Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6376
Én is természetesnek veszem, hogy jól informált legyek és "hegyi beszédeimben" mindig felhivom a hallgatók figyelmét erre. Mivel a legtöbb láthatóan nem ezen a Földön jár, él, lélegzik! S akkor a még fiatalabbaktól miért kötelező elvárni, hogy a bulik, a diszkók, s a többi szórakozás, no meg a kötelező iskolai tevékenység mellett ilyen pórias dolgokkal foglalkozzanak? Igenis, ha valami újat hoz a felnőttek világa s ráadásul róluk, akkor minden eszközzel, fáradhatatlanul kopogjon a fejükön, amig be nem fogadják! Ha az OM -ot uraló pártok nem restek a virtuális szavazóikhoz fordulni röplapon, SMS-en, stb minden piszlicsári ügyben, akkor talán a friss szavazókat is meg lehetne ennyire tisztelni, hogy ne engedjük már őket "bután meghalni!"!
Előzmény: igen7 (6373)
nagyész Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6375
Igazad lenne, ha nem lennének "kedvelt" szakok. Oda nem ok nélkül akarnak bekerülni a diákok! Az igazi verseny ezekért az "elit" helyekért folyik! Az a baj, hogy a kiskapuk pontosan arrafelé nyílnak!
Előzmény: seabeast (6368)
igen7 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6374
most milyen kiskapuról beszélünk??
Előzmény: nagyész (6372)
igen7 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6373
könyörgöm, értesítsen ki mindenkit az állam egy levélben, hogy ez van??
ne csináld már te is. ha én , aki egy teljesen átlagos állampolgár vagyok, különböző okok miatt vettem a fáradtságot és utánna tudtam járni a lényegnek (pontosabban elég volt ülni hozzá gép előtt), akkor nehogymár más ne legyen erre képes.
Előzmény: Törölt nick (6369)
nagyész Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6372
Tényleg értelmetlen túlragozni a dolgot. A most kimaradottaknak meg a jövőre érettségizőknek sajnos még arra kell felkészülniük, hogy a következő érettségit még mindig M.B. és csapata vezérli le. Ki tudja, hogy akkor hol lesz a kiskapu. Arra viszont fel kell készülni, hogy a most kimaradottak tömegével akarják majd letenni az emeltszintű érettségit.
Előzmény: igen7 (6363)
seabeast Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6371
Szerintem az emberek nagyon nagy része olyan melót végez amit utál. De mégis csinálja mert el kell tartani a családot.
Előzmény: Törölt nick (6362)
seabeast Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6370
Ez tiszta sor,félreértettük egymást.
Előzmény: Törölt nick (6322)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6369
Ilyen magas labdát nem leütni, kár lenne! Persze, hogy van, de mint magad is mondod: kicsi!-:)))) OK! Igy kellene tenni mindenkinek, de akkor hol az a bizonyos nyugati tipusú, annyit reklámozott, talpraesettség, a lehetőségek kiaknázásánál, a liberális oktatás előnyeit habzsoló új nemzedéknél? Persze mindenki egyenlő, csak vannak akik egyenlőbbek másoknál. akiknek megsugják idejében, hogy hogyan és hol kell kopogtatni. a maflábbak meg forduljanak fel! Talán nem az lenne a becsületes, hogy rájuk is gondoljanak és mindkinek az orra alá tolják a tudnivalókat, legalább az első évfolyamoknál? Csakhát liberálisék ebben is a szabad verseny hivei, persze a saját kutyánk kölyke bizonyos előnyöket élvezve! Például azt is, hogy felhivják a figyelmét a kiskapukra, a plussz lehetőségekre. S még van pofájuk esélyegyenlőségi minisztérumot "üzemeltetni"! Vagy az csak a romák és más "hátrányos" helyzetüek számára létezik?
Előzmény: igen7 (6363)
seabeast Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6368
Ha jól tudom akkor idén körülbelül 16.000 írtak emeltszintű érettségit és ebben a számban benne van az idén végzettek is. Vagy kis gondolkodással rájöhetünk, hogy a 150.000 jelentkezőhöz képest ezt a 16.000 elenyésző szám és még elenyészőbb ha csak az újra érettségizettek vennénk.

Tehát mi következik ebből?Az hogy ezek a gyerekek tömegesen nem szoríthatták ki az idén végzetteket a felsőoktatásból.
Előzmény: halinorbi (6351)
igen7 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6367
na ja, mostmár lassan csak az nem jut be, aki nem akar.
Előzmény: FREEDOM OF PRESS (6366)
FREEDOM OF PRESS Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6366

Ekkora baromságot...

 

Ez már régen nincs így...

Előzmény: nagyész (6361)
igen7 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6365
különben meg na és? az egyetemnek ehhez pont semmi köze. nem az egyetemi oktató dolga ezzel foglalkozni.
Előzmény: Törölt nick (6362)
igen7 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6364
védekezz, védekezz :)
Előzmény: Törölt nick (6362)
igen7 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6363
saját ésszel és tehetséggel el lehet menni egy internetkávézóba, ha esetleg nincs máshol elérhető internet, és meg lehet nézni a www.felvi.hu-t. továbbá meg lehet nézni telefonkönyben a minisztérium elérhetőségét, továbbá lehet újságot olvasni, híreket nézni.

akinek erre sincs pénze az nyilvánvalóan hajléktalan.
akinek meg nem jut mindez az eszébe, (na és az, hogy ne az utolsó pillanatban érdeklődjön) az egyszerűen lusta vagy buta.

kár ezt túlragozni, te is jobban tennéd ha nem erőltetnéd.
egy évig másról sem szól minden az iskolákban, hogy megváltozik az érettségi, és erről a sajtóban a médiában is rengeteg hír volt. úgyhogy ne tedd magad nevetségessé.
én már szeptemberben utána tudtam nézni a rendszernek, a www.felvi.hu-n. és nem vagyok bennfentes, csak van kis eszem.... :P
Előzmény: nagyész (6361)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6362
Képességeket csak fejleszteni lehet (már ha van mit!), készségeket meg lehet kialakitani, képezni. Nehéz lelkiismeretesen végezni olyasmit - pláne hosszú távon -, amit nem szeretsz, amihez nem érzel elhivatottságot. Bármennyire is megfizetik. Persze lehet mimelni is. Az a tanügyi alkalmazott, aki csak a pénzért csinálja, azt amit kérnek tőle, az nem tanár, csak hivatalnok!
Előzmény: igen7 (6358)
nagyész Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6361

Ja, ha van valakinek pénze, hogy téged, a jól informáltat megfizessen ...

De, aki szegény és saját eszére, tehetségére van utalva?

Pontosan ezt mondom! Aki gazdag annak a gyereke bejut, aki meg szegény az meg bármilyen tehetséges menjen mosogatni vagy külföldre. Ez ám a liberális módi!

Előzmény: igen7 (6360)
igen7 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6360
ez egyéni szoc. probléma. TÉNYLEG utána lehetett járni. készítettem fel régebben érettségizetteket az idén emeltszintűre és tisztában voltak a dologgal.
aki lusta magára vessen.
Előzmény: nagyész (6359)
nagyész Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6359
Régebben érettségizőről van szó. Ő sem került be, pedig ha tudta volna ő is a csíziót ...
Akár régebben, akár most tette le valaki az az érettségit és igazságtalannak érzi, hogy nem került be a kiválasztottak közé, az bizony keményen "áldja" M.B.-t meg az ő liberális oktatáspolitikai mániáit. Meg azt, hogy megint volt kiskapu, ahol kényelmesen besétálhattak a "kedvezményezettek".
Előzmény: igen7 (6356)
igen7 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6358
te is gondolkodhatnál kicsit, végülis arról is volt már szó itt, hogy a lexikális tudás mellett képességekre is nevelni kellene.
az hogy ki mennyire lelkiismeretes, alapos, stb. az TELJESEN FÜGGETLEN attól hogy a pénzért vagy elhivatottságból választ e egy szakmát.
ezért álságos az érvelésed. persze ezt sajnos egyetemen sokat hallottuk.

a tanári példádhoz annyit: annak a tanárnak éri meg, akit máshová nem vesznek fel dolgozni - ez konkrétan a kontraszelekció a pályán.
Előzmény: Törölt nick (6357)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6357
Mielőtt kotyognál, gondokodhatnál is egy kicsit!-:)) Szerinted azért legyen brókker, orvos, ügyvéd, autószerelő, informatkus, stb valaki mert jól lehet vele keresni? Lásd Kulcsár ámokfutását! Gondolod, hogy a szakma szeretete vezette és a lelkiismereti probléma meg is fordult a fejében? Jómagam elvárom, hogy aki megfizetteti - s méghozzá jól - a szolgáltatását (bárki irányában is) az felelőségteljesen és lelkisimeretesen dolgozzon meg a juttatásért! S minél jobban ismeri valaki a szakmáját -illetve minél jobban rátermett - annál inkább hajlamos lelkiismeretesen is dolgozni. Másrészt melyik tanárnak érné meg tisztességes, lelkiismeretes munkát végezni azért amit kap, ha nem lenne benn hivatástudat?
Előzmény: igen7 (6353)
igen7 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6356
a hozzászólásodból úgy tűnik, hogy komolyabban nem érdeklődtél a téma iránt.
aki érettségizett, az viszont ez tette, és hidd el nekem, a legtöbben tisztában voltak az emelt szintű jelentőségével, csak sokan féltek tőle.
Előzmény: nagyész (6354)
nagyész Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6355

"rengeteg hivatalos fórumon lehetett kérdezni, ahol választ is kaptak."

 

Kinek jutna ilyesmit megkérdezni, ha a felvételi tájékoztató meg sem emliti?

 

ld. még 6354

Előzmény: bagira11 (6343)
nagyész Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6354
Az emeltszintűre jelentkezés utolsó napján egy reggeli TV-s beszélgetésből tudtam meg ezt az emelszintű vizsgás trükköt. Szóltam is felvételire készülő ismerősömnek, hogy jobb lenne jelentkeznie, de nemsokára ugyanabban a TV-ben cáfolta egy illetékes elvtárs, hogy úgy lenne! Ment is a telefon, hogy nyugodjon meg, tévedés volt az egész. Hogy mit is gondolt a történtek után, azt nem mertem megkérdezni ...
Bizony oka volt annak, hogy az illetékes elvtársak még az utolsó nap reggelén is korainak tartották az információ elterjedését!
Előzmény: Caidhan (6345)
igen7 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6353
"mert nem mindegy, hogy valaki csak pénzkereseti forrásnak (s 'sten örizzen meg tőle, hogy ilyen tanárra, orvosra, stb, szorulj!), vagy életreszóló hivatásnak tekinti önként választott szakmáját!"

ez hülyeség :)
elsődlegesen meg kell élned a szakmádból, de amellett hogy pénzt keresel lehet lelkiismeretesen csinálni a munkádat.
azaz a két dolognak nincs köze egymáshoz, a lelkiismeretsségnek és a pénzkeresésnek.
Előzmény: Törölt nick (6352)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6352
A motivációt nem becsülném le, mert nem mindegy, hogy valaki csak pénzkereseti forrásnak (s 'sten örizzen meg tőle, hogy ilyen tanárra, orvosra, stb, szorulj!), vagy életreszóló hivatásnak tekinti önként választott szakmáját! Persze időköben - jobb ha minél előbb rájön valaki a tévedésére - viszont nehogy azt mond már, hogy nem lehetséges megfelelő képesség felmérő módszert találni minden szakra!
Előzmény: cc (6349)
halinorbi Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6351
"Választani idén februárban kellett."

igaz! bocsi. Bár aki anno nem választott emeltszintű képzést, annak nagy felelősség volt beleugrani egy ilyenbe. (főleg ha nem sejtette, hogy ilyen könnyű lesz az emeltszint)


Anno én azért NEM írtam központit mert féltettem az érettségi-jegyemet.

Erre most a gyerekek lelkiállapotára hivatkozva ("a sok (2darab) számonkérés árt a fejlődésüknek") mindenkit, aki felvételizni szeretne belekényszerítenek ebbe.

A már érettségizettek pluszpontjaihoz:
Azt mondja az OM, hogy tavaly is 31% volt a korábban érettségizők bekerülési aránya és idén is. Tehát nem élveztek előnyöket.

IGENÁM! De hova számolják azokat, akik hozták a korábbi érettségi jegyüket és most csak az emeltszintű vizsgák idejére ugrottak be, és így váltak "érettségizővé".

Az index.hu most nyomoz az ügyben.
Előzmény: bagira11 (6344)
Messer22 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6350

HI

Az utólsó mondatodra a válasz: 2 külön szakra 2x annyi embert lehet felvenni=2x annyi pénz!

Ezt már eljátszották sok mással is!

üdv:Messer

Előzmény: cc (6349)
cc Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6349
gondolom, te is tanultal tortenelmet. visszavezethetjuk persze muhiig, vagy mohacsig a dolgokat, de minek. ha meg az 50es evek hatasat vizsgalod, akkor nyugodtan hozzaveheted meg azokat az aldott 30as eveket is. ja.

ami meg a motivaciot illeti, az nem most szunt meg, hanem amikor kiszelesitettek a felvettek koret.
nos azota a motivaciot teljesen feleseleges vizsgalni. mert konnyen eljuthatunk oda, hogy biologusnak az megy, aki kiskoraban szerettte azokat kicsi szoros allatokat. mert olyan ennivaloan edesek.
mint ahogy sajnos tenyleg :(

egyebkent, igy a ponthatarokat megnezve, a biologus szakon pl gyakorlatilag nem valtozatatta meg a felveteli rendszer valtozasa a dolgokat; nagyobb valtozasok a biologia-kemia szakon vannak. szvsz eddig is erthetetlen volt, hogy mitol csuszott szet a 2 szak, amikor gyak. 80%ban atfednek.
Előzmény: Törölt nick (6347)
bagira11 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6348

Az alábbi linken szét lehet nézni.

http://www.om.hu/main.php?folderID=881

A dátumok az utolsó frissítés idejét mutatják.

Emlékeim szerint 2004 nyarától lehetett om lapon lévő fórumon kérdéseket feltenni, s annak az összefoglalása olvasható itt.

 

A válaszok kiolvashatók egyébként a nyomtatott tájékoztatókból is, de ha valaki bizonytalan volt, megkérdezhette.

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 6347
Nem kell összemosni, de tudomásul kell venni, hogy a bajok gyökere gyakran onnan ered!
Előzmény: cc (6341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!