Keresés

Részletes keresés

Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 401

Erre azért külön is reagálnék:

 

Hát ugye egy férfi szeme hamarabb megakad egy szűzlányon...

OFF nyamnyamm :) - itt is van azért egy-két feltétel :)ON


Azért írtam kérdőjellel, mert az elsődleges jelentése 'szűzföld' lenne, a második meg a vénlány Erzsébetre utal.
„A helyszínről érkezett jelentés az ottani királyt Wingina-nak, az országot pedig Wingandacoa-nak nevezte. Ez utóbbi adhatta az ötletet a [...] Virginia [...] megalkotására.”

 

 

1. A "Legyünk nagyvonalúak" - az a játéknak szól, és a kellemes hangulatnak, de ha rigorózus és szőröző lennék, nem fogadtam volna el, mert nyelvérzékem szerint a Virginia szót "lefordítani" magyarra max. úgy lehetne Szűzföld v. Szűzlányföld, amiatt, hogy virgin [ang., lat] =s zűz(lány); "-ia" [gör., lat.] országnév- (és gyűjtőfogalom-) képző.

 

2. Erről a hangalaki társításról nem tudtam, de nagyon kézenfekvő, főleg, hogy az európaiak szemében az érintetlen föld 'szűzföld' volt - és ha még ehhez valami jeletésbeli társulás is járult, akkor meg főleg, de ezt nem tudjuk.

Előzmény: Yogi (395)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 397
Én benne vagyok, ha a többiek is... :)
Előzmény: Yogi (394)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.09 0 0 396

Jó reggelt kedves topiklakók! (Ha ez még reggelnek számít...:)

 

Bekönyvelem a megoldásokat:

 

 

1.    Jó Levegő  Buenos Aires  Igen. D.U.

 

2.    A mi úrnőnknek, az Angyalok királynőjének faluja a Porciúncula folyón (nemtom, de biztos van benne Maria vagy regina meg angelus meg porciuncula :o))) Nem, de azért van benne gondolat.  na ez Los Angeles Igen Yogi.     El Pueblo de Nuesta Señora la Reina de los Ángeles del Río de Porciúncula, magyarul: A mi úrnőnknek, az Angyalok királynőjének faluja a Porciúncula folyón

 

3.    Angyaloktól Őrizett Város (vagy ez, vagy az utsó los Angeles) Nem ez az. -

 

4.    Az angyalok városa, a nagy város, az örök ékkő-város, Indra isten bevehetetlen városa, a világ kilenc drágakővel ékesített nagyszerű fővárosa, a boldog város, amelynek gazdagsága egy hatalmas királyi palota, mely ahhoz a mennyei lakhelyhez hasonló, ahol a reinkarnálódott isten uralkodik, az Indra által adott és Visnukam által épített város

 

5.    Kikötő (több válasz is jó) Anchorage, Alaszka; - ezt nem tudom... Portland - ez talán részben jó..., bár nem erre/ezekre gondoltam. - Hongkong-  vikinglány - hááááát, elárulom, hogy én Porto (Portugália) megoldást vártam..., minden jelző nélkül..., de tekintettel arra, hogy én mondtam: legyünk nagyvonalúak, ezért elfogadom :)

 

6.    Áruskikötő - Koppenhága-  vikinglány - Igen!

 

7.   Település a rőzsefonattal megerősített gázlónál

 

8.   Mancunius tábora - Manchester - vikinglány - Igen! Megjegyzés: még az angolul jól tudók közül is sokan nem tudják, hogy a mai angolban a 'manchasteri' melléknév így hangzik: 'Mancunian', itt fennmaradt az ősi latin szó a római korból...

 

9.    Fürdő (több válasz is jó) = Bath (NBr.) - Igen, Linux

 

10.   Forrás (több válasz is jó) ezt visszavonom, mert nem korrekt: Spa (Belgium) városára gondoltam, de azt úgy kellett volna megadni: 'gyógyforrás' vagy 'gyógyfürdő'. Ebből a tulajdonnévből lett sok nyelvben a 'spa' szó, mint köznév.

 

11.   Folyó (több válasz is jó) = Rio :) - de Janeiro- Igen, de nem erre gondoltam, ezzel együtt teljesen jó. Ha még hozzátetted volna, hogy Januárfolyó, akkor lenne tökéletes :) - de ezt hagyjuk nyitva még, mert itt még kell jönnie megfejtésnek!!!!!! Nem spanyolul!

12.   Folyók köze (több válasz is jó) pl. Mezopotámia - Igen. Yogi és még???

 

13.   Újváros (több válasz is jó) New York - nem, mert New York az Új York..., vagy  a 'york' az várost is jelent? Ha igen, akkor bocs.  - Novgorod, Neapolisz, Nápoly, Villeneuve... meg még vagy száz ilyen van a földön. - Igen. a viking! És akkor még hozzáteszem: Karthago nevét,főníciai nyelven: Qart Hadasht = új város. AMúgy eredetileg Nápolyra gondoltam :)

 

14.   Hajó

 

15.   Íme, Velence! meg egy észrevétel, hogy az "Íme, Velence" ugye nem Venezuela, amely "kis Velencé"-t jelent (passz) - vikinglány: egy történet szerint, amikor az első spanyol hajó megjelent a Maracaibói öbölben, akkor a spanyol hajón szolgáló velencei hajós így kiáltott fel: Venezia lá! - s ebből lenne a név. Lehet, hogy nem igaz. Amellett olaszul/spanyolul a kicsinyítő képző is vhogy így hangzik, valahogy, úgyhogy annak a megoldásnak legalább akkora valószínűsége van, mint az előbbinek -, a lényeg azonban az, hogy mindkettő ugyanoda visz: Venezuela.

 

16.   Ezüstország Argentína - Igen.  D. U., Yogi

 

17.   Mennyei Birodalom Kína - Igen.  D. U.

 

18.   Becsületes Emberek Országa- Burkina Faso- vikinglány - Igen!

 

19.   Szent Ferenc városa San Francisco - Igen.  D. U.

 

20.   Frank grófság

 

21.   Hosszúszakállúak földje - Nem. D.U.,

 

22.   Béke - MIR űrállomás :P - nem erre gondoltam, Vikinglány, de tök jó és még? - Jeruzsálem - nem erre gondoltam, Vikinglány, - megintcsak nem hiszem, hogy erre gondoltál, de majdnem lehetne Dar es-Salaam, 'békés kikötő', vagy akár Jeruzsálem. Vagy nem. - Yogi,: a vagy nem az igaz, tekintve, hogy Dar es-Salaam és Jeruzsálem nevében több van, mint csak annyi: Béke. Elárulom: La Paz (Bolívia).

 

23.   Hegyláb-vidék - szvsz Alpokalja. Mer mér ne? Nem, Vikinglány.

 

24.   Északi út országa - Norvégia - Igen. D. U., Yogi,

 

25.   Jégország izland - Igen.  D. U., Yogi,

 

26.   Fekete hegyek - Dakota, USA (azt hiszem) Yogi - Nem hiszem. Montenegró. -Igen, Montenegróra gondoltam, ami szerbül is ugyanaz: Crna Gora., Yogi

 

27.   Fehér hegyek - Libanon - ezt nem tudom, vikinglány...! de nem erre gondoltam, azonban, ha kifejted, természetesen elfogadom. és még (az általam preferált megoldás sokkal közelebb van)?

 

28.   Zöld föld grönland - Igen.  D. U., Yogi,

 

29.    Bölcsesség (Van egy Wiseman nevű falu Alaszkában, nem hiszem, h arra gondolsz)  - Lehet, de nem erre gondoltam, sokkal nagyobb és ismertebb, amellett kicsit korrigálok: Bölcsesség szeretete inkább. Philadelphiára gondoltam (USA)

 

30.    [XIV.] Lajos országa - - Louisiana,- Igen. Yogi

 

31.    Várak földje - Kasztília- Nem (hinném). D.U., - Burgenland ('váras tartomány') ,- Igen. Yogi

 

32.    Tengermellék

 

33.    Britek kis földje - Bretagne, igen, vikinglány, Britannia minor (lat) szemben Britannia maior-ral (Grande-Bretagne, fr.)

 

34.    Északi emberek földje - Normandia - Igen, Yogi.

 

35.    Keleti őrgrófság - Ausztria, Igen, Yogi, az Ostmarkon keresztül.

 

36.    Déli föld = Ausztrália, - pontosan: Terra Australis, Linux

 

37.    Szent Szabadító - San Salvador Igen, Vikinglány.

 

38.    Hármasváros (több is van/volt) - Tripoli, Líbia/Tripolisz, Igen, Yogi.  és még, mondjuk Libanonban is...

 

39.    Tartomány

 

40.    Öttemplom - Pécs, a Fünfkirchen (ném.), Quinque Ecclesiae (lat.) szavakon keresztül, meg egyesek szerint a Pecs, Pety szláv 'öt'-nek is köze van ehhez. Igen, Yogi.

 

41.    Felföld

 

42.    Rózsaotthon

 

43.    Fellegvár

 

44.    Magas vár (több is van)

 

45.    Fekete város

 

46.    Szűzlány Virginia Igen, Vikinglány és Yogi, annak ellenére, hogy én a Jungfraura gondoltam és Virginiára nem, de Virginia is korrekt válasz.

 

47.    A mi tengerünk Igen, Vikinglány. Földközi-tenger (Mare Nostrum, mondjuk erre emlékeztem) - a rómaiak korában.

 

48.    Réz sziget - Ciprus Igen. Yogi

 

49.    Folyócska

 

50.    Angyalok földje

 

 

Ami fekete, az még megfejtésre vár,

ami világoszöld, az még további megfejtést szeretne...

Yogi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 395
Hát ugye egy férfi szeme hamarabb megakad egy szűzlányon...
Azért írtam kérdőjellel, mert az elsődleges jelentése 'szűzföld' lenne, a második meg a vénlány Erzsébetre utal.
„A helyszínről érkezett jelentés az ottani királyt Wingina-nak, az országot pedig Wingandacoa-nak nevezte. Ez utóbbi adhatta az ötletet a [...] Virginia [...] megalkotására.”
Előzmény: Törölt nick (393)
Yogi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 394
Én azt javasolnám, hogy 24 óra elteltével inkább egy kis segítséget adjon a feladat kiötlője, ne megoldást. Van itt olyan (például a Hosszúszakállúak földje), ami nagyon ismerős, előbb-utóbb beugrik, pláne egy jó hinttel. Szóval ne legyen rögtön szabad a gazda szerintem.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (384)
Yogi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 389
Nna, így jár, aki nem olvas vissza.
Hong Kong jelentése 'illatos kikötő'.
Előzmény: a_viking (386)
Yogi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 388
46. Szűzlány - Virginia?
Előzmény: Rhangabé Mánuel (382)
Yogi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 387
22. Béke - megintcsak nem hiszem, hogy erre gondoltál, de majdnem lehetne Dar es-Salaam, 'békés kikötő', vagy akár Jeruzsálem. Vagy nem.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (382)
a_viking Creative Commons License 2008.03.08 0 0 386
Kaptam néhány tippet:

5. Hongkong
6. Koppenhága
8. Manchester
18. Burkina Faso
22. Jeruzsálem
27. Libanon
33. Bretagne
46. Virginia
47. Földközi-tenger (Mare Nostrum, mondjuk erre emlékeztem),
meg egy észrevétel, hogy az "Íme, Velence" ugye nem Venezuela, amely "kis Velencé"-t jelent (passz)
Előzmény: Rhangabé Mánuel (382)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.08 0 0 385
Jó éjt és köszi mindenkinek a játékot :)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.08 0 0 384

Azt úg yértettem, hogy feladhattam volna: Hol van Alpok Európán kívül..., s e amúgy meg Aucklandot nem is mondtam...

 

Hátha lány vagy, akkor nem Te vagy, mert az én ismerősö, fiú..., bár a barátnője is kiment, asszem. A kettőnk közös ismerőse volt Frank, nem az ő neve.

 

Majd holnap adok kis segítséget, mert 16 órakor letelik a 24 óra :)))) - van közte még egy-két nehéz, elismerem, de van egy-kettő nagyon evidens is.

Előzmény: Linux fan (383)
Linux fan Creative Commons License 2008.03.08 0 0 383
Nem hagytál ki semmit, és valóban, a Déli Alpok van a Déli Szigeten (nem bonyolítják túl az életet a névadással :))

off
Nem én vagyok Frank, annyira nem, hogy nőnemű vagyok. Igaz, találkoztam már Frankie nevű lánnyal.
Mostanában viszonylag sok magyar jött ide, és ahogy elnézem, még fog is.
Közben töröm a fejem a feladványaidon, érzem néhányról, hogy tudom, csak elfelejtettem.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (378)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.08 0 0 382
1.    Jó Levegő  Buenos Aires  Igen. D.U.

 

2.    A mi úrnőnknek, az Angyalok királynőjének faluja a Porciúncula folyón (nemtom, de biztos van benne Maria vagy regina meg angelus meg porciuncula :o))) Nem, de azért van benne gondolat.  na ez Los Angeles Igen Yogi.     El Pueblo de Nuesta Señora la Reina de los Ángeles del Río de Porciúncula, magyarul: A mi úrnőnknek, az Angyalok királynőjének faluja a Porciúncula folyón

 

3.    Angyaloktól Őrizett Város (vagy ez, vagy az utsó los Angeles) Nem ez az. -

 

4.    Az angyalok városa, a nagy város, az örök ékkő-város, Indra isten bevehetetlen városa, a világ kilenc drágakővel ékesített nagyszerű fővárosa, a boldog város, amelynek gazdagsága egy hatalmas királyi palota, mely ahhoz a mennyei lakhelyhez hasonló, ahol a reinkarnálódott isten uralkodik, az Indra által adott és Visnukam által épített város

 

5.    Kikötő (több válasz is jó) Anchorage, Alaszka; - ezt nem tudom... Portland - ez talán részben jó..., bár nem erre/ezekre gondoltam.

 

6.    Áruskikötő

 

7.   Település a rőzsefonattal megerősített gázlónál

 

8.   Mancunius tábora

 

9.    Fürdő (több válasz is jó) = Bath (NBr.) - Igen, Linux

 

10.   Forrás (több válasz is jó)

 

11.   Folyó (több válasz is jó) = Rio :) - de Janeiro- Igen, de nem erre gondoltam, ezzel együtt teljesen jó. Ha még hozzátetted volna, hogy Januárfolyó, akkor lenne tökéletes :) - de ezt hagyjuk nyitva még, mert itt még kell jönnie megfejtésnek!!!!!! Nem spanyolul!

12.   Folyók köze (több válasz is jó) pl. Mezopotámia - Igen. Yogi és még???

 

13.   Újváros (több válasz is jó) New York - nem, mert New York az Új York..., vagy  a 'york' az várost is jelent? Ha igen, akkor bocs.  - Novgorod, Neapolisz, Nápoly, Villeneuve... meg még vagy száz ilyen van a földön. - Igen. a viking! És akkor még hozzáteszem: Karthago nevét,főníciai nyelven: Qart Hadasht = új város. AMúgy eredetileg Nápolyra gondoltam :)

 

14.   Hajó

 

15.   Íme, Velence!

 

16.   Ezüstország Argentína - Igen.  D. U., Yogi

 

17.   Mennyei Birodalom Kína - Igen.  D. U.

 

18.   Becsületes Emberek Országa

 

19.   Szent Ferenc városa San Francisco - Igen.  D. U.

 

20.   Frank grófság

 

21.   Hosszúszakállúak földje - Nem. D.U.,

 

22.   Béke - MIR űrállomás :P - nem erre gondoltam, Vikinglány, de tök jó és még?

 

23.   Hegyláb-vidék - szvsz Alpokalja. Mer mér ne? Nem, Vikinglány.

 

24.   Északi út országa - Norvégia - Igen. D. U., Yogi,

 

25.   Jégország izland - Igen.  D. U., Yogi,

 

26.   Fekete hegyek - Dakota, USA (azt hiszem) Yogi - Nem hiszem. Montenegró. -Igen, Montenegróra gondoltam, ami szerbül is ugyanaz: Crna Gora., Yogi

 

27.   Fehér hegyek

 

28.   Zöld föld grönland - Igen.  D. U., Yogi,

 

29.    Bölcsesség (Van egy Wiseman nevű falu Alaszkában, nem hiszem, h arra gondolsz)  - Lehet, de nem erre gondoltam, sokkal nagyobb és ismertebb, amellett kicsit korrigálok: Bölcsesség szeretete inkább. Philadelphiára gondoltam (USA)

 

30.    [XIV.] Lajos országa - - Louisiana,- Igen. Yogi

 

31.    Várak földje - Kasztília- Nem (hinném). D.U., - Burgenland ('váras tartomány') ,- Igen. Yogi

 

32.    Tengermellék

 

33.    Britek kis földje

 

34.    Északi emberek földje - Normandia - Igen, Yogi.

 

35.    Keleti őrgrófság - Ausztria, Igen, Yogi, az Ostmarkon keresztül.

 

36.    Déli föld = Ausztrália, - pontosan: Terra Australis, Linux

 

37.    Szent Szabadító - San Salvador Igen, Vikinglány.

 

38.    Hármasváros (több is van/volt) - Tripoli, Líbia/Tripolisz, Igen, Yogi.  és még, mondjuk Libanonban is...

 

39.    Tartomány

 

40.    Öttemplom - Pécs, a Fünfkirchen (ném.), Quinque Ecclesiae (lat.) szavakon keresztül, meg egyesek szerint a Pecs, Pety szláv 'öt'-nek is köze van ehhez. Igen, Yogi.

 

41.    Felföld

 

42.    Rózsaotthon

 

43.    Fellegvár

 

44.    Magas vár (több is van)

 

45.    Fekete város

 

46.    Szűzlány

 

47.    A mi tengerünk

 

48.    Réz sziget - Ciprus Igen. Yogi

 

49.    Folyócska

 

50.    Angyalok földje

 

 

Ami fekete, az még megfejtésre vár,

ami világoszöld, az még további megfejtést szeretne...

Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.08 0 0 381
Na, berakom a kérdéssoromra adott újabb válaszokat...
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.08 0 0 380
Hawaiiról a vulkánok a Mauna Kea, a nagy ezoterikus központok, a hula-hula, a virágfüzérek, a vízisízés - mert ott piszok nagy hullámok vannak, meg Kamehameha király jut eszembe... az Egyesült Államok egyetlen területe, ahol király uralkodott - olvastam egyszer így, de ez, aki ezt írta csak a brit, a francia, a spanyol és a holland királyokról, meg az orosz cárról feledkezett el..., különben igaz.
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.08 0 0 379
Ahogy mondta Yogi.
Előzmény: Linux fan (374)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.08 0 0 378

Kermadec-Tonga árok...

...nekem van egy kedves ismerősöm, aki nemrég ment ki Új-Zélandra..., csak nem Te vagy...?????????????????????????????????????

Frank-nek hívják közös ismerősünket... (ennyivel még nem vagyok indiszkrét.)

 

Amúgy az Északi szigeten, nem? Van még Christchurch a Délin... és ott is van Alpok... mit hagytam ki!

 

Amúgy ha van hely, ahova elmennék, az Új-Zéland, különösen mióta láttam A Gyűrűk Urát...

Előzmény: Linux fan (372)
Yogi Creative Commons License 2008.03.08 0 0 377
Igen, azt tudtam, hogy az északi a kisebb, de népesebb sziget.
Meg kéne nézni egyszer Új-Zélandot is.
Előzmény: Linux fan (375)
Yogi Creative Commons License 2008.03.08 0 0 376
Ryūkyū a szigetcsoport neve, amelyben például Okinawa is van.
Szahalin pedig északon van, a háborúban elfoglalták az oroszok és nem akarják visszaadni.
Előzmény: Linux fan (374)
Linux fan Creative Commons License 2008.03.08 0 0 375
Wellington valóban a Cook-szoros partján van, azért annyira szeles, de az Északi Szigeten. A Déli Sziget lakatlanabb, hűvösebb (közelebb van a sarkkör), természetileg sokkal vadabb.
Előzmény: Yogi (373)
Linux fan Creative Commons License 2008.03.08 0 0 374
Hawaii - Maui jó, de nem ez a legnagyobb szigete, a főváros meg egy harmadik szigeten van.

Japán - Honshu igen. Ryu-kyu, Szahalin? Most megleptél, ezekről nem tudok.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (371)
Yogi Creative Commons License 2008.03.08 0 0 373
Wellington a két sziget közti szoros partján fekszik, azt hiszem, a Déli-szigeten.
Japánt sajna megnéztem közben a térképen.
Előzmény: Linux fan (372)
Linux fan Creative Commons License 2008.03.08 0 0 372
Indonézia - jó.
Japán - én öt nagy szigetről tudok, de a két név eddig jó.
Új-Zéland - igen, és hol a főváros? (Még szokták hozzá emlegetni a Kermadac-szigeteket, ugyanazon a törésvonalon északabbra, de ezt én is csak onnan tudom, hogy errefelé élek.)
Előzmény: Yogi (367)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.08 0 0 371
Japánhoz: Ryu-kyu, valaha Szahalin is, Honshu... passz.
Előzmény: Rhangabé Mánuel (370)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.08 0 0 370

Japán - négy: Hokkaido, Okinawa, ööö...
Új-Zéland - kettő, Északi- és Déli-sziget (ezt például tudtam, de ellenőriztem)
Fidzsi - a főváros Suwa szigetén van
Hawaii - hét sziget - pl. Maui
Indonézia - a Nagy-Szunda szigetek négy szigetet foglal magába: Szumátra (Sumatera), Jáva, Celebesz (Sulawesi) és Borneó (Kalimantan). A főváros, Dzsakarta Jáván van. + Irián, Timor, Kis-Szunda-szk., Komodó,

 

Előzmény: Yogi (367)
Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.03.08 0 0 369

9. Fürdő = Bath (Anglia) - Igen.


11. Folyó = Rio :) - de Janeiro - Igen, de nem erre gondoltam, ezzel együtt teljesen jó. Ha még hozzátetted volna, hogy Januárfolyó, akkor lenne tökéletes :) - de ezt hagyjuk nyitva még, mert itt még kell jönnie megfejtésnek!!!!!! Nem spanyolul!

36. Déli Föld = Ausztrália - pontosan: Terra Australis

Előzmény: Linux fan (362)
Yogi Creative Commons License 2008.03.08 0 0 368
E, Fidzsit viszont nem ellenőriztem, csak most. Látszik is.
Előzmény: Yogi (367)
Yogi Creative Commons License 2008.03.08 0 0 367
Japán - négy: Hokkaido, Okinawa, ööö...
Új-Zéland - kettő, Északi- és Déli-sziget (ezt például tudtam, de ellenőriztem)
Fidzsi - a főváros Suwa szigetén van
Hawaii - hét sziget
Indonézia - a Nagy-Szunda szigetek négy szigetet foglal magába: Szumátra, Jáva, Celebesz és Borneó. Afőváros, Dzsakarta Jáván van.
Előzmény: Linux fan (364)
Linux fan Creative Commons License 2008.03.08 0 0 366
Csodálkoztam is. Nagyon gyorsan nyomtam a küldés gombot, nehogy valaki megelőzzön. :)
Előzmény: Yogi (365)
Yogi Creative Commons License 2008.03.08 0 0 365
Ó, ez a Déli föld hogyan kerülte el a figyelmemet?
Előzmény: Linux fan (362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!