Keresés

Részletes keresés

Mediterránum Creative Commons License 2014.06.03 0 0 3584

Szia!

Szépen le kell vágni, ha már meghagytad! Ugy hogy begyógyuljon a helye!

Pestről nem tudnál európai ciprus magot szedni! 2 áves tobozokat ami már sötétbarna?

Előzmény: Törölt nick (3583)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.02 0 0 3583

Szia!

Fának szeretném inkább nevelni, de eddig nem mertem hozzányúlni. Jól bírja a felnyurgítást? Metsszem le , vagy törjem oldalra ki az alsó ágait?

Előzmény: Mediterránum (3582)
Mediterránum Creative Commons License 2014.06.02 0 0 3582

szia!

Nem vashiányos,akkor sárgák lennének a hajtásai!

Tavasszal nagyot nő!

Bokrosnak akarod meghagyni? Mert ha fának akarod akkor csak 1 ágat kell meghagyni!

Előzmény: Törölt nick (3578)
robida Creative Commons License 2014.06.02 0 0 3581

A kép alapján nem derült ki, hogy a kavics geotextílián van. Amúgy tényleg teljesen mindegy.

Előzmény: ceko (3577)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 0 0 3580

Köszi , megnyugtattál ! :)

 

Még jó , hogy a fagyzugos Sajó völgyében lakom. Dehát úgy kell nekem. Most akkor versenghet a kákival kivivel, fügével és  jujubával, mert ezekkel is próbálkozom. Majd meglátjuk. :)

 

Előzmény: wieder (3579)
wieder Creative Commons License 2014.05.31 0 0 3579

A grandiflora nem igényli úgy a savanyú talajt, mint a többi. Horvátországban a mészkövek között is nagyon szépen nőnek.

Ilyen amikor frissen  levelesedik.

Nálunk főleg a téli hidegek károsítják, ha kicsit fagyzugos területen van, akkor igen komoly fagykárokat tud szenvedni, sőt ott ki is pusztulhat.

Előzmény: Törölt nick (3578)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 3578

Ezek a megnyúlt hajtások még normálisnak számítanak vagy máris vashiányra gondoljak?

ceko Creative Commons License 2014.05.30 0 0 3577

Rendben köszi,megpróbálom.

A magnólia alatti rész mulcsozva van durván  80cm X 80cm részen.Ültetéskor 0.8 köbméter földet cseréltem alatta savanyú tőzegre , fóliával elválasztva az eredeti talajtól.Továbbá csak esővízzel vagy a hiányában megfelelőre PH-ra állított vízzel locsolom.

De amúgy miért nem mindegy ,hogy a geotextil mivel van borítva?

 

Előzmény: robida (3576)
robida Creative Commons License 2014.05.30 0 0 3576

Ennyit simán le tudsz mosni róla. Vegyél fel egy durvább kesztyűt, szappanozd be, és mosd le a leveleket.

 

Miért kavicsban van a magnólia? Szerencsésebb lenne a fakéreg. Látom, épület előtt van, mennyi napot kap?

Előzmény: ceko (3575)
ceko Creative Commons License 2014.05.29 0 0 3575

Sziasztok!

 

Egy kis segítség kéne.Az alábbi képeken látszik ,hogy a magnolia grandiflora friss levelei mintha tetűsek lennének.Szerintetek lepermetezzem valamivel, vagy inkább kézzel szedegessem le?Az az érdekes ,hogy csak a friss leveleken vannak.

 

Képek:

 

 

Nagy méret: http://indafoto.hu/ceko/image/21133963-5a064be0/user#nagyitas    http://indafoto.hu/ceko/image/21133961-a26f50b0/user#nagyitas

 

Amúgy így néz ki: :)

 

 

Nagy méret: http://indafoto.hu/ceko/image/21133965-99c486ab/user#nagyitas

 

 

 

 

robida Creative Commons License 2014.05.27 0 0 3574

Nálam is a harmadik vagy negyedik van, a többi kipurcant. Viszont az enyémek nagyon kitett, szeles helyen voltak, talán ez volt az egyik ok, a másik meg az, hogy nem magyar növények voltak. A jelenlegit tavaly ültettem szabadgyökerűként áprilisban!, ezt a Barkóca faiskolától vettem, 2,5 méteresen, ez bírja. Ugyan a vihar megtépázta, szinte megégette a leveleit, de fejlődik.

 

Az oszlopos tulipánfám, ami a belső, védett udvarban van, jelenleg 4. éves, gyönyörűen fejlődik.

Előzmény: Törölt nick (3573)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.26 0 0 3573

Köszönöm !

Igen tényleg tudom hogy ez tulipánfa és nem magnólia. :)

 

Sajnos megzavart a topic címe: " Magnolia - liliomfa v tulipánfa " , mert azt hittem, hogy ez egy a korábbi téves KEVERÉSEK-ből eredő szándékos gyűjtőcím a két külön entitás számára, de már látom , hogy a topic alapítója csak a magnóliára gondolt és Ő is tévedésből keverte a topic címébe a tulipánfát. :-)

 

Tény azonban , hogy már volt két Liriodendron tulipifera növényem , amelyek egymástól függetlenül két különböző időben  és ültetési helyen kisértetiesen azonos módon haltak meg. A legjobb jólét közepette lekonyult az összes friss hajtás és kampec. Az egyiket a drasztikus visszametszés-levélkurtítás és mindenféle gombaölővel való agyba-főbe permetezés átmenetileg megmentette , de aztán másik alkalommal mégis bekövetkezett a vég. :(   A kérdés az , hogy miért és , hogy járt-e már más is így ?????

Előzmény: robida (3572)
robida Creative Commons License 2014.05.26 0 0 3572

Ő egy tulipánfa, nem magnólia, bár lehet, hogy tudod. Igazából nem kényes fa, ha megengeded, belinkelek róla, így könnyebb:

 

http://www.botanikaland.hu/liriodendron-tulipifera/amerikai-tulipanfa/

Előzmény: Törölt nick (3568)
Évácska57 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 3571

Köszönöm!

wieder Creative Commons License 2014.05.24 0 0 3570

Így ránézve, csak egy szimpla napégésnek tűnik. Vagyis, a kertészetben nem kapott annyi napfényt, árnyékos helyen lehetett és most ahogy hozzád került, meg bejött a nyár,  hirtelen sok lett neki a jóból. De semmi gond, hozzá fog edződni. 

Előzmény: Évácska57 (3569)
Évácska57 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 3569

Sziasztok!

Vettem egy oyama liliomfát, és a levelein sajnos foltok jelentek meg! Az leírás szerint a savanyú talajt kedveli, ezért a  gödörbe rododendron földet tettem. "Napos és félárnyékos helyet is egyaránt kedveli, nem kényes, teljesen télálló" ezért napos helyre tettem! Mi lehet a baja, nagyon sajnálnám ha tönkre menne! Remélem tud valaki segíteni! Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.01 0 0 3568

Ő már a harmadik próbálkozásom. Az előző kettő egyszer csak lehervadt és meghalt. Mitől???

Lehet ezt rézzel permetezni?

 

 

Lisznyai Imréné Creative Commons License 2014.04.21 0 0 3567

Köszönöm szépen a válaszod ezzel meg nyugtattál akkor minden képpen meg próbálkozom. Egyébként nagyon szépen hozza az új hajtásokat is csak sárgák a levelei. Kapott ültetéskor is tőzeget a gödör aljába is de akkor kapálok köré is.

Előzmény: wieder (3566)
wieder Creative Commons License 2014.04.19 0 0 3566

Én meg ezt a fajtát nem ismerem, de be googliztam, és ami a lényeg, hogy kelát formában tartalmaz elég nagy mennyiségű vasat, így jó lombtrágyának is, gyorsan hat. Biztos nem ártasz vele, ha betartod az utasítást. 

Annyi még, hogy ha nagyon sárgul a levele, az valóban vashiányra utal, de a lényeg az, hogy a növény a meszes, lúgos talajból (sajna Magyarország nagy részén az) nem, vagy csak nehezen tudja felvenni a vasat és ezért kell savanyítani a talaj felső részét, hogy a vasat feltudja venni. Szerintem a legjobb módszer savanyú tőzeg szétterítése a növény körül és sekélyen bekapálni a földbe, ez savanyítja talajt. Alternatív megoldások, fenyőtű avar,  magnéziumos keserűsó, de hallottam, hogy a kávézacc is savasít, van aki ételecetet hígít fel az öntözővízben. 

Előzmény: Lisznyai Imréné (3565)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2014.04.16 0 0 3565

Üdvözlök mindenkit!

Szeretnék tőletek tanácsot kérni előzőekben olvastam itt a fórumon egy fajta zöldítő komplex sárgulást megelőző és megszüntető permettrágyáról a magnóliák levél sárgulása ellen. Sajnos nem tudtam ezt be szerezni ezt a fajta folyékony flakonos szert. Viszont helyette ajánlottak egy másik fajta szert ennek a neve Zöldítő vitamin 6% vasat tartalmaz ez egy 100gr-os por és a Genezis forgalmazza. Ebből 10l vízhez 1 evőkanál port kell elkeverni és ezzel be locsolni vagy permetezni. Azt szeretném meg kérdezni,hogy valaki ismeri-e ezt a vitamint és jó-e a magnóliáknak. Nem szeretnék több kárt okozni mint hasznot vele köszönöm a válaszotokat!

 

wieder Creative Commons License 2014.04.16 0 0 3564

A susan valóban nem lesz olyan magas mint a soulangianák, bár ebből is láttam már közel 5 méteres példányt, igaz lehet, hogy volt 20 éves is. Ha jól érzi magát, akkor azért minden évben nő jó pár centit.  

Sajnos nincs már meg az a képem (még anno Erdélyben fényképeztem) egy borzasztó nagy magnoliáról,  kb. 10 m2-t le is fedett a lombja, mint egy kifejlett diófa. Virágzáskor tömve virággal, pazar látvány volt. 

Előzmény: sztalill (3562)
TTNora Creative Commons License 2014.04.12 0 0 3563

(pironkodó szmájli) Ez is kétszer ennyibe került nemrégiben, sztem most elvirágzás után vagyunk, leértékelhették.

Előzmény: wieder (3561)
sztalill Creative Commons License 2014.04.12 0 0 3562

5-6m magas lesz???Mindenhol azt olvastam errol a fajtarol,hogy csak 1.5-2m magasra no csak meg.Akkor most mi van?

Előzmény: wieder (3560)
wieder Creative Commons License 2014.04.11 0 0 3561

( Ez itt a reklám helye :) )

Egyébként ott árfüggő, Én is vettem több féle növényt tőlük, megvoltam elégedve, ha nagyobb növényt kértél azt is leküldték, nyilván drágább áron. Tavaly vettem fának nevelt alexandrina magnoliát tőlük, kifejezetten drágább, nagyobb növényt, az idén már volt rajta 10 virág. 

 

Előzmény: TTNora (3559)
wieder Creative Commons License 2014.04.11 0 0 3560

Minél gyorsabban ültesd el, később se lesz jobb, sőt akkor már a melegtől jobban megviseli az átültetést,. Ha határolod az oldalát akkor nem gond a 2 méter, mert akkor nem lesz gyökér konkurencia, maximum ha jól tartod és 10 év múlva lesz 5-6 méter magas, akkor már lombkoronája összefog érni a fenyővel (sőt már hamarabb)

Előzmény: sztalill (3558)
TTNora Creative Commons License 2014.04.11 0 0 3559

 

Ez a kettő van nálam, már elvirágzóban, de most vettem egy új fát (Sun Dew) a Tündérkertje cégtől. El vagyok ájulva, milyen gyönyörű és nagy növényt küldtek! Ajánlom őket!

sztalill Creative Commons License 2014.04.11 0 0 3558

Erre én is gondoltam,de mindenképp kicserélném ott a földet rhodiföldre és a gödör oldalát elhatárolnám geotextillel. Amúgy egy tuja volt ott régen (tavaly lett kivéve )és nem volt vele gond.Akárhova is ültetem ,gondolom jobb lenne várnom míg elvirágzik?

Előzmény: wieder (3554)
Zsolt632536 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 3557

Sziasztok!

 

Szerintetetek meddig virágoznak még a magnoliák, ha egyáltalán még virágoznak. Felénk sajnos nincs.

wieder Creative Commons License 2014.04.10 0 0 3556

Előzmény: labés (3552)
wieder Creative Commons License 2014.04.10 0 0 3555

Előzmény: sirrra (3551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!