Keresés

Részletes keresés

ganki Creative Commons License 2007.07.15 0 0 1300
Mondjuk az enyém is csak 13 hónapos koráig szopott csak. Egyszer csak az apjához bújt egyik este és már nem akart többet szopizni.
Előzmény: vikiviki (1298)
andixka Creative Commons License 2007.07.14 0 0 1299

Szia!

Én egy álfutó vagyok itten és mindig csak belekotty :-(

Én a nagy (most 22 hós) 4-hós korában kezdtem kardiozni. Tejem egyébként eredendően kevés volt (értsd elejétől fogva mindig volt tápszer is). Akkor napi 50-70 percet ellipsziseztem. A mennyisége a mozgás hatására nem változott, viszont én sokkal jobban éreztem magam a bőrömben.

Most kezdtem újra pár napja (fokozatosan, mert egy éve nem nagyon mozogtam). 35 percet csinálom, de növelés alatt. Nem csökkent a mennyiség (sajna nem is nőtt, helyzet ugyanaz, mint anno). Ja, a kicsi jövő héten lesz 3 hónapos.

 

A margitszigeti futókat meg irigykedve olvasom. (Pláne, mivel 20 perc gyerekes sétányira lakom a szigettől...)

 

És Tyúkanyó, merre vagy? Rég olvastalak!

 

És jem, ha jársz még erre: elkezdtél újra futni? (És kérdeznék is.)

Előzmény: pvali (1292)
vikiviki Creative Commons License 2007.07.13 0 0 1298
Már mindegy. Egy éves, 10 hónapos kora után egy kicsivel már nem szopik. És próbáltam, reménytelen volt. Ő nem picit harapott, hanem teljes erővel, én meg nem picit üvöltöttem, hanem rendesen (nem pedagógiai céllal, hanem önkénytelenül), erre szegényem elpityeredte magát, és már nem akart rendesen szopni. Mikor végre rávettem, hogy de, szophat, akkor megint kezdődött elölről. Mindegy, 10 hónap sem kevés, asszem...
Előzmény: ganki (1297)
ganki Creative Commons License 2007.07.13 0 0 1297
Harapásról le lehet szoktatni a bébit. Amikor megharap, vedd el tőle a cicit és magyarázd el neki, hogy ez fájt és hogy ne csinálja, aztán tedd újra mellre. Előbb-utób rájön, hogy nem érdemes anyuval ujjat húzni, mert éhes marad. :-)
A tejhozam fenntartásához a fejés nem elég, valamiért kell a baba is. Hacsak nem akarod elválasztani. Mennyi idős?
Előzmény: vikiviki (1296)
vikiviki Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1296
Ja, amúgy érdemes szoptatás (ha túl sok maradt benne, akkor esetleg + fejés) után menni futni. Nekem 1-2 napig kevesebb volt, de aztán szépen kiegyenlítődött... Igaz, én már nem szoptatok, de nem ezért (baromira harapott a kisasszony, annyira, hogy áttértem a fejésre...)
Előzmény: pvali (1292)
lujzett Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1295
Asszem én vagyok a kivétel: én nem futottam szoptatás alatt. Nekem (vagyis a ciciimnek ;)) nagyon rosszul esett, bármilyen melltartóban. Amúgy sok helyen olvasni, hogy rázkódással járó sportok, mint pl. futás nem ajánlottak ilyenkor, de sokaknak nem okoz gondot, nekem igen. Tornáztam viszont, meg időnként úszni is eljutottam, szóval nem általában a sporttal volt a bajom.
Előzmény: pvali (1292)
FémFatál Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1294

Részemről két és fél hónap volt, szépen óvatosan kezdve... eleinte nem is ment több, mint 2-3 km, az is gyökkettő tempóval (copyright vikiviki) :-)

Tej nem csökkent, de szerintem olvasgassál vissza itt, elég sokat beszéltünk erről. A jelenlevők közül asszem senki se számolt be tejmennyiség-problémáról, sőt többen a tejhozam növekedését tapasztalták.

Előzmény: pvali (1292)
vikiviki Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1293
Én fél évvel a szülés után kezdtem el mozogni. (már ha a babasétáltatást nem vesszük annak)
Előzmény: pvali (1292)
pvali Creative Commons License 2007.07.12 0 0 1292

Sziasztok!

 

Új fórumozó vagyok ezen a topicon. Két éve futottam, két félmaratonig jutottam, amikor terhes lettem. Két hónapja megszületett a kisfiam. Már nagyon hiányzik a mozgás. A hat hets kontroll után futottam 5 kilit, de úgy éreztem, hogy a tejcsi mennyisége megcsappant utána.

Mikor kezdtetek szülés után, szopi mellett futni? Van tapasztalatotok?

 

Köszi!

_tyúkanyó Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1291
aagica, gratulálok! :)

vikiviki, Neked is, a kislányodhoz! :)
A BMI nekem is 26, pedig már 5.5 évesek a lányok. :( Volt kevesebb is, csak a sok stresszelés rám hízlalóan hat, és volt belőle bőven. Mindenesetre most igyekszem kevesebbet enni, talán sikerül kicsit fogynom a nyáron. (Pedig sokat kéne inkább...)
lujzett Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1290
Én is a maradék 3-4 kilóval küzdök a második terhességem óta... Ráadásul mind a fenekemen-combomon van, nagyon utálom, hiába van tökéletes BMI-m. (Ezt amúgy pont a futásnak köszönhetem, hogy nem volt rajtam igazi súlyfelesleg sosem.) Hosszú combom meg nincs, kimondottan rövidek a lábaim :/
Előzmény: vikiviki (1281)
aagica Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1289
Súllyal eddig én is jól állok, 28 hét alatt 7 kg az szerintem oké, csak előtte nem kellett volna az a XXX (cenzúrázva) kilót felszednem. :)
Előzmény: vikiviki (1287)
FémFatál Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1288
Gratula, aagica :-)
Előzmény: aagica (1285)
vikiviki Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1287
Meg amúgyis: BMI-t nem biztos, hogy terhesség alatt kell mérni. Ha akkor számoltam volna, szerintem leültem volna egy sarokba, magambaroskadok és melléesem:) De az eredmény jó lett, én meg most már kevesebb vagyok, mint terhesség elött, de ez a fránya maradék kb. 5 kiló, ez az Istennek se:(
Előzmény: aagica (1285)
vikiviki Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1286
Pesten? De. Zsófi elött hetente egyszer-kétszer. Azóta összesen max. négyszer, egy év alatt. Nem kómálja a hosszú kocsiban üldögéléseket a csaj, mi meg alkalmazkodunk. Evvan:)
Előzmény: aagica (1285)
aagica Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1285
Október eleje. BMI-t most inkább nem mérek. :) Mondjuk, amikor te láttál, akkor életem legjobb formáját hoztam, azóta lényegesen romlott a helyzet.

Babás futás szerdánként van, augusztustól oda tudok menni, addig dolgozom. Te nem szoktál időnként Pesten járni?
(Valamikor ősszel van női futás is, ahol sok babakocsis indul, de akkorra nem igérem magam. :))
Előzmény: vikiviki (1284)
vikiviki Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1284
Hűűűű, baba? Mikor? :)

Amúgy valljuk be, mikor találkoztunk, rajtam kb. háromszorannyi zsír volt csak a látható helyeken, mint rajtad:) Igaz, most vékonyabb vagyok, de jelenleg is (tudom-tudom, hülyeség:) 26-os a BMI-m, tehát hivatalosan is dagadt vagyok, de már csak pár kiló, hogy hivatalosan ne legyek az:)

Mikor lesz ez a babás futás?
Előzmény: aagica (1282)
FémFatál Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1283

Hosszú comb van, de némi súlyfelesleg is :-)

(Hogyan definiáljuk a "némi" súlyfelesleget? 3-4 kiló már biztos annak számít, szóval azzal rendelkezem, csak éppen hastájékon).

Ha rendesen tolnám a maratoni edzéstervet, akkor nem lenne, de sajna nem tolom rendesen, a Nagy Motivációs Vákuum miatt.

Előzmény: vikiviki (1281)
aagica Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1282
Egész életem a súlyfelesleggel küzdés jegyében telt el. :) Egyelőre vesztésre állok. :)

Most még nem írogathatok ide teljes joggal, egyrészt mert nem futok, másrészt meg még nincs baba, de már nincs messze a pillanat, hogy ez változzon. Ismerek innét személyesen néhány lányt, már tervezem, hogy augusztusban kimegyek a babás futásra és vállalok gyerekfelügyeletet, amíg ti futkostok.

Vikivikit is szeretettel látom, okmánypalacsintákkal kezében. :))
Előzmény: vikiviki (1281)
vikiviki Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1281
Na, beszéljük ezt át némi palacsinta mellett.... :)

Más: van itt még más, aki némi súlyfelesleggel küzd, vagy csak csupa hosszú combú bombázó írogat ide? :)
Előzmény: aagica (1280)
aagica Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1280
Hogyan tovább? Ugyanezt ismételd százszor, ha megvolt, gyere újabb edzéstervért. :)
Előzmény: vikiviki (1279)
vikiviki Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1279
Nu. Futottam egy órát. Hengerfejes csiga tempóban:) (7-8 km-es szédületes táv jött ki, mentségemre legyen szólva, direkt haladtam gyök kettővel). Első körben a szomszéd falut (körgyűrűtől 3,2 km kb.) céloztam meg, de papírkutya voltam, 2 km-nél visszafordultam, hátha aggódik értem a férjem, merthogy sötétedik és hasonlók. Nem aggódott, gyerek aludt és tényleg sötét lett, mire hazaértem.

Szóval: hosszú, lassú futás megvolt:) hogyan tovább?
Előzmény: FémFatál (1273)
bors! Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1278

Sziasztok!

Mi holnap nem tudunk menni 9-re, esetleg 11-re érnénk oda, de még ezt sem tudom pontosan...

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 1277

haliho

 

sajnos belazasodtam igy ugrott a holnapi futas. Pedig olyan jo huvos van. Igyekszem meggyogyulni es jovok!

vikiviki Creative Commons License 2007.07.06 0 0 1276
Hm:) Asszem ha Veszprémben elindulok a fejem után, akkor abból ilyen lesz:) Kissé sok a dimb meg a domb:) Már attól tartottam, hogy intervall-edzést javasolsz:)

kipróbálom. Bár belesétálni nem fogok, ha meg kell állnom vagy valami miatt sétálnom kell, utána akkoris nehezen indulok neki a futásnak, ha elötte teljesen kényelmes és jó volt... Rosszul vagyok bekötve, úgy látszik.
Előzmény: FémFatál (1275)
FémFatál Creative Commons License 2007.07.06 0 0 1275

Fartlek: iramjátékos futás, hol gyorsabban, hol lassabban, a terep vagy bármi adta adottságokat figyelembe véve.

http://www.google.hu/search?hl=hu&q=fartlek&meta=

 

Előzmény: vikiviki (1274)
vikiviki Creative Commons License 2007.07.06 0 0 1274
mi az a fartlek?
(igen, időhiány az van...:)
Előzmény: FémFatál (1273)
FémFatál Creative Commons License 2007.07.06 0 0 1273

Hát bizony.

Mennyi időd van futásra? :-D

Ha a 40 perc nem hatotta meg a szervezetedet, akkor 60 perc se fogja. Lehet hogy esténként egy kis fartlek kéne neked. Aztán hétvégenként, amikor apuci elvállal egy jó másfélóra babázást, akkor meg a mostanáig tartott lassú tempóval futnék a helyedben, de sokat-sokáig ;-)

 

(Mondjuk ez csak bamba amatőr véleménye, viszont ennek a projektnek az időhiány-részében van némi tapasztalatom. De majd az okosabbak kijavítanak, ha amúgy hülyeséget mondtam.)

Előzmény: vikiviki (1272)
vikiviki Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1272
Huh:) Véletlenül futottam 40 percet (elnéztem az órát félidőben, aztán haza akartam érni fürdetésre:). Nem nagyon hatotta meg a szervezetemet, úgy tűnik. Szal akkor nekem most nem ártana magamba néznem, és vagy a tempót vagy az időt növelnem?
FémFatál Creative Commons License 2007.07.05 0 0 1271

Nagy gratula Tímea :-)

Igazi baba-mama futásos történet, nagyon klassz lett. Nem mellesleg a teljesítményhez is gratula :-)

 

Én is futkározok szórványosan, de valami motivációs vákuumba kerültem, szóval futok éppen, de nem eleget, nem túl lelkesen, és lassú is vagyok. Tavaly ősszel még azt gondoltam, hogy idén biztosan sikerül egy 4 órán belüli maraton, most úgy látom, hogy a 4  és fél óra körüli (nem belüli!) is necces. A hétvégi hosszúk se mennek, mert ezen a nyáron még nem volt olyan hétvége, amikor nyugodtan futhattam volna 3 órát, mert ez már sose fér bele az időbe, folyton kitalálnak nekem valamit (és az egész család programját kéne alaposan megerőszakolni ahhoz, hogy beleférjen, de ehhez nincs kedvem se, arcom se). És a következő hónapban se várható ebben nagy változás.

 

Ilyenkor micsinál az ember? Megvárja, amíg elmúlik ez a motivációs gödör, vagy nem törődik vele, vagy hagyja a francba az egészet?

 

Előzmény: BTimea (1260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!