Keresés

Részletes keresés

goAUS Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1301

Ez rengeteg dolgotól függ. Ha angolul tud valaki, találhat ha nagyon akar egy hónap alatt is. De ez szakmától, várostól is függ.

Előzmény: Stawroncs (1300)
Stawroncs Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1300

Így már értem, köszi! Ennyire nehéz kint munkát találni?  

Előzmény: goAUS (1299)
goAUS Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1299

Két főre számolva, csak sacc per kb:)

repjegy: 600 ezer

négy havi albérlet díja: 1,5 milla (ez nagyon változó, van ahol ennyiből sem lehet kihozni)

négy havi ellátás(kaja, pia, bérlet/benzin): 1,5 milla. (fejenként 200 ezer az elég szűkös kategória, de már nem is nyomor talán)

nem szabad elfelejteni, kinn elég drága az élet. Mondjuk aki ügyes, négy hó alatt is találhat állást, az átlag 5-6 hónap alatt áll be, én néggyel számoltam most.

Elmondom, saját részre ennél jóval többet számoltunk, és még arra plusz az autó. 

 

Előzmény: Stawroncs (1298)
Stawroncs Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1298

Szia!

Ha a vízum 1,5 milla, akkor miért kerül az egész 4-5 millióba?

Előzmény: goAUS (1297)
goAUS Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1297

Ilyen itt nincs.:) Olvass vissza itt, vagy a bertok.com-on rengeteg infót talász. Munkavállalásihoz SOL listás végzettség, abban 3 év szakmai tapasztalat (szigorúan ellenőrzik) és speciális nyelvizsga kell (min 6-os szakmunka esetén, diplomás állásoknál 7-es). Vízum intézése olyan másfél milla, szóval kijutáshoz minimum 4-5 millió kp kell.

Előzmény: Hidy007 (1296)
Hidy007 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1296

Sziasztok nekem az lenne a kérdésem, hogy én úgy ssszeretnék oda kimenni, hogy nem szponzor álltal, hanem munkavállalási vízummal, és akár halászhajóra akár mosogatni bármi mit javasoltok hogy kezdjek neki?

goAUS Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1295

A szakmain szinte biztos nem lesz, a tanuló vízum viszont szinte biztos szigorítva lesz. Azt is fontolgatják, hogy diákvízummal nem lehet majd dolgozni, illetve aki tanuló vízumot kapott, utána 3 évig nem adhat be más vízumra kérelmet. De ezek csak kiszivárgott lehetőséget, nehogy készpénznek vegye valaki.

Előzmény: Caline (1294)
Caline Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1294

Milyen keményítések következnek?

 

Mit lehet még a vízumokon keményíteni?

Előzmény: goAUS (1293)
goAUS Creative Commons License 2013.01.24 0 0 1293

Mindig én írom a rossz híreket?:) Ha a végzettséged nincs a listán, akkor nem tudsz letelepedni AU-ban, max tanulóvízummal tudsz kimenni, de mint diplomást így nem fognak alkalmazni, hiszen 2hetente 40 órát dolgozhatsz csak tanulói mellett. Egy út van, leteszed a 7-es IELTS-et, mellé elvégzel vmi hiányszakmát, és abban dolgozol 3 évet. Ez az egy út van neked a letelepedéshez. Ráadásul nyártól további keményítés lesz...

Előzmény: cortez2232 (1292)
cortez2232 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 1292

Sziasztok !

Erősen gondolokozok azon , hogy neki vágnék Ausztráliának és szeretnék is ott letelepedni. 24 éves férfi vagyok két diplomám van: Pszichológia és Nemzetközi Igazgatás , ezen felül a londoni kereskedelmi kamaránál van business english szaknnyelvvizsgám felsőfokon(+felső ált.angol) és német közepem. Az angol és a német is tárgyalási szinten megy. Néhány éves államigazgatási/közigazgatási és féléves banki HR asszisztens tapasztalatom.

Érdemes lenne-e ilyen tualjdonságokkal nekivágnom ? Korábban nagybátyám 56-os menekültnék 30 évet élt Ausztráliában és az ő elmondásai alapján igen csak megtetszett valamint főként a diplomás bérek a vonzóak számomra ahogy nézegettem eddig a munkalehetőségeket. A problémám az , hogy a VisaWizard nem igazán talált nekem megfelelő vízumot , sőt a végzettségeim sincsenek rajta a SOL listán.

Mit tudnátok javasolni?

 

Előre is kössönöm

goAUS Creative Commons License 2013.01.23 0 0 1291

Van ismerős, megkérdezem, de 20 órában már nem nagyon vesznek fel senkit, tavaly nagyot fordult a világ a diákvízumos melósokkal sajna.:(

Előzmény: gyoccer (1289)
Kindax Creative Commons License 2013.01.23 0 0 1290

Sejtettem, hogy a tanítóknak sem egyszerű, akárcsak a mérnököknek. Köszi az infókat!

gyoccer Creative Commons License 2013.01.23 0 0 1289

Sziasztok !

Csaba vagyok (31), párommal Január 31.én érkezünk a Gold Coastra (Southport) .
Keresünk alkalmi (vagy akár állandó) szállást , esetleg munkalehetőséget is (tanulóvízummal). Én az autóiparban ,párom az ékszeriparban van "otthon" ,de ahogy szokták mondani "minden megoldás érdekel" !
Segítségeteket előre is köszönjük ! (emil : betyarmotor kukacz gmail pont com)
Szép napot!
Csaba

goAUS Creative Commons License 2013.01.23 0 0 1288

megkerestem a "legkönnyebb" államét, SA-ban is minimum 7-es kell! 24-es pont a tanárok:

http://www.westhighlander.com/south-australia-skilled-occupation-list/

Előzmény: Kindax (1286)
goAUS Creative Commons License 2013.01.23 0 0 1287

Szia! Ahogy én tudom, minden diplomás álláshoz minimum a 7-es, tanárhoz meg főleg. Felsőbb szintű tanárokhoz 8-as.

Előzmény: Kindax (1286)
Kindax Creative Commons License 2013.01.23 0 0 1286

Sziasztok!

 

Tanítónőknek (tehát alsó tagozatos) milyen szintű IELTS kell? 6.0-6.5?

 

Köszi!

goAUS Creative Commons License 2013.01.10 0 0 1285

bertok.com

ha elolvasod végig, rájössz így sajnos esélytelen vagy. Nem bántásból írom, de ez a helyzet. Sokkal komolyab jelentkezők sem jutnak be jelenleg. Perfekt angol, meg jópár milla, ez alap.

Előzmény: CoolValentino (1279)
aussie1981 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1284

Sziasztok,

 

Nagyon sok teves informacio kering az interneten Ausztralia lehetosegekkel kapcsolatban. Mindenkepen nezzetek jol utana a dolgoknak. Altalanossagban: szponzor vizum csak munka cellal. Ehhez kell egy kinti ceg aki beszponzoral es rajta keresztul lehet a vizumot megkapni hatarozott idore. Ehhez keresett szakmaval szakmai tapasztalattal es magas szintu angollal kell rendelkezni es keves ceg vallalja ezt be, egyszerubb hamar kinn vagy Ausztraliaban.

Turista vizum: ingyenes magyar allampolgaroknak de hivatalosan nem lehet munkat vallalni, de tanulni van lehetoseg.

Tanulo munkavallaloi vizum: tanulas mellett lehet hivatalosan munkat vallalni

 

Es meg sok sok vizum tipus van ,de sajnos a nyelv hianyossaga szokott lenni a legnagyobb problema es ezert sokan indulnak el a tanulo munkavallaloi vizummal, amivel a nyelvet hamarabb meg lehet tanulni a heti 20-25 oras tanfolyamon nyelvi kornyezetben, mint itthon Magyarorszagon. Ehhez szukseges egy indulo toke. Amilyen koltsegekkel mindenkepen kell szamolni: repulojegy ( kb 300.000 Ft) biztositas ( kb 45 AUD/ho/fo ) 

 

 

aussie1981 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1283

Szia,

 

Kindax-al egyet kell ertenem, amennyiben csak par honapban gondolkodsz kulfoldi munkaban akkor nem Ausztralia a megfelelo. Vizum koteles orszag es csak munka cellal nem lehet magyar allampolgarkent neki indulni angol nyelvtudas nelkul. 

Előzmény: CoolValentino (1279)
Kindax Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1282

Ha ez ennyire egyszerű lenne, akkor én sem lennék már itthon a mérnöki diplomámmal (ami folyamatosan hiányszakma)...

Előzmény: CoolValentino (1281)
CoolValentino Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1281

Köszönöm a gyors választ, csak gondoltam az itteni téli holtszezonban keresek munkát ottkint, mivel az

 biztos jövedelmezőbb mint itthon ülni.

Gondoltam az ottani szezonban hátha kellek kisegítőnek egy hűtős cégnél, mert lehet hogy emberhiányban vannak.

Itt legalábbis a Balatonparton ez a helyzet nyáron...

Kindax Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1280

Üdv,

 

Én Bertók Zoltán és a CSE Ausztrália oldalait olvasgattam. Messze nem vagyok minden tudás birtokában, de azt tudom, hogy angol tudás nélkül Ausztráliába kimenni szinte reménytelen.

 

A repülőjegy több százezer, az albérletek itthoni viszonylathoz képest horror áron vannak, megmondom őszintén olyat még nem hallottam, hogy valaki csak pár hónapra akarjon kimenni...

 

Ha ilyen jellegű tervek vannak,ebben az esetben szerintem USA előbb hozhat sikert.

Előzmény: CoolValentino (1279)
CoolValentino Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1279

Tiszteletem!

Hűtős-klímás OKJ-s végzettséggel 14 év szakmai gyakorlattal kimennék Ausztráliába a téli hónapokra(okt.-től ápr.-ig).Itthon semmi gond a szezonnal, de utána... Szakmai tapasztalat: autóklíma, épületklíma, folyadékhűtők, VRV rendszerek , ipari-kereskedelmi hűtés(áruházak, boltok), jéggépek, fagyi-sör-hűtők... Egyszóval majdnem minden ami hideget csinál ...

Szervíz-karbantartó vagy új készülék installáló munka is érdekel.

Nagyon gyengén beszélem az angolt.

Merre induljak? Úgy gondolom, időben el kell kezdenem a tájékozódást.

Kontakt kellene, és okosítás a hivatalos kinttartózkodáshoz.

Valentino

aussie1981 Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1278

Szia,

 

Tapasztalatom szerint az általánoshoz van közelebb. 

Előzmény: Kindax (1277)
Kindax Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1277

Ezt nem tudtam köszönöm az infót! Viszont akkor adódik a kérdés, hogy melyikhez lesz közelebb nehézségben? Mert például egy Akadémiai reading mind terjedelemben mind nehézségben sokkal veri az általánost (számomra mindenképpen).

Előzmény: aussie1981 (1276)
aussie1981 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1276

Ha Magyarorszagon teszed le a vizsgat itt nem tesznek kulonbseget az altalanos es akademiai kozott.

Előzmény: Kindax (1275)
Kindax Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1275

Igen én is azt tapasztalom, hogy itt már nem kifejezetten a nyelvtan számít, hanem nagyjából minden más ami a valós életben kellhet...

 

Ráadásul ha jól tudom nekem mint mérnöknek Akadémiai 7-es szint kell...a reading konkrétan a be..rás kategória. Feladni viszont nem szabad...

Előzmény: goAUS (1274)
goAUS Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1274

Nagyon nehéz összehasonlítani, mert az IELTS speciális fekészítést is igényel a felépítése miatt (4 különböző stílusból áll). Az 5-ösig alapfok kb, onnan 6,5-ig középfok, 7-es az már felsőfok. De sima felsőfokkal sokszor 6,5 is kemény, speakingben annyit adnak, amennyit akarnak kis túlzással. És mivel 48 ezer most egy vizsga, zsebelnek mielőtt átmész. úgy tartják, 3., 4. alkalommal engednek át kb. 7-esen. De nehéz általánostíani, nem egyszerű mindenestere, érdemes alaposan felkészíülni.

Előzmény: Totyasrác (1273)
Totyasrác Creative Commons License 2012.12.28 0 0 1273

Lehet, hogy kicsit offtopic, de talán nem: ez az IELTS vizsga, ez egy átlagos nyelvvizsgához képest kb. milyen szonteket takar? Tehát ha valakinek alap-/közép-/felsőfokú ("C" típusú) nyelvvizsgája van, kb. milyen szintre számíthat egy ilyen vizsgán?

Előzmény: Kindax (1269)
Kindax Creative Commons License 2012.12.28 0 0 1272

Nagyon akarom.. :-) Köszönöm az infót!

Előzmény: goAUS (1271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!