Keresés

Részletes keresés

claas patrol Creative Commons License 2020.02.02 0 0 47147

A Red nálam is kicsit goromba ...  ,de a többi UV = utcai vegyes pl. még a vállamra is száll ... (kézből esznek ...stb .)  Fajta függő és szociológia ... is . Tágas hely ... sok elfoglaltság segíthet azért .Pl. A Harco fekák nagyon aranyosak ,és mind egy szálig már napos korban "érettségizettek" ....  xDD   :-))

Nagyon kevés protein mellet is tojnak kiválóan ... (nem is gondoltam volna ) . Húsikára meg vannak nyugis unalmas fajták (keverékek) ...de a un. baranyai is jó pockos féle ...(már levagdaltam őket) . 

Előzmény: rituka77 (47143)
claas patrol Creative Commons License 2020.02.02 0 0 47146

:-)) Egy jó erős kávé megnyugtatja őket ...   xDD   :-))   :-)))

 

 

Előzmény: Victor1988 (47145)
Victor1988 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 47145

Szerintem a kakasok agresszivitásán nem javít semmilyen vitamin vagy gyógyszer. Nálunk is szinte évente van legalább egy agresszív példány - azon a nagykés szokott segíteni. :)

Előzmény: tizsi_85 (47144)
tizsi_85 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 47144

Szia! Nekem a kakasaim voltak nagyon agresszívek, nem kíméltek senkit. Kinyírtak egy kacsát, a feleségemnek is nekiment, nekem is nekem jött, a mai napig megvan a nyoma a lábamon. Aztán mondták, hogy van ez a Jolovit. Kúraszerűen használom, ahogy rá van írva. Azóta semmi veszekedés. Igaz ezek a kakasok már másik keltetés, de nagyon jól elvannak, az egyik olyan barátságos, hogy néha mikor odajön hozzám, hagyja magát megsimizni. :) Adom a nyulaknak is.

Előzmény: rituka77 (47143)
rituka77 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 47143

Sziasztok. Most van a második évem hogy a tyúkjaim kicsipik egymást. Eddig nem volt ilyen.3-4 hete  kezdték van hogy nyugisabbak van hogy ujra csipkelödnek. ,futort ,meszet.Ap17  kutyakaját szárazat adók nekik.3 hete. Nem mondanám hogy jó eredménnyel büszkélkedhetek. Kezdek beleunni...ötlet? Ez fajtanfüggő vagy csak téli depressió. ? Red master tyúkjaim vannak.  2 alom van a másik alom nem csipkelődik . Irjatok. Rita

Omosimama Creative Commons License 2020.01.06 0 1 47142

Boldog Új Évet Mindnyájatoknak!

Szurujjas Creative Commons License 2020.01.01 0 0 47141

Nálunk még a ledobott kerti kesztyű is tudja, hogy mi a helyzet:-) Kívánok a piatvar uraival együtt vidám, szeretetben és egészségben teljes boldog újévet mindannyiótok számára!

Omosimama Creative Commons License 2019.12.28 0 0 47140

:-)

Előzmény: Törölt nick (47139)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.28 0 0 47139
majdmegse Creative Commons License 2019.12.26 0 0 47138

Sziasztok!

Mindenkinek kellemes ünnepeket így utólag is! ;)

meszi67 Creative Commons License 2019.12.26 0 1 47137

Biztosan az ajándékokat bontogatják...

 

Nálam is  minden rendben, tojásra sem panaszkodom, napról napra több. A  nappalok is elkezdtek hosszabbodni, kezdem elhinni, hogy egyszer tuti lesz tavasz :)  

Előzmény: Omosimama (47136)
Omosimama Creative Commons License 2019.12.26 0 0 47136

Nagyon nagy a csend! Remélem, ez annak a jele, hogy mindenkinél minden rendben van.

Az én tyúkocskáim jól vannak, tojogatnak is szépen. Végül mégis két kakas maradt, mert az ausztrál olyan szép és aaaakkora nagy, hogy nincs lelkem levágni. Úgy látom, hogy bár a leghorn feleakkora, de ő a főnök. 
Viszont ebben a locspocs időben a 4 fehér tyúkocskám toll ruhája valami rémes, de csak azért nem zárom be őket, hogy szépek legyenek, de ne kapirgálhassanak. Van olyan eső mentes, szél mentes helyük, ami betonon ugyan, de szétcincált szén-való, meg homokkal van beszórva. Itt vannak, ha pocsék idő van, csak aludni járnak a rendeltetésszerű helyükre.

Megvagytok még?

Omosimama Creative Commons License 2019.12.03 0 0 47135

Van egy olyan topic, hogy “A pulyka tartása és tenyésztése”. Lehet, hogy ők többet tudnak segíteni.

Előzmény: KP2014 (47133)
bitter6704 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 47134

Sziasztok!

 

Van két beteg dísztyúkom. Az egyik nagyon öreg, 13 éves lenne jövő tavasszal. Először csak az egyik szemére vakult meg, de most már sajnos mindkét szemére vak. Szürke hályog szerű, tejfehér színű a teljes szeme ( mindkettő ).

 

A másik dísztyúk 5 éves. Nagyon sántít. Az első átvizsgálásnál nem fedeztem fel nála semmi rendellenességet, de ma azt vettem észre, hogy a bal combtő ízületénél van egy nagy dudor. Szinte biztos, hogy e miatt sántít. Alig bír rá állni. Óvatosan megmozgattam neki, de nem úgy tűnik, hogy törésről lenne szó. Ráadásul már elég régen ilyen.

 

Egyébként mindkét tyúk eszik, iszik.

Ha valakinek lenne ezzel kapcsolatos tapasztalata, ismerete, tudása, azt szívesen meghallgatnám!

Előre is köszönöm!

KP2014 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 47133

Sziasztok! Lenne egy pulykával kapcsolatos kérdésem. Taknyosságra eddig Doxanin-t, illetve a Sulfanin nevű gyógyszert kapták, de most kb. 2 hét után újra előjött. Gondoltam, hogy megpróbálom a Neo te sol-t, de ott célállatként csak a házityúk szerepel. Gondolom ártani nem fog... Van vajon értelme adni nekik?

Előre is kösz.

TazazTibi Creative Commons License 2019.11.18 0 0 47132

Hát akkor bővül a repertoár max  :D

Előzmény: claas patrol (47131)
claas patrol Creative Commons License 2019.11.17 0 1 47131

:-))) Ha csak , át nem repűl az a "fránya" kopsza" kakas ....   xDD    ,-))

Előzmény: TazazTibi (47130)
TazazTibi Creative Commons License 2019.11.15 0 0 47130

Max aranypikkelyes vörös orpingtonjaid lesznek :) Lehet függ attól is melyik a dominánsabb,és annak a jegyei mutatkoznának.Vagy könnyen lehet,hogy valami ősükre ütnének vissza,amiből kitenyésztették...próbáld meg és kiderül :)

Előzmény: Felhő986 (47129)
Felhő986 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 47129

Sziasztok ! Ha az aranypikkelyes és vörös orpingtonokat együtt tartanám azok keverednének egymással, és ha igen milyenek lennének ? Azért kérdezem mert a fehér, fekete és kendermagos erdélyi kopasznyakújaim együtt vannak de nincs keveredés évek óta ! Mind vagy tiszta fehér, vagy tiszta fekete, vagy kendermagos !

Omosimama Creative Commons License 2019.11.05 0 0 47128

Nagyon sajnálom!

Előzmény: Szurujjas (47127)
Szurujjas Creative Commons License 2019.11.05 0 0 47127

ÓÓÓ Szép estét Mama!

Sajnos nem.... Szotyi tegnap reggelre elment.... Neo-Te-Sol beszerezve, de nem tudom.... 

Előzmény: Omosimama (47126)
Omosimama Creative Commons License 2019.10.29 0 0 47126

Szia! 
Nem biztos, hogy baj van. Nekem is most vedlik az egyik kétéves kék (szörnyű torzonborz), és fehér tollak is bőven vannak az idei leghornokról, de már kezdenek tojogatni (a két ausztrál és a négy baranyai is). 
Remélem, csak őszi toll váltás van Nálad is!

Előzmény: Szurujjas (47125)
Szurujjas Creative Commons License 2019.10.28 0 0 47125

Jajj2 de szépek a szülők.... gratulálok!

 

... Bezzeg nálunk van valami... igaz sok fahamu képződött és abban valahogy fehér tollúként kifejezetten szerettek a közelmúlt 2 és fél hetes vénasszonyok nyara idején fürödni, de a tollváltás mintha nem fejeződött volna be.... de gyanús a törpénet, mert a két kék ausztrál vendégmunkás is elég torzonborz.... és a csodás idő ellenére is a 6 tyúkocskánk csak 2-3 tojást adott. Lehet, hogy valami bélféreg ütötte volna fel a fejét??? 

Amúgy beérett a 4 májusi kelésű fiatal kakaskánk is és a hétvégén az óraállítással meg is küzdöttek... 5 helyett 4-kor kezdődött az előadás... jelezték is a szomszédok :-))))

Teszek majd fel képeket én is, ha még világosban hazaérek valamikor...

 

Előzmény: Törölt nick (47123)
claas patrol Creative Commons License 2019.10.27 0 0 47124

Szerbusz , jó bőrbe...izzéé tollba vannak (!) ...  Köszi a megosztást .   ,-))

Előzmény: Törölt nick (47123)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.27 0 0 47123

Szia:

 

Néhány (ha jól számoltam 2 db) 7 éves, a többi 2 éves, és két évesek a kakasok is.

A tarajukon lehet főleg látni, az idősebbeknek már haloványabb.

No meg a lábukon esetleg.

A tollazat meg a többi még akár ha fiatalok lennének, bár egészen

közelről azért lehet látni a különbséget az "öreg" és  "fiatal" között.

Jól vannak tartva, remélem ezért.

És ha az említett eledelen tartom őket, akkor (nagyon) jól tojnak.

Most már levittem őket a hátsó pincébe, a képek pár órája készültek.

(Kár, mert az udvaron a fényviszonyok is jobbak, és a zöld kifutón jobban is mutatnak.)

De most volt időm erre a "műveletre".

Nem is annyira egyszerű 9 baromfit összefogdosni, és áthelyezni őket máshová...

de azért nem is lehetetlen (még este az ólban semm..)

 

Küldöm a képeket:

 

 

 

 

 

Előzmény: claas patrol (47122)
claas patrol Creative Commons License 2019.10.26 0 0 47122

:-)) Csak gyere 1-2 (akár kevésbé jó) képekkel ,pl. fotóval a 10 éves fehérek ,vagy ahoz közeli jó tojók) ...még , meg is győzhettnek minket .Legyen az leghorn vagy más . Minden írónia nélkül . Hiszen régi "harcostárs" vagy és nem a marketint nézük soraid között .    ,-))

 

Nekem is volt már kakasom is előre haladott korú  ... jó,..  6 vagy úgy7 éves , és amikor elkezdett kukorékolni , a felénél abba fejezte ill. (hagyta) ... kicsit gondolkoztam is rajta ,hogy kavingtont kéne adni neki , vagy viagrát .   :-))

Előzmény: Törölt nick (47121)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.26 0 0 47121

Örülök hogy nem vágjátok le, és hogy próbáltok olyan továbbtartót találni, aki szintén nem tervez ilyesmit.

 

:-)

 

Az én 7 Leghorn tyúkomból a fele már vagy 7 éves

( 4-5 évesen vettem őket!)

a másik fele kb. 3 éves a két kakassal eggyüt.

De még elég jól tojnak (igaz télen állandó +10-- ~ +13  hőfokon vannak,

és állati fehérjét is kapnak  (kutyatáp darálékot).

 

Vágni nem vágunk, de sajnos csökkent a létszám (10 tyúk volt eredetileg+ 3 kakas),

Mert az elmúlt 2 nyáron valami elkapott és  őket.

(KB. kéthavonta volt egy áldozat, de érdekes hogy csak nyáron, ősszel/tavasszal nem.

Télen nem is lehet, mert zárt helyen vannak.

Nem tudom mi, mert nagyon jó és magas kerítés, és védelem van,

de ragadozó volt, mert a tetemet -fogyasztva belőle-megtaláltam.)

 

Télen/tavasszal keltetni fogok, mert egyrészt jó lenne ismét 10 példány,

másrészt 10 évesen közel a végelgyengülés felé már biztosan nem fognak elegendőt tojni sem.

Sajnos ha keltetek, akkor a régi példányokkal nem tudom mit kezdjek majd, mert mi már évek óta nem vágunk tyúkot, és nem is fogunk ezután sem.

 

Egyébként az öreg példányok is szép tollasak és egészségesek, alig  lehet különböztetni őket

a fiataloktól szinte még. A lábukon látszik egyedül a kor, mert ott a bőr öregebb és a sarkantyú? is nagyobb vagy másabb, de tollazat, fej6test alapján igen jól néznek még ki.

 

Tenyásztőtöl vettem őket anno, és messze mentem autóval értük, és nem is voltak olcsóak,

annak ellenére sem, hogy a tenyésztő az "öreg" korra való tekintettel már gyakorlatilag

"leselejtezte" őket, és ezért árulta, amit el is mondott.

Szóval elég szép példányok voltak már akkor is (állítólagos kiállítási darabok voltak) , a kakas különösképpen a hatalmas faroktollaival.

 

Persze a szépség viszonylagos, mert ez a fajta hófehér, és így másképpen (nem a színein keresztül) szép -mint egy szímpompás másik fajta.

Valamint a Lenghorn az egy gazdasági fajt, nem kifejezetten dísztyúk.

De szépek nagyon azért, és kát a kakasok...azok tudnak csak bűszkén, hatalmas faroktollaikkal

szépen pózolni.

Sajnos fotózni nagyon nehéz őket, elkapni egy egy jó szöget vagy pillanatot, mert nagyon félénkek.

 

Előzmény: Luca anyu (46971)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.26 0 0 47120

Növényzet:

Nálam a házudvaron 10 centinként van 1 pittypang.

Ezt imádnának a tyúkok.

Nem gyepet tartok, hanem legröbbször amikor már kb. 15-20 cm-es a fű, akkor van

levágva. Ez egyedül a pitypangnak kedvez, mert ennyi idő alatt ő magot érlel. (A többi fűféle nem)

Így az elmúlt 15év alatt a  házudvar telis-tele lett gyermekláncfűvel.

Kedvez neki a félárnyékos klíma is (gyümölcsfák, tujafák).

 

De a tyúkudvarból az elmúlt 10 évben szinte eltünt a gyermekláncfű, mert az a tyúkok kedvence.

Ha most a területet felcserélném, a 9 baromfi kb. 2 évig nagyon sok táplálékzoz jutna

az udvaron, a hullot gyümölcsöket és a rá menő bogarakat is számítva.

 

De már kevesbb táplálékhoz jut a tyúkudvarban, de azért ott is van mit kitúrkálni.

Szóval számít a terület, de hiába nagy, ha nincs váltogatva idővel részlegesen  kimerül.

 

 

Előzmény: Törölt nick (47119)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.26 0 0 47119

Szia:

 

Nagyon tetszett a leírásod. Szerintem igaz is lehet, a saját tapasztalataim alapján,

 

de csak nyáron. Télen nem nagyon tudnak semmit felvenni a mezőröl.

És tyúk fajtától is függ. Inkább csak a kisebb testű, alacsonyabb energia igényű és nem intenzív fajták tudnak jelentősebb táplálékot felvenni egy nagy füves kifutón.

A nagytestű, és intenzívebb fajtáknál ez arányában valóban nem jelentős.

 

(Ezért van igazad neked is, de akik ezt túlzónak találták, nekik is.)

 

Számít a növényzet is:vágott friss fű, pitypang vagy öreg szállas, nap-félárnyék-árnyék.

Nekem gyümölcsös, és egész tavasztól őszig a hullot gyümölcs és a rá menő rovarok adottak.

 

Nálam nyáron kb. 1000nm-es füves kifutón vannak, (7 tyúk +2 kakas) és ilyenkor biztosan

tudnak felvenni fehérjét (bogarakat, gilisztát), mert szinte csak ha búza/kukorica

kombót kapnak, akkor is tojnak.

(Persze tojótáppal és kutyatáp örleménnyel keverve kapják a búza/kukorica kombót, akkor nyáron is duplaanyit tojnak.)

 

De ősszel ez látványosan lecsökken, eltünnek a bogarak, giliszták, és

a teljesen zöld füves legelő ellenére is nagyon lecsökken a tojásszám.

Ilyenko elkezdem dúsítani nekik tojótáppal és darált kutyatáppal

(állati aminosavak), és újra tojnak.

 

Ha megint csökken, akkor az már a hideg miatt van, és leviszem őket a télen-nyáron 13 fokos pincébe. (Ledes megvilágítás, időkapcsolóval)

 

Na ott úgy végigtojják a telet, mintha most tojni kezdő jércék lennének,

csaknem ahány nap, és ahány tyúk, annyi tojás naponta...

 

De tetszett az írás.

Előzmény: Jungle Fan (47067)
Szurujjas Creative Commons License 2019.10.25 0 0 47118

Csak olvasgatok, ma épp itthon is dolgozgatok.... Nagyon jót nevettem, be jót, köszönöm!

Előzmény: claas patrol (47062)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!