Keresés

Részletes keresés

Mopi Creative Commons License 2006.01.04 0 0 133
Nohab is van rajta, a Bb-től eggyel jobbra. Pont azt nem veszed észre? :-)
Előzmény: m61019andras (130)
exmv Creative Commons License 2006.01.04 0 0 132
Ha elkészíted és elküldöd a támogató nyilatkozat szövegét, akkor intézkedem, hogy letölthetően felkerüljön a honlapra.
Előzmény: Törölt nick (126)
cshmiki Creative Commons License 2006.01.04 0 0 131


winDirVariable="E:/WINDOWS" Nem picit hanem sokat :)))

m61019andras Creative Commons License 2006.01.04 0 0 130

Szergejek, zöld Púpos, piros Púpos, Bbmot, jobb oldalt gőzösök, alakjelzők. Sőt látok egy Daciát is a Púposok mellett és ha jól veszem ki van rajta egy teljesen narancs színű Szergej is.

De jó lenne egy picit visszamennei ebbe az időbe. :-)

Előzmény: Tastam (128)
Nohabf Creative Commons License 2006.01.03 0 0 129

Húúúú nem semmi kép és milyen élet lehetett akkor.

 

Nagyon jó kép!!

Előzmény: Tastam (128)
Tastam Creative Commons License 2006.01.03 0 0 128

Tapolca, a '70-es évek végefelé...

hkv Creative Commons License 2005.12.31 0 0 127
BUÉK
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.31 0 0 126

Urak egy kis pihenés után január elején újjult erővel vágunk nek ia múzeum ügyének vannak jó és vannak rossz hírek is! De erre számítottam. Holnap reggel majd írok egy pár sort, szükségem lesz néhány támogató nyilatkozatra.

Addig is az éjfél közeledtével mint a topik alapítója engedjétek meg, hogy Boldog Új Évet kívánjak mindenkinek!

 

Előzmény: Csukacska1991 (125)
Csukacska1991 Creative Commons License 2005.12.31 0 0 125
Csatlakozok hozzád M41 2202, sok sikert a kezdeményezésnek, és remélem, hogy 365 nap múlva már a Nohabok között ünnepelhetünk Tapolcán.
Előzmény: M41 2202 (124)
M41 2202 Creative Commons License 2005.12.31 0 0 124

**************************************************

 

A Tapolcai Fűtőház Múzeum létrehozása érdekében, eredményekben és sikerekben gazdag boldog új esztendőt kívánok az ezen dolgozóknak!!!

 

Üdvözlettel: M41 2202

 

**************************************************

hkv Creative Commons License 2005.12.30 0 0 123
De mind a kettőt érdemes lenne megmenteni, és mellé pedig a Szolnoki Bh-t is és akkor egy komplett nosztalgia szerelvény lenne belőlük. Egy teliablakos vezérlő a füstiben van egyet meg ha jól tudok, akkor a Hajdú KFT tulajdonában van amit nem is használnak.
Előzmény: m61019andras (121)
hkv Creative Commons License 2005.12.30 0 0 122
Hát igen. Fogjunk össze közösen és próbáljuk megmenteni.
Előzmény: m61019andras (121)
m61019andras Creative Commons License 2005.12.30 0 0 121
Milyen jó lenne megmenteni az egyik sátoraljaújhelyi Bh-t a múzeum számára, mielőtt ellbontják.
Előzmény: Törölt nick (120)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.29 0 0 120
Nem akarunk semmi olyanba bele menni ami ellentéteket szíthatna köztünk és a füsti között, ergo az M63-as nem kérdés hol van lesz kiállítva. Mellesleg honnan lenne rá nekünk pénzünk ha a GÜ-nek sem volt? M63-as soha nem szolgált Tapolcán, bár valószínűleg megfordultak arra gyorsokkal még Fc-i állomásításuk idején.
Előzmény: Csukacska1991 (119)
Csukacska1991 Creative Commons License 2005.12.29 0 0 119

"M46 meg miféle szerzet"

A Ganz által tervezett és épített diesel-hidraulikus mozdony B'B' tengelyelrendezéssel és 90 km/h Vmax-szal. A feladatát meghatározni nem tudom, majd talán valaki kiegészít.

Egy-két oldal, ahol meg tudsz nézni egy-két dolgot:
Állomásítási információk, képek, adatok és jellegrajz.
Adatok és jellegrajz
Képek
Képek

 

Uzsgyiremot, jó az aláírásos ötleted. Ugyanis, ha valaki megnézi ezt a topikot, akkor azt hiszi, hogy pár "bolond" (ennek a jó értelmét vegyétek!) kitalált valami "hülyeséget", de, ha ezt aláírásokkal is alátámasztujuk, akkor talán elhiszik, hogy mit akarunk.

 

Tibititől kérdezem, hogy, ha a tapolcaiból egy dízelmozdony-múzeum lesz (a Füstli maradjon meg a gőzösöknek), akkor hosszabb távon nem fogjátok-e kezdeményezni, hogy az egyetlen Gyíkot esetleg oda helyezzék (vagy még hosszabb távon a felélesztése)?

Előzmény: el.zsé. (118)
el.zsé. Creative Commons License 2005.12.29 0 0 118

Üdv Titibi és Mindenki!

 

Remek ötlet, a kivitelezéshez minden jót kívánok.

De ha már kallódó járműveket keresel: a '90-es évek elején a Füstiben (ill. akkor még Északi ) a parajosban állt egy motorkocsi, állítólag a Gömbös Gyula szalonkocsija volt egykoron. Eléggé le volt hervadva már akkor is. Most nyáron, amikor ott jártam, kérdezősködtem utána, de nem tudtak róla semmit. Érdemes lenne utánanézni, hogy mi lett a sorsa, talán valahol megvan még. Egy kicsit kipofozva - legalább kívülről - elég különleges darab lenne.

 

M46 meg miféle szerzet

 

 

Egy kicsit KIKAPCS

Mail megy majd a napokban, Örülök hogy megtaláltalak.

 

Addig is Boldog Új Évet kívánok Neked, és a Fórum összes olvasójának!

Előzmény: Törölt nick (74)
Don Simon Creative Commons License 2005.12.25 0 0 117

Csatlakoznék én is, és jó ötletnek tartom egy ilyen múzeum létrhozását.

 

uzsgyiremot Creative Commons License 2005.12.25 0 0 116

 

Valami hasonlóra gondoltam:

 

Alulírott XXXXXX  aláírásommal tanúsítom, hogy a tapolcai fűtőház a "Tapolcai Fűtőházért" Alapítvány kezelésében történő Múzeum Fűtőházként való üzemeltetésével messzemenőkig egyetértek.

Véleményem szerint a leendő múzeum hiánypótló tevékenységével hozzájárul a magyar vasúti emlékek megőrzéséhez.

Az alapítványt lehetőségeimhez mérten készen állok erkölcsileg, anyagilag, valamint önkéntes alapon, térítésmentesen, munkámmal segíteni.

  Aláírás  

 

 

Alulírott XXXXXX  aláírásommal tanúsítom, hogy messzemenőkig egyetértek azzal a kezdeményezéssel, miszerint a jelenleg tapolcai fűtőházként működő létesítmény a "Tapolcai Fűtőházért" Alapítvány kezelésébe kerüljön és Múzeum Fűtőházként  üzemeljen a jövőben.

Véleményem szerint a leendő múzeum hiánypótló tevékenységével hozzájárul a magyar vasúti emlékek megőrzéséhez.

Az alapítványt lehetőségeimhez mérten készen állok erkölcsileg, anyagilag, valamint önkéntes alapon, térítésmentesen, munkámmal segíteni.

  Aláírás

 

 

Előzmény: uzsgyiremot (113)
uzsgyiremot Creative Commons License 2005.12.25 0 0 115

És még valami:

 

Most átolvastam alaposan a tanulmányt, és leesett, hogy kallódik nálunk 4-5 tábla régi, de nagyobb méretű üvegtábla. Régi vitrines szekrényből valók, most májusban akartam kidobni lomtalanításkor. Esetleg jók lennének tárolók üvegének, vagy beszabni kitörött ablaküvegek helyére.

hb

uzsgyiremot Creative Commons License 2005.12.25 0 0 114

 

Eszembe jutott valami a privát mozdonyok tárolása ügyében, megírnám magánban.

Légyszi írj az uzsgyiremot@freemail.hu címre! köszi, hb

Előzmény: Törölt nick (36)
uzsgyiremot Creative Commons License 2005.12.25 0 0 113

Sziasztok!

 

Kitaláltam valami, ami talán hasznos lehet.

 

Kéne írni egy Word dokumentumot, amiben az állna, hogy az aláírója támogatja a múzeum létrehozását, kijelenti, hogy rendezvényeit látogatni fogja, a létrejövő alapítványt támogatja.Persze lehetőségeihez képest, hogy ne jelentsen elkötelezettséget. Be lehetne jelölni, hogy az illető milyen területen dolgozik, stb, hogy demonstrálja, milyen széles körű a dolog támogatottsága.

 

Ezt feltennénk a honlapra, aki szeretné, letöltené magának, kinyomtatná, és aláírva postázná egy címre. Ha összejönne pár száz aláírás, máris könnyebb lenne tárgyalni komolyabb támogatókkal, hiszen laikusok szemében így nem csak pár ember hóbortjának tűnne.

 

Ma esetleg el is készítem a vázlatát.

 

A másik:

 

Ha sikerül létrehozni a múzeumot, és szükség van segítő  kezekre, nyilván az ország távolabbi feléből is sokan jönnének.

Felajánlom, hogy nálunk Siófokon igyekszem minél több embert ingyen elszállásolni. Így mondjuk egy pénteki este nálunk alszunk, szombat hajnalban irány Tapolca, egész nap ott lehetünk. Este visszajövünk, itt alszunk, és vasárnap mindenki elmegy haza szép kényelmesen. Ehhez hozzá tartozik, hogy igazán sok embert, (10-15 fő) csak elő-utószezonban tudnánk elszállásolni.

Ez persze később lesz aktuális(remélem már nyár elején:))

 

hb

róna Creative Commons License 2005.12.24 0 0 112

A fizikai megvalósítás terén is ugyanannyi siker kísérje az ötlet magvalósítását, mint a virtuális világban.

Előzmény: exmv (111)
exmv Creative Commons License 2005.12.24 0 0 111

Közben elkészült a Vendégkönyv modul, próbálgassátok.

Előzmény: róna (109)
A.Balu Creative Commons License 2005.12.24 0 0 110
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és gőzmozdonyfüstös Boldog Új évet kíván a leendő Kisterenyei Körfűtőházért Egyesület!

 

 

Üdvözlettel:

Ackermann Balázs – www.kisterenye-futohaz.fw.hu

 

róna Creative Commons License 2005.12.23 0 0 109

Klassz a honlap, csak legyen hozzá sok sok olyan fotó relikvia, amivel a történeti részeket ki lehetne egészíteni. Igy a balmargó menűjében több darabra lehene szedni a leírásokat témánként.

Ha már a működés körülményei véglegesen eldőlnek, szívesen látnám fenn a kiállítási program terveket. Főleg jól jönne ez egy olyan múzeum esetén, ami nem folyamatos nyitvatartással működik.

Vendégkönyvet is lehet találni,  (ingyenesen letölthetőt találtam a ricsmo.hu lapon:

ha nincskéznél jobb pl: http://ricsmo.uw.hu/php/gbook/gbook.php  )

Sok sikert, szükség van rá!

Előzmény: exmv (103)
fggeri Creative Commons License 2005.12.23 0 0 108
A képek:

2005 nyara:

t1 M41 2309 a tapolcai fűtőházban
t2 Még M41 2119-es itt várakozott sorsa jobbra fordulása végett.

2004 decembere:

t3 M41 2212 a tapolcai fűtőház területén.

Sok kitartást kívánok a tapolcai fűtőház múzeum elkészítéséhez!

Üdv
fggeri Creative Commons License 2005.12.23 0 0 107
Hello Titibi!

Én egyértelműen támogatom az ötletet! Tapolcára minden évben legalább 3x ellátogatok, mert jó és örömteli érzés az állomáson tartózkodni, fotózni stb.

Ha megengeditek egy-két képet mutatok a fűtőházról és környékéröl

2005 nyara:

m61019andras Creative Commons License 2005.12.23 0 0 106
Szerintem nagyon profi. Bízzunk benne, hogy valóban szükség lesz erre a honlapra.
Előzmény: exmv (103)
Nohabf Creative Commons License 2005.12.23 0 0 105

Üdv!

 

Nagyon tetszik nekem is a honlap,csak így tovább!!!!!!!

Előzmény: exmv (103)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.23 0 0 104

Üdv!

 

Eddig jó. Remélem jelzed, ha kész lesz az oldal teljes egészében.

 

CSÁkány, by: EC24

Előzmény: exmv (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!