Keresés

Részletes keresés

Riex Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3293

Nem kerülte el a figyelmemet. A helyezésen kivűl az idő különbségeket is nézd és ennek figyelembe vételével érdemes értékelni.

 

Nagyon szép a 111 indulóból a 37.hely, melyhez önmagában gratulálni kell, de ez mekkora távolságra van a győztestől?

Előzmény: relleg (3290)
hoppaaa Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3292

Hitesemnek nagyon tetszett a videó :) Azt mondta, tökéletesnek tűnik, úgy, ahogy van.

Előzmény: relleg (3290)
hoppaaa Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3291

Ne mondd azt, hogy bele se kezdjünk, mert reménytelen...

Előzmény: Riex (3289)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3290

Én tájékozódtam a magam szerény módján. Nem az eredményeket értékeltem-habár benne volt az is - ,példaként említettem a jeles leányzókat.

Az eredmény értékelését illetőleg, nem tudom, hogy elkerülte-e a figyelmedet a másik két hölgy eredménye, Döme Zsófia 37. és Berecz Anna 39.-ik helyezése.

A másik általad képviselt elv két hét alatt változott volna ? 

"Nekem az eredmény centrikus megközelítés jobban tetszik." 3192hsz.

Előzmény: Riex (3286)
Riex Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3289

Inkább az emberi tényezők a problémák.

 

Az elmúlt időszak megmutatta, hogy tágabb összefogással nem lehet itt megvalósítani semmit.

 

Szűkebb kisebb csoporthoz is nagyon nehéz megtalálni az együttgoldolkodásra képes és tenni akaró  embereket.

 

Egyedül belevágni a megvalósításba egy ellenséges környezetbe pedig teljesen felesleges, mert álladóan a hátráltatókkal és a rosszakarókkal és a keresztbe tevőkkel kellene megkűzdeni.

Előzmény: Veszpremi (3288)
Veszpremi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3288

OK, akkor a cél adott, VK 30. Lehet tervezni, akkor erre kell tervezni. Csak én nem hinném, hogy az ország adottságai ehhez megvannak, beleértve a természeti-, társadalmi-, pénzügyi-, morális- ... De én nem vagyok mértékadó, ezt hozzáértő szakembereknek kell csinálniuk. És menedzser szemléletet is bele kell tenni. Jó értelemben. Hihetetlen szuper lenne, ha megélhetnénk, hogy egy magyar síugró szerepelne a VK-ban!

Előzmény: Riex (3284)
Veszpremi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3287
Előzmény: Riex (3285)
Riex Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3286

51 célba értből 48. 49., de célba értek és ezt is lehet eredményként értékelni.

Előzmény: Riex (3285)
Riex Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3285

Nagyon gyenge példa! Olvassál már után mielött ilyenre hívatkozol! (pl.:sífutás topik)

Előzmény: relleg (3282)
Riex Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3284

A célt annak idején a topik kezdő hozzászólásaiban megfogalmaztam!

 

Milyen versenysportóló és milyen edző, sportvezető az aki nem akar olimpiai bajnok, világbajnok vagy legalább a VK első 30-ba tartozni?

 

 

Előzmény: Veszpremi (3283)
Veszpremi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3283

Ez a Viadal egyesület most létezik? Bocs, én nem ismerem, járatlan vagyok a témában?

 

A törökök tényleg megcélozták a világ élvonalát, ebben Riex-nek igaza van. Azaz kitűzhető az a cél is. Csak azért látni kell a két ország közti különbséget, én valamicskét látok a szakmámból kifolyólag. Törökország iszonyatosan fejlődik, projektek garmada folyik minden területen, számunkra hihetetlen fejlődés indult el ott. Nálunk mi van? Posvány, láp, ami visszahúz, sokezer milliárdot nyúltak le a politikusok és bandáik az adóinkból, a felvett iszonyatos mennyiségű hitelekből, a privatizációból kiárul óriási bevételekből. Ezeknek icipici töredékéből nálunk aranyozott sáncok lennének több régióban is és csapatunk lehetne a világkupában. Nálunk jelenleg nincsenek projektek, amik vannak, azok is szonyatosan drágán folyó pénzlenyúlásos projektek, ld, hatszoros áron sose megépülő 4es metró, vacak minőségben horror áron megépült autópályáink, sorolhatnám ezer oldalon, de jelenleg már projektek sem indulnak. Hogy a pénz hová megy, ne is kérdezzed! Én reménytelennek látom ezt az országot, élhetetlen ország. Ami van, az a korrupció, az ellenségeskedés, az adócsalás intézményesítve, a lenyúlás minden fokon, siránkozás, hogy milyen rosszul megy nekem, miközben életemben adót egy fillért sem fizetek, szlovák rendszámú autóval járok... (na nem én ám!). Ilyen környezetben nagyon nehéz elindulni egy ilyen nagy cél felé, mint VK!!!

Előzmény: relleg (3281)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3282

Hellner Donata 1993-mas születésű, 48. hely

Hellner Szelina 1986-os születésű,    49. hely   

Előzmény: relleg (3281)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3281

Az egész sokkal többet ér, mint hogy veszekedjünk ! Én csak azért irogatok, hogy esetleg csatlakozzon a témához olyan ember, emberek, aki,akik valóban átlátják és érdemben hozzáadják godolataikat segítségüket egy olyan cél eléréséhez, amit említettél, hogy még ki kell jelölni. Irreális célokat nem szabad kijelölni.

Magam a széles alapokon nyugvó utánpótlás nevelésének vagyok a híve, mely valahol a kőszegi szisztémához kapcsolható, ehhez valószínűleg a síszövetség is megnyerhető.

Hellner Péter a Budakeszi Viadal Egyesület megalapítója, edzője ugyanezt tette a Virágvölgyi "libalegelőn" elkészített sípályán kezdve eljutott az alpesi világbajnokságra és 50-ben végeztek.

(A Viadal egyesületnek 100 feletti a létszáma )

Előzmény: Veszpremi (3280)
Veszpremi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3280

Gyxerekek! A fenének kezdtek 5 hozzászólás után veszekedést?! Nincs értelme! Próbáljatok meg egymás sértegetése nélkül spekulálni. És ezt most személy nélkül mondom, mint mindegyikőtök barátja. Az egész nem ér annyit, hogy veszekedjetek, akkor el sem érdemes kezdeni. Megint anélkül folyik a vita, hogy le lenne szögezve az elérendő cél. Mi a cél? Világkupa középmezőny? COC középmezőny? FIS versenyeken való részvétel? Gyerek és ifjúsági versenyeken (pl. osztrák Landescup-féle) való részvétel? Kedvtelési síugrás? A cél szentesíti az eszközt! Amikor megvan a cél, akkor kell felépíteni a projektet. Először kell egy projektterv, annak fininszírozására forrás, majd el lehet kezdeni a megvalósítást. Ha terv sincs, akkor nem lesz semmi.

 

Kőszeg üzemel, csinálják, jók az adottságaik, nehézségeik vannak a továbblépéssel (sánc...). Nekik is lehet segíteni, építő kritika, szakmai viták stb., esetleg anyagi segítség. Hová tegyem 1% adómat pl. most? Nekik sem egyszerű az életük, sok önfeláldozás, lemondás, de őrzik a magyar síugrást, az egyetlen pislákoló láng, de szerencsére ég!

relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3279

Úgy látom én is, manapság a hóágyúval készített hó akár egész szezonra megőrizhető, annál is inkább mert fagypont körüli napszakokban (éjszaka) bármikor hízlalható, ami mésnap nem olvad el, még extrém viszonyok között sem. (különösen ha nagy buckában tárolják, letakarják...)

Előzmény: síroller (3258)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3278

Ez a Mátraházi nagysánc." 85m a sáncrekord "

Előzmény: síroller (3277)
síroller Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3277

Én nem ismerem fel !

Ez hol található ?

Előzmény: relleg (3266)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3276

El sem hiszed, hogy fáj a lelkem, hogy a helyett, hogy érdemben foglalkoznék az un. MSU-val, moralizálni vagyok kénytelen, a bántások elhárítása végett.

Egyébként erre nem lenne felhatalmazásom, hiszen milyen jogon tenném ezt ?

Előzmény: relleg (3275)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3275

Egyébként az a mondatod mely így szól : "NA KÉSZ RÖHELY, HOGY SZEMLÉLETBEN HOL TARTANAK MA EGYESEK A SÍSPORT KÖRNYÉKÉ !" Egy felfuvalkodott, embertársát a legcsekélyebb mértékben sem tisztelő, ember meggondolatlan véleménye. (Remélem, nem gondoltad át, amit leírtál !

 

 

Előzmény: Riex (3270)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3274

Szerintem nem szövegelni kell, hanem összefogni !

Nézzétek az alpesieket ! Szlalomban a lányok közül négyen voltak a legjobb ötven között a világbajnokságon. Ez az eredmény és a magyarországi lehetőségek ? GRATULA nekik !

A férfi szlalomban szintén ketten az első ötvenben, nekik is GRATULA !

Előzmény: relleg (3273)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3273

Csak már látnánk tőled valami konkrétumot,Álmodozás,és önfényezés helyett !

Előzmény: relleg (3272)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3272

Még az én gondolataim is egy kis stílű álomnak felelnek meg, de a Tied ?

Előzmény: relleg (3271)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3271

Ez nem gondolkodás !

Nálunk ezt álmodozásnak nevezik !

Előzmény: Riex (3270)
Riex Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3270

Nagyzolás???

 

Gondolkozzál már némileg nyitottabban!

 

Hol tart ma a síugró világ?! Nézted már hogy a törököknél mi épült?

 

Na kész röhely, hogy szemléletben hol tartanak ma egyesek a sísport környéké!

Előzmény: relleg (3264)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3269

Ez a sánc kis átalakítással 90-100- as sánc lehetne.

Minden együtt van, áram, víz (forrásvíz),hidegség.

Előzmény: relleg (3266)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3268

A 3263- hoz írtam.

Előzmény: síroller (3265)
síroller Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3267

Csak és kizárólag hosszú hétvégéken és turisztikai jelleggel, sport népszerűsítésként!

Aztán ha szerencse lenne, akkor momndjuk a Budapestről oda kirándulók közül esetleg volna aki szeretne sáncot és akkor veled össze lehetne hozni a még ismeretlen de lehetséges embert !

Előzmény: Riex (3262)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3266

2011 február 5.

Előzmény: relleg (3264)
síroller Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3265

Laci !

Én nem írtam/mondtam, hogy ilyen összetett északi szakági sport központ legyen Kőszegen !

Én a sáncnak örülnék a legjobban , és csak és kizárólag a sáncról írtam !

Nem látok más lehetőséget Kőszegen, de síugrást azt igen !

Előzmény: Riex (3263)
relleg Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3264

Mi ez a nagyzolás megint ?

Ki beszélt eddig északi sícentrumról ?

Kőszeg hó megtartása max 3 hónap, ennél sokkal hosszabb egy Cserhát, Pilis, Gerecse, Zalai domság, Bakony, Budai hg.

Hóágyúval ezek anem legmagasabb hegyek, dombok legalább 4 hónapig megtartják a havat, és lehet még mesterségesen is konzerválni.

A Mátrában lehetne a legkisebb befektetéssel létrehozni egy síugró-centrumot, az infrastruktúra, a  szállás lehetőség az elhagyott Népstaion Edzőtábor épületegyüttesében volna megoldható (ez a létesítmény jelenleg az enyészet martaléka).

Egyébként a Mátrai nagysánc meglehetősen jó állapotban van, a fa gerendák vannak csak elrothadva és egy festés référne. (Azt nem tudom pontosan, hogy mit kéne pontosan csinálni, hogy lehetne átalakítani, hogy egy modern sánc legyen.)

Műanyagozva egész éves sánc lehetne 100 -120 havas nappal ,hóágyút feltételezve.

Ez, amit írtam, nem a tuti, csak hangosan gondolkodom. Szerintem nem kőszegen kellene nagy sánc, inkább az ország belsejébeb. Kőszegen elég volna  az a 60-70-es sánc aminek ott van már a lejtője és ott van viszonylag közel Ausztria és Szlovénia....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!