Keresés

Részletes keresés

TruckerSteve Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1746

Köszi szépen a gyors válaszokat !!!

Megnyugodunk, hogy nem volt rossz választás és igen nem kell nekünk a medence amikor a tenger miatt utazunk !

Utazás után majd írok beszámolót !

Minden jót nektek !!

Ju&Zsu Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1745
Ne sajnáld, hogy nem az Alexandrosba mész! Az sem tökéletes. A ház jobb oldalán lévő apartmanok teraszai egy szörnyü gazos területre néznek. A ház négy sarkán lévő földszinti szobák pedig nem valami szuperek. A teraszrára az udvarról lehet bemenni (ajtó sincs rajta) és innen nyilik a szoba. A szoba ablaka pici, ezáltal az egész szoba sötét. Menyezete csapott, olyan féltetős, fenyődeszkával lambériázva. A fürdőszoba ugy nézett ki, mint a szobába beállitott doboz. Nem volt menyezetik felfalazva (valószinüleg a csapott tetőnek köszönhetően). Hát mit mondjak elég furcsán nézett ki!. Elsőre nagyon mellbevágó!
Egyébként nem volt vele semmi baj. Tiszta volt, minden müködött benne. Egy dupla fenyőágy és egy egyszemélyes volt benne. Ettől függetlenül jól éreztük magunkat. Persze a többi szobája izlésesebb.
Előzmény: TruckerSteve (1743)
gudli Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1744
Szia!

A George ugyan olyan jó, mint az Alexandros Pelace, csak itt nincs medence. Viszont sokkal közelebb van a parthoz. Vannak szobái, amik a tengrerre néznek, a többi a heyekre. Szerintem ugyan olyan jó választás. Egyébként is, ha ott a tenger és jó idő van, minek a medence!? Medencében itton is fürödhetsz a strandon. Mi ugyan az Alexandrosban voltunk, de a medencében is csak egyetlen egyszer mentünk bele, csupán a fotó kedvéért. Egyébként ugy tapasztaltam, hogy leginkább a gyerekeknek használták.
Jó utat és szép nyaralást kivánok!
Előzmény: TruckerSteve (1743)
TruckerSteve Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1743

Sziasztok !

 

Ahogy visszaolvastam a 2008-as hozzászólásokat nagyon sok pozitívumot találtam Stavrosról ! Tavaly Sartin voltunk...de idén ki akarjuk próbálni Stavrost is.

Apollon Travellal utazunk szept.12-én de nem az Alexandros Palacet hanem a George apartmant választottuk. Volt valaki már itt vagy hallottatok már valamit a helyről ?

Az Alexandrost sokat dicsérték de erről semmit nem találtam.... sajnos.

Remélem tudtok nekem segíteni !

Bármilyen jó helyi tippet is szivesen fogadok !

Előre is köszönöm !!

Csietke Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1742

Sziasztok!

 

Látom itt többen is jöttök a Zeusal. Jön valaki 15-én? Ti mit gondoltok melyik az a fakultatív program amit vétek lenne kihagyni. Na persze tapasztalatok alapján.  Előre is köszi.

csili66 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1741

köszi a választ, tavaly  is így volt, igaz én utószezonban voltam és azt mondta az idegenvezető  ezért nem kell fizetni, csak fogyasztani.

 

 

Előzmény: czudarpesta (1740)
czudarpesta Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1740
Szia!
Napernyőért és nyugágyért fogyasztással kell fizetni. Magyarul lefekszel valamelyikre, odajön egy pincér és kell nála rendelni valamit. Nem vészesek az árak.
Előzmény: csili66 (1736)
Anon?m Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1739
szia.mi be fizetünk ... én úgy tudom 5 fajta étel lesz és azok közül lehet választani.az tuti hogy lesz első,második és desszert...
bh11 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1738

Sziasztok!

 

Fizetett be valaki vacsorát a Zeus Dias-nál Asprovaltán? Remélem nem rántott húst adnak. Ha valakinek van ez irányú tapasztalata, kérem írjon. Köszi

Anon?m Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1737
nagyon szépen köszönöm:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: csili66 (1736)
csili66 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1736

SZia! 

A feltett kérdéseidre szívesen válaszolok, de ha itt az előzményeket elolvasgatod. akik most jöttek haza Asprovaltáról, ugyanazt tudnám én is lerni Neked.

Az idő ilyenkor klassz még kinnt, és a víz is. Az üzletek most még nyitva vannak szinte mindegyik. Szórakozóhely, nem sok van Asprovaltán , hisz ez egy kis város  és szerintem elég nyugis is. De azért fogsz bulizni való helyeket találni. A Tavernák hajnalig nyitva vannak és a helyi disco is. De a helyi idegenvezetők biztosan tudnak még ajánlani szórakozóhelyeket.

Az árak nem vészesek. Rengeteg pékséget találsz és a városka két végén két nagyobb "discont" szerű közértet is.Valamint rengeteg vendéglőt. Elég jól felszerelt mindkettő.

Árakat pár hozzászólással előbb találsz. Én is most néztem meg

A szezon vége talán szeptember közepétől  kezdődik. Akkor már kevesebben vannak túristák , és az üzletek egy része nem nyit ki ilyenkor már. De ez az időszak se rossz, annak aki pihenni vágyik.

Egyébként bulizni átlehet ugrani Vrasnára és Stavrosba is.

 

Röviden ennyi. Szia

 

Viszont nekem is lenne kérdésem azokhoz akik olvassák.

A nyugágyért kell e fizetni és ha igen , akkor mennyit???

Valamint az autó kölcsönzés.... milyen árkategóriáért lehet kölcsönözni ???

Előre is köszi a választ

Csili

Előzmény: Anon?m (1734)
csili66 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1735

Szia

 

Mi szeptember végén voltunk tavaly és 35-38 fok volt. A víz klassz volt,fűrdőzésre teljesen alkalmas.  Igaz estére már elkellt a vékony pulcsi de napközben isteni volt az idő.

 

csili 

Előzmény: Csietke (1733)
Anon?m Creative Commons License 2008.08.26 0 0 1734
szia. igen lenne egypár kérdésem:)hogy ilyenkor milyen idő van kint?nyitva vannak e még ilyenkor a szórakozóhelyek?mikortól van kint szezon vége?milyenek kint az árak?tehát ezekre vagyok kiváncsi...nagyon szeretek bulizni és nagyon szeretem atömeget...szóval remélem jó lesz ........köszönöm:)))))
Előzmény: csili66 (1732)
Csietke Creative Commons License 2008.08.25 0 0 1733

Sziasztok!

 

Mi szeptember közepén indulnánk Asprovaltára. A kérdésem az lenne, hogy ugye akkor még nincs hűvös. Már mint a tengerben fürdéshez.

csili66 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 1732

Szia Anonim!

 

Mi is 29-én indulunk a first classal Asprovaltára

Én már voltam velük ugyanitt tavaly. Nagyon jó volt.

Ha néhány infó érdekel, akor kérdezz.

 

Csili

Előzmény: Anon?m (1701)
amoeba Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1731

Szerda este megjöttünk Stavrosból... Egy hét helyett négy napot töltöttünk a Stavros Beach Apartmanhotelban... Nem bírtuk tovább.

Hirtelen jött ötlet szülte az úticélt, ahol ismerőseink tavaly nyaraltak. Mivel 3 napunk volt a nyaralásig, lefoglaltuk az utolsó szabad szobát a fent nevezett helyen. Reméltük, bejön. (ráadásul az itteni hozzászólások csupa jót sejtettek)

Hát nem jött be. :-(((

 

Íme az okok:
1. A település piszkos, rendezetlen, félbehagyott építkezések és autóroncsok csúfítják el.
2. Az szállás kívülről még csak takaros, de amint beléptünk az ajtón, egy felújítás előtt álló szocreál munkásszálló látványa fogadott minket. Klíma nem volt, a teraszajtót pedig nem mertük nyitva hagyni éjjel, mert a kertre nyílt. A szálloda U-alakú épület, ami a körfolyosós bérházakat idézi. Minden behallatszott éjjel kettőkor is, alvás csak részletekben volt lehetséges.
3. A strand koszos, alig takarítják, a homok tele van csikkel, szeméttel.
4. A kajában is csalódtunk, pedig nem vagyunk válogatósak.
A hús vagy nyers vagy rágós volt. Egyszer ettünk jót, de az drága volt és gyerekadag.
5. A híres görög vendégszeretettel nem találkoztunk.

6. Kevés a tájékoztató tábla, a szállodát nehezen találtuk meg. Ha valaki mindezek ellenére meg akarja találni: http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=40.666357,23.694313&spn=0.002169,0.004807&t=h&z=18


Pozitívumok:

A táj szép, erdőkkel borított dombok veszik körül.
A rengeteg kóbor kutya nagyon barátságos, vendégszerető, illedelmes. Hálásak a rágós/nyers szuflakiért is. Ha kijönnek a vízből, nem rázzák meg magukat, csak lefekszenek a fizetőstrandon.
A víz kellemes és bár nincs nyilvános wc, nem találkoztunk benne ürülékkel.
Finom a görögdinnyéjük, kóstoljátok meg!

 

Bocs mindenkitől, akinek nagyon tetszett. Mi a Balatonra szavazunk.

anyamuci Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1730
Kedves Csilla!

Asprovaltán az aranyárak egy kicsit drágábbak mint itthon. Két üzlet is van a főutcán, a drágább egy sarkon található az olcsóbb, pár üzlettel arrébb. Mi az olcsóbbikban vásároltunk de csak ezüstöt, mert az tényleg jó áron volt. Az üzletben egy nagyon helyes, szőke, Christos nevű srác dolgozik aki bukik a szép, szőke magyar csajokra.
Ha ezen kritériumoknak megfelelsz, olcsón fogsz aranyat vásárolni!Ja! Ha még Egri Bikavért, vagy Tokajit is viszel neki :Fog neked csinálni:Szuper akció! Jó vásárlást!
Előzmény: Ucsilla (1728)
bh11 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 1729

Kedves Platschu!

Ajánlanám figyelmedbe Edessát. Gyönyörű városka, vízesésekkel, patakokkal, igazán festői. Busszal tudsz eljutni oda Stavrostól kb. 160 km. Be kell menni Szalonikibe és onnan egy másik busz megy Edessába. már elég régen voltam ott és nem emlékszem, hogy ugyanarról a buszpályaudvarról kell-e továbbmenni és persze gőzöm sincs, hogy mennyit kell várni a csatlakozásra. Ajánlom az autóbérlést. 

Biztosan nem akarsz a tengerparton ejtőzni inkább kicsit? A víz még meleg lesz. 

Ucsilla Creative Commons License 2008.08.20 0 0 1728
Sziasztok!

Szeptemberben megyek Asprovaltára, és úgy hallottam, hogy ott elég jó áron lehet aranyat venni. Ez igaz? Tudtok valami infót erről? Köszi: Csilla
Platschu Creative Commons License 2008.08.20 0 0 1727
Sziasztok!
Én szeptember 8.-án indulok egy balkáni nagykörútra a Car Tour Online nevű céggel. Úgy alakult, hogy lesz három nap pihenő Stavrosban, amik közül az első kettőben a Meteorákhoz és Thesszalonikibe megyünk el. Így maradt még egy szabad napom, s azt szeretném megkérdezni, hogy magamtól hova érdemes még elmenni és milyen közlekedési eszközt javasoltok.

Kavala kiesik, mivel később ott megállunk és arra megyünk tovább Isztambulba.

A témában is említettétek az Argos kolostorokat hajóval, amiről szeretném megkérdezni, hogy milyen hosszú program és mennyibe kerül? Korábban itt kb. 4500-5000 forintról volt szó.

Én bevallom speciel Athénra gondoltam, hogy elmennék vasúttal oda Thesszalonikiből, de aztán nem is az ár, hanem a hosszú utazás miatt letettem róla. Itt írnak egy menetrendet:
http://www.athensguide.com/practicalinfo/railwaylarissa.htm
Itt még a leggyorsabb IC jellegű vonat is 4,5 óráig megy oda, tehát ha a leghamarabbit elkapom is kb. délre érek oda, aztán az este 19:22-s ICE-vel lehetne visszamenni. Ráadásul nem is hiszem, hogy egy nap elegendő lenne Athénra és persze a Stavros-Thesszaloniki átjárást sem tudom, bár helyi buszokkal vagy taxival biztos megoldható lenne (sok-sok idő és euró árán). Szóval, van valamilyen javaslatotok? Érdemes kocsit bérelni 1 napra és utazni ennyit az Akropolisz miatt?

Milyen más lehetőségek vannak még Észak-Görögországban, ami elérhetőek Stavrosban?

Köszönöm a tanácsokat.
bh11 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1726
Voltam már többször Asprovaltán, de nem tudom, hogy az Andreas apt. melyik végén van és idén oda mennék, ha a keleti végén van a falunak, tehát Kavala felé és nem túl messze a sétánytól. Ha valaki tud valami közelebbit, esetleg ott lakott kérem írjon. Köszi
Nikita87 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1725

sziasztok!!

 

Én szept.1-jén indulok Asprovalta-ra. Már nagyon várom. Voltam már ott és akkor sem csalódtam benne és tudom hogy most sem fogok.

 

vviicc Creative Commons License 2008.08.18 0 0 1724
Kedves Laci_23!

légyszíves küldj nekem is Alexandros Palace- os fotókat:
vviicc@index.hu
nagyon várom, épp most készülök foglalni egy utat Stavrosban.

Köszi előre is
Üdv.
Viki
Előzmény: laci_23 (1636)
endru69 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1723
Stavrosban a tengerpart egy kicsit koszos.A gyerekek belepisilnek a homokba egy méterre toled nem valami szép látvány.Az emberek az égo cigerettáikat szétdobaljak a strandon.A kobor kutyák belemennek a vizbe,zavarják az embereket a napozásban.Ja és meg emberi uruléket is láttam a vizben. Mindezt leszamitva jo nyaralás volt, szebb mint a Balaton. Jo nyaralást mindenkinek
Nikita87 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 1722

Sziasztok

 

Én most voltam júliusba Asprovalta-n, és egyszerűen fantasztikus volt. Annyira, hogy most szeptemberbe újra visszamegyek. :) úgyhogy ha valaki fél, hogy esetleg rossz lesz a nyaralása, az nyugodjon meg mert azon a helyen nem lesz rossz.

deblacika Creative Commons License 2008.08.05 0 0 1721
Üdv Mindenkinek!
Nyaralt már valaki Stavrosban a Nick apartmanban?
Mi Julius 7-21-ig voltunk ott, ha bárkinek van kérdése tegye fel bátran!!
Mi nagyon jol éreztük magunkat, szép kis város, nem tul zajos, van minden, nem tul drága, közel van minden fontosabb helyhez!!
anyamuci Creative Commons License 2008.08.05 0 0 1720
Szia cilkaa!

A buszt várni fogják az utazási irodás csajok és elnavigálnak a szállásig. Biztos ajánlanak jó bevásárló helyeket, és valószínűleg ti is kaptok kedvezményt felajánló kártyát étterembe. Stavros jó hely, tetszeni fog! Ha átruccannátok Asprovaltára, helyközi buszjárattal megtehetitek 1,50 euró/fő a jegy. Gyalog kb. 2 óra. Jó nyaralást! Üdv. anyamuci
Előzmény: Cilkaa (1718)
b.aniko Creative Commons License 2008.08.04 0 0 1719
Köszi BBöbe! Azon az oldalon már regisztráltam és írtam is, de eddig még semmi. Igazából nem félek, féltem, de annyi rosszat hallok mostanában, hogy már teljesen "beparázok".
Remélem még addig találok valakiket utitársnak, ha mégsem, remélem akkor sem lesz baj!?

Mindenkinek szép utat, aki még ezután utazik!
Előzmény: Törölt nick (1700)
Cilkaa Creative Commons License 2008.08.02 0 0 1718
Nagyon szépen köszönöm válaszodat.

Pénteken voltam az utazási irodában (Apollon travelnél), aug. 22-ei indulással Asprovalta megtelt, már csak Vrasnára és Stavrosba van hely. Meggyőztél Stavrosról! :-)

Május végén Sartin voltam, ott azért elég sokáig be lehet menni, és még mindig sekély volt a víz, na de nem lehet mindenhol egyforma. Éppen ezért szeretnék most máshová menni.

Még olyan kérdésem lenne, hogy ott is fogadták a helyi utazási irodától a buszt és elnavigáltak az apartmanokba, majd megmutatták a központot, hogy mit hol érdemes venni?

endru69 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 1717

sia

 

koszonom szepen az infokat

 

anyamuci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!