Keresés

Részletes keresés

Zsuzsus mama Creative Commons License 2017.09.18 -3 0 4328

Az előbb elfelejtettem megírni, hogy 2 évvel ezelőtt is ebben a szállodában voltunk, de akkor elég pocsék volt az ellátás, nem takarítottak rendesen, a fél szálloda beteg volt, hasmenése volt mindenkinek.Féltünk is egy kicsit, de a közvetlen tengerpartja az vonzott minket. Most gondoltuk, hogy hátha jobb lett és tényleg sokat változtak. Ezért még egyszer köszönöm a friss információdat. Nagyon szeretjük mi is Krétát. Egyedül a Szamária szurdokban nem voltunk fakultatív kiránduláson, mert már nem vagyunk fiatalok és az eléggé strapás túra még a fiatalabb korosztálynak is.

Előzmény: utazópár (4326)
Zsuzsus mama Creative Commons License 2017.09.18 -3 0 4327

Hazaérkeztünk Stalisból. Nagyon jól éreztük magunkat. Nekünk is Kréta, és főleg Stalis a szívünk csücske. Krétán már hatodik alkalommal voltunk, Stalisban 4x. Előző években (20 éve voltunk először) apartmanokban. Első alkalommal Nyugat-Krétán Agia Marinán, voltunk még Mália-ban is, de onnan is átsétáltunk minden este Stalisba. Már minden helyet bejártunk Krétán, most nem voltunk sehol, csak pihentünk és fürödtünk. Nagyon jó időnk is volt. A szálloda nem egy luxus hotel, voltak hiányosságok. Pld. a melegvíz ellátás akadozott. Az étel választék, főleg a reggelinél mindennap ugyanaz volt. Pld. babot és sült krumplit nem szoktam reggelizni,hányoztak a zöldségek. Azért éhesen nem maradt szerintem senki. A kertben a napozórész és a partja elhanyagolt. A mellettük lévő szállodáknál fürödtünk. Egy kicsit gondozhatnák ők is. Takarítás minden nap volt, ágyneműt és a törölközőket cseréltek. Nagy előnye a szállodának, hogy közvetlen vízparti és a közelében minden megtalálható. A Sergani tavernában finom ételeket lehetett enni.

Előzmény: utazópár (4326)
utazópár Creative Commons License 2017.09.09 0 0 4326

Mi is velük voltunk, teljesen jók, persze nem egy luxus, de arra, hogy aludni, pont megfelelő. Szerintem Krétán Stalis a legjobb hely, van nyüzsgés, de a hotel csendes. Voltatok már Krétán? Böröndbe beférnék még????? De jo lesz nektek, mi az idén Rethymnoba voltunk, de Stalis a szívünk csücske!

Előzmény: Zsuzsus mama (4325)
Zsuzsus mama Creative Commons License 2017.09.09 0 0 4325

Köszönöm az infót, egy kicsit nyugodtabb vagyok. Anubistravel utazási irodával megyünk. Majd leírom a véleményemet, ha hazajöttem.

 

Előzmény: utazópár (4324)
utazópár Creative Commons License 2017.09.09 0 0 4324

Szia! Nagyon jó hely, egyszerü, nem modern, de viszont mindennap jönnek takarítani. A kaja egyhangú, de a kilátás az étteremből mindent megér! Nem hinnem , hogy csalodást okoz majd, érezzétek jól magatokat! Melyik utazási irodaval mentek? Majd kérek beszámolót. Az értékelésekre viszont nem mindig lehet adni. Jó utat és kellemes kikapcsolódást kívánok!!!!!

Előzmény: Zsuzsus mama (4323)
Zsuzsus mama Creative Commons License 2017.09.08 0 0 4323

Sziasztok!

 

Tud-e valaki infót a Stalisban lévő Christiana Beach hotelról? Holnap indulnánk, de eddig a tripadvisoron csak rosszat olvastam. Egyedüli jó, hogy közvetlen tengerparti hotel. A válaszokat előre is köszönöm.

Pontikos1 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 4322

Sajnos nincsen, egy masik kreta forumon talaltam anno az infot.

Előzmény: Melcsy1 (4321)
Melcsy1 Creative Commons License 2017.08.24 0 0 4321

Helló!

 

2 hét múlva megyünk Adelianos Kamposba és szívesen beszélnék a magyar lánnyal, van valami közelebbid hozzá? Név és/vagy telefonszám a missiriai irodához?

 

Köszi!

 

 

"Kérésre szolgálati közlemény Rethymnoban és környékén nyaralóknak! 

Fakultatív kirándulások egy csak erre specializálódott görög irodával - megfelelő létszám esetén grátisz magyar idegenvezetéssel. Saját, vadonatúj, klímás buszok, tapasztalt idegenvezetők és sofőrök, részletes előzetes programismertetés (pl. a Samariába nem engednek el bárkit csak a bevétel miatt), rejtett költségek nélkül. Fel- és leszállás a szállásnál vagy annak közvetlen közelében (Balitól Georgioupoliig). 

Facebook / Tripadvisor / Honlap 

6 irodájuk van, bármelyikben be lehet fizetni, egy magyar lány dolgozik jelenleg Missiriában - de ez változhat (Rethymno keleti végén, a Pearl Hotelnél kell jobbra felkanyarodni a főút felé, és a jobb oldalon, a sarkon van az iroda). 

Kirándulástól függetlenül örül a magyar szónak - és minden magyar olvasnivalónak.

(Én nem szoktam fórumozni, neki meg nem nagyon van netje, így hoztuk össze. Megpróbálom majd még a szórólapjukat is feltenni ide. Jó nyaralást mindenkinek!)"

Előzmény: Pontikos1 (4183)
Norbert Pásztor Creative Commons License 2017.08.12 -1 0 4320

Sziasztok! 

 

nyaralt már valaki az avra imperial hotelben? Megéri megvenni az All inclusive ellátást vagy elég a fel panzió? Elég nagy ár különbség, ezért lennék erre kiváncsi. 

 

Köszönöm 

SzAndi65 Creative Commons License 2017.08.09 -2 0 4319

Szia! Nagyon aranyos vagy, hogy mindenre válaszoltál, nagyon szépen köszönöm!

Most nem nyúzlak tovább, ha lesz még kérdésem jelentkezem.

Ismételten köszi: Andi

Előzmény: utazópár (4318)
utazópár Creative Commons License 2017.08.08 -2 0 4318

Szia! Jaj nekem ennyi kérdést! Igen Ibusz ut volt és nem csalódtunk benne ár-érték arányban azt kaptuk , amit befizettünk. A repülő tartotta az időt, nem volt késés, talán egy negyed óra, de az nem baj. Jól éreztük magunkat , a Daisy szép, tiszta volt. Naponta ürítették a szemetet, takarítottak.Az idő a hét elején elviselhető volt, de a hét vége felé nagyon felmelegedett. Szúnyog NINCS, bár vittünk szúnyogriasztót, NEM KELL! Az Emilia is jo helyen van, szép, rendezett, akik ott voltak, csak dicsérték. Állítólag a hűtöben ajándék szendvicsek voltak. A  Daisybe nem, cserébe tengerre láthattunk a szobából. A sarkon van egy jóóó étterem Manilas néven, többször ettünk ott, az árak nem veszélyesek! Két szemelyes hal tál 25€-tól kapható, attól függ hol veszed. Nagyon finom, érdemes megkóstolni, minrengeteg halat ettünk. Gyros már 3€-ért is van.

A központ kb 2,5-3  km. Gyalog fél óra, de megéri mert végig nyüzsgő utcan mentek a tenger mellett. Az Emiliától nem messze 2 market is van, ahol lehet vásárolni pl.  reggelit, fincsi a helyi péksütijük, kóstoljátok meg! A tenger kellemes volt, jolfogjatok magatokat érezni, biztosan. Mi kocsit béreltünk és csak mentünk, de jó a helyi buszközlekedés is, de a menetrendet nem tudom. Van varosnéző busz is és kisvonat is. Ennyi. Esetleg ha meg van kérdés segítek szívesen! Szia

Előzmény: SzAndi65 (4315)
dokeee Creative Commons License 2017.08.08 0 1 4317

Kemény  :)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (4316)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.08.08 0 0 4316

uhh

Előzmény: SzAndi65 (4315)
SzAndi65 Creative Commons License 2017.08.08 -7 0 4315

Szia!

 

Ezek szerint már hazajöttetek?

IBUSZ út volt? Repcsi tartotta a menetrendet?

Hogy éreztétek Magatokat?

Milyen volt a Daisy? Szúnyog volt? Szúnyogháló nálatok? Nem tudod, az Emiliában van?

Hány napot voltatok?

A tenger csendes, vagy nagyon hullámos? Milyen idő volt, hány fokok? Szél?

Gyrost ettetek? Hol és milyen volt?

Milyen árak voltak üzletekben, éttermekben? Hová jártatok vásárolni a környéken?

Bocsi, de rengeteg kérdésem van:)

Köszi: Andi

Előzmény: utazópár (4314)
utazópár Creative Commons License 2017.08.08 -2 1 4314

Szia! Mi a Daisybe voltunk, ami közvetlen az Emilia mellett van! Mindenre van lehetőség! A központ kb 2,5-3 km, este lehet nagyokat sétalni. A tenger nagyon jó, közelben marketek, kajáldak vannak. A sarkona tenger felől van egy étterem, Manilo papa kajáldaja, színvonalas, jó kaják vannak. Csak ajánlani tudom! Mi autot béreltünk, de jo a busz közlekedés is, de a menetrendet nem tudom. Van városnéző busz is, valamint kisvonat is! Rhethimno gyönyörű, akik az Emiliaba voltak, csak dicsérték! Remélem tudtam segíteni! Ha valami kérdésed van, akkor szivesen segítek, ha tudok! Szia

Előzmény: SzAndi65 (4311)
SzAndi65 Creative Commons License 2017.08.07 -1 0 4313

Szia!

 

Nagyon köszi a válaszodat! Melyikben vagytok és meddig maradtok?

Örülnék pár infónak a környékről. Pl. Bevásárlás, étterem, gyros, buszmenetrend vagy bármi egyéb jó tanács.

Helyi kisvonat van? Több útja is van, vagy csak egy?

Kisebb hajózásra van lehetőség a közelből? Nem akarunk most autót bérelni.

Milyen programokra mentetek, mentek?

Voltunk már Krétán. 12 éve Malia, 2 éve Gouves és Kato Stalos, 1 éve Agia Marina.

Köszi: Andi

Előzmény: utazópár (4312)
utazópár Creative Commons License 2017.08.03 -3 0 4312

Szia! Most vagyunk itt a szomszedságaban! Tiszta,kulturált! Jó félóra a központ! Csendes hely! Jó lesz biztosan! Voltatok már Krétán?

Előzmény: SzAndi65 (4311)
SzAndi65 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 4311

Sziasztok!

 

Járt valaki már, vagy hallott valamit Krétán az Emilia Apartmanházról (Rethymno)?

Minden infó érdekel a környékéről is.

Jön valaki Krétára az IBUSZ szervezésében augusztus 27-től?

Andi

edina26 Creative Commons License 2017.07.16 0 0 4310

Szia Dame6! Latom most voltál Krétán. Mi 2 hét múlva megyünk Hersonissos Elmi Suites Hotelbe. Kerdeznek: A Star beach is ott van Her.ban? Sétával elérhető? Az ottani kikotőből vannak hajókirándulások helyi szervezéssel? Köszi elore is a választ! :)

Előzmény: Dame6 (4257)
Kcafe Creative Commons License 2017.07.08 0 0 4309

Sziasztok!

 

Attol tartok, az erdotol nem latom a fát...

 

Eleg sokat nezelodtem a nyaralast illetoen, de mar kezdek belebonyolodni. Gorog szigeteki tiszta, nem retro szallodaba szeretnenk menni, felpanzioval. Utitarsunk egy 5 eves, aki szeret csuszdazni es jatszoterezni..

Ha homokos a part, az elony. Egyaltalan nem gond, ha utazasi iroda szervezi.

 

Kerlek, kuldjetek tippeket, mert nem tudom, melyik rész/sziget/hotel lehet a megfelelo.

koszonom.

forceberg_avs Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4308

Sikerült kideríteni, a Sougaból a reggel 7-kor induló busz bemegy a Samaria bejáratához.

Sougiaban hol van a buszmegálló, ami Chania(Omalos) felé megy? A kikötőnél lenne?

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.07.03 0 2 4307

nem szabad ilyet mondani, ebben a topikban mindenkivel kedves kell lenni. igen, még vele is.

Előzmény: juhlaci (4305)
szkati Creative Commons License 2017.07.03 0 0 4306

:))

Előzmény: juhlaci (4305)
juhlaci Creative Commons License 2017.07.03 0 3 4305

Mi lenne ha kettővel alattad beleolvasnál a hozzászólásban?  alexa021  11 órája    0 0 4302

Sziasztok! Szombaton érkeztünk haza Krétáról, csodás hely szerintem. A szállásunk Stalisban volt, a Dimitris apartmanházban.

Előzmény: DP10 (4304)
DP10 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 4304

Sziasztok,

Véleményeket, infókat szeretnék kérni STALIS-ról.Dimitris apartmanban esetleg volt valaki korábban?

3 hét múlva megyünk.

Tengerpart,maga a település milyen,árak,stb...

11 éve hersonissos-ban már voltunk.

 

szkati Creative Commons License 2017.07.03 0 1 4303

Lehet, hogy hivatalosan nincs is olyan megnevezés, hogy Nyugat-Kréta. Mi a Rethimnón túli részt neveztük annak, vagy talán a Haniát elhagyva a további területet. Nagyon tetszett! Lényegesen nyugisabb, mint keletebbre.

Érdekes, hogy nektek Falassarna nem jött be. Nekünk Balos nem volt túl nagy durranás és Falassarnát imádtuk. Főleg fentről nézve- ahogy ereszkedeik lefelé az út- csodálatos a tenger színe, mert hogy halvány tükizből indult, és a horizontnál már sötétkék volt:))

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (4301)
alexa021 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 4302

Sziasztok! Szombaton érkeztünk haza Krétáról, csodás hely szerintem. A szállásunk Stalisban volt, a Dimitris apartmanházban. Ez a Villa Ritsa apartman része, egy külön kis épület, pár stúdióval. Tiszta, egyszerű hely, elégedettek voltunk vele. Sokat fürödtünk a Villa Ritsa medencéjében, mert napközben pusztító volt a hőség. A helyiek is mondták, hogy ez már nem szokványos.:) A strandra csak késő délután mentünk le, olyankor nem égetett a homok és nem érezted úgy, hogy egy katlanban vagy. Ami meglepő: nincs egyetlen felhő sem az égen, kristálytiszta a tenger, a helyiek irtó kedvesek és mindenütt apró figyelmességgel zárul a vacsora. A Tripadvisoron találtam pár éttermet, azokat ki is próbáltuk, hibátlan volt mindegyik (pl. Tsourlis, 9 Muses, Cretan Family Gyros & Crepes). Utólérhetetlen a joghurtjuk és a vendégszeretetük is. Nagyon jól éreztük magunkat, bármikor szívesen visszamennénk.:)

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.07.03 0 0 4301

egyébként mi az, hogy nyugat-kréta? herakliontól nyugatra? vagy csak a nyugati part mondjuk kissamostól paleiochoráig? mert ha ez utóbbinál tágabban értelmezzük, akkor valszeg nincs igazad, ha meg csak a nyugati partcsík, akkor sajnos az nem túl jó hely, falassarna elég komoly csalódás volt pl. 

 

krétán van egy észak-dél cezúra, északon általâban szar, délen meg nem, de ez sem mindig igaz. vannak helyek, ahova az ostoba tömegturizmus nem tette be a lábát, és ezt tudatosan védik is a helyiek, azok jó helyek. ennek sokszor földrajzi okai is vannak, délre sokszor nem lehet lebuszoztatni turistákat, vagy nagyon hosszú idő, ezért inkább olyan embereket csábítanak oda, akiknek a csend és az autencititás fontosabb, és taszítja őket a tömeg-üdülőhelyek bazárisága. a girosz pedig ilyen, kb mekis hamburger szintű kaja, és jellegzetes fogyasztói köre van, a bazárok népe :). ez a kör nincs jelen a jobb helyeken, ennyi az egész. 

Előzmény: szkati (4300)
szkati Creative Commons License 2017.07.02 0 0 4300

Persze: Ez a fajta szemlélet leginkább Nyugat-Krétán van, ahol  kevesebb a taverna és amik vannak, azoknak a kajaválasztéka és árszíntje  érdekes módon igen hasonló. Aztán turista övezeten kívül úgy 6-8 km-re, kisebb falvakban van gyros, sőt azt is láttuk, hogy a helyiek esténként, hazafele a munkából megállnak és el is visznek . A törzsvendégeknek már előre el van készítve, úgyhogy csak kinyújtja a pénzt a kocsi ablakán keresztül, és már kapja is az előre becsomagoltat.

Egyébként meg a hegyi falvakban,- ami csak tranzithely a turistáknak- sokkal finomabb és olcsóbb a kaja. A legjobb bárányt is ilyen helyen ettük.

Előzmény: forceberg_avs (4298)
Pontikos1 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 4299

Gyrost a görögök is esznek ám, ne gondoljuk, hogy csak a turisták miatt lenne - vagy a te godolatod szerint nem lenne, hogy le lehessen húzni őket.

Előzmény: forceberg_avs (4298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!