Keresés

Részletes keresés

breki69eeseiv Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3696

Köszönöm!

Előzmény: robotdoki (3695)
cinyoka Creative Commons License 2015.11.18 0 0 3692

Persze, lásd: 3684 hsz hirdetést

 

   "PET & allergy ugrade kit" van benne (kefés henger+HEPA szűrő),kimondottan állattartók részére, nekünk macskánk van ahhoz tökéletes...

 

ilyen:

Előzmény: Abrash (3691)
Abrash Creative Commons License 2015.11.18 0 0 3691

sziasztok,

 

mielőtt végigolvasom a topikot:

 

tudtok javasolni robotot ami labrador szőrrel elbánik?

szőnyeg rojt nem szokott gond lenni?

létezik ilyen masina 50+- e ft környékén?

Kisbíró senior Creative Commons License 2015.11.16 0 0 3690

Sziasztok Fórumozók!

 

Jelenleg még csak kacérkodom egy robi vásárlásával. A kiszemelt "áldozat" egy iRobot Roomba 774 lenne. Sajnos a hivatalos honlapokon erről a típusról nem sok információ található. Aki már látott ilyet, az bizonyára tudja a választ a kérdéseimre:

  • A leírás szerint a távvezérlő nem tartozéka. Ez később is beszerezhető hozzá, vagy távvezérlővel nem működik?
  • A leírás szerint virtuális fal, vagy világító torony nem jár hozzá. Ha utólag vásárolok, tudja ezeket kezelni?
  • Létezik-e letölthető magyar nyelvű használati utasítása?
  • Ez a típus valószínű HEPA szűrős, de ha valaki megerősítené, az jó lenne.
  • A működésére nézve szisztematikus vagy random?
  • A beépített érzékelőivel sötétben is képes tájékozódni, vagy csak "nappali" üzemmódban dolgozik?

A válaszokat előre is köszönöm.

cinyoka Creative Commons License 2015.11.16 0 0 3689

Köszi!

Előzmény: szalkaie (3688)
szalkaie Creative Commons License 2015.11.16 0 0 3688

Gyere át ide. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9220908

Itt a Neato is "terítéken van".

 

 

Előzmény: cinyoka (3687)
cinyoka Creative Commons License 2015.11.16 0 0 3687

Tudom, hogy nem teljesen itt van a helye, de hátha..... (emil nyilvános)

 

http://www.jofogas.hu/fejer/Neato_XV_12__USA__robotporszivo_elado_hozzaertok_reszere_38532732.htm?ma=1

 

én már egy újabbal szemezek ;)

Spenót Creative Commons License 2015.11.15 0 0 3686

Sziasztok!

620-ashoz szeretnék távirányítót, de a gyárit kissé drágának tartom. Van valami pót megoldás?

breki69eeseiv Creative Commons License 2015.10.29 0 0 3685

Sziasztok!

3 éve van egy 620-as porszívónk,szemezek egy scooba 450-essel .Van valakinek tapasztalata?

A 620 kezeli a 450-es virtuális falát?

Köszönettel. Breki.

Varshi Creative Commons License 2015.10.28 0 0 3684

Köszönöm a gyors választ! Megkereslek, amint meglesz. :)

Előzmény: szalkaie (3683)
szalkaie Creative Commons License 2015.10.28 0 0 3683

Nekem kb. fél éve van. Egyszerű, jól működik. Tudja azt, amit olvasni lehet róla. Jó minőségű anyagokból van összerakva, akárcsak a többi iRobot cucc. Falkövetésnél néha furcsa hangot ad, ez azért van, mert a nedves burkolaton megcsúszik a kerék. A robotporszívó után használom nedves feltörlésre. A fél év alatt még nem kellett karban tartanom, tiszták maradnak a kerekek is, hiszen azok már a feltörölt felülettel találkoznak. Az akkumulátor kapacitásában nincs észrevehető csökkenés. Jó a navigációja, nincs úgyfelejtett terület. A sarkokkal is boldogul. Hihetetlen, de szebb a felület utána, mintha kézzel mosnék fel. A Braava-ra is érvényes, gyakori takarításra való, az ezer éve odaszáradt lekvárgunyeszt, vagy a fél kilós sárgombócot :-) nem fogja felszedni! Ellenben a vörösbor, kávé, szörp, cipőnyom nem okoz gondot, mégha száraz is. Annyira halk, hogy bátran el lehet indítani éjszaka, különben sincs szüksége fényre a navigációhoz. Én teljesen elégedett vagyok vele, nem bántam meg, hogy megvettem.

A kiegészítő garanciával kapcsolatos kérdésedre nem tudom a választ, én nem kötöttem.

Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok.

Előzmény: Varshi (3682)
Varshi Creative Commons License 2015.10.28 0 0 3682

A Braava 380 mennyire problémás darab?

Érdemes rá a gyári garin felül kiegészítő garanciát vásárolni rá? (az gondolom az akksira úgyse vonatkozik) Mi más tud azon tönkremenni? Éz szokott vajon? Köszi!

xzvf Creative Commons License 2015.10.02 0 0 3681

Használt 660-nal kompatibilis virtuális fala nincs valakinek eladó?

Többet egyelőre nem spamelek, ígérem. :)

Előzmény: xzvf (3680)
xzvf Creative Commons License 2015.10.02 -1 0 3680

áhh, dehogy.

épp most találtam meg, fene...

Előzmény: xzvf (3679)
xzvf Creative Commons License 2015.10.02 -1 0 3679

660-hoz vajon jó ez a világítótorony?

Előzmény: jyot (3675)
deeejay1965 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 3678

Szia,

 

nagyon jókat mondasz, köszönöm szépen a tippeket! Ha esetleg másnak (is) lenne tanácsa, észrevétele, tapasztalata, szívesen fogadnám!

Előzmény: szalkaie (3677)
szalkaie Creative Commons License 2015.09.28 0 0 3677

Szia!

Szerintem is érdemes a világítótornyot kipróbálni. De! Nálam is nagy a nappali, bár nem annyira, mint amit Te írsz. A bútorok helyezgetése is sokat segíthet. Nem kell megijedni! :-) Nem arra gondolok, hogy a szekrényeket helyezd át! Én például észrevettem, ha az egyik fotelt arrébb tolom kb. 20cm-el, sokkal kevesebbet bolyong egy adott részen, több idő marad a helyiség egyéb területeire. A székeket is érdemes elrakni a takarítás idejére, például az asztalra, itt is fogsz az időn. Mérlegelni kell azt is, ha egy kis helyre éppen befér ugyan a gép, aztán azon a fél négyzetméteren kínlódik tíz percet míg kitalál, van-e értelme. Ha időd engedi, nézegesd a robotot munka közben, lehet hogy pár ilyen apró tili-toli Nálad is segít!

Előzmény: deeejay1965 (3673)
jyot Creative Commons License 2015.09.28 -1 0 3676

Egyben: 25.000 Ft

Előzmény: jyot (3675)
jyot Creative Commons License 2015.09.28 -1 0 3675

Eladó Irobot roomba tartozékok, működőképes, jó állapotban:

 

* 3 db Irobot roomba virtuális fal-világítótorony
Roomba 500, Roomba 780/790 és a Roomba 880 sorozathoz.

* 1 db Irobot távirányító az 500-as sorozathoz

* 1 db 4500mAh 14.4V I-Robot Irobot Roomba 563 570 580 581 610 sorozathoz - 2015.02 hónapban vásárolt, utángyártott

 

Varshi Creative Commons License 2015.09.27 0 0 3674

Köszi, akkor beérem a virtuális fallal..

Előzmény: Diego85 (3672)
deeejay1965 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 3673

Sziasztok Fórumozók, szia Robotdoki,

 

a segítségeteket kérem.

 

Néhány napja boldog és elégedett tulajdonosa vagyok egy iRobot Roomba 786 PET-nek. Nagyon szeretem, csoda szerkezet. Egy dolgot szeretnék megtudni Tőletek: a nappalim a házban meglehetősen nagyra sikerült, a fiatalkori sorozatos olcsó és ezáltal pici lakások bérlése után házépítéskor az egyik legfontosabb szempont volt, hogy a nappalim nagyon nagy legyen. Az lett, egyben van a nappali, az étkező és a konyha is, ráadásul ebbe csatlakozik egy hosszúkás előszoba is. Egy szabálytalan formájú, bútorokkal (étkezőasztal+székek, kanapégarnitúra+dohányzóasztal, stb) "megterhelt" nagy mérteű helyiségről van szó. Azt tapasztalom, hogy a 786-os egy-egy takarítási ciklus alkalmával - vélhetően köszönhetően a bútorok és egyéb akadályok kerülgetésének is - nem jut el a nappali minden pontjára. Azt szeretném megtudni, hogy ezen lehet-e valahogy segíteni. Lehet-e a takarítási ciklust hosszabbítani valahogy, vagy osszam-e a világítótoronnyal több virtuális szobára a nappalit, vagy egyéb megoldást javasoltok-e. A nappali amúgy szilárd burkolatú, járólapppal borított.

A segítségeteket előre is köszönöm, kíváncsi lennék hogy más, hasonlóan nagy helyiséggel rendelkező Roomba tulajdonosok tapasztaltak-e hasonlót.

Még valami, ez talán másoknak is hasznos lehet: a járólap nálam fekete, benne ritka halvány szürke rajzolattal, és a Roomba nem bolondul meg tőle, vígan körbejár, takarít rendesen, nem okoz neki gondot a sötét, fekete szín.

 

Köszönöm, üdv

 

Péter

Diego85 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 3672

Szia Varshi!

 

A 620-as érzékeli a virtuális falat, a távirányítót, de a világítótornyokat nem. Ahhoz mélyebben a zsebbe kell nyúlni és drágább gépet kell választani. :)

Előzmény: Varshi (3670)
Diego85 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 3671

Szia Oldboy52!

 

A 600-as sorozatnál elméletileg nyugodtan ki lehet mosni a szűrőt csak én soha nem mertem. :) Inkább porszívózni szoktam. 1 év után pedig illene kicserélni, bár én nem tettem. Viszont a felújító készlethez 3db szűrő tartozik, így 3/4 évente biztos cserélni fogom.

 

Előzmény: Törölt nick (3667)
Varshi Creative Commons License 2015.09.23 0 0 3670

> jobb olyan típust választani ami kezeli a világítótornyokat (780,880-as) de nálunk nincs értelme

 

Akkor én rosszul tudtam, hogy a 620-hoz ha veszek külön, akkor azt látni fogja?

Előzmény: Diego85 (3666)
pH03N1xM Creative Commons License 2015.09.23 0 0 3669

Neato csak egyszer megy vegig, de elakadas es nekimenes szinte kizart - ezert ugrott nalam a roomba, mert a hangdobozokat koccolta mindig, es a sodort hangfalkabelbe beleasta magat, ugy, hogy nem birt kiverekedni utana.

Előzmény: TarrG (3668)
TarrG Creative Commons License 2015.09.23 0 0 3668

"(Ha jól gondolom a szisztematikus módon takarító robotoknak csak egy lehetőségük van mindenhonnan felszedni a koszt)"

 

Én a szisztematikus robotokból csak az LG Home bot-ot ismerem. De ez a kijelentés maximum a cikk-cakk módra igaz nála, amit írtál. Ott se mindenhol. Van egy úgymond celláról cellára mód benne, ahol pár méteres szakaszokra bontja a lakást és ott azon elül végig megy két irányból. A my space módban meg kb 3x jár ugyanott, különböző szögből. Az Irobot nagy előnyét abban látom, hogy kis helyeket sokkal jobban boldogul. Az LG ott meghülyül. Kombinálhatnák a kettőt és akkor tökéletes robot készülhetne. :) A szisztematikus is neki megy néha tárgyaknak, csak sajnos ezt olyankor nem úgy érzékeli, hogy vissza kéne fordulni, hanem próbálkozik, aztán vagy feladja, vagy szól hogy elakadt. 

Előzmény: Diego85 (3666)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.23 0 0 3667

Szia !

 

Nagyon szépen köszönjük a részletes leírást ! Nekünk 631-es gépünk van, de még csak 2 hónapos, eddig nagyon elégedett vagyok vele.  Én máris találtam hasznosat, mert éppen azt akartam megkérdezni, hogy szabad-e a szűrőt mosni, vagy csak kifújatni(kompresszor). Cserélni mennyi idő után kell ?

Előzmény: Diego85 (3666)
Diego85 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 3666

Sziasztok Fórumozók!

 

2 év 2 hónapja van már, hogy megvettem a kis otthonunkba egy 620-as roomba-t. 

Leírom tapasztalataimat, hátha valakinek segít pár kérdés megválaszolásában vagy épp választásában. 

Az elején nagyon elégedett voltam vele én is és Kedvesem is. Na, azóta egy cseppet sem változott ez bennünk.

Töretlenül, izomból letolja a lakást, tökéletes tisztaságot hagyva maga után. Elképesztő!

Minden második nap körbe járja a lakást és még nem volt semmi meghibásodásra utaló jel. Kopp-kopp-kopp.

Nem tudom kinek mennyit bír az aksia, de a miénk az elején 1:55 percet ment el és most, jó idő után is, 1:40 perc kell, hogy bemondja az unalmast. Bár a lakás mérete miatt ugyan soha nem merülne le, de én 1,5-2 havonta teljesen lemerítem, hogy ezzel is próbáljam az aksi élettartamát növelni.

40 m2-en mozog a kis robot ( nappali-konyha-előszoba-kisszoba), tehát kb a feléig merül le mikor épp visszatér a dokkolóra.

A lakás mérete miatt is választottuk a 620-as verziót, mivel itt nincs szükség szobáról szobára járásra. Lazán átmegy a 1,8 cm-es küszöbön is, így nem kell külön-külön betenni a helyiségekbe. Egyedül a kisszobába szoktuk néha bezárni, bár főleg akkor amikor le akarjuk meríteni. 

A szobák parkettásak+ szőnyeg (1,5cm szálmagasságú, sűrű tűzésű), konyha- előszoba pedig kövezve van. Mindenhol nagyon szép munkát végez. Amit elsőre véletlen nem vett fel, mert mondjuk makacsabban ragaszkodik a szösz a szőnyeghez, azt másodjára tuti felszívja és ezek után még legalább 2x-3x el megy arra. Betegesen bejár mindent. (Ha jól gondolom a szisztematikus módon takarító robotoknak csak egy lehetőségük van mindenhonnan felszedni a koszt)

Persze nagyobb és több helyiséges házakba biztos hogy jobb olyan típust választani ami kezeli a világítótornyokat (780,880-as) de nálunk nincs értelme. Az időzítés pedig soha nem hiányzott. Ha nem akarok otthon lenni mikor takarít, akkor egyszerűen akkor indítom el, egy darab gombbal, amikor épp megyek dolgozni. Mire hazaérek, végzett a lakással és már fel is töltődött. 

A fekete színeket tényleg nem érzékeli. Simán, lassítás nélkül nekimegy a fekete lábú dohányzó asztalnak. Itt fontos megjegyeznem, hogy sem a robotnak, sem az asztallábnak nem esett baja.

Ha már ütközés....

Vannak olyan típusok amik nem ütköznek tárgyakkal (megáll előtte 1-2 cm-re), ami még jó is lenne, de például a nappalinkban földig érő függöny mögé azok nem igazán jutnának el. A 620-as csak belassul és szépen átbújik alatta és mögötte is szépen felporszívózik.

Sokakban felmerül, hogy nagyon sötét szőnyegre fel fog-e menni. Azt nem tudom, hogy totál feketével mennyire van kibékülve, de a mi nagyon mély csoki barna szőnyegünknek gondolkodás nélkül nekiesik.

 

 Egy kevés a tisztításáról, karbantartásáról:

 

Minden takarítás után, tartály ürítés, ami max az 1/3-ig telik meg. Hetente egyszer pedig a kefék tisztítása, porszűrő porszívózása, bolygó kerék szétszedése, arról a hajszálak eltávolítása, oldalsó kefe leszedése, hogy az alatta feltekeredett hajszálakat is el tudjuk távolítani. 2-3 havonta pedig  az összes modul kiszedése, azok portalanítás. Érdemes a kefemodul motorját is körbe porszívózni .

Körülbelül  1 hete vettem meg az első felújító készletet( gumi+ sörte kefe, kefe tisztító, oldalsó kefe, 3 db porszűrő) és egy első bolygó kereket(elég kopott volt a régi, de nem volt szükségszerű a cseréje).

A fő dolog amiért cseréltem ezeket a gumi kefe miatt volt. Na az nagyon elhasználódott az évek folyamán. Egy két helyen már meg volt repedve a gumi. Viszont úgy voltam vele, hogy megérdemli, hogy a többiből is újat kapjon.

Ha már felújítás, akkor gondoltam feltárom a kefemodulban található fogaskerékházat. Már régóta terveztem de valahogy nem jutottam el odáig. Féltem is, hogy csúnya dolgokat fogok ott látni. Néztem olyan videókat, ahol egy 500-ast szedtek szét és irdatlan mennyiségű haj, szösz és kosz gyűlt be a fogaskerekek közé.

Olvastam azt is, hogy a 600-700-as szériában(ugyanaz a kefemodul) már javították ezt a jelenséget, de még is félve nyitottam fel .

Azt kell mondanom, mindenféle túlzás nélkül, hogy totális tisztaság várt odabent.

Lehet hogy nem változtat sokat az Irobot a széria ugrások során, de amit újra terveznek, na az tényleg  jobb és jobb lesz. (kíváncsi is lennék a 880-as keferendszerére, csak az azért nem olcsó)

A lényeg, hogy érdemes karbantartani néha, mert azt biztos meghálálja.  Sokat segít nekünk, megérdemli a törődést.

 

Tehát aki épp választás előtt jár, annak nyugodt szívvel merem ajánlani a roomba  robotokat. Azt kell eldönteni, hogy nagyobb lakásokban külön-külön akarja az ember berakni a szobákba( pl 620,630), vagy áldoz annyival többet a készülékre hogy szobáról- szobára járja be a teljes felületet(780,880).

Így hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

Remélem valaki talál benne hasznos információt.

További szép napot!

fürj999 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 3664

Kösz, majd keresem őket. Ha van a közelben. De sajnos leesett 30 cm ről és a szervíz nem fog vele foglalkozni. 

Előzmény: robotdoki (3660)
m54-b Creative Commons License 2015.08.02 0 0 3663

Tömegközlekedéssel ez mit jelent?

Előzmény: robotdoki (3662)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!