Keresés

Részletes keresés

Qqberci Creative Commons License 2009.07.31 0 0 39996
Ha így gondoolod, akkor kell építeni egy Iljics-szobrot is a madár mellé, természetesen azt is engedély nélkül. Ha elbontják, megy vele a madár is...
Előzmény: Törölt nick (39994)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.31 0 0 39993
Pokorni úrnak csak egy telefonjába kerül, és már megyek is turult röptetni.
Előzmény: Skatolo (39992)
Skatolo Creative Commons License 2009.07.31 0 0 39992

"Jogállamban nem elképzelhetetlen, hogy köztéri műalkotás hirdesse a jogtiprást"

Turultimátum

Nem először és talán nem is utoljára kap hamarosan ultimátumot a XII. kerületi önkormányzat vezetése a hegyvidéki turulszobor bontására. A fővárosban és a kerületen belül sem ritka engedély nélküli építkezés szimpla építéshatósági ügyéből az elmúlt években a napi politika által átszőtt botrány kerekedett, s ez emelte a turulszobrot a jogállamiság karikaturájává, a jogsértés szimbólumává. Ha pikáns is, de jogállamban nem elképzelhetetlen, hogy köztéri műalkotás hirdesse a jogtiprást.

Csakhogy ez a szobor szándékai szerint nemes célt szolgálna: a II. világháború helyi áldozataira hivatott emlékezni és emlékeztetni. Már a szimbólumválasztás is méltatlan volt annak idején, nem csak a megvalósítás jogsértő formája. Ideje lenne lezárni a kérdést. Amire Pokorni Zoltán fideszes polgármesternek van is javaslata: válasszák külön az emlékhely katonai és a civil emlékező funkcióját, s utóbbira készítsenek másik műalkotást. Csakhogy ez konzerválná a jogsértő állapotot, mert meghagyná a turult. A madár eltávolításával pedig nemcsak a törvényt tartaná be Pokorni - jóvátéve szintén fideszes elődje hibáját - de szükségtelenné válna az új emlékmű építése is.

Ám Pokorni azt az utat választotta, mint elődje. Azzal a különbséggel, hogy a különc megoldásairól ismert Mitnyan György a jogsértést pökhendiségből követte el, míg Pokornit részint elődje hibája, részint a radikalizálódó közhangulat kényszerítette zsákutcába. Ahonnan a jobboldalon gyakran tévesen értelmezett politikai hitelesség miatt nincs már visszaút, muszáj kitartania a szobor mellett - vélheti -, ellenkező esetben a szélsőjobbos tömegek haragja elsöpörheti.

Így viszont, ha meg is tartja néhány száz ember szemében a hitelességét, minkenki máséban elveszíti azt.

Lengyel Tibor
Qqberci Creative Commons License 2009.07.31 0 0 39991
Elõször Joszif Visszarionovicsot is fûrészelni akarták, (akkor még nem volt divat a flex) csak igen stabilan állt a csizmájában, így aztán jött a lángvágó meg a teherautós vontatás...
Előzmény: Törölt nick (39986)
feketekavics Creative Commons License 2009.07.30 0 0 39990
>>>Belőtte már az öngólt a város vezetése?
___
Maguknak Pokorniéknak kell lebontatni, vagy milliós büntetésre számíthatnak, írták egy másik topikban.
_FK
Előzmény: Ombudai Manó (39970)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.25 0 0 39989
Nekem ez eszembe se jutott.
Előzmény: Törölt nick (39987)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.24 0 0 39986
Előzmény: Qqberci (39968)
Ombudai Manó Creative Commons License 2009.07.23 0 0 39981
A Turul elleni gúnyolódások számából én azt a következtetést vonom le, hogy a Turul változatlanul méltóságteljesen áll eredeti helyén.
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.23 0 0 39980

"egy Tyúkláb tér"

 

Nem semmi! Nem lehetne egy képet róla, az sem baj ha fotósop! :-)

Előzmény: Qqberci (39968)
dorongoló Creative Commons License 2009.07.23 0 0 39978

:DDDD

 

Előzmény: Törölt nick (39977)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.22 0 0 39972
az Csizma tér volt.
Előzmény: Qqberci (39968)
Ombudai Manó Creative Commons License 2009.07.22 0 0 39970
Belőtte már az öngólt a város vezetése?
Ombudai Manó Creative Commons License 2009.07.20 0 0 39969
Hova szállították el ma a Turult?
Qqberci Creative Commons License 2009.07.20 0 0 39968
Legfeljebb a Csizmadia tér után lesz egy Tyúkláb tér is...
Előzmény: Törölt nick (39966)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.18 0 0 39966
Mostanában nem hallottam lefűrészelt szoborkezekről.
Előzmény: Ombudai Manó (39964)
GenYo Creative Commons License 2009.07.18 0 0 39965
A hétvégéken csak a szú perceg. (a kis szú pedig másodperceg... :DDD)
Előzmény: Ombudai Manó (39964)
Ombudai Manó Creative Commons License 2009.07.18 0 0 39964
Hétvégén dolgoznak a szoborrongálók?
justicia9 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 39962
Zarándoklat a Sinai Hegyre
2009-07-15 11:47 barikád.hu

A Sinai félsziget zarándokhelye a Szent Katalin Kolostor. Itt volt valaha az Ószövetség, Mózes Könyve szerinti égő csipkebokor, ahol égi hang szólt Mózeshez. Közelében található a 2285 méter magas Sinai hegy, ahová Mózes felment, az út utolsó szakaszát egyedül tette meg, és lehozta a tízparancsolat kőbe vésett tábláit. Azokat, mint Istentől kapott törvényeket, népével betartatta. Ez a hegy az izraelita, a keresztény, és az iszlám vallás kegyeleti helye.

A Sinai félszigeten töltve nyári szabadságomat, szervezett turistaúton én is felgyalogoltam a Sinai hegyre. Magammal vittem egy történelmi magyar zászlót, mely az Árpád ház szentjeire is emlékeztet, rajta nemzeti himnuszunk, imánk első sorával: Isten áldd meg a magyart. Tettem ezt annak tudatában, hogy nem vagyok hivatalosan felhatalmazva ezen zászló hordozására. Meggyőződésem azonban, hogy a Szent Korona alattvalójaként nem maradhatunk tétlenek magára hagyott országunk, nemzetünk ügyében. Zászlónk jelezte, hogy nem csak egy kíváncsi kiránduló érkezik. Nemzeti imánk egész népünkért könyörög.

A hegyről lefelé jövet a Mózes-i törvények erejének titkán gondolkodtam. Mózes, mint az egyiptomi fáraó lányának fogadott fia, naponta látta a fáraó hatalmi rendszerének működését. A fáraó az istenek segítségével uralkodott, hiszen a Sólyom-isten, Hórusz földi megtestesítője volt. A papság pedig gondoskodott a szertartások, mítoszok titokzatosságáról-példa erre, hogy az Edfu-i Hórusz templom legbelső termébe a főpapokon kívül más soha nem léphetett be, a népnek pedig az udvaron kellett maradni. Az ismert történet szerint Mózesnek menekülnie kellett a fáraói udvarból, és a Sinai hegy mellett feleségül vett egy lányt, ott pásztorkodott. Eközben lehetett ideje arra, hogy kigondolja népe számára azokat a törvényeket, melyek az összetartást előírták, és révületében átélhette Isten közelségét.

Eszembe jutott egy, az egyiptomi mitológiát ismerő ember véleménye, miszerint Jahve az egyiptomiak Viharistenével azonos. A zsidó nép Egyiptomból történt menekülése után Mózes negyven napot töltött egyedül a Sinai hegyen, miközben népe türelmetlenül várta odalent. Érthető volt a haragja, amikor a kőtáblákba vésett Törvényeket lefelé cipelve azt látta, hogy népe az egyiptomiaktól kölcsönkért, könnyen megmunkálható aranyból borjú formájú bálványt készített, és azt imádja. Haragjában összetörte a kőtáblákat és leölette saját népe 3000 emberét.

Mózes zsenialitása, aszketikus fanatizmusa eredményezte, hogy törvényeinek nagy részét három évezred múltával is betartják leszármazottai. A kereszténység és az iszlám követte, reformálta, fejlesztette a zsidó nép vallását. A Szentlélek munkálkodása az emberek lelkében üldöztetések ellenére megerősítette a krisztusi tanítást. Az iszlám pedig áttekinthető, államvallás alapjait képező pilléreivel terjedőben van. Az istenhit számtalan közös alkotást hozott létre, templomokat, gyülekezeti közösségeket, morális normarendszereket.

Ugyanakkor az Ószövetségben olvasható, egy népre vonatkoztatott kiválasztottság tudata elkülöníthet más emberektől. A történelem során más népek úgymond isteni engedéllyel történő leigázása vagy kiirtása /pl. Jerikó/ véget nem érő adok-kapok folyamathoz vezetett, elég, ha csak a második világháború, vagy a gázai háború szomorú eseményeire gondolunk. A kereszténység a szeretetre tanít, mégis, mi, keresztények elhanyagoljuk néha saját családunk, városunk, nemzetünk cselekvő szeretetét. Pedig a mindannyiunkra leselkedő veszélyeket úgy tudjuk megelőzni, ha agresszív embertársainkra, a törzsi, faji alapon szerveződő népcsoportok magatartására hatni tudunk, érvekkel, erő mutatásával, összetartással, humanista szemlélettel. Krisztus által mi, keresztények is választott nép vagyunk.

Valószínű emellett, hogy Emese álma a sólyomról a magyar uralkodók Hórusz istentől eredő vérvonalára utal. 2009. júl. 4-én délután a szállodába visszaérve aggodalommal vettem le cipőmet, ugyanis feltört lábbal, gyulladt sebbel indultam a hegyre. A seb gyönyörűen gyógyult a Sinai h
A Sinai félsziget zarándokhelye a Szent Katalin Kolostor. Itt volt valaha az Ószövetség, Mózes Könyve szerinti égő csipkebokor, ahol égi hang szólt Mózeshez. Közelében található a 2285 méter magas Sinai hegy, ahová Mózes felment, az út utolsó szakaszát egyedül tette meg, és lehozta a tízparancsolat kőbe vésett tábláit. Azokat, mint Istentől kapott törvényeket, népével betartatta. Ez a hegy az izraelita, a keresztény, és az iszlám vallás kegyeleti helye.

A Sinai félszigeten töltve nyári szabadságomat, szervezett turistaúton én is felgyalogoltam a Sinai hegyre. Magammal vittem egy történelmi magyar zászlót, mely az Árpád ház szentjeire is emlékeztet, rajta nemzeti himnuszunk, imánk első sorával: Isten áldd meg a magyart. Tettem ezt annak tudatában, hogy nem vagyok hivatalosan felhatalmazva ezen zászló hordozására. Meggyőződésem azonban, hogy a Szent Korona alattvalójaként nem maradhatunk tétlenek magára hagyott országunk, nemzetünk ügyében. Zászlónk jelezte, hogy nem csak egy kíváncsi kiránduló érkezik. Nemzeti imánk egész népünkért könyörög.

A hegyről lefelé jövet a Mózes-i törvények erejének titkán gondolkodtam. Mózes, mint az egyiptomi fáraó lányának fogadott fia, naponta látta a fáraó hatalmi rendszerének működését. A fáraó az istenek segítségével uralkodott, hiszen a Sólyom-isten, Hórusz földi megtestesítője volt. A papság pedig gondoskodott a szertartások, mítoszok titokzatosságáról-példa erre, hogy az Edfu-i Hórusz templom legbelső termébe a főpapokon kívül más soha nem léphetett be, a népnek pedig az udvaron kellett maradni. Az ismert történet szerint Mózesnek menekülnie kellett a fáraói udvarból, és a Sinai hegy mellett feleségül vett egy lányt, ott pásztorkodott. Eközben lehetett ideje arra, hogy kigondolja népe számára azokat a törvényeket, melyek az összetartást előírták, és révületében átélhette Isten közelségét.

Eszembe jutott egy, az egyiptomi mitológiát ismerő ember véleménye, miszerint Jahve az egyiptomiak Viharistenével azonos. A zsidó nép Egyiptomból történt menekülése után Mózes negyven napot töltött egyedül a Sinai hegyen, miközben népe türelmetlenül várta odalent. Érthető volt a haragja, amikor a kőtáblákba vésett Törvényeket lefelé cipelve azt látta, hogy népe az egyiptomiaktól kölcsönkért, könnyen megmunkálható aranyból borjú formájú bálványt készített, és azt imádja. Haragjában összetörte a kőtáblákat és leölette saját népe 3000 emberét.

Mózes zsenialitása, aszketikus fanatizmusa eredményezte, hogy törvényeinek nagy részét három évezred év múltával is betartják leszármazottai. A kereszténység és az iszlám követte, reformálta, fejlesztette a zsidó nép vallását. A Szentlélek munkálkodása az emberek lelkében üldöztetések ellenére megerősítette a krisztusi tanítást. Az iszlám pedig áttekinthető, államvallás alapjait képező pilléreivel terjedőben van. Az istenhit számtalan közös alkotást hozott létre, templomokat, gyülekezeti közösségeket, morális normarendszereket.

Ugyanakkor az Ószövetségben olvasható, egy népre vonatkoztatott kiválasztottság tudata elkülöníthet más emberektől. A történelem során más népek úgymond isteni engedéllyel történő leigázása vagy kiirtása /pl. Jerikó/ véget nem érő adok-kapok folyamathoz vezetett, elég, ha csak a második világháború, vagy a gázai háború szomorú eseményeire gondolunk. A kereszténység a szeretetre tanít, mégis, mi, keresztények elhanyagoljuk néha saját családunk, városunk, nemzetünk cselekvő szeretetét. Pedig a mindannyiunkra leselkedő veszélyeket úgy tudjuk megelőzni, ha agresszív embertársainkra, a törzsi, faji alapon szerveződő népcsoportok magatartására hatni tudunk, érvekkel, erő mutatásával, összetartással, humanista szemlélettel. Krisztus által mi, keresztények is választott nép vagyunk.

Valószínű emellett, hogy Emese álma a sólyomról a magyar uralkodók Hórusz istentől eredő vérvonalára utal. 2009. júl. 4-én délután a szállodába visszaérve aggodalommal vettem le cipőmet, ugyanis feltört lábbal, gyulladt sebbel indultam a hegyre. A seb gyönyörűen gyógyult a Sinai hegyen.
feketekavics Creative Commons License 2009.07.17 0 0 39959
Akkor te ide hiteles helyzetjelentést tehetsz bármikor.
És figyelhetnéd az előkészületre utaló jeleket, mármint a műszaki előkészületre utalókat, mert a Gárda betiltása nem az.
Az politikai.
_FK
Előzmény: Turulfia Álmos (39951)
Ombudai Manó Creative Commons License 2009.07.16 0 0 39958

Érdekes, hogy elhallgatott a városvezetés. Lehet, hogy ők is rájöttek, hogy a Turul mérges lett és ellenük fordult? Alaposan sarokba szorította az ellenséget. Ha bontják szavazatot veszítenek, ha nem bontják, akkor elveszítik még azt a kevéske szavazót is.

 

Hogy is mondják a fociban? Öngól? És milyen jól időzítették. Pont a választások előttre. Az ellenzék sem tervezhette volna meg sokkal jobban :-)

Előzmény: Törölt nick (39957)
Ombudai Manó Creative Commons License 2009.07.15 0 0 39956
Gyorsan kell cselekedned, mert ahogy fogynak, nem biztos hogy lesz aki modellt álljon :-)
Előzmény: Törölt nick (39955)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 39954
Aszittem igáslovat.
Előzmény: Ombudai Manó (39953)
Ombudai Manó Creative Commons License 2009.07.15 0 0 39953
Ebben a nagy melegben nem szabad bontani. Várjunk csak egy kicsit, majd a választási kampány során szerez az MSZP/SZDSZ-nek egy csomó szavazatot.
Turulfia Álmos Creative Commons License 2009.07.15 0 0 39951
Majdnem naponta sétálok arra munkába menet. Ott van. Látom. Örülök. :)
Ombudai Manó Creative Commons License 2009.07.15 0 0 39950

Minél rövidebb lesz az idő a Turul elszállítása és a választások között, annál több szavazatot fog kapni a jobboldal.

 

"Ők rombolnak, mi építünk!"

Előzmény: Törölt nick (39948)
feketekavics Creative Commons License 2009.07.15 0 0 39949
Ha a madár marad, akkor erősebb, mint az MSz(M)P(SzDSz).
Ha lebontják, akkor az MSz(M)P(SzDSz) óriási politikai öngólt rúg.
Hol itt a probléma???
___
(Igen, jól látod, ez csapda, de én ennek csak örülök.)
_FK
Előzmény: Törölt nick (39948)
feketekavics Creative Commons License 2009.07.15 0 0 39947
>>>Én még nem kapkodnék ezzel a kijelentéssel.
___
Pedig bevégeztetett, amikor a Bíróság meghozta azt a határozatát, miszerint az MSz(M)P(SzDSz)-nek óriási politikai öngólt kell rúgnia a szobor lebontása által.
_FK
Előzmény: Törölt nick (39945)
Ombudai Manó Creative Commons License 2009.07.15 0 0 39946
Én nem a szobor eltávolítására gondoltam. Ha megteszik, a jobboldalnak segítenek, mert egyre tőbb szavazójuk lesz. Ha a jobboldal nyer, a Turul úgyis visszakerül a helyére. Kérdezem, hogy ezek után miért is nem vesztes az MSZP/SZDSZ városvezetés?
Előzmény: Törölt nick (39945)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 39945
Én még nem kapkodnék ezzel a kijelentéssel.
Előzmény: Ombudai Manó (39940)
Ombudai Manó Creative Commons License 2009.07.15 0 0 39942
Sajnos mi vagyunk a looser-ek. Egy rossz döntéssel (választás) mi magunk szabadítottuk hazánkra ezt a vezetést. Még egy ilyen hibát nem szabad elkövetni.
Előzmény: Törölt nick (39941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!