Keresés

Részletes keresés

Color Star Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2093

adminok ott moderálnak, ahova privátban is járnak

Előzmény: Panzerbear (2090)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2092

Az admin azt jelenti, hogy a teljes fórum területére van gombja, bárhol moderálhat.

De olyan ember nincs, aki egy ekkora területet átlátna, mindent olvasna, pláne hogy még tevékeny résztvevője is lenne mindnek.

Aztán vannak moderátorok, akiknek több fórumcsoport jutott, pl én is, aki moderálok a Közlekben, SOS-ben, Sportban, de civilként aktívan csak az utóbbiban vagyok jelen.

És vannak egy-egy terület felelőseként a helyi modik, akik ott moderálnak, ahol fórumoznak is.

 

Ja és egy modinikk mögött egyetlen személy van, megszűntek a közös használatúak, bár régen volt olyan.

Előzmény: Panzerbear (2090)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2091

Nekem mindegy, hogy Csincka, vagy Color Star nevű adminok, vagy bármelyik másik hol moderálnak, milyen privát nick alatt, hol fórumoznak. Csak ne érezzem azt, hogy minden vitát valamelyiköjük szétveri a nagy pártatlanságban. 

Előzmény: Panzerbear (2090)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2090

Hol írtam azt, hogy olvasnod kellene minden fórumcsoportot? 

Előzmény: Color Star (2089)
Color Star Creative Commons License 2018.02.28 -1 0 2089

Szerinted én olvasok minden fórumcsoportot és minden topikját? Pedig mindenhová van gombom.

Szerintem nálad az a baj, prekoncepciókat állítasz fel velünk szemben, aztán képtelen vagy tágítani belőlük. És így kissé nehézkes a kommunikáció veled.

Mondod a magadét, amit meg mi írunk, vagy nem akarod érteni/elfogadni, vagy egész egyszerűen átsiklasz a lényegen, mert kizárt dolog, hogy a szemed azt látja, ami válaszként oda van írva neked.

Ami nem baj, csak saját magadnak nehezíted meg, hogy jól érezd magad itt.

Előzmény: Panzerbear (2087)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2088

Még ezzel is nyitott kapukat döngetsz, zárt körben én is felvetettem már hasonló javaslatot, hogy kicsi politika lehessen mindenhol, hisz tényleg beszivárgott mostanra az élet minden apró területére, de a kollégák tapasztalatai meggyőztek: utána szinte mindenhol romlott a topikok egészségi állapota.

Hegyesebbeket sercintettek egymásra a politikailag másik oldalon állók a dolgok kitudódása után, még semleges, pl szakmai beszélgetésekben is.

Szóval tényleg a ti érdeketekben vagyunk kénytelenek korlátozni a politizálást a szaktopikokban.

De hogy meddig megy el, az már az adott modi habitusán, vérmérsékletén múlik.

Meg természetesen a konkrét közösség ismeretén is, mert nyilván van, ahol pl büntetlenül megengedhető lenne.

Előzmény: Panzerbear (2083)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2087

Nem tudom hogy működik a ti oldalatok. Azt sem tudom, csak maximum sejtem, hogy a moderátori nickek mindig egy adott moderátorhoz tartoznak. De ez sem muszáj, hogy törvényszerűen így legyen.

Én csak arra tippelek, hogy a moderátorok, adminok ott moderálnak, ahova privátban is járnak. Így minden egyes témáról, amik ott felmerülnek, van konkrét véleményük. A baj, hogy ezt a moderátori nickükkel is képviselik. Nem egyszer volt olyan érzésem, hogy a nagy törlés nem a szabályok megszegéséért jár, hanem a vélemény különbség miatt...

Előzmény: Color Star (2085)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2086

Az első nick-em megérte a V-betüs kort. Az utóbbi időben meg rendszeresen jön rám, hogy törlöm magam, mert úgy érzem nincs értelme. Többnyire mindig a moderatúra miatt. A másik ilyen emlékezetes esemény a BMW motoros topikban volt. Ott is tuti, hogy egy megveszekedett BMW tulaj volt a moderator, vannak is sejtéseim, hogy melyik privát nick moderátor is egyben...ott sem éreztem jogosnak a lánctörlést, retorziókat, stb.   

Ha az lenne a cél, hogy mi érezzük jól magunkat, akkor hagyni kellene minket fórumozni...

Előzmény: Csincka (2084)
Color Star Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2085

gondolom olyan topikokban moderál, amit a saját nickjén is látogat

 

Elárulok egy szakmai titkot. Itt ketten beszélgetünk veled/veletek. Egyikünk sem érintett a Közlekben.

És mind a ketten szinte 100%-ban csak egy fórumcsoportba írunk a civil nickünkkel.

Előzmény: Panzerbear (2083)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2084

Hidd el, engem speciel nem a konkurencia léte/nem léte érdekel, vezényel ebben az ügyben, hanem hogy ti, régi fórumozóink jól érezzétek magatokat a bőrötökben, amíg itt vagytok.

Ha meg menni kell, hát menni kell, tökmindegy hogy hová, miért, egyéni probléma.

Előzmény: Panzerbear (2081)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2083

Nekem meg valami olyasmi jön le, hogy a moderálás egyik fontos szempontja nem a mi érdekeink, vagy a szabályok, hanem maga a moderátor hozzáállása egy adott témához. Pl az adott esetnél is ez jött le nekem. Nyilván minden moderátor valami más néven fórumozó is, különben hogy kerülne ide a fórumra? Mivel fórumozik, így gondolom olyan topikokban moderál, amit a saját nickjén is látogat, így minden, de nem pártatlan egy adott témában. De ezzel nincs is baj, söt, talán nem is lehet másként. Az viszont nem szép, hogy ami neki nem tetszik, azt törli. Mindig lehet valamit kitalálni, mint jelen esetben a politikai töltetet. De a politika mindent átsző, különösen a vasutat, megélhetési kérdéseket, amiről az adott topikban gyakran szó van. Szinte mindig lehet találni valami ürügyet a törlésre. Aztán ha valaki reklamál, akkor azt a reklamációt is hamar törölni kell, ha meg nem marad nyugton a tag, hát kap egy hosszabb-rövidebb szünetet...a nyomok eltüntetve, szálak elvarrva..még a többi modi sem biztos hogy észreveszi....

Előzmény: Color Star (2082)
Color Star Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2082

Rosszul jött le, amit írtam.

A Ti érdeketekben vesszük elejét (prevenció) a politizálásnak, nem azért, hogy elmenjetek.

Előzmény: Panzerbear (2078)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2081

Bizony az. Az a konkurencia, ami innen elvonja az embereket. Persze lehet nem foglalkozni vele, de akkor a folyamat megállíthatatlan lesz.

Előzmény: Csincka (2079)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2080

Na ott abban a vitában a vegytiszta polos hsz ami talán egy sem volt...

Előzmény: Csincka (2077)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2079

Az a facebook (a maga zárt csoportjaival), ez meg itt egy nyílt fórum.

Előzmény: Panzerbear (2076)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2078

Nagyon minimális politizálás volt és szerintem minden más is vele lett törölve...

Az pont egy olyan vita volt, amiért még érdemes fórumozni. Ha az az álláspont, hogy ennek itt helye nincs, akkor tudomásul vesszük és elmegyünk...

Előzmény: Color Star (2074)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2077

Egyetértek, a vegytiszta polos hszek jogosan törlődnek szakmai topikokból, mert az mindig rossz vért szül.

Előzmény: Color Star (2074)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2076

A Facebookon pedig így van. Ha egyszer valakit letiltok, akkor számára nem létezek, sem azok a tartalmak, amiket megosztok. A legjobb módszer a személyes ellentétek elkerülésére...

Előzmény: Csincka (2073)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2075

Ha ezt akkoriban látom, vszleg ellenvéleményt fogalmaztam volna meg a kollégának.

Már ami a teljes beszélgetés törlését (lánctörlést) illeti.

Egymás feje felett viszont nem nyúlunk át, így vissza sem állíthatom önkényesen.

Előzmény: Panzerbear (2069)
Color Star Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2074

Nem akarok elefánt lenni a porcelánboltban, véleményezni sem akarom a történteket, mert nem olvastam folyamatában, ami(k)re a kolléga ezt írta.

De a politizálásban igaza volt.

Egyszerű prevenció nem hagyni a politizálást nem Poli területen.

És nem azért, mert a kocka moderátorok kockák és ez a szabály, hanem iszonyatos indulatok tudnak váratlanul elszabadulni.

És akkor lenne nagy sírás, mikor elindul a kasza és a fűnyíró.

Előzmény: Panzerbear (2068)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2073

Másokat nem korlátozhatsz a jogában, hogy olvashasson téged (még ha te le is tiltottad őt).

Előzmény: Panzerbear (2071)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2072

Az kért bejegyzés már napok óta ott van a közlekmodis fejlécében.

(tudom, mert én raktam be ennek az újranyitásakor)

Remélem, hogy kulturált keretek közt tudjuk innentől megbeszélni a moderációval kapcsolatban felmerült panaszokat, intézkedések jogosságát.

Elsősorban az illetékes kollégáktól várjuk el az "interpellációkra" a válaszokat, de ha nem sikerül elfogadtatni, akkor ígérem, megnézünk minden konkrét esetet.

És ráadásul innen garantáltan nem törlődnek a panaszok.

 

Panzerbearnek viszont kicsit felelőtlenül tettem ajánlatot régi sérelmek felülbírálatára, maradjunk inkább abban, hogy innentől jobban figyelünk egymásra: juzerek és modik.

 

Sajnos a fórumszoftra semmi ráhatásunk, mi is adott anyaggal dolgozunk, hiába látjuk a problémákat.

Előzmény: Ashi Valkoinen (2070)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2071

Ja, azok csoportok. Mi azzal a bajod? Minden csoportot valaki létrehoz, nem a Facebooké. Aki létrehozta, az meg azt csinál vele amit akar. Ha nem értesz vele egyet, akkor magad is elhagyhatod aztán kereshetsz másik tucat hasonlót. A többi mondandóddal maximálisan egyetértek. Kiegészíteném azzal, hogy a plusz-minusz rendszer és a hozzászólások elrejtésének lehetősége helyett okosabb lett volna ha a Nickeket úgy tudnánk tiltani, hogy nem is látnánk öket. Egyáltalán nem, sem ök minket. Akkor nincs az, hogy de mégis megnézem amit írt, vagy ugyan te nem olvasod amit ír, de ö bármit írhat a tiédre...

Ezzel kiküszöbölhetöek lennének a személyes ellentétek...

Előzmény: Ashi Valkoinen (2070)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2070

Általában olyanok miatt törlődtem csoportokból (véglegesen, tiltással), amikor a csoport adminisztrátorának figyelmté felhívtam arra, hogy a bejegyzése a saját maga által írt szabályzat értelmében nem felel meg a csoport szabályainak.

 

"Köszi az okoskodást, kívül tágasabb" aztán pár perc múlva már a csoportot sem láttam.

 

Csincka: amit ír Panzerbear, olyan szempontból jogos, hogy nagyon sok olyan moderátori hozzászólás van a másik topikban, ami egy reakció, egy, már törölt hozzászólásra. Nyilván az a topik nem vitafórum, ahogy többször is írtátok, de az is visszás, hogy a topikot olvasók csak egy user hozzászólására adott moderátori reakciót látják, de magát, az eredeti hozzászólást nem. Vagy válasz nélkül kellene ezeket törölni, hogy OFF, nem odavaló, vagy válaszolni rá, de akkor meghagyni az eredetit is.

 

Most már van ez a topik, a másik fejlécébe be lehet írni, hogy itt lehet kibeszélni a dolgot, és akkor oda sem kerül feleslegesen sok vita (csak a bejelentések), és mégsem fog senki azon háborogni, hogy eltűnt onnan egy-egy moderátori döntést illető véleménye.

 

Abban is igaza van Panzerbear-nak, hogy tűnnek el innen a userek - egyrészt természetes folyamat ez sajnos évek óta a közösségi média térhódítása óta, de szerintem Nektek is van felelősségetek ebben. Sok embert megbántott a felszínes, cinikus vagy karcos válaszotok, amelyeket adtatok a szomszéd topikban, ezen változtatni kell, és szerintem ez a topik is egy jó lépés efelé.

Előzmény: Panzerbear (2063)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2069

Ha akkor tanulmányozd át aminek az lett a vége, amit linkeltem. Leginkább úgy lenne igazságos, ha visszaállítanád, ahogy volt....

 

Előzmény: Csincka (2067)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2068

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146375238&t=9094789

 

Szerintem itt a többség egyetértett abban, hogy a téma a topik témájával összhangban volt, sokaknak volt hozzáfűznivalója, követték is többen. Ilyenkor nem lánctörölni kell, hanem az esetlegesen előforduló durva hsz-eket kitörölni, ha van. De szerintem nem is volt ilyen. Egyszerüen a modinak nem tetszett a téma, vagy a többség véleménye. Vagy franc se tudja. Olyanja volt. Vitának helye meg nincs. 

 

És nem ez volt az egyetlen, de nem keresgélek hasonlókat, mert nehéz...nyomtalanul tűnnek ezek el sajnos.

Előzmény: Panzerbear (2066)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 1 2067

Mi viszont igen.

Minden törölt hsz megmarad az archívumban, szóval visszakereshető, ha konkrét panasz érkezik.

Előzmény: Panzerbear (2066)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2066

Aztán hogyan ha minden ami az állításomat alátámasztja ki is lett törölve? Emlékezetből tudnék példákat hozni, de a törölt hsz-eket nem látom.

Előzmény: Csincka (2065)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2065

Ha konkrét példákat is mondanál a felemlegetett anomáliákra, akkor nem csak vádaskodásnak tűnne a hszed.

Évekre visszamenőleg nem fogjuk ellenőrizni a kollégák intézkedéseinek jogosságát, ezt remélem megérted.

Előzmény: Panzerbear (2063)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2064

Nekem mindegy kit teszi. Természetes, hogy minden nagyobb lánctörlés után, vagy minden vélt vagy valós sérelem után felháborodnak a nick-ek. Erre eddig mindig gyors törlés volt a válasz, nehogy valaki elolvassa. Ha leírtad, hogy miért kellett ilyen gyorsan még a panaszt is letörölni, akkor az is fél pillanat alatt eltűnt. Ez nem moderatúra, hanem játék a hatalommal, csak ugye ez nem tényleges hatalom, mert a játszóteret teszi tönkre....

Néha semmi sem OFF, míg máskor a megfelelő téma is bassza valaki csőrét...teljesen olyan irányba ment el a Forum, hogy tűnnek el azok, akik miatt  érdemes volt itt lenni. Minden öreg csoportban marad egy kemény mag, akik privátban is jól ismerik egymást, akik szépen kimarják onnan a nekik nem tetszőket és ebbe végig asszisztált a moderatúra. Mostanra már vitának helye nincs, kisebb csoportok privát kis társalgója lett minden csoport. Holott a forumozás lényege pont az volt, hogy elvileg egymást nem ismerő emberek tudtak vitázni úgy, hogy nem befolyásolta öket a vitapartner kiléte. 

Előzmény: Csincka (2061)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!