Keresés

Részletes keresés

eprompixel Creative Commons License 2009.11.19 0 0 501
Köszi!
Előzmény: Törölt nick (500)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.19 0 0 500

Khmmm...

Nem "döglődik" a honlap, hanem amire valószínűleg kattintottál, az sajnos megszűnt.

Itt keresd:

http://www.meszi.hu/helikonkastely/index.php?page=tortenelmi_vasutmodell_kiallitas


 

Előzmény: eprompixel (499)
eprompixel Creative Commons License 2009.11.19 0 0 499
Most 20. -án ugye nyitva lesz ? Honlapjuk döglődik, egy telefont nem találok, hogy felhívhassam őket. 200km-t nem autóznék feleslegesen.
Placskó Creative Commons License 2009.11.11 0 0 498
Két éve a fiam hozott a keszthelyi építkezésről filmeket. Most láttam a legujabbakat, gratulálok szépen haladtok, csodálatos emlékállítás lesz a valamikori déli vasútnak.
etwg Creative Commons License 2009.11.02 0 0 497
A látogatást beszéld meg martisz kollégával. Ö tud a legtöbbet segiteni.
Előzmény: NoHAB Tündér (496)
NoHAB Tündér Creative Commons License 2009.11.02 0 0 496

Hát valóban, egyre hűvösebb idő lesz, így ha tehetem nem gyalogolnám végig az utat, pláne hogy messziről érkezem:) De azért köszönöm az információkat mindegyikőtöknek. Majd a helyszínen is érdeklődöm még.

Esetleg ajánlotok napot, hogy mikor a legjobb megnézni (mert alább olvastam, hogy hétfőn nem mindig teljes a mű) ?

etwg Creative Commons License 2009.11.01 0 0 495

Èn már többször gyalogoltam, és szerintem nem olyan vészes még egy kissráccal sem. Sajnos a tömegközlekedésröl fogalmam sincs.

 

Előzmény: BaTTka 1 (494)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 494

Ezzel azért vitába szállnék:-) Nyáron még csak-csak, de ilyenkor télidőben pár km gyaloglás nem egy leányálom. Biztosat nem tudok mondani, mert vagy 30 éve nem tömegközlekedem Keszthelyen, de a buszmegálló ott van a múzeum előtt, és a Hévíz irányába tartó buszok valószínűleg mind megállnak ott. A buszpályaudvar meg ott van a vasútállomás mellett. Gondolom helyijárat is megy arra, de azt nem tudom hányas számú. Igazából abban sem vagyok biztos hogy van-e kettő egyáltalán:-)

Ez természetesen az elejét kivéve NOHAB Tündérnek szólt inkább.

Előzmény: etwg (493)
etwg Creative Commons License 2009.11.01 0 0 493
Gyalog sincs messze.....
Előzmény: NoHAB Tündér (492)
NoHAB Tündér Creative Commons License 2009.11.01 0 0 492

Sziasztok!

 

Szeretném a közeljövőben meglátogatni a kiállítást. Mivel úgy néz ki, hogy egyedül és vonattal megyek, azt szeretném kérdezni, hogy tömegközlekedéssel hogyan juthatok el oda a vasútállomásról?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

kisfaludy1 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 491

 

Sziasztok !

 

Nyár elején én is megnéztem a kiállításotokat, nekem nagyon tetszett.

( láttam a kis gőzösöket is amit csíkos kolega mutatott a kispénzű topikban)

 

Szerintem nem gond az, hogy még nincs befejezve, így legalább

egy kicsit beleshetünk az építési folyamatokba is.

Én kedvezményessen jutottam be mert valami műszaki hiba volt, ezt korrektnek

tartottam mert a vonatok egyrésze közlekedett így nemigen vettem volna észre

semmit a problémából.

 

Egyszóval  klassz kis hely, gratula az alkotóknak. Ha tehetem jövőre is megnézem !

 

Üdv.: Zsolt

 

martisz Creative Commons License 2009.09.15 0 0 490

Köszönjük a pozitív kritikát !

 

Nyitvatartás Hétfő-Vasárnapig 10-17-ig minden nap.

Előfordulhat, hogy karbantartás végett (általában hétfőre esik) valamelyik asztal nem fog üzemelni, de erről a bejáratnál szólni fognak.

 

A karácsonyi és szilveszteri nyitvatartásról még nincs info...

 

Üdv

Martisz Gábor

Előzmény: Stieve (488)
Maros Zsolt Creative Commons License 2009.09.14 0 0 489

Üdv!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy lesz-e rendkívüli nyitvatartás 2010.01.31-ig?

Köszönöm

Stieve Creative Commons License 2009.09.10 0 0 488

Sziasztok!

 

Na végre eljutottunk a múzeumba, és teljesen lenyűgöztek a látottak...

Ezúton szeretnék gratulálni a Csapatnak, minden Tervezőnek, Építőnek, és Mindenkinek aki keményen dolgozott, dolgozik rajta!!!

Az egész Családot elvarázsolta, még a Legkisebbet is...:-))

Jó munkát és munkakedvet kívánunk a folytatáshoz, részünkről visszatérünk hamarosan...

 

Üdv.!

Attila

optamás Creative Commons License 2009.08.25 0 0 487
Képek és video három héttel ezelőttről:)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.17 0 0 486

ROCOman,

köszönöm a tippeket az épületekkel kapcsolatban! (Én se fórumozok túl gyakran...)

 

A vasutallomasok.hu-ra időközben szerencsésen rábukkantam, és az ott lévő vektoros (pdf) rajzok alapján, egy vágóplotter segítségével sikerült is pár kisebb épületet barkácsolni. Kicsit egyszerűsítettem itt-ott, de így is nagyon jól mutatnak. Nekem a kartonból készült épületek sokkal jobban bejönnek, mint a műanyagból készült gyári dolgok. A megfelelően kiválasztott papír nagyon élethű struktúrát ad a felületnek.

 

A Keszthelyen látható egyedi épületek készítőjének ezúton is gratulálok, én már tudom, hogy mekkora meló lehetett ezeket elkészíteni. 

 

Barna

 

Előzmény: ROCOman (459)
MTvasutmodell Creative Commons License 2009.08.17 0 0 485

Tegnap megint voltam a múzeumba és nagyon jó volt. Most nem volt se siklás se karambol. A Német asztal egy része nem volt jó de pont akkor javítoták ki szerencsére. A  Déli pu is készülgetett azóta az is biztos nagyon jó lesz...

 

 

MTvasutmodell Creative Commons License 2009.08.11 0 0 483

Helló!

 

Júniusba én is láttam a kiállítást és nagyon teccik. Én is azt mondom hogy kicsit kevés a szerelvény egy ekkora terpasztalon. De tudom hogy nem potyannak le az égből a modellek. A magyar rész nagyon tecett és a Semmering is a Német rész valamér anyira nem teccik de azért az se rossz. Még azt hiányoltam hogy pl: Nagykanizsa állomás tiszta üres volt csak néha bejöt pár vonat aztán elment. És azt sajnáltam hogy pl: a Csörgőn nem voltak fenn az alkatrészek, de azért nagyon teccet a kiállítás láttam egy karambolt is megamikor fölborult egy egész szerelvény. Még van mit fejlődni de ígyis nagyon szép és elhiszem mijen sok munka van vele (mondjuk én szívesebben csiálnék ijenekit mint itt gépezzek). Én most fogok nekiállni a terepasztalomnak az azért akkor nem lesz :-)  .

Remélem nemsokára el tudok mennni megint. Sok sikert kívánok a további munkákhoz . 

 

MT

martisz Creative Commons License 2009.08.10 0 0 482

Szia !

 

A piros kocsik Fuggerth gyártmányok, azt viszont nem tudom , hogy még beszerezhetők vagy sem, Egly úr gyűjtögette ezek szorgosan hosszú évek alatt a kiállítás részére.

Köszönjük a kritikát, igyekszünk hétről hétre üzembiztosabbá tenni az asztalokat, valamint újabb és újabb szerelvényeket összeállítani és beüzemelni, hogy az asztalok minden szegletében mozogjon valami. Irdatlan igénybevételnek vannak szegény gépek kitéve, tegnap 5 mozdonyt pucoltam át, közel egy maréknyi fekete szöszmőt szedtem ki belőlük.... :-(

Tegnapi nappal a Déli pályaudvar 2 vágánya is be lett kötve a rendszerbe, a többi váltómotor hiányában még nem üzemel, de ezen az egész napos próbaüzem pozitív eredménnyel zárult...

 

Üdv,

Martisz

 

Előzmény: Mrcell (481)
Mrcell Creative Commons License 2009.08.04 0 0 481
Sziasztok!

Szombaton én is meglátogattam a kiálítást barátnőmmel együtt és nekem nagyon tetszett! Barátnőm viszont Balatongyörök állomást hiányolta (ott lakik). Minden elismerésem az építőknek látszik a sok befektett munka és az energia. Viszont amit én hiányoltam az a vonatok mozgása tehát ,hogy kevés volt számomra a vonatoknak mozgása kevés vonat mozgott. Ezenkivül viszont minden nagyon tetszett ,gyönyörü modelleket láttam szép az asztal nagyon jó lesz a régi Déli pályaudvar.
Viszont az asztalon láttam egy csörgös ingát teljesen piros kocsikkal még a BDt is piros volt ,és az lenne a kérdésem ,hogy az egyedi gyártás vagy valahol venni lehet ilyet?
Mégegyszer gratulálok az asztalhoz nagyon szép lett!

További sikeres építést kívánok Mrcell
martisz Creative Commons License 2009.07.27 0 0 480

Köszönöm szépen magam és a többiek nevében is !

 

Szombaton megpróbáltam életet lehelni a Déli pályaudvarba is, az első tesztek megvoltak, de még kell finomítani a rendszeren, kb 2-3 hét és ott is megindul a forgalom...

Addig is szépítgetjük.

Készült a hét végén Porsche szalon, traffipax-os kocsi, túlméretes kamion menet felvezetőautókkal, óriásplakátok, szépült Sebnitz állomása, szóval lassan, de haladunk...

 

Köszönjük mindenki látogatását,

Üdvözlettel,

 

Martisz Gábor

marTRAIN

 

Előzmény: 408S1/256S1 (477)
burgeri Creative Commons License 2009.07.25 0 0 479
Nekem megvolt.... (Már sokadszor.)
Előzmény: burgeri (471)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.24 0 0 478

Köszönjük!

Mint láthattad is, van még bőven tennivaló, de egyre szebb lesz, legalábbis reméljük!

Előzmény: 408S1/256S1 (477)
408S1/256S1 Creative Commons License 2009.07.24 0 0 477
Martisz, most csak így neked célozva (- mert nincs sok időm, sem türelmem hogy a nyaralás közepén is a gép előtt üljek, elég a cégnél-) de minden építőnek is szánom:
Az ország keleti feléből immárom 4. éve járunk Gyenesdiásra nyaralni, de csak most sikerült rátalálni a kiállításra. Konkrétan 2 nappal indulás előtt teljesen véletlen.
Szal ezúton szeretnék gratulálni, mindenkinek aki részese az épülő terepasztalnak. Nemrég adtam el cirka 400 e Ft-ért a villanyvasutamat, mert sem idő, sem helyem nem volt tovább építeni. Most egy kicsit fájt is a szívem érte. Azt gondolom aki hibát talál benne, vagyis inkább csak beleköt, az nem próbált meg terepasztalt építeni. Nekem nagyon tetszett, pedig láttam a közl. múzeumit is....
Előzmény: martisz (461)
Astrás Creative Commons License 2009.07.24 0 0 476
Lehet,hogy az lesz..:)
Előzmény: róbertke (475)
róbertke Creative Commons License 2009.07.24 0 0 475

Vigyél magaddal enni és innivalót a fiuknak! Meg vödröt magadnak....-)))))))))

Előzmény: Astrás (474)
Astrás Creative Commons License 2009.07.24 0 0 474
Csak a nyál csurgatásba....;)
Előzmény: burgeri (473)
burgeri Creative Commons License 2009.07.23 0 0 473

Csak nem beszállsz az építésbe?

 

Előzmény: Astrás (472)
Astrás Creative Commons License 2009.07.23 0 0 472
Én meg Szombaton érkezek 10napra...:)
Előzmény: burgeri (471)
burgeri Creative Commons License 2009.07.23 0 0 471
Keszthely reszkess: Holnap érkezem!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!