Keresés

Részletes keresés

taormina1 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 165
Sajnos azt tapasztalom, hogy ettöl a paradigmaváltástól se lettek stabilabbak a növények. A pusztulási arány jóval magasabb, mint odakint. Most az apro Selaginella haldoklik, (középen az a kis élenkzöld dombocska) visszatérve azt vettem észre, hogy megpenészedett az aljsó része. Ezt eltávolítottam, de a maradék is már alig kapaszkodik. A Maranthat gyapjas tetvek támadták meg, elég rossz állapotban van, de szerintem nem ettöl: sárgul, barnul, ritkul.
A scilla se igazán érzi jól magát, hónapok óta stagnál. És a másik pileaval is van valami (szerencsére ezúttal nem a silver tree). A tünetek mindig ugyanazok, egyébként egyeznek avval, ami régen is volt, amikor még pozsgásokat tartottam: a növény gyökerét elvesztve kidöl. A pilea kidölt ágait visszadugtam, és úgy látszik, új gyökeret ver, de ez az egész valahogy nem az igazi.
Talán ki kellene cserélnem az egész földet? Most, hogy újra berendeztem? Ez szörnyü szívás lenne. Vagy fertötleníteni kellene valamivel? Egyáltalán fertözés ez? De milyen?
Kátya2 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 164
Nagyon szépen növekszik, jó étvágya van!
Előzmény: alpha111 (161)
Kátya2 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 163
Nagyon szép!:-))))
Előzmény: taormina1 (153)
taormina1 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 162

Yeeeah!

Hadd pörögjön ez a topic!!

Ez óriási: hihetetlen, hogy fogságban született, és ekkorára nött. Annyira sajnálom, hogy floráriumban lakásra teljesen alkalmatlan! Lexivesebben inkább a zsebemben tartanám.

Flanell alább leírta, hogy hogyan lehet hungarocellböl sziklát készíteni, de az egy életmünek tünt.

Előzmény: alpha111 (161)
alpha111 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 161

A kicsike már elmúlt 4 hónapos és ilyen:

 

Viszont az összes növényem kipusztult, mert vagy a tücskök tövig lerágták, vagy a gekkók kifeküdték. :-D

 

Előzmény: taormina1 (156)
alpha111 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 160

A múlt héten a szomszédom készített az akváriumába műsziklát. Nagyon szuper lett, pedig hungarocelből csinálta. Csak ki kell faragni formára aztán hőlégfúvóval "megigazítani" a felületét és festéket rá. Nagyon klassz lett, szerintem floráriumba is meg lehetne oldani, nem kellene a purhabbal szöszmötölni. Ha terkót csinálunk legközelebb én is hungarocelt fogok használni, mert láttam a technikáját, és sokkal könnyebb, gyorsabb a kialakítás.

Előzmény: taormina1 (156)
missparker Creative Commons License 2007.11.22 0 0 159
Ugyanúgy még :) Nem volt időm foglalkozni vele :(
Előzmény: taormina1 (158)
taormina1 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 158

Szia, Missparker! Elökerültél?

És a te üveged hogy van?

Előzmény: missparker (157)
missparker Creative Commons License 2007.11.22 0 0 157
alakul szépen :)
Előzmény: taormina1 (153)
taormina1 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 156

Hát... nem nagyon merek belevágni. Ráadásul a nagy akvárium-szívattyú is elveszett, nem találom, meg amúgy se tudom, hogy alkalmas lett volna-e erre a célra.

A purhabos hátteret se mertem megcsinálni, most annyira nem is hiányzik, meg nagyon nagy szívás lenne addig mindent kiszedni belöle. Két tillandsia van fölakasztva a falra, így nem tünik csupasznak a háttér, a sarok felé meg az eddigi kettö helyett három emelet van.

 

És nálatok hogy van a kicsike?

Előzmény: alpha111 (155)
alpha111 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 155
És a csobogó???????? Az hol van? :-D
Előzmény: taormina1 (153)
zsebi41 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 154
Köszi megtaláltam!
Előzmény: taormina1 (127)
taormina1 Creative Commons License 2007.11.05 0 0 153
Új florárium fotók:
taormina1 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 152

Szia, bocs, hogy nem válaszoltam; mint föntebb írtam, hosszabb ideig nem volt alkalmam forumozni.

Örülök azonban, hogy végre potenciális társra akadok: remélem, azóta sikerült elörébb jutnod.

Növényszekrényröl nincs sok tapasztalatom, az Orchideáson úgy tudom Gaby2-nek van ilyen. Gondolom azonban értelemszerüen, ha ki akarod nyitni az elsö ajtaját, nem szórhatod a földet közvetlenül a szekrénybe, mert akkor kiszóródna. Úgy tudom, az ilyen szekrényekbe egyenként, cserepestül szokták beállítani a növényeket. Ezesetben azonban nehéz szép, tájszerü kompoziciót kialakítani.

 

A mesterséges világításról úgy tudom, van egy ilyen nevü topic, ott is Gaby2 az, aki legjobban kiismeri magát. Én neoncsöveket alkalmazok, szintén 100 cm-re kettöt, egy lila és egy fehér fényüt. Az enyémek 60 cm-esek, de optimálisabb lenne 80-as; neked is ezt ajánlom. A három oldalú tükör nagyon jó ötlet, ez mindenképpen megsoxorozza a fény mennyiségét; szokták is ajánlani, hogy a világítótestek mögé tegyünk tükröt vagy alufoliát.

Várom a híreket!

Üdv

Tao

Előzmény: Bardock (145)
taormina1 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 151

Szia Alpha,

 

sokáig nem tudtam forumozni, de most látom az örömhírt! nagy szeretettel gratulálok és várom a híreket!

Előzmény: alpha111 (144)
taormina1 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 150

Látom, hogy teleraktad evvel a hülyességgel az összes topicot! Én definitiv kihagyom. Kérlek a jövöben kíméld meg a topicomat!

 

Más: tegnap készültek új fotók az átrendezett floráriumról. ma megpróbálom föltenni.

Üdv

Kati

Előzmény: Törölt nick (149)
cserella Creative Commons License 2007.08.16 0 0 147
nagyon szép! gratula! :)
Előzmény: alpha111 (144)
cserella Creative Commons License 2007.08.16 0 0 146
nade hová lett Taormina????
Bardock Creative Commons License 2007.08.16 0 0 145
Sziasztok!
Örülök, hogy valaki felhozta a topicot ugyanis még a tél beállta elött szeretnék készíteni egy szobai floráriumot(mesterséges fénnyel). Mivel a neten viszonyleg kevés információt találtam még a tervezgetsben is csak vánszorgok. Egyenlőre addig jutottam, hogy eldöntöttem nem akváriumban akarom megvalósítani hanem egy elöl nyitható üveg lappal és a 3 oldalán tükörrel felszerelt floráriumot szeretnék összeeszkábálni. Az első dolog aminél kissé elbizonytalanodtam, hogy nem tudom mi az ideálisabb: elhelyezni a florárumon belül egy olyan virágládát ami pont belefér, vagy a földet közvetlenül az aljába "szórni". A másik már nagyobb problémám a világítás kiválasztása, ugy tudom az egyik legjobbnak tartott fényforrás a neon fénycső, mennyire elterjedtek a speciálisan növényeknek készült illetve növények tartására megfelelő fénycsövek? Az is érdekelne hogy egy kb 100cm*40cm terület rendes megvilágításáhot vajon mennyi kell ezekből. Egy másik alternativa amin gondolkodom LED ek használata ezekből egyszerübb kéket szerezni ami fényéböl elvileg a növények többet tudnak hasznosítani, a kérdés csak az hogy elegendő erősségű fényt adnak-e, tudtok erről valamit?
(Ugyan a belelültetendő növényekről elrendezésükről még nem sikerült döntenem de több ötlet is kezd alakot ölteni a fejemben.)
Remélem sikerül pár kérdésemre válaszolni és pár tanácsot adni, előre is köszönöm.
alpha111 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 144

A legfrissebb hír:

 

Eddig azért nem írtam, mert a tojáson nem láttam semmilyen változást és nem is mertem reménykedni sem, hogy tényleg ki is fog kelni. Ma reggel viszont a kicsi fiam megtalálta a keltetőben és gyorsan ki is vette.

Most Ő a legboldogabb gyerek!!!!!!

Előzmény: taormina1 (143)
taormina1 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 143
Azért addig is örülnék néhány friss hírnek a tojás körül:-)
Előzmény: alpha111 (142)
alpha111 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 142
Ősszel várom kérdéseid.
Előzmény: taormina1 (141)
taormina1 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 141
Nagyon szépen köszönöm a részletes tájékoztatót. Egyenlöre nekem még nagyon elvont, legközelebb összel tudok visszatérni rá. Akkor majd mindenfélét fogok kérdezni a részletekröl.
Előzmény: alpha111 (138)
taormina1 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 140
Nem mondod, hogy HÁRMAN vannak? Azt hittem magányos! Mivel csinálsz 30 fokot? Napfény nem kell neki? Hány hét alatt születik meg?
Előzmény: alpha111 (139)
alpha111 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 139

 

A nagy az anyuka a kicsi az apuka, valószínűsíthetően, mert természetesen pont fordított volt a nemek viszonya amikor vásároltam őket. :-) Ráadásul még egy harmadik lakója is van a terráriumnak. De mint mondják az anyuka a biztos minden esetben.

Itt várjuk a kicsi megszületését 30 fokon a kajás dobozban a tető alatt.

Előzmény: taormina1 (136)
alpha111 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 138

A csobogó felépítése:

 

 

Mint a képen látható 3 részből áll: 1. jobb oldalon amit egykicsit kihúztam egy felső fedlap, ami ha jól van beállítva akkor az aljában kevés víz össze tud gyűlni.

2. ez alatt található maga a víz tárolására alkalmas rész amiben van egy mini szivattyú, és e fölött maga a szikla rész amin lefolydogál a víz a kialakított kis vályatokban.

3. bal oldalon ahol (kicsit sötét) egy hátlap, ahol behelyezhető ez a szivattyúcska és a csőre csatlakozva felnyomja a vizet a szikla tetejéig.

 

ja a hátlapról van másik képem:

 

Nálam blutekkel kicsit meg kellett erősíteni a tücskök-szöcskék belefulladása ellen.

 

 

 

Az a kicsi fekete (ott alig láthatóan) a vízforgató  alja, kb 7x5x5 cm.

 

Maga a csobogó 22 cm magas és a legszélesebb része 18cm. De ez a legkisebb változat, van közepes és nagy méretű is.

Ha ügyesen beállítod, puha homok vagy más talaj alá kb 5cm vastagon akkor nincs is hangja. Nálunk éjszakára sincs kikapcsolva pedig mi is ebben a szobában alszunk.

 

Ja és ez kb 5-6 dl vizet képes befogadni.

Előzmény: taormina1 (136)
Kátya2 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 137

Én is kiváncsi vagyok ,mit csinálsz a tojásokkal (lámpázod) ?

 

Előzmény: taormina1 (136)
taormina1 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 136

Mesélj!

 

A megtermékenyítést különben hogy sikerült intézni? És mit kell tenni, hogy kikeljen?

Gondolom nem szoktak üldögélni rajta:-)

Előzmény: alpha111 (135)
alpha111 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 135

 

Ilyen tipusú csobogó működéséről némi infóval tudok szolgálni (de gekkó nélkül).

 

A tojás termékeny, de nem biztos, hogy ki is fog kelni, mert sikeresen megforgattam, amit nem lett volna szabad. Sajna a testvérkéjét, amit elsőnek találtam meg, kőnek néztem és nagyon erősen szorítottam meg. :-(

 

Növények nálam is okoznak meglepetéseket. Ami eddig nagyon jól érezte magát , most 3-4 nap alatt teljesen elhagyta magát. De van ami most kezd kivirulni, amiről már teljesen lemondtam. Tiszta dili. :-)

Előzmény: taormina1 (134)
taormina1 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 134

Hej, de örülök, hogy latlak! És mindjárt ilyen nagyszerü hírrel! Milyenek a kilátások? Mi a helyzet a megtermékenyitéssel gekkóéknál?

 

Én sajnos most néhány hétig nem vagyok floráriumközelben. Az utolsó hír az, hogy az elötérben levö apró páfrány megadta magát, és a piros levelü peperomia is az utolsókat rúgja.

A Silver treet viszont Bene Laci Bácsi jóvoltából sikerült pótolni, szemlátomást jól érzi magát, és az apró orchidea is szépen fejlödik.

Ha engem kérdeztek, most még kevesebb gözöm van róla, mitöl függ, hogy egy növény jól érzi-e magát a floráriumban.

A csobogót a sarokba azért szeretném megcsinálni, de  ne sok fogalmam van róla, hogy müködik egy ilyen.

Előzmény: alpha111 (133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!