Keresés

Részletes keresés

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.01.17 0 0 230

Nézesd meg az erősítőt. Ez nem normális működés.

 

Gy

Előzmény: moodyblues (229)
moodyblues Creative Commons License 2014.01.17 0 0 229

szia,

de igen ,ilyet hallgatok. a hangdoboz működési elve miért befolyásolná azt a tényt ,hogy ha nincs kimenő jel a hangfal irányába (forráskészülékek kihuzva és hangerő letekerve) ,akkor a membránnak nem kell mozognia ?  szerintem a doboz zártnak tekinthető ,mert ha benyomom az aktív részt ,akkor kijön az alsó passzív membrán.

 

+ másik fajta hangdobozzal is csinálja 

Előzmény: Mono SE (227)
moodyblues Creative Commons License 2014.01.17 0 0 228

minden bemenet kihúzva ,csak a táp be , és a hangfal ki-menet van rákötve , így is csinálja.  ezután egy földeletlen hoszabbítóval is bekötötten és úgy is csinálja.

Előzmény: Főlökött (225)
Mono SE Creative Commons License 2014.01.17 -1 0 227

te figyejjmá, nem erről a hangfalról van szó?

 

 

mert akkor felejtsd el ezt a sok hülyeséget, amit itt összehordtak... :ĐXĐ

 

Ez a Kenwood egy passzív membrános hangfal, ami félig úgy viselkedik, mint egy zárt, fix "levegőrúgós" hangdoboz, félig meg nem... A "félig meg nem" azt jelenti, hogy ha egyirányú impulzust kap, akkor hirtelen kimozdul az egyik irányba, de visszafelé már a passzív mebrán rúgója lassítja, mint egy bizonyos frekvenciára hangolt légrúgó. A passzív membrános - és esetleg a zárt doboz is - csinálhat érdekes jelenségeket nagy membránkitérés esetén, főleg ha nem tökéletes a doboztömítés... Csak úgy mondom, mint lehetőséget, ha már minden más hiba kizáródott.

Előzmény: moodyblues (209)
Mono SE Creative Commons License 2014.01.17 -1 0 226

...és nem is vagy még tök kopasz :Đ

Előzmény: moodyblues (224)
Főlökött Creative Commons License 2014.01.17 0 0 225

Nem költöztek be hozzád az UFO-k, akár mennyire szeretnéd :)

 

A vég rész, teljesen leválasztva, azaz minden bemenetet leszedve - elő fokot, stb, letekert /0-ra/ hangerő mellett is ezt produkálja ? Minden bemenetet húzzál ki !

Ha nincs potméter, rövidre kell zárni a bemenetet, ne kapjon jelet a bemenet.

 

Ha így is ugyanaz a hibajelenség, akkor egyértelmű, a vég rész tápja döglődik. Ha nincs hiba, akkor tovább kell keresni, az elő fok irányában. De nem kizárható, egy földelési rendellenesség sem a rendszeredben.

Előzmény: moodyblues (224)
moodyblues Creative Commons License 2014.01.17 0 0 224

szépen leültem az előbb a membránok elé és az ott lévő dugaljba bedugtam egy hajszárítót, ha bekapcsolom akkor a membrán uzsgyi befelé, majd lassan kijön alaphelyzetbe. amikor a hajszárítót kikapcsolom , membrán uzsgyi kifelé majd lassan vissza alapba.  ebből megállapítottam hogy még mindig ugyanott lakom :-)

moodyblues Creative Commons License 2014.01.17 0 0 223

ja, a végfokja nem csöves ,csak az előfok.

moodyblues Creative Commons License 2014.01.17 0 0 222

szia, 

 

amit ott írtam ,igaz is. 2 helyen is próbáltuk és nem művelt semmit az erősítő ,viszont nálam otthon 2 féle hangfallal is ugyanazt műveli. tehát a doboz hiba kizárt,szerintem.

 

Előzmény: Főlökött (221)
Főlökött Creative Commons License 2014.01.17 0 0 221

Akkor már megkevertél :)

 

209-ben írtad : " Elvittem egy barátomhoz az erősítőt ,igaz másik hangfallal próbálta órákig, de nem produkálta...

 

És ami most derült ki ,hogy az erősítőnek semmi baja , két magánházban is ki lett próbálva ,és tökéletesen és hibamentesen üzemelt ,csak nálam a panelban bunkózik "

 

Én ezekből indultam ki. Ezért írtam, amit írtam.

Előzmény: moodyblues (218)
moodyblues Creative Commons License 2014.01.17 0 0 220

talán ilyen hibám lehet ..: 

 

" A kábelhálózatok kétirányú alkalmazásának legjelentsebb problémái az alábbi pontok köré
csoportosíthatók:
• A zajszintek halmozódása
• A teljes visszirányú kommunikáció veszélyeztetettsége egyedi zajforrásoktól
• A háztartásokba nem kielégít zavarvédettséggel bevezetett kábelek


A visszirányú zajok három f összetevbl álnak:
• a hálózatban lév aktív eszközök alapzaja (Thermal noise),
• a közösutas torzítás (Common Path Distortion - CPD) és
• a behatoló zajok (Ingress noise).


A zajok eredetének behatárolása id- és élmunkaigényes, nehézkes, feladat. Elhárításuk a
szolgáltatói hozzáférés ersen korlátozott lehetségei miatt az esetek többségében nem is
lehetséges. A zajok forrásai a háztartásokban a
• kábelmodemek,
• egyéb visszirányú eszközök és a
• falicsatlakozóhoz vezet kábelek


A modemek által bevitt zaj jelentsége a penetráció növekedésével együtt növekszik. A
hálózatot alkotó kábelállomány öregedése is jelents potenciális zajforrás. Tapasztalatok
szerint a zajbehatolás a hálózatban az alábbiak szerint oszlik meg:
• háztartások: 50 - 70 %
• dropkábelek, házhálózatok: 20 - 30 %

• RF elosztóhálózat: 10 - 20 %


A háztartásokból behatoló, idszakos küls zajok forrásai általában a
• fényer szabályzók,
• TV készülékek,
• villanymotorok,
• rádiótelefonok,
• az amatr rádiókommunikáció és a
• házi készítés elektromos huzalozások." 

moodyblues Creative Commons License 2014.01.17 0 0 219

de jó lenne egy ilyet kipróbálni 

 

http://www.bestcovery.com/best-surge-protector-overall#31623

moodyblues Creative Commons License 2014.01.17 0 0 218

szia,

 

két alkalommal is pukkant  a jobb oldali hangfal és azóta is rendben működik egy másik erősítővel ( DIY gainclone) . Ezzel semmilyen káros membránmozgás sincs ugyanazzal a hangfallal ,ugyanabban a konektorban amivel a szóban forgó (hibás?) erősítő produkálj a sok gebaszt. 

 

A hibás erősítőre másik hangfalat kötve is fennállnak a problémák !

Előzmény: Főlökött (217)
Főlökött Creative Commons License 2014.01.17 0 0 217

Nagyon halkan megjegyezném, érdemes lenne megnézni a hangfalaid hangváltóját is. Mivel említettél egy pukkanást, nem kizárt, hogy azon pukkant el egy kondi. Illetve azt mondtad, hogy máshol, másik hangfalakkal nem volt ilyen jelensége az erősítőnek.

Ha pedig ez történt, a megváltozott terhelő impedancia hatására, a végcső gerjedni kezd, a nem hallható tartományban és ez tapasztalható a membrán mozgásában.

Előzmény: moodyblues (215)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.01.16 0 0 216

Én azt javaslom, nézesd meg hozzáértővel. Lehet, hogy néhány elkó cserével megúszod a dolgot. Egy barátom csinált egy hasonlót, az 2x5-6W-ot tudott. Ilyen tünetei annak is voltak, amikor nagyon hangosra vettük, akkor úgy klippelt, hogy a membrán valamelyik irányban kiakadt. Másodpercekig tartott, amíg összeszedte magát. Ezt csak azért írtam le, hogy bíztassalak. :)

 

Gy

Előzmény: moodyblues (215)
moodyblues Creative Commons License 2014.01.16 0 0 215

akkor sorjában :

 

Laikus Testvér -nek:  igen ,mindkét oldal csinálja ,da MINTHA a jobb csatorna erőteljesebben mozgatná a membránt ki-be. 

 

Ebesi Gyuri-nak : a hálózati fesz 231 volt körül mozog ,max 2 voltos ingadozással este 6 felé mértük. Mint írtam korábban ez egy Audiomeca One Hibryd és elképzelni sem tudom hogy hol lehet kapcsolásit találni hozzá.

 

Fényhang -nak : igen ,drága volt :-((

Fényhang Creative Commons License 2014.01.16 0 0 214

Hibás az erősítő, főleg a tápegysége.

Primitív áramköri felépítés miatt áll elő ez a jelenség, cserével(más erősítő), vagy teljes átépítéssel(tápegység) javítható.

Gondolom, drága is volt. (A DC-csatolású hibrid, avagy korcs erősítők gyakran ilyen jelenségek keltői, holott azért az árért lehetne jobb.)

(Mivel a csöves rész fűtése viszonylag kisebb feszültség-ingadozásokra is kényes, ezért a cső munkapontja elmászik, ha többet kap, illetve másik irányba mászik el, ha kevesebb a fűtőfeszültsége és ez, valamint a primitív további áramkörök okozzák a hibajelenséget, ami

előbb-utóbb hangszóróhalálhoz vezethet.)

 

Üdv!

Előzmény: moodyblues (209)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.01.16 0 0 213

Meg kellene nézni, mennyire stabil a hálózati feszültség. Egy voltmérőt kellene bedugni abba a konnektorba, amelyikből az erősítő is megy. Nézed, hogy a hangszóró lengés idején van-e feszültség ingadozás. Így el lehet dönteni, hogy ez okozza-e a jelenséget. Ha ez az ok, a leválasztó trafó nem megoldás, már csak azért sem, mert ha jobban bele gondolsz az erősítőd is ezzel kezdődik. Más lakásokban lévő készülék is okozhat ilyen jelenséget, mert az összes fogyasztói áramot egyenletesen három fázisra kell elosztani. Ismerve a panel építési technológiát, a keresztmetszetek nem mindig voltak felfelé kerekítve.

Az, hogy különálló házakban nem jelentkezik, még nem jelenti azt, hogy az erősítőben nem lehet valami hiba. Először megmérném benne az összes kondit.

Nagyon kevés olyan szinuszos tépegység van, ami annyira kicsi torzítású és olyan nagy teljesítményű, hogy rá lehet bízni a hifi táplálását. A szünetmentes csak akkor csinál saját maga áramot, amikor a hálózat kimarad. Egyébként átengedi magán a villanyt.

Van rajzod az erőítőről?

 

Gy

Előzmény: moodyblues (211)
Laikus Testvér Creative Commons License 2014.01.16 0 0 212

Mind a két oldali hangfallal előfordul ez a hiba?

 

Ha ki/be ballag a membrán, az leginkább attól van, hogy valamilyen egyenáram jelenik meg az erősítő kimenetén.

 

Ha mindkét oldalon egyszerre történik a dolog, akkor a tápegységgel lehet  a probléma. Szóval a tápfesz problémák ott lehetnek, hogy valamiért időlegesen a szimmetrikus tápfesz elmozdul az egyik, vagy a másik oldalra.

 

A tápegység megoldásától függően kereshető a hiba, de szerintem vagy kiszáradt az egyik tápfesz-ág kondija, vagy ha a kondi csavaros rögzítésű, akkor oxidálódott az érintkező felület.

 

Első nekifutásra az érintkezéseket, kondikat átnézném a tápegységben, aztán ha ez nem segít, akkor mennék tovább az erősítő belseje felé.

 

DC csatoltak az erősítő fokozatok? Ha igen, akkor időlegesen betennék csatolókondit...

Előzmény: moodyblues (211)
moodyblues Creative Commons License 2014.01.16 0 0 211

szia,

 

nincs, és ha nem kapcsolok semmit se be ,se ki a lakásban akkor is szabálytalan időközönként lindul a membrán ki ,majd be koppig.

 

tehát más lakásokban bekapcsolt készülékekre is reagál a rendszerem ??!!

Előzmény: Ebesi Gyuri (210)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.01.16 0 0 210

Lift van a házban?

 

Gy

Előzmény: moodyblues (209)
moodyblues Creative Commons License 2014.01.16 0 0 209

sziasztok,némi  előrelépes (vagy hátra??) az ügyben . ami eddig történt :

Sziasztok,

 

Misztikus hiba mibenléte után kutatok. Adott egy panellakás és egy ott használt audio lánc. Lp játszó (Micro Seiki BL51+Supex SD900 mk4)) ,tuner (Eumig T500), mc phono(DIY), erősítő (Audiomeca ONE hybrid), hangdoboz(Kenwood LS-770).A hiba : az erősítőt bármely bemeneten használva, akár nulla hangerőnél(erősítő koppig letekerve) akár hallható hangerőnél, random időközönként a hangszóró membránja lassú ,egyenletes ütemben kimegy a max kitérésig majd "visszaballag" alaphelyzetbe. Egy darabig a helyén áll majd elindul befelé (!!) ,és "beszívódik" a membrán . Ezután vissza alaphelyzetbe. A hiba átlag egy percenként egyszer ide és oda is megtörténik.a hifi egy külön ösvényről megy ,de más konnektorról is csinálja,kipróbáltam. Kérek segítséget, mert félek attól ,hogy tönkreteszem a hangafalaimat.Elvittem egy barátomhoz az erősítőt ,igaz másik hangfallal próbálta órákig, de nem produkálta....Köszönet minden tippért.

 

új infóm van.  amikor a feleségem a konyhában bekapcsolja a mikrót(750W) ,  a hangfal membránja az alaphelyzetből "beszívódik" ,majd visszaáll alaphelyzetbe . Amíg a mikró megy ,további esemény nincs. Amikor kikapcsolja a mikrót a membrán alaphelyzetből kifelé pumpál egyet ,majd visszaáll alaphelyzetbe. Tobb helyiségben is próbáltam , hajszárítóval és az elektromos sütővel is csinálja. A hajszárító kisebb teljesítményfelvételére ,kisebb membrán amplitúdóval reagál.

 

Lehet ,hogy az erősítő tápja nem stabilizál ? (laikus vagyok)

 

 

 

 amit kifelejtettem: tegnap és ma egy-egy alkalommal az egyik oldali hangfal pukkant egy hangosat ,azután szólt tovább.

 

 

 

A szóban forgó hibát okozhatja-e bárminemű , a lakásunk elektromos hálózatával és áramellátásával összefüggő  hiba ?  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

És ami most derült ki ,hogy az erősítőnek semmi baja , két magánházban is ki lett próbálva ,és tökéletesen és hibamentesen üzemelt ,csak nálam a panelban bunkózik 

azt a tanácsot kaptam mint egyetlen lehetséges megoldást (az erősítő cserén kívül) , hogy egy szigetelő trafót ( leválasztó trafót) próbáljak meg bekötni ahol a primer és szekunder oldal között semmilyen fémes kapcsolat nincs.  Állítólag erre a legegyszerőbb megoldás egy színuszos szünetmentes tápegység.

 

????

Előzmény: gabocza1 (168)
tunerman Creative Commons License 2014.01.15 0 0 208

A Philips cd játszók szervíkönyvében részletesen le van írva, hogy milyen célműszerekkel, milyen mérőpontokon, milyen jelalakot kell beállítani.

Ennek hiányában csak tönkreteszed a CDM mechanikát...

 

Üdv: TJ.

Előzmény: Viktor1978 (206)
magnókazetta Creative Commons License 2014.01.15 0 0 207

Szia, elöször is köszönöm a leirtakat. Hétvégén nekidurállom magam a feladatnak. A fiókot legalább már ki tudtam nyitni.......

Előzmény: Ebesi Gyuri (205)
Viktor1978 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 206

Sziasztok!

 

Kis segítséget szeretnék kérni.

 

CDM 0 az alany.

A látottak alapján biztosan szét szerelték már. Ez a forrasztásokon látszott, de szerencsére nem volt szét barmolva.

 

Igazából van egy komplett donor. Több kárt már nem hiszem, hogy tennék benne.

Mégis a kíváncsiság hajt. Ennnyire még úgysem szedtem szét ilyet. :)

 

Először is a panelen a 4 darab kondit kicseréltem újra.

Azután egy CD303 ban kapott ideiglenesen feladatot. Viszont sz.r!

Nehézkesen olvas be eredeti cdt, de azt azért játsza. Lehet tekerni előre, vissza és végig is játsza. Illetve a végére is lehet akár léptetni. Ekozben sajnos nincsen a szokott csendben. Ha jól tudom ez a fókusz hibájára utal.

 

Természetesen a 303 a saját futójával mintaszerűen működik. Vagyis a hiba nem az én készülékemben van. Amiben az alany lakott azt inkább hagyjuk, de egy Marantz. Az pont olyan állapotban van jelenleg, hogy felesleges is eröltetni.

 

Ezt szeretném előbb rendben tudni. Szerintem már előttem is babrálták. Mint írtam nagyobb kárt már úgysem tudok benne tenni. Ezért én is

Van-e valami bevett szokás arra, hogy hogyan kell azt beállítani?

Tesztelés alatt próbáltam különböző poziciókban rögzíteni,de valahogy sosem jól és ha egyszer beolvasta, elindította a lemezt ezt sosem hiba mentesen.

Az írt lemezt is kezeli, de azt gyalázatosan. Megjegyzem a 303 a gyári futójával szintén mintaszerűen.

 

 

A második képen a rögzités érdekelne! Gyorsan megnéztem 2 CDM 1 futót, mert csak azoknak láthatom hirtelen ezt a részét. Nincs egyiknek sem koppig oda fordítva. Ennek oda volt. Lehet ezzel is játszadozni?

Aztán van még egy ilyen csavar, de remélem ehhez nem nyúltak. Én sem szeretnék.

 

 

Azért valami maradjon belőle!

 

Valakinek valami építő jellegű hozzászólása van, ne habozzon. Hetekig azért nem szórakozom vele.

 

 

 

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.01.14 0 0 205

Valószínűleg kontakt hibás az az érzékelő, ami a tálca benti végállását érzékeli, így nem áll le a visszahúzás, nem történik meg az irányváltás. Szét kellene szedni és kipucolni. Ha bekapcsolás nélkül kézzel forgatod a motort, ki fogja adni a tálcát. Leveszed az elejéről a fiók dísz előlapját, szétbontod a csatlakozásokat, és azt hiszem ha kicsavarod a mechanikát tartó három csavart, akkor hátrafelé ki tudod szedni. Meg kell keresni ezeket a érzékelőket és nagyon finom polírral felcsiszolni. Utána sebbenzinnel (és levegővel) kitisztítani belőle minden szutykot, kiszárítani. Aztán összerakod és jó lesz.

 

Gy

Előzmény: magnókazetta (202)
magnókazetta Creative Commons License 2014.01.14 0 0 204

nincs

Előzmény: Ebesi Gyuri (203)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.01.14 0 0 203

Lemez van benne?

 

Gy

Előzmény: magnókazetta (202)
magnókazetta Creative Commons License 2014.01.14 0 0 202

Pio cd-m megadta magát. PD-6500. Tálca nem nyilik ki, gondoltam letapadt a tálca nyító szíj, hetente talán 1x használom, de nem jutottam előre. A fiókot "eröltetve" sem tudom kinyitni. Bekapcsolás után kicsit nyüsszög majd csöndbe marad, fiók meg se moccan. Valami ötlet?

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.12.29 0 0 201

A multkor igértem, hogy írunk egy összefoglalót a lézer pucoválásról. Más már megtette helyettünk:

 

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/TRANSPORT/laser/Laserology.html

 

Csak óvatosan!!!

 

Gy

Előzmény: Ebesi Gyuri (174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!