Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Patrik07 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2348

Szia tudna valaki segíteni? 

Picinek parány Peti a neve. Viszont a nagy milyen néven volt?

Patrik07 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2347

Patrik07 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 2346

Szia. Pez témával kapcsolatban keresek tárgyakat. 

Nyitok majd egy topikot. Van esetleg akit érdekel rajtam kívül?

Patrik07 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 2345

filmek81 Creative Commons License 2017.02.19 0 1 2344

Van a szenvedélyből gyűjtő akinek mindegy hogy mennyi csak az övé legyen, és van az ésszel gyűjtő aki szereti tudni hogy amit vesz az megér is annyit . És ezt mi határozza meg? Az hogy van mögötte vásárlói bázis, vagyis tőkeerős gyűjtői kör. És én nem arról beszélek hogy ma veszek x forintért valamit és 10-15 év múltán eladom majd , netán nyereséggel is.

Mert ennyi idő után majd mindent nyereséggel ad el az ember!

Hanem amikor a többszörösét fizeti ki a gyűjtő,mert pl árverésen a sokszorosát is fizetik a valós értéknél!

És mikor a többi látja hogy hohó ez ennyit ér, akkor én is eladom. és csak akkor szembesülnek vele, hogy az adott tárgy csak a töredékét éri mint ahogy ő gondolta.

A szenvedélyes gyűjtőnek sok pénze kell hogy legyen, és én itt most nem a pár ezer vagy tízezres kategóriára gondolok!

Én is ismerek szenvedélyes gyűjtőt, aki felvett egymilliót a banktól hogy megvehesse  Zórád Ernő eredeti rajzát, vagy rajzait. Csak neki kellett, az eladó másnak nem tudta volna eladni. Lehetséges hogy 20év múlva ezt nyereséggel tudja eladni ha akarja, de mi van akkor ha szükség van hirtelen a pénzre. és mihez nyúljon?

Ahhoz amije van, a gyűjteményhez! Sok ilyen gyűjtőt ismertem, ismerek hogy megszorult és eladta a gyűjteményét.

És miért tudta eladni? Mert volt mögötte tőkeerős gyűjtői bázis. Nem egy embernek adta el, hanem 15-nek .

De tudok olyan gyűjtőt , könyvgyűjtő az illető hogy megvette egyben az egészet 13millióért, és nagyon megbánta, mert

sajnos ezt egyben még egyszer eladni nem tudja majd. Ugyanis senki nem él örökké, és senki nem visz magával semmit:))

Feldarabolni a gyűjteményt meg nincs szíve, de a vége úgyis az lesz, mert ennyi pénzt nem fizet ki senki sem, mert már mindenkinek meg van minden és  csak pár darab hiányzik a legtöbb gyűjtőnek. Ezért senki nem vesz meg egyben valamit, ha csak nem áron alul, hogy ami nem kell azt nyereséggel tudja tovább adni!De ahhoz ugye az kell ,  hogy legyen mögötte tőkeerős gyűjtői kör.

Szóval érdekes dolog ez a gyűjtés:)) Van úgy hogy engem is elkap a gépszíj, és árverésen többszörösét fizettem ki annak amit ma ér. De ezzel most nincs is gond, csak akkor van a gáz mikor az ember megszorul és és ugye el kell adni valamit, és sajnos szembesülünk azzal hogy ez bizony nem ér annyit!

 

 

Előzmény: warci353 (2343)
warci353 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 2343

a gyűjtögetés nem feltétlen gazdaság szempontok mellet történik,sokkal  inkább érzelmi szálak:

Meglátni ,nemgondolkodni,megszerezni ,és  magunkénak tudni

Egyébként kérdezzünk meg egy dohányost ,egy alkoholfüggőt, egy akárkit -miért???- a válasz csak

Azért az remélem megvan, hogy ezek a kamionok ha szépek ,pillanatok alatt elkelnek .Az ár mellékes ,egyre kevesebb van belőle, és vagy most veszed meg,vagy évtizedekig bánod,hogy nem tetted meg

3 éve megvehettem volna egy szép postás kamiont hiánytalant 11ezerért ,akkor nem volt pénzem ,nem erre még néha kenyérre se! 3 év után  előkerült egy 44 ezerért ,33-ra tudtam lealkudni-megvettem-----és nem bántam meg

ezek mindig kurrens cuccok lesznek

Előzmény: filmek81 (2342)
filmek81 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 2342

Akkor a gyűjtő, mondjuk te, kiadsz egymilliót úgy, hogy tudod ha elakarod adni nem kapod vissza az árát?

Értem én miről beszélsz, én is gyűjtő vagyok, de úgy elkölteni ennyi pénzt hogy tudod nem kapod vissza , az azért gáz.

Vagy annyi pénzed van, hogy teljesen mindegy, mert akkor az más!

Ismerek nem egy milliárdos gyűjtőt, de olyannal nem találkoztam aki nem volt körültekintő a vásárolt tárgy irányába.

Persze ez nem olyan nagy összeg, pláne külföldi viszonylatban nem az.

És nézek sok ilyen műsort, főleg a Zálogcsillagokat amit nagyon szeretek.

Számtalanszor van az, hogy a gyűjtő behoz egy általa ritkaságnak ítélt tárgyat, amit aztán sok esetben meg sem vesznek, mert nincs mögötte vásárló erő. Kinek adja el???

Hiába ritka, és sokat ér, ha nincs mögötte tőke erős gyűjtői kör.

És mind ez az Államokban!! Akkor el lehet képzelni hogy nálunk mi a helyzet!

Tudom hogy ami írok az kereskedői szemlélet , de valahol minden gyűjtő egyben kereskedő is.

Szerintem egy ilyen gyűjteményt csak is darabra lehet eladni , egyben kevés esélyt látok rá.

Ha csak nem mindegy a vevőnek  hogy mennyit költ és és mire költi el a pénzét.

 

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (2341)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2017.02.18 -1 0 2341

Gyűjtő és befektető (pláne neadj'Isten spekuláns) nem ugyanaz...

 

V.sz. a gyűjtő sohasem nagyon ritkán kapja vissza a befektetett tőkéjét. Mint, ahogyan a horgász sohasem fog annyi halat,  a vadász nem lő annyi vadat hogy fedezze a kiadásait. Mondj bármilyen hobbit, ami behozza a belefektetett költségeket. Egy-egy különlegesen ritka (igazi 1:1) veterán-autó vagy műkincs gyűjtemény, de ott is kétséges, hogy valódi gyűjtésről, vagy okos befektetésről van-e szó.

Mindenesetre gyűjteményt egyben eladni: nem szokott rentábilis lenni.

Előzmény: filmek81 (2340)
filmek81 Creative Commons License 2017.02.18 -1 0 2340

Én is gyűjtő vagyok, de nem ilyen vonalon.

Bár meg kell vallanom nagyon tetszenek, nem csak az autók, de a régi játékok is.

Csak arra lennék kíváncsi hogy ha ennyi pénzt kiad az ember, azt hol tudja visszakapni, teszem azt ha 1 hónap múlva meg akar válni tőle. Nem évekről beszélek, ha nem 1-2hónap netán egy-két hét.

Mert ha nem látok mögötte tőkeerős vásárlói kört, akkor az a gyűjtemény eladhatatlan!

Innentől kezdve belefektet az ember egy csomó pénzt, és ha a szükség úgy hozza nem kapja vissza!

Ez nem valami nagy was ist das!

Én ha veszek valamit , tudom, hogy bármikor ennyiért el is tudom adni. Aztán évek múlva lehetséges hogy még többért.

De azt hogy bele teszek 1 milliót , és még a feléért sem tudom eladni, az elég vicces:)

 

 

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (2339)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 2339

Senki sem mondta, hogy megéri. Majd ha kifizette valaki, akkor tedd fel a kérdésedet. Addig csak: ennyit szeretne érte az eladó.

(Félreértés ne essék, nem írtam, hogy indokolatlanul, hiszen nagyon szép gyűjtemény; De más dolog árulni és megint más eladni valamit.)

 

Általában a ritkaságokból álló gyűjteményeknek (pontosabban egy-egy ritkaságnak) nagyon szépen kúszik felfelé az ára/értéke. Egyes dolgokba (akár pl. ritka Lego készletekbe) érdemesebb befektetni, mint aranyba, vagy ingatlanba. Van azonban 1-2 hátulütő: pl. nagyon nehéz egyben/gyorsan pénzzé tenni. Nálam a másik baj, hogy nagyon sajnálom eladni. Van olyan Autoart 1:18-as modellem, ami 5-8x-osát éri a pár évvel ezelőtti besz. árának. Még sincs szívem eladni. Kötődöm hozzá.

Előzmény: filmek81 (2338)
filmek81 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 2338

Sziasztok..

 

Laikus vagyok , abszolúte nem értek hozzá, de mondjátok már meg miért

éri meg ezért a gyűjteményért 950.000ft-ot kifizetni?

Ugyanis ezt lehet szerelemből is venni ha annyi pénzed van hogy nem tudod mit csinálj vele, meg lehet ésszel venni.

De én úgy gondolom hogy ennyi pénzt akkor költ el az ember, ha tudja hogy bármikor vissza is kaphatja ha

elakarja adni a gyűjteményt!

Nos , ha én beszeretnék ebbe fektetni , mivel tudnak meggyőzni hogy ez jó üzlet.

Mert gondolom itt is van egy-két húzó példány, amit a többit viszi magával.

És valszínű hogy az az egy-két darab kellene mindenkinek.

és egy aranyszabály ami mindig érvényes lesz..

Minden annyit ér, amennyiért ellehet adni. De csak akkor és ott az adott pillanatban!

Mert viszont az is igaz, hogy egy vevő, az nem értékhatározó tényező.

Ezt sok árverés utáni tapasztalat bizonyítja már:))

 

CM5105 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 2337

A jófogáson egyszer volt fent egy Rába feliratú konténeres darab, de mire odaértem már elvitték háromszoros áron. Arról tudsz valamit? Elég ritka lehet, ezenkivűl még soha nem láttam ilyet.

Előzmény: Zourran (2335)
warci353 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 2336

ha esetleg megbontod a csomagot kb hogy néznének ki az árak ?

nem hiszem hogy potenciális vevő lennék , de mégis...

 

Előzmény: Zourran (2335)
Zourran Creative Commons License 2017.02.07 0 0 2335

Volt 3 kontéresem is, de az utolsót is nemrég adtam el:)

Amit sosem szereztem az a billencs, mert vártam h előkerüljön dobozzal...azóta sem került elő:)))

Az első kontéres épp egy exportos container eliratos volt.

Postásat hiánytalant rozsda és doboz nélkül 25 alatt nehéz találni, az én postásom kartonja pedig a legelső kiadású puha matt (csak ennek van ilyen tipusú doboza a többinek más), nem fénylő doboz, sztem 84 után már nem is gyártottak postást.

 

A végén ha senki nem akarja azt a nyamvadt 950ezret a gyűjteményre rászánni, lehet egyesével is fogadom az ajánlatokat.

Bár jobban mutat így egyben:))

 

 

Előzmény: warci353 (2334)
warci353 Creative Commons License 2017.02.07 0 0 2334

eddig gondolkodtam , hogy már utalom az 500 ezret ,de hogy nincs benne dobozos konténeres ,így már  háááát  nem is tudom ...... elbizonytalanodtam :) Eszméletlen kemény gyűjtemény

Egyébként nincs valakinek eladó  véletlen egy postás úgy 20 és 25 között ? Az autószállítón kívül már csak az hiányzik a gyűjteményemhez

olyat egyébként látott már valaki ,hogy fehér lökhárító konténer felépítmény ,de a felirat : camion ,conténer  ez valami kinti piacra szánták?

Előzmény: Zourran (2333)
Zourran Creative Commons License 2017.02.01 0 1 2333

Hát az a félmillió igencsak karcsú lenne. 

A vaterás 88as évjáratúak is 30 felett mellett, itt azokból ha 5 db van, a többi már a 40es50es kategória. Fehér lökhárítós 84es évjaratok pedig minőségben a legjobbak, ráadásul az elmúlt 5 évben egyet sem láttam eladásra..nos azok  sem a 20as kategóriába tartoznak. Ezt a gyűjteményt ha valaki nekilát, szerencsével összehozhatja 5 év alatt. De hogy mind játszatlan lesz, leírással, szép dobozzal, szivacsokkal, kartonfedéllel, és ennyi fehér lökhárítóssal, azt kétlem. Ezek 90%ban külföldről vannak, ahol a postaköltség és esetleges vám sem mellékes tényező.

Gondoltam, így egyben valamely gyűjtőnek megkönnyítem a dolgát, de persze ennek ára van. 

 

Előzmény: Köny (2331)
kirst Creative Commons License 2017.01.25 0 0 2332

Akkor tegye fel egyenként. Megéri a fáradtságot.

Előzmény: Köny (2331)
Köny Creative Commons License 2017.01.25 0 2 2331

Egy a gond, ember nem lesz, aki ezért egy összegben fél milliót lerak az asztalra. 

Amúgy a gyűjtemény fejedelmi. 

Előzmény: kirst (2330)
kirst Creative Commons License 2017.01.25 0 0 2330

Tekintve a vateraán futó dobozos példányokat (25 ezernél még licitálnak jelenleg is) alsó áron is 500 ezerre saccolom.

Előzmény: Zourran (2329)
Zourran Creative Commons License 2017.01.25 -1 0 2329

Eladó egyben ez a páratlan Lemezárugyári Rába gyűjtemény!

 

Sok év munkája volt összehozni, 2 db kivételével mind új, O kmes.

sőt 8 db fehér lökhárítós kamionnal!

 

Komoly ajánlatokat várok az emailcímemre:

zoltanr3@yahoo.com

Zourran Creative Commons License 2017.01.25 0 2 2328

 

 

brk27 Creative Commons License 2017.01.24 -1 0 2327
tybycsoky1 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 2326

Eladó játékok. budapestjatekgyar@freemail.hu tel: 06-20-488-51-18

 

222drx Creative Commons License 2016.12.30 0 0 2325

Szia sumi71,

 

Érdekelne a bakelit autó, kérlek írj ide 222drx@vipmail.hu

 

üdv

Előzmény: Törölt nick (2313)
tybycsoky1 Creative Commons License 2016.12.20 0 0 2324

Engem érdekelne! budapestjatekgyar@freemail.hu vagy tel/viber: 06-20-488-51-18

Előzmény: Törölt nick (2313)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.08 0 0 2323

Hívtalak-üzentem,semmi válasz.....

Előzmény: Törölt nick (2322)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.08 0 0 2322

szia

hívlak..

Előzmény: Gábor Visnyei (2321)
Gábor Visnyei Creative Commons License 2016.12.04 0 0 2321

Szia! Érdekelne a játék, mennyi az ára? Telefonszámom 06305019086 az email címem visnyeigbor@gmail.com

Előzmény: Törölt nick (2313)
Gábor Visnyei Creative Commons License 2016.12.04 0 0 2320

Szia! Érdekelne a játék, mennyi az ára? A telefonszámom 06305019086

Előzmény: Törölt nick (2313)
Tonycars Creative Commons License 2016.12.03 0 0 2319

Sziasztok!

 

Keresek METALCAR 1/24 méretarányú Ford Mustangot rendőr kivitelben. 

Ha esetleg valakinek lenne eladósorban kérem jelezze.

 

Képeket neten találtam 

 

Érdekelne még METALCAR 1/43 körüli méretarányú Opel Kadett szintén rendőr kivitelben.

Ebből elsősorban sárgát, kéket szeretnék.

 

 

Köszönettel: Tony

 

tonycars@freemail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!