Keresés

Részletes keresés

Ashton_Price Creative Commons License 2006.10.25 0 0 226

Ízelítő a hétvégéből (1)

Marias Pass _ Whitefish - Essex

 

Ashton_Price Creative Commons License 2006.10.24 0 0 225

Szia IST!

 

Gratulálok a bemutatódhoz, amit írtál a TS-hez! Ahogy te is mondtad: nem egyszerű dologra vállalkoztál, de sikerül!

 

Talán csak annyit hiányoltam belőle, hogy elfeljetted megemlíteni, hogy a világon minden frissíthető és cserélhető benne, a madárhangoktól a fák havasságáig...! És a vesszőparipám: hogy a járművek menerdinamikájába te is belenyúlhatsz! (ha megfelelő ismeretekkel rendelkezel)

 

Amúgy szerintem nagyon frappáns, kedvcsinálót hoztál össze! :))

Előzmény: IST (224)
IST Creative Commons License 2006.10.22 0 0 224
Ha már az utóbbi napokban jellemzően a Train Simulator-ról volt szó:

Írtam egy bemutatót a programról, megtalálhatjátok a www.virtualisvasut.hu oldalon.
Ashton_Price Creative Commons License 2006.10.16 0 0 223

Igaza van IST mesternek!

Annyival egészíteném csak ki, hogy TS-hez egyre több és egyre szebb dolog jelenik meg! A menetdinamika pedig javarészt "rajtad" múlik...

Előzmény: Hentes2 (222)
Hentes2 Creative Commons License 2006.10.15 0 0 222

Köszi szépen!

 

Hentes

Előzmény: IST (220)
IST Creative Commons License 2006.10.14 0 0 221
Élménybeszámoló a Brüsszelben kipróbált Rail Simulatorról a http://www.virtualisvasut.hu oldalon!
IST Creative Commons License 2006.10.13 0 0 220
Szia!

Írtam erről egy rövid összefoglaló cikket a honlapomra, itt megtalálod:
http://www.virtualisvasut.hu/?p=208

Ár, érték, pro és kontra. Talán ez segíthet valamennyit a döntés meghozatalában.
Előzmény: Hentes2 (219)
Hentes2 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 219

Üdv!

 

Elnézést az idetolakodásért és a vissza nem olvasásért, csak egy egyszerű kérdésem lennne.

Melyik a manapság legjobb vagy legélvezetesebb vasúti szimulátor program?

Karácsonyra szeretném a fiamat meglepni vele. Állandóan nyálcsorgatva nézi képeiteket amit feltesztek. Nekem is nagyon tetszenek.

Hol lehet megvenni és mennyibe kerül. Esetleg milyen gép kell hozzá?

 

Van neki egy Trainz nevű páréves verzió, de Ő magyar mozdonyokat, vagonokat, településeket szeretne.

 

Segítségeteket nagyon köszönöm!

 

Hentes

hammer man Creative Commons License 2006.10.13 0 0 218
Köszönöm a tanácsot, megfogadtam. Rendkívül hasznos volt.
Előzmény: IST (217)
IST Creative Commons License 2006.10.11 0 0 217

www.bveklub.hu

Az Információk résznél meglehetősen sokminden le van írva, például egy teljesen kezdőknek szóló pályaépítési tanfolyam első része is.

A fórum részénél pedig segítőkész emberek próbálják megválaszolni a kérdéseket. Bátran látogass el hozzánk!

Előzmény: hammer man (209)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.10.11 0 0 216
Szerencsére nem!! :))))

Jaj nekem! :)) Hogy magyarázzam el?? :)

Már alapfilozófiájában is nagyon eltér az európai fékezéstől (fékrendszerében)!!!

És utána egy csomó technikai és üzemi megoldásában, olyannyira, hogy mikor egy európai, ezzel foglalkozó emberke először kapcsolatba kerül az amrikai (elsősorban USA) fékrendszer világával, hát..., égnek áll a hátán a szőr...! Az a kevés is!! :))

És tudod, mi a poén? Elég sok szempontból még igazuk is van a "nyavajásoknak"...! :)
Előzmény: RhB (212)
crash__override Creative Commons License 2006.10.11 0 0 215
Ajaj..., ettől féltem...!! :)) Előbb-utóbb fék-oktatást kell tartanom...? :)
Hajrá....

OFF:
De én is hadd tanuljak már valamit! Idézetben hogy lehet megdönteni a betűket?
ON:


[ i ] és [ / i ] közé kell rakni a szöveget. De bővebben a hozzászólás-szerkesztő alatt, a Milyen tagek használhatók Kód módban? linkre kattintva olvashatsz :-)
Előzmény: Ashton_Price (213)
crash__override Creative Commons License 2006.10.11 0 0 214
:-)
Előzmény: RhB (212)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.10.11 0 0 213
"Írtam feljebb, buta informatikus vagyok. Viszont mindig szívesen tanulok..."

A "buta"-t a Te nevedben elutasítom! (saját hatáskörömben) :)

Ajaj..., ettől féltem...!! :)) Előbb-utóbb fék-oktatást kell tartanom...? :)

OFF:
De én is hadd tanuljak már valamit! Idézetben hogy lehet megdönteni a betűket?
ON:
Előzmény: crash__override (211)
RhB Creative Commons License 2006.10.11 0 0 212

Amerika egy más világ! Ezt mindenki tudja, aki itt van. Vasúti fékezés szempontjából is más! Homlokegyenest más!! :)

 

Ez azt jelenti, hogy fékezéskor gyorsít? :-)))))))))))))

Előzmény: Ashton_Price (208)
crash__override Creative Commons License 2006.10.11 0 0 211
Csak arra, hogy jól konstruált szimulátor esetén, jól koncigurált járművekkel itt is ugyanazok (vagy jó közelítéssel ugyanazok) a törvények érvényesülnek, mint a valóságban!!
Akkor félreértettelek... ...de ebben egyetértünk.

Ismered a Westinghouse- vagy a Huphrey-elvet?
Írtam feljebb, buta informatikus vagyok. Viszont mindig szívesen tanulok...




Előzmény: Ashton_Price (208)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.10.11 0 0 210
Bizalommal IST kollégához!

Vagy:

http://bve.mvv-online.hu/
Előzmény: hammer man (209)
hammer man Creative Commons License 2006.10.11 0 0 209
Tisztelt olvtársak a BVE-hez hogyan lehet pályát építeni, a meglevő pályához menetrendet szerkeszteni, vonatot összeállítani? A válaszokat előre is köszönöm.
Ashton_Price Creative Commons License 2006.10.11 0 0 208
"Öööööö.... mire is szerertnél utalni ?
Taníts.... :)"

Csak arra, hogy jól konstruált szimulátor esetén, jól koncigurált járművekkel itt is ugyanazok (vagy jó közelítéssel ugyanazok) a törvények érvényesülnek, mint a valóságban!!

Amerika egy más világ! Ezt mindenki tudja, aki itt van. Vasúti fékezés szempontjából is más! Homlokegyenest más!! :)

Ismered a Westinghouse- vagy a Huphrey-elvet?
Előzmény: crash__override (207)
crash__override Creative Commons License 2006.10.11 0 0 207
Jól van, pici fiam! :))
Mamaaaaaaa :)

Pedig néha nem hátrány, még szimulátorozás közben sem... :)
És pont ebből gyökerezik a másik probléma...=>

Öööööö.... mire is szerertnél utalni ?
Taníts.... :)
Előzmény: Ashton_Price (206)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.10.11 0 0 206
Jól van, pici fiam! :))

"Hát..., igen..., a kétnyomásos jellegű fék... (nem az, de olyan jellegű)...
Ehhez nem értek...."
Pedig néha nem hátrány, még szimulátorozás közben sem... :)
És pont ebből gyökerezik a másik probléma...=>

"De az kemény volt, amikor az ember lesegette a jelzőket az ív után, és a 70mph-val tépő vonatot meg kellett fogni a jelzőig :)"
Úgy én is jártam, hogy szépen megérkeztem a végállomásra egy bazi-nagy tehervonattal, szépen be is jártam az állomásra. A vágány közepén elkezdtem szépen óvatosan "csípegetni", mondom: Á, ne legyen olyan nagy a sebesség! És feloldottam... Na, ezt nem kellett volna...! A végén mentem már vagy 5 mph-val is mikor kb. 30-40 m-re a jelzőtől megint elkezdetem fékezni, hogy ez most egy szép megállás lesz... Aha! Fékezhettem én akkor már...! Úgy meghaladtam a vöröset, mint a p***csa...! :))
Előzmény: crash__override (205)
crash__override Creative Commons License 2006.10.11 0 0 205
"Nyálcseppentős :)"
Hi-hi! :) Ne huncutkodj, mert megint ránk szólnak... :)

Igenis anyu, viselkedem! :)

Igen..., kinek mi a lényeg? Az egységes egész, vagy a jármű.
Nekem az összhatás a lényeg. Meg a fíling :) Enjoy.... :)


Hát..., igen..., a kétnyomásos jellegű fék... (nem az, de olyan jellegű)...
Ehhez nem értek....

De az kemény volt, amikor az ember lesegette a jelzőket az ív után, és a 70mph-val tépő vonatot meg kellett fogni a jelzőig :)
Előzmény: Ashton_Price (202)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.10.11 0 0 204
"Már kezdtem azt hinni, hogy kihaltak azok akik még ezzel kezdték mint szimulátor. :-)

Némi gáz, hogy jövőre már más programra fogja szinte mindenki ezt használni."

Én annakidején még itt a cégnél is használtam energiafelhasználás számításra is...!


"Ahogy nézegettem a belinkelt képeidet az amcsi pályákról egyrészt nekem is beindult a nyálelválasztásom"
Köszi az elismerést! :))

Ha mégis úgy döntesz, hogy megcsinálod, most már nagyon sok update-t kell leszedned... :(
Előzmény: IST (203)
IST Creative Commons License 2006.10.11 0 0 203

Railsim...

Már kezdtem azt hinni, hogy kihaltak azok akik még ezzel kezdték mint szimulátor. :-)

Némi gáz, hogy jövőre már más programra fogja szinte mindenki ezt használni.

 

A fotótextúra amúgy jó dolog. Ahogy nézegettem a belinkelt képeidet az amcsi pályákról egyrészt nekem is beindult a nyálelválasztásom, másrészt azon voltam, hogy otthon első dolgom lesz pályákat beszerezni, felinstallálni végre a notebook-ra a RailDriver-t, aztán érezni a kezem alatt hogy dübörögnek a dízel gépek.

Aztán persze nem lett belőle semmi, meg inkább az angol motorvonatokért vagyok oda, de a hatás megvolt.

Előzmény: Ashton_Price (199)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.10.11 0 0 202
"Nyálcseppentős :)"
Hi-hi! :) Ne huncutkodj, mert megint ránk szólnak... :)

"a rajzolt textúrás tájban a fotorealisztikusnak hatni akaró mozdonyok... nemtom. Nekem bejön az alap, rajzolt MSTS-féle kinézet - úgy egységes."
Igen..., kinek mi a lényeg? Az egységes egész, vagy a jármű.

RailSim-ben (amerikai oldalon) sajnos csak nekem is demo volt és van. Régebben még valahol láttam ausztál verziót, persze kemény zsetonokért...

"hogy szenvedtem, hogy az F7-esek által húzott vonattal tartsam a menetidőt, és ne is haladjak meg egyetlen vöröset se"
Hát..., igen..., a kétnyomásos jellegű fék... (nem az, de olyan jellegű)...
Meghát itt csak a látvány van, nem érezheted a történéseketet a fenekeddel is...




... kontraszt...
Előzmény: crash__override (200)
IST Creative Commons License 2006.10.11 0 0 201

Jól beszélsz!

Kissé aggasztó, hogy a játékok tartalmi hiányosságait a grafikával próbálják felejtetni...

Előzmény: crash__override (198)
crash__override Creative Commons License 2006.10.11 0 0 200
Ebben is nagyon sok igazság van, de a foto-texturás járművek megjelenésével..., hát ugye sokaknak erre cseppen el a nyáluk... :)
Nyálcseppentős :)

Amúgy ez a fotó alapú textúra igen visszás tud lenni.... a rajzolt textúrás tájban a fotorealisztikusnak hatni akaró mozdonyok... nemtom. Nekem bejön az alap, rajzolt MSTS-féle kinézet - úgy egységes.
Mi még roppant jó, az a TrainArtisan-féle cuccok, na azok is el vannak találva.

Egyébként a legjobb menetdinamikája szerintem akkor is a RailSim-nek volt!!
ÁÁÁÁÁ.... múltkor kerestem, és sehonnan sem tudtam az usa verziót letölteni. Anno csak a demo-val játszottam, de emlékszem, hogy szenvedtem, hogy az F7-esek által húzott vonattal tartsam a menetidőt, és ne is haladjak meg egyetlen vöröset se.... Az a game ott volt. Volt fílingje.
Előzmény: Ashton_Price (199)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.10.11 0 0 199
"Ez a magas poligonszám egy kicsit visszás dolog... ugyanis úgysem látod, és amúgy meg a "fíling" a lényeg."

Ebben is nagyon sok igazság van, de a foto-texturás járművek megjelenésével..., hát ugye sokaknak erre cseppen el a nyáluk... :) Olyan texturát kell csinálni..., szép is legyen, meg ne is legyen kínszenvedés betölteni... Ez nem könnyű... :(

Egyébként a legjobb menetdinamikája szerintem akkor is a RailSim-nek volt!!
Az MSTS-é pedig szerencsére javarészt rajtam múlik!!!
Előzmény: crash__override (198)
crash__override Creative Commons License 2006.10.11 0 0 198
Ez a magas poligonszám egy kicsit visszás dolog... ugyanis úgysem látod, és amúgy meg a "fíling" a lényeg.
Anno, amikor még voltak igazi játékok, volt olyan hitvallás, hogy nem kell annyi poligon, hiszen a játékos nem gyönyörködni akar, hanem játszani. Aztán elmentek abba az irányba, hogy csapnivaló a mesterséges intelligencia, meg a fizika, de pl. a legújabb FIFA-ban (egyébként rühellem a sportjátékokat) lehet látni a focista hangulatváltozását az arcán. Híde' kell.... Az a gas, hogy eltérés mutatkozik az arany középúttól. Kapunk jó grafikájú, sz@r gamékat, oszt' víz...

A trainz-nél - amikor próbáltam - nekem is két vállra fektette a gépem - pedig elég erős vas (nincs kihazudva belőle egy vödör sórder se' (c) Árpád). Az anti-aliasign kikapcsolásával, 2x2-es sample beállítással jobb futásra lehet bírni. Ami még megfektetheti, az az árnyékképzés - ezt sem kell mindig erőltetni :-)
Előzmény: IST (196)
Ashton_Price Creative Commons License 2006.10.11 0 0 197
Nah, igen...! Meg mikor töltődik az új "tile" és közben jön az ellenvonat is... :))))
...az tud még finom lenni...!! :(
Előzmény: IST (196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!