Keresés

Részletes keresés

vajaszsemle Creative Commons License 2018.10.07 0 0 1310

Szia czj104.

Valóban csak 20 euró lenne az ut taxival a csatornáig oda vissza? az hogy lehet? tudunk erről bővebben beszélni  most mennék Athénba 24-én és megnézném a Korinthoszi-csatornat is. Elérhetőség esetleg egy email?

Előzmény: czj104 (1291)
suzi_mou Creative Commons License 2018.09.17 0 0 1309

Helyben vedd meg a penztarnal.

Előzmény: barcaforca (1308)
barcaforca Creative Commons License 2018.09.17 0 0 1308

Sziasztok! Január elején megyünk Athénba. Az Akropolisznál ilyenkor is van sor?Érde Érdemes online jegyet venni? Egyáltalán lehet online venni?

Vastelepi Totya Creative Commons License 2018.09.06 0 0 1307

Sziasztok! Rideways reptéri transzferről van valakinek esetleg tapasztalata ? Előre is köszi! :)

sört Creative Commons License 2018.09.01 -1 0 1306

Sziasztok!

Van vkinek személyes élménye az athéni Feron Hotellal kapcsolatban?

 

68reszeg Creative Commons License 2018.08.15 0 0 1305

Köszönöm!

Előzmény: FLaci (1304)
FLaci Creative Commons License 2018.08.15 0 0 1304

Reptérről €10 metró vagy €6 busz, 18 év alatt €5 illetve €3.

Belépők: 18 év alatt sok ingyenes, pl. az Akropolisz: http://odysseus.culture.gr/h/3/eh355.jsp?obj_id=2384

 

Szállást én a Syntagma / Monstiraki / Acropolis metró-megállók környékén keresnék. (A Szophoklész utcánál mindenképpen délebbre.)

Pl. a Bookingon vannak hostelek is...

Előzmény: 68reszeg (1302)
Jahno Creative Commons License 2018.08.15 0 0 1303

Tengerre normál villamos megy, a környékén érdemes is megszállni. Jegyek változók, nézd meg, de eleve egy nem túl drága kombinált jegy van mindenre, többi helyre is 2 Eurós belépők mennek.

Előzmény: 68reszeg (1302)
68reszeg Creative Commons License 2018.08.15 0 0 1302

Ősszel szeretnék általános iskolás gyerekekkel Athénba utazni / 10 gyerek+2 felnőtt / 3 napra. Nézegettem a fórumot, de csak régebbi bejegyzéseket találtam a gondjaimra. Nagyon szeretném, ha valaki válaszolna néhány kérdésemre! Hogy a legolcsóbb bejutni a reptérről/ 6 és 3 eurós buszjegyekről olvastam/? A gyerekeknek ingyenesek a belépők? Melyik környéken érdemes megszállnunk / diákszálló, olcsó apartman /? A tengerpartra normál villamosjeggyel utazhatunk? Bármilyen egyéb ötletet, tanácsot köszönettel várok! g.izsak@t-online.hu

rudi56 Creative Commons License 2018.08.14 0 0 1301

Ha nyugodtan szeretnél utazni, foglalj itthon. Az utazás költségeit lényegesen nem dobja meg, viszont kényelmesen, nézelődve utazol a szállásra. Mi májusban voltunk Athénban és úgy emlékszem, hogy itt, a fórumban javasolt társaságnál rendeltük meg. Vittek, hoztak, minden rendben volt.

Előzmény: Mágika27 (1300)
Mágika27 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 1300

Sziasztok!

20 éve nem utaztam repülővel.Most vasárnap megyünk Athénba,tanácsot szeretnék kérni.A szállásunk a Marathon beach-en a Golden coast hotelben lesz.A reptérről nem megy arra semmi tömegközlekedés.Foglaljak még itthonról transfert vagy könnyen megoldható ott?A reptértől 35km. Esetleg valaki járt már ebben a hotelben?

Cilikécske Creative Commons License 2018.06.15 0 0 1299

Nagyon jó, köszönöm a válaszaitokat! Akkor tervezgetek, aztán majd jövök kérdezni ha biztos lesz az út. Üdv.

Jahno Creative Commons License 2018.06.15 0 0 1298

Én ott jól el voltam, kölcsöngyerek kérte, hogy küldjek videót, ennyit bírok mondani ide is:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ax6T88x6edU

Előzmény: Cilikécske (1293)
Jahno Creative Commons License 2018.06.15 0 0 1297

Október utolsó hetében simán, de még novemberben is. Jobban bejött a tenger, mint valami átlagos hideg uszoda. Cserébe senki nem volt a strandon és ingyenes a belépő, napágy, minden ami kell.

Előzmény: bazidzsó (1295)
wdriver Creative Commons License 2018.06.14 0 0 1296

mindenképp számolj strandolásra :-)

nekünk szerencsénk is volt október végén,

kis beszámolót írtam anno, olvasd a többi részét is ez után következik.

 

a helyiek meg úsztak simán borongós időben is, ahogy néztem főleg idősebbek, futás-gyaloglás a parton, úszás és így sportoltak úgymond.

nagyon vágyom vissza Athénba, nagyon jó élmény volt.

 

Előzmény: Cilikécske (1293)
bazidzsó Creative Commons License 2018.06.14 0 0 1295

Az nem tudom, október mennyire strandolós.

Mi 2014-ben Kos szigetről jöttünk vissza október első napjaiban és Pireuszban szálltunk le a komphajóról. Kb. 20C° körül lehetett, nem volt az a nagy pancsolós idő :(

Persze lehet ennek az ellenkezője is, de ez már ott is rizikós időszak ilyen szempontból.

Előzmény: FLaci (1294)
FLaci Creative Commons License 2018.06.13 0 0 1294

https://goo.gl/maps/u1ZUuLqcciD2

 

Ez a rész (a villamos Kalamaki megállójához közel) elég jónak tűnt, illetve ettől 1 megállóra délre (Zefiros megálló).

Mondjuk április közepén nem voltak sokan a vízben. Az nem tudom, október mennyire strandolós.

Előzmény: Cilikécske (1293)
Cilikécske Creative Commons License 2018.06.13 0 0 1293

Sziasztok. Felmerült egy esetleges őszi athéni kiruccanás gondolata, kb 5-7 napos. Városnézés, kirándulás esetleg strandolás. Októberben érdemes ott még strandolásban gondolkodni? Egyáltalán van Athén közelében olyan partrész amit szívesen ajánlanátok?

Még tájékozatlan vagyok, most olvasgatok.

Tünde Leslie Creative Commons License 2018.06.10 -1 1 1292

Két napja jöttünk meg Athénból. Az Omonia rértöl nem messze az Aristoteles hotelben volt a szállásunk.A környék kicsit lepukkadt sok hajléktalan drogos. Probléma nem volt velük. Amire felhívnám a figyelmet! Több napi tartózkodás esetén érdemes bérletet venni. Az öt napos bérlet ára 9 euró. A metróban minden nap találkoztunk ellenőrrel reggel és este.Taxi a teptérről 40 euró. Ha sok a csomag megéri,mint a zsúfolt metró tolakodni.

czj104 Creative Commons License 2018.06.02 0 0 1291

Én most jöttem haza Athenbol. Volt egy kis sztrájk, de nem volt vészes. Viszont sajnos barmikor lehet. Bejutni könnyű a repterrol. 6 Euro a buszjegy egy irányba. 20 percenkent jar éjjel-nappal. Utána érdemes 5 napos metró/busz jegyet venni 9 euroert.

Én egy Smart Room nevű apartmanban szálltam meg. Nagyok korrekt. A Larissa pályaudvar mellett van. Supermarket, metró kb.200 méterre. Főzni lehet, a kis boltok is olcsok. Óránként indul vonat Korintosba 15 euro a retúr jegy. Az állomásról taxit kell bérelni, 20 Euro. Ebben benne van a csatornahoz az odaut, a visszaút es egy fél óra várakozás. Megéri és elég is annyi. Ha kerdesetek van e.amire írjátok.

pandabarát Creative Commons License 2018.05.22 0 0 1290

Tegnap jöttünk haza Athénból. Piraeus sem rosszabb, mint a többi rész. Mindenfelé érdekes, de inkább rossz arcok. Rengeteg kéregető, de nem erőszakosak. A Római Agora mellett feketék ácsorogtak karkötőkkel, inkább csak várták a vásárlókat. Sátrat, száradó ruhákat, migránsokat nem láttunk. Egy kis létszámú tüntetés volt a Parlament előtt, de ez sem volt zavaró.

Előzmény: suzi_mou (1288)
asztalosistvan2 Creative Commons License 2018.05.19 -2 2 1289

Akkor en is beszari parasztnak vagyok minositve... Annyira jo hotelt talaltunk a Metaxurgio metromegallo mellett, megsem valasztottuk azt.

Omonia (vagy Omonoia) : https://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g189400-d198947-r578099672-Omonia_Square-Athens_Attica.html#photos;aggregationId=&albumid=&filter=2&ff=315430213

https://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g189400-d198947-r578099672-Omonia_Square-Athens_Attica.html#photos;aggregationId=&albumid=&filter=2&ff=315430214

A kepek a tripadvisor-rol valok, valaki fenykepezte aprilisben...

A lenyeg : 2 Iasi-bol levo csalad olcso hotelt akart, meg is kapta az Omonia sziveben (300 meterre a metromegallotol). Nagyon meresz emberek voltak, megis azt mondtak : sotetedes utan veszelyes, foleg a kisutcak.

Nagyjabol este 22-23 ora utan vegkepp nem ajanlott arrafele bandukolni. Ezen felul meg : https://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g189400-d198947-r578099672-Omonia_Square-Athens_Attica.html

Lehet olvasgatni tobb turista velemenyet. Tobb olvasgatas utan (szemelyes velemenyt nem tudok mondani) : az Omonia eszak-eszaknyugati resze a legveszelyesebb.

Johetnek a negativok, varom sok szeretettel...

suzi_mou Creative Commons License 2018.05.18 0 4 1288

A hotellal semmi baj, a kornyekkel van.

Szemlesutve, gyorsan tettuk meg mindig a ter es a hotel kozti utat. Ferjem gorog, nem voltunk feltuno jelenseg, aztan egyszer megtamadtak megis. Akkor az Aristoteles uveg ajtaja belulrol be volt egy faleccel feszitve, portas nyitotta ki. Elotte sosem volt ilyen ott. Gyomorgorcsos 2 nap jott, csak ugy mentem ki a hotelbol, hogy barataink hoztak, vittek. Sosem foglaltunk arra a kornyekre tobbe, es ujra tudom elvezni Athent ha megyunk.

Szuleimmel voltunk par napot Athenban es anyukam alma volt Piraeus. Bar mondtuk inkabb ne, de akarta. Kijossz a metrobol, furcsa arcok az utcan es a zold reszeken satorban migransok, ruhak szaradnak a fan. Meg 9 eve mikor megismerkedtem a ferjemmel nagyokat setaltunk ott, teljesen mas volt. Anyukam vegul fel ora mulva mondta inkabb menjunk.

Valtozik a vilag, nekunk pedig kovetni kell. Athen oriasi es tenyleg sok jo hely van. Azt a parat pedig javasolt elkerulni ami gazosabb resz es ezzel lecsokkenteni annak az eselyet, hogy barmilyen atrocitas erjen.

 

Előzmény: juhlacii (1287)
juhlacii Creative Commons License 2018.05.18 -6 0 1287

Nem tényeket írt le az előtted szóló hozzászóló hanem félelmeket. Hogy találkozott olyanokkal akik félnek a legendáktól. Te is jónak tartottad a hotelt többször. Az nem igaz, hogy az OMONIA téren kell végig menni ninden éjjel és a nőknek válltáskát kell vinni. Akkor teszik a kézre a szarjukat ha a buta paraszt engedi mert azt hiszi ingyen van. Az olasz topikokba is mínusz jeleket kapnak azok akik rendre migránsoznak. A nagy városokban mindenhol a vasútállomások környéke ahol vigyázni kell, de nem egymást riogatni. Aki fél az ne menjen sehova, maradjon otthon mert betörhetnek hozzá. Sok évvel ezelőtt Athénbe egy szállodában a szomszéd zárt szobából ahol magyar fiatal pár foglalt szobát eltüntek dolgok, pedig volt recepció. 

Előzmény: suzi_mou (1285)
Jahno Creative Commons License 2018.05.18 -2 0 1286

"miert kell pont erre a kornyekre foglalni? "

 

Ez jó kérdés, valahogy mindenkinek ez jön szembe, occsó, irodáknál is első sorban szerepel az ajánlataik közt.

Előzmény: suzi_mou (1285)
suzi_mou Creative Commons License 2018.05.17 -2 4 1285

En is egy beszari paraszt vagyok akkor a szemedben.

Aristoteles kedvenc hotel volt, sokszor ott szalltunk meg, amig egyszer meg nem tamadtak odafele menet. 

De tenyleg annyi jo szallas es kornyek van, miert kell pont erre a kornyekre foglalni? 

Azon az 500 meteren keregetok lesznek, rossz arcok, prostik, drogosok es ahogy sotetedik egyre tobb rossz arc jon elo. (megjegyzem minket fenyes nappal tamadtak meg) 

Sajnalom aki napellenzot hord es errol nem vesz tudomast.

En gorogben elek, latom a napi hireket es Athenban is sokszor jarunk.

Alabb egy hozzaszolo leirta a tenyeket amik abszolut igazak es mar 3 minusznal jar. 

En meg azt mondom azoknak nem kell bedolni, akik itt arra buzditanak, hogy jo lesz, menjel csak arra a kornyekre, legfeljebb majd rendorrel fenyegetozol... ?!?!

Előzmény: juhlacii (1283)
Tünde Leslie Creative Commons License 2018.05.17 0 0 1284

Értem köszönöm szépen. Nem hiszem hiszem,hogy két középkorú nő és velük a férjek olyan feltünőek lennénk Angol nyelv oké görög nem...😥😥

Előzmény: juhlacii (1283)
juhlacii Creative Commons License 2018.05.17 -5 0 1283

Nem lesz gáz! Ezért mert mindig van egy két beszari paraszt aki itt ijesztgeti és az olasz topikokban a jónépet, nem kell bedölni nekik. Nem kell magatokra felhívni a figyelmet. Ha végkép nem akarnának leszállni rólatok akkor angolul vagy görögül megkérdezed /hívjak rendőrt?  Καλώ την αστυνομία;

Előzmény: Tünde Leslie (1280)
Jahno Creative Commons License 2018.05.17 -1 2 1282

Simán elintéznek négy embert is, egy melóval négyszeres nyersanyag főnyeremény.

Előzmény: Tünde Leslie (1280)
AFUTO Creative Commons License 2018.05.17 0 0 1281

Utoljára április 18-án jártam ATH-en, mobil boarding card működött minden gond nélkül.

 

Előzmény: Greenolive (1272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!