Keresés

Részletes keresés

roszner Creative Commons License 2015.06.25 0 0 5136

"Na, a regi szinkronbol egy helyen fel perc hianyzik..."

Nem lehet, hogy olyan részhez értél amit a magyar tv-ben leadáskor megcsonkítottak? Emlékezz, az Orion honlapon Gyula is leírta ezt. És akkor még jó pár ilyen lesz.

Én is azt hittem, hogy a hanggal van baj amikor a Sat1-en felvett sorozathoz igazítottam a hangot és el nem tudtam képzelni, hogy miért kell időnként tekernem a magnón.

Szóval csak bátran küzdj az eredeti szinkronos részekért. Micsoda csemege lenne, ha mind a hét rész ezen a hangon szólalna meg! A kivágott részeknél pedig alá lehetne tenni az újból - Mario hangját kivéve alig észrevehető a szinkronhangok közötti különbség -  úgy ahogy Darth Bat kollega csinálta meg mesterien az első résszel.  (4317.hsz.)

Előzmény: Eolomea14 (5134)
Trigon_ Creative Commons License 2015.06.25 0 0 5135

Szeretettel köszöntök mindenkit, akivel még nem találkoztam.

Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 5134

Na, a regi szinkronbol egy helyen fel perc hianyzik :( - szoval sztrornoznom kell az utobbi felahanlasomat; ugyanis nem hiszem, hogy belevagok egy ujabb - sok-sok orat igenylo - szinkronizalasba, toltozgatas-foltozgatasba. Pl. az emlitett jelenetben (amikor a foldon vitatkoznak Villaek), akkor pl. az uj szinkronbol kellene potolni a regit (vagy a videot megvagni - ami meg nagyobb hajciho) - es mar igy is sok-sok szaz orat fektettem az Orion szinkornjaba --- most hasonlot kellene csinalnom, csak a masik vegerol kezdve... ez mar sok lenne nekem...

Szoval maradok az en oszver szinkronomnal (legalabb nem hiaba toltottem az idot :), de a focim szoveget (ami nekem toldozott-foltozott allapotban van) mindenkeppen kicserelem erre a jobb regi szinkronos felvetelre (ami onmagaban oriasi kincs).

Előzmény: Eolomea14 (5132)
Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 5133

anahgot = a hangot

Előzmény: Eolomea14 (5132)
Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 5132

Mar elkezdtem ezt a regi szinkront hozzaigazitani a DVD-hez, ugyanis ez a felvetel lenyegesen jobb a korabbiaknal. Ha minden siman megy - es ahogy lesz ra idom -, akkor mind a 7 resz DVD minosegu videoja ala szinkronizalnam ezt a hangot.

Sok ido lesz, mert kb. percenkent/felpercenkent kell osszebbtolni vagy szethuzni anahgot, hogy passzoljon. Nem tudom, hogy te nekifognal-e egy ilyen melonak, de ha igen, akkor sem erdemes ketten dolgozni ezen. Nekem megvan a programom (es jo nehany szaz ora gyakorlatom) hozza - szoval, ha ugy gondolod, megvarhatod, hogy keppel egyutt megkapd ezt a regi szinkront.

Előzmény: roszner (5128)
Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 5131

Jo latni ujra a fedelzeten (es persze rad gondoltam :)

Előzmény: Trigon_ (5130)
Trigon_ Creative Commons License 2015.06.24 0 0 5130

Nem tudom, kire gondolsz, de roszner és te vagytok azok.

Előzmény: Eolomea14 (5119)
Makarena78 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 5129

Szia!

Jelentem, vasalás nélkul is megy az Orion nézés, szóval ne kuldd a vasalnivalod :)

Új fiúként tetszik, ami fura, (errol már vitáztatok is itt a forumon) hogy alkoholizálnak rendesen, persze szigorúan munkaido után. Szerintem nektek a gyerekkort idézo emlékek miatt is kedves a sorozat. A kisfiam is nézi velem, aminek egyrészt orulok (lehet hogy majd neki is nosztalgikus lesz nézni pár évtized múlva), másrészt kétpercenként feltesz egy kérdést, tehát a végére már magam sem tudom, mirol szolt az epizod, vagy megállítgatom a filmet és akkor 2 oráig tart :)

Előzmény: b.veronik (5121)
roszner Creative Commons License 2015.06.24 0 0 5128

Én is nagyon köszönöm ha elküdöd, email címem adatlapomon.

Nagy kár, hogy nem jelentkeztél sokkal korábban, de inkább később mint soha.

Előzmény: Nyolcadik utas (5120)
Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 5127

Koszonom, hamarosan valaszolok ra.

Előzmény: Nyolcadik utas (5126)
Nyolcadik utas Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5126

Mail ment.

Előzmény: Eolomea14 (5125)
Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5125

Irj legy szives egy e-mail-t a mvenmassKUKAChotmail.com-ra, es megbeszeljuk. Koszonom elore is.

Előzmény: Nyolcadik utas (5124)
Nyolcadik utas Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5124

Hova küldhetem?

Előzmény: Eolomea14 (5123)
Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5123

Jol hangzik - szivesen vennem az osszes reszt wav-ban. A birtokomban levo regi szinkron felvetelemmel kiegeszitenem a 4. reszt, es igy azt visszakuldenem.

Amit tudok, javithatok a hangminosegen (Az Audacity-t hasznalom). Az en oszver valtozatomhoz a tiedbol hasznalnam a bevezeto szoveget, ha annyira jobb a te felveteled. (Es ha sokkal jobb, akkor lehet, hogy alaraknam a video ala is. Kar, hogy nem futottunk ossze hamarabb... de jobb keson, mint soha:)

Előzmény: Nyolcadik utas (5120)
b.veronik Creative Commons License 2015.06.21 0 0 5122

Jav.: Mint új "fiú"... Ajaj, a kapkodás :-)

Előzmény: b.veronik (5121)
b.veronik Creative Commons License 2015.06.21 0 0 5121

Reménykedjünk, hogy Makarena78, minúj "fiú" a fedélzeten, írni fog, ha végig nézi a sorozatot. Kiváncsi vagyok, hogy aki most látja először és felnőttként, milyen véleménnyel lesz.

Érdekes, amit a szinkronokról írsz. Gyerekként nem érdekelt, elfogadtam, ahogy volt. Mikor DVD-n újra láttam, már nem emlékeztem/emlékszem a régire.

Előzmény: Eolomea14 (5110)
Nyolcadik utas Creative Commons License 2015.06.21 0 0 5120

A negyedik rész: A SZÖKEVÉNYEK eleje maradt le, a megadott időpontnál előbb kezdték vetíteni.

TV-ből orsós magnóra, jó minőség, mondjuk egy ötös skálán, jó négyes.

Bevittem gépre mindegyiket, jelenleg wav állományban van.

Ha érdekel áttudom küldeni mindegyiket, akár így wav-ban, vagy jobb mp3-ba, akkor átkonvertálhatom.

És akkor itt mondom mindenkinek, ha kell bárkinek elküldöm szívesen.

Előzmény: Eolomea14 (5118)
Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 5119

Valaszolva a kerdesedre: a fo-orionostol kaptam (nem is tudom, mi van most vele), de mar jo regen. De fel tudnam tolteni azt a reszt, amire neked szukseged van.

Előzmény: Nyolcadik utas (5117)
Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 5118

Melyik resz hianyos? Milyen minosegu a te felveteled?

Előzmény: Nyolcadik utas (5117)
Nyolcadik utas Creative Commons License 2015.06.21 0 0 5117

Helo!

Te honnan szerezted a régi szinkront?

Nekem is megvan, annak idején felvettem mindegyik részt orsós magnóval.

De sajnos van olyan rész aminek az eleje (kb. 2 perc) lemaradt.

Szeretném ezt pótolni.

Előzmény: Eolomea14 (5116)
Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 5116

Az uj szinkron leggyengebb pontjai a kisebb szerepek (mint pl. az iranyito-kozpontos affektalos noi hangja, valamint sokszor idetlen szovegeket mondo kulonfele bazisokon orkodok hangjai; ezeknel mindenutt a regi szinkront raktam be --- szoval ezer koszonet annak, aki rogzitette es megorizte a regi szinkron hanganyagat :)

Előzmény: Eolomea14 (5113)
Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 5115

Kimaradt Lydia van Dyke: Ot nem nagyon hasonlitgattam ossze a regi szinkronnal, de mivel az uj tokeltesnek hangzik, azt mondanam, hogy *UJ* (o is megszolal a regi hangjan ez egyik epizodban; az uj es ergi szinkron koztt itt sincsen nagy kulonbseg)

Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 5114

Meg annyit, hogy a valtozatomban a regi szinkronbol [Varga Jozsef] van a be[es ki]]vezeto szoveg - igy kiiktattam az idetlen "Urjarorok"-et is, es visszaallt az "Orjarat a Kozmoszban..." al[vagy inkabb: fel]cim :)

Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 5113

Magam szamara meglepo modon, nem nagyon jonnek izgalomba az Orion rajongok az oszver szinkronos valtozatom miatt - pedig ezzel sokkal elvezhetobb a film (fokent nekunk, akik ezen nottunk fel, igy megszoktunk egyes hangokat - pl. az oblos visszaszamlalast - es kifejezeseket, mint pl. "fantom szuletik" az idetlen [bar ez eredeti nemet szoveggel egybevago] "Laurin csokoltat" helyett).

Sokszor egyszeruen hulyeseget mondanak az uj (es a regi) szinkronban: pl. a Chroma-s teknocrol van szo, de az uj szinkronban Hasso a szokatlan sugarfegyverrol beszel (mikozben a teknoc fele biccent). Itt is a regi szinkront tettem vissza.

Itt egy osszefoglalom, hogy [szerintem] melyik szinkronhang a jobb; a regi vagy uj. (Most nem szamitva azt, hogy az uj szinkron minosege elsorangu, a regie meg gyatra; persze, igy is nagy kincs a meglete - de csak foltozgatasra jo [de akkor is csak digitalis kipofozas utan]. Egyedul a 3. resz az, amelyiknek elfogadhato a minosege - de abban is vannak hianyossagok).

McLane kapitany: *UJ* Mecs Karoly uj szinkronja meg jobb: ferfiasabb, karakteresebb

Tamara: *UJ* Feher Anna hangja jobban passzol Tamara neha nagyon is ratarti egynisegehez - de Farkas Gabi barsonyos hangja is fenomenalis volt

Mario: *REGI*, megpedig vitan felul (de Oberfrank Pal hangjat is meg lehet szokni, ha az eredeti nemet szineszhez kepzeljuk; de persze Madaras Jozsef nagyon hianyzik)

Hasso: picikevel jobb az *UJ* (amugy [a regi] Horvath Pal es [az uj] Karpati Tibor hangja kisertetiesen hasonlit egymasra, az uj azonban kisse simulekonyabb es jellemesebb)

Atan: picikevel az *UJ* (de itt is elegge hasonlit a ket szinkron - a kisse fanyar izu uj talan annyival jobb, hogy jobban passzol a szineszhez)

Helga: egyertelmuen *REGI* (de az uj [Gotz Anna}sem rossz)

Wamsler tabornok: *UJ* (Papp Janos erett, kellemes hangja jobban passzol ehhez a sokszor szarkasztikus, de alapjaban melegszivu jellemehez)

Villa ezredes: *UJ* Somogyvari Rudol nagyszeru szinesz volt - de tulsagosan hadarva [szinte izgagan] beszelt az Orion-ban. Szokolay Otto megfontoltsagot tukrozo beszedstilusa jobban passzol ehhez a jobbara lakonikus, filozofikus karakterhez

Szoval ez az en velemenyem.... Amugy az en kifoltozott szinkronomban minden regi szinkronos megszolal valahol.

Előzmény: Eolomea14 (5112)
Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 5112

De hogy Orion is legyen :) ezekben a percekben fejeztem be a mind a het epizod magyar szinkronjanak korrigalasat. Joreszt a regi szinkront tettem vissza oda, ahol az uj (ami onmagaban amugy egesz jo) hibas vagy gyatra (pl. a visszaszamlalasok), masreszt az ujat pofoztam ki (sasjat magaval vagy a nemet eredetivel).

Pl. most a 7. reszben Villa (az inditobazisok felrobbantasa elott) a "kamerak" felrobantasarol beszel, ami nonszensz. A regi sem jobb, mert ott meg a "Kozmosz minusz 100" helyett Somogyvari Rudolf azt mondja, hogy "veszelyben a Fold", ami legalabb akkora nonszensz. Veguls is a "bazis" szot klonoltam az ujban, igy most a szoveg igy hangzik: "Kozmosz minusz 100. A felszallobzisok blokkolasa, bazisokat felrobbantani!", ami mar elmegy.

De ez csak egy helyesbites a sok kozul; tob szaz kisebb nagyobb modositast hajtottam vegre az elmult 5-7 ev alatt. Most vegre kesz a mu :)

Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 5111

"Ha már a SF-nél tartunk, olvastad C.D. Simaktól  "A város"-t?"

Bocs', elfelejtettem valaszolmi erre; igen, olvastam, de nagyon regen. Csak arra emlekszem, hogy a kutyak ertelmesse valnak.

Előzmény: b.veronik (5086)
Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 5110

Igazad van, abba is hagyhatjuk :) Amugy sajnos magarol az Orion-rol ujabban nem sok szo esik...

Előzmény: b.veronik (5109)
b.veronik Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5109

Ne haragudj, szerintem ez meddő vita egy Orion és sci-fi oldalon.

Hosszú oldalakon át lehetne vitázni ezekről a dolgokról, de ami az állatokat illeti, fölösleges, hisz egyikünk sem szakember. Lehet, hogy eleve rossz a kiindulási pont, amire hivatkozunk.

Pl. a medve nem növényevő (bár tartozik ilyen is a családba), hanem mindenevő és a ragadozók rendjébe sorolják. Az orrszarvú sem hiszem, hogy emberi értelemben gonosz. Inkább ingerlékeny, eléggé primitív élőlény, ami mindenre támad, ami mozog.

Ami a kutyafalkákat illeti, azt meg az ember számlájára írnám. A kutya ugyan falka állat, de az ő falkája már több százezer éve az ember. Miért is vannak kutyafalkák? Hogyan jöttek létre? Egy etológus röviden, szakszerűen elmondaná, mi az oka a kutyatámadásoknak. Nagyjából értem, de itt hosszan nem akarok erről beszélni.

Én több, mint 10 éve gyerekekkel foglalkozom, és nagy különbségeket látok testvérek között is, de humánus, "szelíd" szülőknek is vannak erőszakos csemetéi, pedig nem erre nevelik. Sőt: egyik gyerek ilyen, a másik olyan lesz ugyanabban a családban, ugyanabban a környezetben. Ez mitől van?

Hozzád hasonlóan tisztelem az Életet, (bár szúnyogot és legyet lecsapom, ha túl sok van, vagy nem hagy aludni, de inkább igyekszem kihajtani a lakótérből.), s bár nem vagyok vegetariánus, ha nekem kellene megszerezni a húst, az lennék. Erre próbálom nevelni a gyerekeket is, és szomorúan kell tudomásul vennem, hogy nem sok sikert értem el, még a családon belül sem. A lurkók felnőnek, s elnézően mosolyognak rajtam, mondván: "ez már nem olyan világ"... Bocs, mit csináltam rosszul? Ugyanakkor előfordult, hogy sötét, primitív szülők gyermeke inkább rám hallgatott, vagy erőszakos családokban kedves, szelíd gyerek nőtt fel.

No, de mi köze mindennek ehhez a topikhoz? :-)

Előzmény: Eolomea14 (5108)
Eolomea14 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5108

" Az állatok csak a létfenntartásért ölnek, harcolnak, az ember sokszor kedvtelésből, dühből, unalomból."

Oriasi tevedes - mindket oldalon. Gondolom, hallottal mar arrol, hogy kutyak - fokent falkaban - izekre szedtek idos embert, megoltek csecsemoket (legutobb itt rendorkutya cincalta szet egy kisgyerek arcat), pedig nem ettek beloluk. A medve lenyegeben vegetarianus, legfeljebb halat eszik, megis megtamadja az embert. Az orrszarvu [vagy egy bika] sem eszi meg az embert (novenyevo) - megis,gonosz modon, szettapossa, feloklei az embert az embert.

"Aláírom, vannak jó emberek, talán nem is kevesen, de sajnos az erőszak a meghatározó. Ez szerintem már genetikailag kódolva van."

Egy fraszt van az eroszak genetikailag kodolva! - a csaladomban mukodott egy haziovoda tiz evig, es egy szulo azert vette ki a gyereket, mert az ugymond ott tul szelidre lett nevelve. Ha pedig az eroszxak lenne a meghatarozo

Előzmény: b.veronik (5105)
mental asylum Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5107

Úgy gondolom, nagyon jól összefoglaltad és meghatároztad ennek a gondolatsornak a lényegét, amit én magam részéről zárszónak is tekintek.

Előzmény: b.veronik (5105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!