Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1749

A netbook-al hozz létre ad-hoc wlant! Abba integráld a printert! Ip tartomány közös legyen.

Előzmény: Vgyuri (1747)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1748

Nem értelek. Lecserélted közben a nyomtatót?

Előzmény: itakdalse (1746)
Vgyuri Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1747

Ezen fellelkesülve én is kipróbáltam (volna) a nyomtatómat a netbookommal WiFin keresztül. De nem látja, pedig magát a nyomtatót a Lexmark kezelőprogramjával hozzáadtam a vezetéknélküli hálózathoz. Ott nem kérdezte, hogy megossza-e a nyomtatót, gondoltam az magától történik.

 

Most nagyon lamer kérdésem van: mit kellett volna még csinálni? És hogy kellene bemutatni a wifin keresztül nyomtatót a netbooknak?

 

Érdekes, az asztali gépembe, amiről a nyomtatót dirigáltam, nincs is wifi, ennek ellenére azt mondta a kezelő program, hogy most már kihúzhatom az USB kábelt a nyomtatóból.

itakdalse Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1746
itakdalse Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1745
Előzmény: itakdalse (1744)
itakdalse Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1744
Előzmény: Törölt nick (1738)
Vgyuri Creative Commons License 2011.07.24 0 0 1743

Viszont ehhez csatlakozik usb-n keresztül egy wifis nyomtató.

 

Pardon, ez elkerülte a figyelmemet. :-(

Előzmény: Törölt nick (1742)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1742

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=111682457&t=9125947

 

Viszont ehhez csatlakozik usb-n keresztül egy wifis nyomtató.

Előzmény: Vgyuri (1741)
Vgyuri Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1741

Node mint irtam, az internet jelen esetben irreleváns kérdés. Továbbá a maga router is irreleváns kérdés.

 

Ezt csak mint tünetet írtam a második notebook kapcsán, hogy annak a wifijével lehet valami baj.

 

A notebook direktben képes (peer) kapcsolatot létesíteni a nyomtatóval.

 

Igen, csak a kérdezett esetben (nem az enyémben) a nyomtatónak nincs saját wifije, és ha az anyagépéé meg beteg, akkor azon keresztül sem fogja elérni a másik gép.

Előzmény: Törölt nick (1740)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1740

Tartok tőle, hogy a sztrájkoló notebook nem az internethez nem csatlakozik, hanem a wifi routerhez, tehát ezt kell először kivizsgálni.

 

Node mint irtam, az internet jelen esetben irreleváns kérdés. Továbbá a maga router is irreleváns kérdés. A notebook direktben képes (peer) kapcsolatot létesíteni a nyomtatóval.

 

a wifis notebook és a wifivel is rendelkező nyomtató közvetlenül is látja egymást a router nélkül is? A router ugye csak az internetelosztás miatt kell?

 

Igen és igen.

Előzmény: Vgyuri (1739)
Vgyuri Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1739

Tartok tőle, hogy a sztrájkoló notebook nem az internethez nem csatlakozik, hanem a wifi routerhez, tehát ezt kell először kivizsgálni.

 

Viszont kapcsolódó kérdés (lehet, hogy nagyon láma) a wifis notebook és a wifivel is rendelkező nyomtató közvetlenül is látja egymást a router nélkül is? A router ugye csak az internetelosztás miatt kell?

Előzmény: Törölt nick (1738)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1738

Igen.

B notebook-on, az USB-ne bekötött nyomtatót eléred, tehát ott felkonfigurálod, hogy a nyomtató jelenjen meg a wifi hálózaton egy szereplőként, onnan kezdve őt minden wifi vevős készülék észleli hatókörön belül; tehát az A notebook is látni fogja (azon pedig szetapolod hálózati nyomtatónak), az internet eléréstől teljesen függetlenül.

Előzmény: itakdalse (1737)
itakdalse Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1737

Sziasztok,

 

kérdésem:

lehetséges-e a következő összeállítás:

 

Wifi internetelérés van az egyik notebooknál ("A").

 

A másik notebook ("B") nem kapcsolódik az internethez. Viszont ehhez csatlakozik usb-n keresztül egy wifis nyomtató.

 

"A" notebookról el tudom-e érni a wifis nyomtatót?

 

("B"-ről csak kábelen szeretnék nyomtatni, internetelérés wifi router miegymás nélkül, "A"ról viszont vezeték nélkül. Megoldható?)

 

köszi

itakdalse

 

 

 

 

Vgyuri Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1736

Ez pont olyan, mint az enyém, de nekem a T-home szolgáltató ingyen adta. És ehhez kell és való az a toldókábel, amit belinkeltem, mert már 5-10 méterre sem megbízható. (Ld. az első körkérdésemet.)

Előzmény: kustor (1735)
kustor Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1735

Közben kinéztem ezt a modemet.
Megérdeklődöm, hogy jó-e a T-Home szolgáltatóhoz, és meglátom kell-e hozzá toldókábel.

Előzmény: Vgyuri (1734)
Vgyuri Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1734
Előzmény: kustor (1732)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1733

Nem, hanem arra a jó néhány gigahertzre... de igazad van, inkább nagyfrekvenciást kellett volna írnom... X)

Előzmény: mr_ricsi (1731)
kustor Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1732

Köszönöm a választ!
A számítástechnikai boltban majd érdeklődöm, hogy milyen lehetőségek vannak.

Előzmény: Vgyuri (1729)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1731

"még egy nagy dózis, nagy teljesítményű rádiójel..."

Öööö, nagy teljesítményű? Arra a ~30mW-ra gondolsz, ami 4-5 méter hosszabbítókábel végén még megmarad?

Előzmény: Törölt nick (1730)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1730

Öööö - a hagyományos rádiózást ajánlanám inkább... Legalább a kertben ne bombázza a szöveteid még egy nagy dózis, nagy teljesítményű rádiójel...

Vgyuri Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1729

Az előző kérdésemnek magam is utána jártam, van antenna hosszabbító (pl. a Linksys-nél RP-SMA) kábel a wifi modemhez, 3-5 méteres. Ha azzal ki tudod vinni a modem saját antennáját valami jó helyre, igen messzire elhat.

 

Amíg nem volt annyi wifi a környéken, ha nem is nagy minőségben, de a 10. emeleten a szobában levő wifimre, rá tudtam csatlakozni a parkolóban. Ott csak az ablaküveg volt közben, meg 50-100 méter levegő.

Előzmény: kustor (1728)
kustor Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1728

Sziasztok!

Van olyan Wifi modem, amely nagyobb távolságra is jó?
Akarok venni egy internet rádiót, melyet a kertben is akarok hallgatni. Nagy a kertünk és félek, hogy nem lesz vétel.

Vgyuri Creative Commons License 2011.07.09 0 0 1727

Erre még nem jártam, úhygogy pálinkás kónagyot kiáltok :-)

 

Az a gondom, hogy a WiFi router (Cisco Wireless-G) a szélső kisszobában van, a potenciális felhasználó viszont a másik kettőben. (Ezért vettem :-) A jel a konyhát kivéve "Igen gyenge". Tehát 1 panelfal, 5 méter még elmegy, kettő és 10 méter már nem.

 

Hogy lehetne az antennát kivinni az előszobába? (A két kis szarv nem bontható/toldható.)

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1726

A két routert nem biztos, hogy össze fogod tudni dróttal kötni, úgy hogy a másik is szórja a net jelet. Inkább azt kéne hogy dedikáld az első routert acces point ill bridge üzemmódba, ekkor jó esetben a második router-t rá lehet cuppantani és ő is szórja tovább az AP net elérését. Általában ez erősen típus függő és kísérletezgetni kell, komersz cuccokkal legalábbis...

Előzmény: peugeot fun (1724)
hefike1 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1725

sziasztok!a segítségeteket kérném!kaptam egy arcor dsl wlan 200-as wifi routert,és annyi bajom van vele,hogy a pc-n megy vele a net viszont telefonon nem.Látja a telefon,kíírja,hogy csatlakozva és nem megy rajta semmi netes szolgáltatás!/telefontól függetlenül,kipróbáltunk egy párat a haverokkal,mindegyikkel ezt csinálta!/digi kábelen jön a net!mi lehet a gond?köszi a válaszokat!

peugeot fun Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1724

Nincs a bejovo vonalon jelszo,csak majd a routeren,de az ugyebar csak a sajat wifi halozatat vedi,kabelen mehetne a net a kovetkezo routerhez ami szorna tovabb.Elmeletileg.

Előzmény: Törölt nick (1723)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1723

Nem a lokális wifidről kérdeztem, azt tetszés szerint véded jelszóval, hanem a bejövő net vonaladról.

A házba egy darab internet elérés jön be gondolom. Az vagy ADSL, vagy ISDN, esetleg kábel vagy mobilos. (utóbbit wifivel összelőni szép játék).

Ez az egy bejövő vonal milyen jelszavas vagy sem? A routeren ugyebár be kell állítani ezt, s ha jelszavas a router setupjába írjuk be a user/pass infókat, s a router végzi el a natív login procedúrát az internet szolgáltatóhoz. Már ha jelszavas az egész. Léteznek nem jelszavas megoldások is ugyebár.

 

Ha azt szeretnéd hogy a távolabbi routered is erről az elérésről hozza be az internet jelet, rá kell bírd, hogy a fővonalhoz drótozott routered továbbadja e jelet neki. Hogy lehet ezt? Ez erősen típus függő, tehát amíg nem látom a setup-jaikat, csak spekulálgatni lehet, hogy hogyan...

Előzmény: peugeot fun (1722)
peugeot fun Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1722

Igen,a halozat ameiket az elso routerrol kapom az jelszavas,csak a kod beirasa utan tudok csatlakozni,a masadik routerrol kapott halozatom nem vedett még.Gondolod hogy az lehet a problema hogy lekodoltsag miatt az elso routerrol nem kap internetet a masadik?

Előzmény: Törölt nick (1721)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1721

Milyen a bejövő internet kapcsolatod? Jelszavas?

Előzmény: peugeot fun (1720)
peugeot fun Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1720

Nincs gond kapcsolatvaltassal,az egyetlen problema az hogy az elso routerrol megy a net,de az utana kotott routerrol nem megy,pedig konnyen rakapcsolodok,mindenhol van jelem,stb,csak no internet access,nem ertem miert nem tovabbitodik az internet az elso routerrol a masadikra.

Előzmény: Törölt nick (1719)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!