen tanár kellene.

Laz C Creative Commons License 2011.01.21 0 0 590

Nem azt mondom én, hogy elfogadható verni a gyereket, csak annyit állítok, hogy itt már a tanárnak nem volt választása. Ha megfutamodik, hátat fordít, elhagyja a termet, visszakozik, akkor vége a tekintélyének, a kisköcsög meg celebbé válik (mondjuk így is az lett). Nem lenne szabad idáig eljutni. Csak hát nem lehet elkerülni ezeket a konfliktusokat. Ráadásul a szülő segítsége nélkül meg sem lehet oldani békésen. Más lenne a helyzet, ha otthon komolyan vennék a gyerek iskolai szereplését, és még az apjától is kapna két sallert, de nem így történt, biztos lehetsz benne. Otthon ugyanis az iskola az ellenség.

 

 

Előzmény: Altmark (584)
4400 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 589

Tehat az elso lepes , a 18 eves korig tarto tankotelezettseg megszuntetese.

Előzmény: sakknagymester (585)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 588

Egy-két kivétellel mindannyian tisztában vagyunk ezzel. Sajnos ilyen helyzetbe került a magyar iskolarendszer, hála a 8 év liberális ámokfutásnak.

 

Az oktatás-nevelésben már többször nyolc éve tart a liberális ámokfutás. Valamikor a Családi kör című Ranschburg-műsor táján kezdődött.

Előzmény: Törölt nick (567)
sakknagymester Creative Commons License 2011.01.21 0 0 587

Akár én is írhattam volna...

Előzmény: Laz C (579)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 586

Úgy láttam, hogy a tanár megbotlott, ezért esett fejjel a nebulónak.

 

Én is láttam egy ilyen videót, ott a tanár szerepében Veres János csillogott:)

Előzmény: Törölt nick (580)
sakknagymester Creative Commons License 2011.01.21 0 0 585

Nálunk hasonlóan volt. Azt hiszem, egyetértünk mindenben. Egy 16- év körüli fiatalembernek legyen annyi önfegyelme, hogy végig tudjon ülni egy órát. Ha nem képes rá, akkor nincs rá szükség az oktatásban.

Előzmény: 4400 (583)
Altmark Creative Commons License 2011.01.21 0 0 584

Egyáltalán nem ez a normális hozzáállás, és nem is régóta van így.

 

Már bőven benne jártunk a szocializmusban, de még tartott az 1945 előtt szocializálódott emberek normális világlátása pl. 1965 körül, amikor az ózdi tanácselnök egyszer személyesen gratulált annak a tanárnak, aki felpofozta a fiát, mikor az szemtelenül viselkedett.

 

20-30 éve még a szülő abból indult ki, hogy ha a tanár ütött (nem ököllel, hanem tenyérrel), arra jó oka volt, és a gyereknek csak hasznára válik.

Előzmény: Laz C (579)
4400 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 583

"

Induljon. Az én hitem szerint a gyermeket nevelni, terelgetni kell. És ebben a legfőbb pásztora a szülője.'

 

 

Igen.Es ennyi idos korban mar boven elvarhato tole hogy 45 percet nyugodtan , rendbontas nelkul vegig tudjon ulni.

Bennunket negyedikes gimis korunkban masodik felevben harom csoportra osztott a fizikatanarunk:felvetelizok,erettsegizok es jelenlevok.Ez utobbi csoportnak , amelyben nekem is szerencsem volt tartozni , annyi volt a feladata ,hogy csendben maradjon , kozben tanulhattuk a  mi felveteli vagy erettsegi targyainkat termeszetesen , de csendben.

Es rendben lezajlottak az orak , mert mindenki normalisan volt nevelve , es aki sehova nem ment gimi utan , az is tudott csendben es rendben ulni, mig ok magasabbb fizikaval foglalkoztak.De nem a gimnaziumi tanarnak kellett Pistiket vagy Julikat megnevelni hogy nem kopkod es nem ordibal oran.Mobilok akkor meg szerencsere nem voltak.

Előzmény: sakknagymester (576)
4400 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 582

Arrol hogy hogy is alakult hogy idaig jutott ez az egesz.Mert a cerna elobb-utobb mindenkinel elszakad, hiaba gondoljak egyesek hogy nem.

Ja , es hogy mit tehet a tanar-plane 14-18 evesekkel-, ha minden eszkozt kivesznek a kezeboles egyfelol rajta van a nyomas , hogy meg kell tanitania a gyerekeket arra amire , masreszt meg egypar ilyen szarjanko miatt nem tudja elvegezni a munkajat.

Előzmény: Törölt nick (578)
4400 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 581

hat persze , tudom en azt , meg azert is , mert a mezogazdasagi , abba aztan tenyleg mindenkit felvesznek.De tenyleg , lehet hogy ezt a kolykot tenyleg erdekelne valami mas , nem tudom mi , akarmi.

Mint az egyik rokonomat ,akit vegig egyetemre nyomattak a szulei , a vegen egyiket sem vegezte el , pedig kicsi koratol a szakacskodas erdekelte , es ha vendeglatoba engedik , lehet ma mar boldogan sutogetne-fozogetne valahol , igy meg egy nagy nulla biztonsagi or.

 

Előzmény: sakknagymester (577)
Laz C Creative Commons License 2011.01.21 0 0 579

Teljesen igaz: a szülőé a legnagyobb felelősség. 

 

Ahogy visszaolvastam a korábbi posztokat, többen szóvá tették, hogy ők bizony megagyalnák azt a tanárt, aki az ő gyereküket bántalmazza. Egy szülőtől ez egyébként elfogadható hozzáállás. De ha a gyerek érdekei ennyire fontosak valaki számára, akkor talán ezt megelőzően mindent meg kellene tenni azért, hogy ne kényszerítse a gyereke a pedagógust ilyen helyzetbe. Ha odavigyel valaki a gyerekére, kizárt, hogy hírtelen, minden előjel nélkül egyszercsak lefejeli a tanára. Az adott gyerek szülei nagy valószínűséggel pont leszarják a gyerek iskolai előmenetelét, így aztán kijelenthető, hogy a gyerekük hosszútávú érdekét is; és ez nem azon a bizonyos lefejelős napon kezdődött. Most pedig a saját elbaszott nevelésüket kérik számon a tanáron.

Előzmény: sakknagymester (569)
sakknagymester Creative Commons License 2011.01.21 0 0 577

Mert az sem érdekelné. Azért jár ide is, mert a szülője azt mondta vagy mert így kapnak járadékot stb.

Előzmény: 4400 (575)
sakknagymester Creative Commons License 2011.01.21 0 0 576

Induljon. Az én hitem szerint a gyermeket nevelni, terelgetni kell. És ebben a legfőbb pásztora a szülője.

Előzmény: 4400 (572)
4400 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 575

Jut eszembe , hogy ez ugyebar egy szakiskola , ha jol tudom , mezogazdasagi.Szoval akkor ha nem erdekli a nebulot amit itt oktatnak , akkor mijafrancer' ide jott tanulni?Miert nem inkabb fodraszkepzobe vagy  butorasztalosnak?

4400 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 574

na , akkor probald meg a tizenhateves Pistikenek elmondani minden felpercben hogy hagyd abba edes fiam , miere Pistike bemutatja a kozepso ujjat es kozli hogy kapd be.A tizedik kapdbezes utan csak elfogy a turelme meg Szent Peternek is.

Előzmény: Törölt nick (571)
eroberter Creative Commons License 2011.01.21 0 0 573

És ha a gyerek nem ért másból?

Előzmény: Törölt nick (571)
4400 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 572

hat igen de ha a tarsadalom elvesz minden eszkozt a tanartol , raadasul meg sem vedi , akkor mire szamithat?csak a sajat testi erejere , ami persze megint nem megoldas.

Na , hatha megindul valami ezen a teren is , a libbancsok gagogasa ellenere.

Előzmény: sakknagymester (570)
sakknagymester Creative Commons License 2011.01.21 0 0 570

Miért is kellene, hogy az legyen? Ez a gondolkodásmód az alapja a jelen helyzetnek. A gyermek tisztelje a tanárt, mert ő a tanára. És ha nem teszi, a társadalom fejezze ki rosszallását irányába-megfelelő módon.

Előzmény: 4400 (568)
sakknagymester Creative Commons License 2011.01.21 0 0 569

Azt vélelmezem, hogy nem is elvárható az anyagilag meg nem becsült, erkölcsileg lenézett , mindenféle tekintélyétől megfosztott tanártól, hogy olyan órákat tartson. Abban egyetértek, hogy az elmúlt 20 év politikája (benne a liberális is) a felelős a kialakult helyzetért. De a legfelelősebbek a szülők, akiknek egyszerűbb televízió készülék elé ültetni a gyermeket , mintsem játszani, beszélgetni vele-ily módon is nevelvén őt. Én jelen szituációban a pedagógus(ok) pártján vagyok.

Előzmény: Laz C (565)
4400 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 568

Te nem erted , hogy nem lehet minden pedagogus egy husz evig versenysportolt(birkozas) dagado izmu egyen , ahol a gyermekded rogton belatta hogy ki az erosebb.Meg az egesz szituacio mas volt , egy renitenskedo , a tobbiek nem igazan tamogattak.

Nem tudom mit tett volna az illeto ebben a lefejelos helyzetben,lehet hogy egy dupla nelsont alakalmazott volna?!

Előzmény: Törölt nick (566)
Laz C Creative Commons License 2011.01.21 0 0 565

Gyakorló tanárként hadd mondjam el, hogy aki azt várja, hogy a tanár olyan lebilincselő előadást fog tartani az adott és minden egyes tananyagról, hogy azt az összes félreszocializált, félírástudatlan nyálcsorgató idióta is tátott szájjal fogja végighallgatni, az jobban teszi, ha vissza sem próbál térni a való világba - nem neki való. A helyzet az, hogy a diákok egy része számára az egész iskola nyűg már a kezdetektől. A sorozatos kudarcélmények és az életkori sajátosságok okán pedig néhányan - elég ha 1-2 tanuló egy osztályban - szándékosan obstruálják a tanórákat. Na, őket kösd le a másodfokú kétismeretlenes egyenlettel! Nem fog menni.

fúrómester Creative Commons License 2011.01.21 0 0 564

Úgy bizony.

Előzmény: Hierro Nyh. (411)
4400 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 563

"

Szerintem ne velem hepciáskodj, mert nem érted, amit írok. Lefejelés tanár diák viszonylatban nem jáccik, ez a lényeg. A lefejelés utcai harcos csibész tempó, egy pofon adott esetben még indokolható, de a lefejelés nem."

 

 

Esetleg a szerencsetlen tanero mar nem ura az idegeinek , hala a nebulok modszeres es

alapos kikeszito hadjaratanak.

Előzmény: Törölt nick (552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!