Keresés

Részletes keresés

molnareka Creative Commons License 2008.03.25 0 0 237
Szia! :)
Igazából bármi érdekel, mert szívesen játszom bármilyen műfajt, csak legyen valami újat játszani itthon. :) Legutoljára Mercadante B-dúr klarinétversenyét játszottam, utána volt még egy darab, aminek most nem jut eszembe a címe... és ezek mellett különböző etüdöket, talán Kroepsh volt az utolsó, de már elég rég volt.
Minden jót! :)
Előzmény: Lothario (236)
Lothario Creative Commons License 2008.03.24 0 0 236
Kedves Réka!

Lehet, hogy tudok Neked segíteni, akad "néhány" kottám.
Kérlek, írd meg, milyen kottákkal foglalkoztál legutóbb, ill. hogy milyen kották érdekelnének!
Üdvözlettel:

Lothario
Előzmény: molnareka (234)
Lothario Creative Commons License 2008.03.24 0 0 235
Kedves Péter!

Örömmel olvastam, mit jelent számodra a zenélés -nos, egy húron pendülünk. Annak pedig külön örülök, amikor nem csak gyermekeket csap meg a zenélés szele. Korábban nekem is volt az iskolapadot kinőtt növendékem, akivel nagyon élveztem a közös munkát.
Tanárként -és zenészként- én is azt vallom, hogy a minőség álljon a mennyiség felett. A tanítványaimmal inkább kevesebb anyagot végzek el, de azt minél precízebben. Én magam nem tartozom az éjt nappallá téve gyakorlók közé -olykor még magam is röstellem bevallani, mennyi ideig volt hangszerközelben- viszont a kép azt mutatja, hogy a rengeteg gyakorlás nem okoz minden esetben osztatlan sikert. A fanatizmus értelmetlen, nem beszélve arról, amikor már a fáradás miatt nem képes valaki helyesen gyakorolni -akkor már csak önmagának árt.
Ha már megfelelő szinten klarinétozol, bátran ragadj szaxofont. Az alapvető mechanikái szinte azonosak a klarinéttal, csupán a fogásokkal kell megismerkedned.

További szép napokat a zene társaságában!
Üdvözlettel:

Attila
Előzmény: Petyula (233)
molnareka Creative Commons License 2008.03.23 0 0 234
Sziasztok!
Most találtam erre a fórumra, és azt szeretném kérdezni, hogy esetleg valaki nem tudna ajánlani vagy küldeni valamilyen kottát csak úgy itthon játszani. Mert amik itthon voltak már kicsit unalmasak :)
Én 12 éve játszom, és 10 éve zenekarozom, és tényleg jó dolog a zenekar, főleg az utazások. ;)
Szép estét! :)
Petyula Creative Commons License 2008.03.19 0 0 233

Kedvas Lothario!

Köszönöm a hozzámm való figyelmedet,és persze a jó tanácsot is !!

Én már elmúltam 50,borzasztó későn kezdtem el,így aztán tisztában vagyok azzal,hogy Kb milyen szintig juthatok el. Nagyon helyesnek tartom amit írsz,miszerint nem kell versehyeznem senkivel,a tanárnőm is azt a nézetet vallja,hogy a minőségre törekedjünk! 50 fölött már lenyugszik az ember,én már igazán nem sietek ! Akkor miért is csinálom ?? Nos nagyon egyszerű : örömömet lelem benne !!!!!!! Mindig is nagyon szerettem a zenét,és amióta tanulom is,hát egyszerűen fantasztikus !! :-) Nagyon jó választás volt a klarinét-mellette a szakszofonon gondolkoztam még-imádom azt a mély öblös és mégis bársonyos hangját,és hát nagyon sok féle zenében megtalálható a klarinét ! Gyakorlás-gyakorlás-gyakorlás, ami egyeltalán nem esik nehezemre és ez is külön öröm !!  Üdvözlettel : Péter 

Előzmény: Lothario (232)
Lothario Creative Commons License 2008.03.18 0 0 232
Kedves Petyula!

Azt nem lehet időben meghatározni, mikor válsz haladóvá. Véleményem szerint akkor mondható ez el, ha már biztos intonációval, biztos hangszerkezeléssel bírsz, egyszóval amikor már helyes automatizmusokkal klarinétozol.
A Fritz Kroepsch gyakorlatok valóban már haladó szinten ajánlottak. Annak aki írta (bocsáss meg, elfelejtettem a nevedet): én sem szakközépiskolás pályafutásom legkedveltebb etűdjeiként emlékszem rájuk. Összesen négy füzet jelent meg, érdemes az elsőtől kezdve haladni. Ne feledd: nem versenyzel senkivel, nem az számít, mennyi idő alatt végzed el, inkább a minőségre figyelj!
Mellesleg a füzetek nagyon hasznosak -pedagógigai szempontból, mivel egyrészt jó tájékozódást biztosítanak minden hangnemben, másrészt a technikát is nagyszerűen fejlesztik.

Jó gyakorlást!
Előzmény: Petyula (213)
gytam Creative Commons License 2008.03.17 0 0 231

Igen, ott tanul szeptembertől.

 

Neked is minden jót!

Előzmény: Lothario (230)
Lothario Creative Commons License 2008.03.17 0 0 230
Szia!

Mecseknádasdon dolgozom, Pécstől 30 km-re.
A fiad -gondolom- a Pécsi Művészetiben fog tanulni.
Elképzelhető, hogy találkozunk!

Minden jót!
Előzmény: gytam (229)
gytam Creative Commons License 2008.03.17 0 0 229

Üdv!

Ha megengedsz egy személyes kérdést. Melyik zenesuliban dolgozol?

Azért kérdem, mert én is baranyai vagyok, fiam most kezdi középfokon klarinéttanilmányait szintén Baranyában. Szóval lehet, hogy találkoztunk, vagy fogunk még.:)

Előzmény: Lothario (228)
Lothario Creative Commons License 2008.03.17 0 0 228
Üdvözlet mindenkinek!

Lothario vagyok. Kb. 10 éve klarinétozom. Jövőre diplomázok mint klarinéttanár-kamaraművész, emellett egy baranyai zeneiskolában dolgozom, mint klarinét, szaxofon tanár, valamint egy kamaracsoportot is vezetek.
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, jó érzés megbeszélni a tapasztalatainkat, segíteni egymást.
Ha bárkinek kérdése, kérése lenne, forduljon hozzám bizalommal.

További szép napot!
PETYUS Creative Commons License 2008.03.12 0 0 227
> ... szívesen készítek kottát midi file-ból, pdf be

Te mivel szoktad?
Előzmény: szsztücsi (163)
PETYUS Creative Commons License 2008.03.12 0 0 226
> ... mert utána szabin vagyok.

Szabin?
Nem te vagy a Szabi?
;O)
Előzmény: szsztücsi (219)
Petyula Creative Commons License 2008.03.12 0 0 225

220-as alatt megtalálod...! Üdv. :-Péter

Ui : Köszönömn !!!!!

Előzmény: PETYUS (224)
PETYUS Creative Commons License 2008.03.12 0 0 224
Küldj egy e-mailt a címeddel az enyémre!
Előzmény: Petyula (223)
Petyula Creative Commons License 2008.03.11 0 0 223
...na most akkor már csak az a program kellene! Neve illetve elérhetősége,használati utasítást már nem is merek kérni hozzá,olyan szigorúan válaszoltál az ezelőtti kérdésemre  :-)  Üdvözlettel : Péter
Előzmény: PETYUS (222)
PETYUS Creative Commons License 2008.03.10 0 0 222
> Azzal a kotta szerkesztő programmal nem lehet egyszerüen egy meglévő számból teljesen lehalkítani azt a hangszert amit én akarok(klarinét természetesen) ??

Dehogynem. Erről beszéltem eddig. De ahhoz előbb be kell pötyögni, hogy azt halkítsál le belőle, amit akarsz.

> Nem értem mit és miért kell "bepötyögni"

A kottát, és azért, hogy a program le tudja muzsikálni.
Előzmény: Petyula (221)
Petyula Creative Commons License 2008.03.10 0 0 221

Petyus!

Azzal a kotta szerkesztő programmal nem lehet egyszerüen egy meglévő számból teljesen lehalkítani azt a hangszert amit én akarok(klarinét természetesen) ??Nem értem mit és miért kell "bepötyögni" kérlek magyarázd el kicsit részletesebben !

...aztán hogy később kiírom CD-re az már egy külön fejezet és az ötlet nagyon is jól hangzik ,az ember (mi muzsikus lelkek :-))  ) mondjuk a nappaliban elkezdi lejátszani,és megfelelő hangerő beállítás mellet már kész is a hevenyészett  "zenekar" amiben én játszom a klarinét szólót ! :-)))   Üdv. :-Péter

Előzmény: PETYUS (218)
Petyula Creative Commons License 2008.03.10 0 0 220

Szia szsztücsi!

Itt küldöm a címet : p.tarjan@chello.hu

Köszönöm a segítséget,azért Te is elmondhatnád,hogyan csinálod...! :-)

Esetleg később a szabid után jelentkezhetnék még más számokért is...??  Péter

Előzmény: szsztücsi (219)
szsztücsi Creative Commons License 2008.03.10 0 0 219
Petyula, ha holnapig elküldöd az email címedet, akkor elküldöm
levélben a Petit szólóval és nélkül (midi) hangnem B ami neked C

Azért holnapig mert utána szabin vagyok.
PETYUS Creative Commons License 2008.03.09 0 0 218
Én az ilyet úgy csinálom, hogy egy kottaszerkesztő programmal bepötyögöm az összes szólamot, majd lejátszom vele úgy, hogy a saját szólamomat lehangtalanítom.
Mivel hangfelvételnél zavarna a számítógép saját zaja, ezért azt úgy csinálnám, hogy a kíséretet kiírnám audio CD-re, és a sokkal zajtalanabbul működő CD-lejátszóról játszanám le.
Esetleg úgy is lehetne, hogy fejhallgatóval hallgatom a kíséretet, miközben feljátszom a saját szólamomat úgy, hogy a mikrofon a kíséretet ne hallja, aztán utólag egy hangszerkesztő programmal összeműtöm a felvett saját hangomat a gépileg szerkesztett kísérettel. Ennek annyi előnye lenne, hogy a lejátszó hangszórótorzítása kimaradna a játékból.
Előzmény: Petyula (217)
Petyula Creative Commons License 2008.03.09 0 0 217

Szervusztok Kedves Kollegák :-)) !

Én ugyan még igen csak kezdő vagyok,de már most foglalkozom azzal a gondolattal,hogy annak ellenére hogy egyedül vagyok,mégis legyen zenei kíséretem,amikor játszom. Szóval biztosan tudtok abban segíteni,hol találok olyan klarinét nélküli háttérzenét,vagy micsodát,ahol én fújom a szólót,és "mögöttem" kísér a zenekar, vagy esetleg meglévő számokról hogyan lehet lekeverni a klarinétot.Láttam ilyent a You Tube-on,többen úgy készítenek magukról felvételt,hogy nekiállnak játszani,és szépen megy a zenei kíséret is ,gondolom a számítógépről.

Szóval legyetek szívesek,ha tudtok segítsetek ! Elsősorban "Petit Fleur",meg "Sweet Sue"-típusu zene érdekelne ! Segítségeteket előre is köszönöm !! Üdv. : Péter

racional Creative Commons License 2008.02.29 0 0 216
Örököltem egy B klarinétot (mint volt zongorista) francia Leblanc márkájút, jó régi, vagy 50 éves, táskával és rengeteg tartozékkal jól lestrapált állapotban.
Fogalmam sincs, hogy mit csináljak vele, vajon ki venne ilyent.
Esetleg, ha kaphatnék tanácsot, harcsa48@freemail.hu címen előre is köszönöm. Képet tudok küldeni, és Bp-en lakom.
PETYUS Creative Commons License 2008.02.23 0 0 215
> kb. milyen szinttől kezdhet az ember gondolkodni zenekarozáson

Kezdettől fogva zenekarozáson kell gondolkodni. Arra megy ki az egész.
Olyan zenekart keress, amiben van esélyed eljátszani valamilyen szólamot, aztán majd lehet fejlődni bandával együtt.
Egy jól vezetett zenekarban hamarabb van sikerélmény, mint szólistaként.
Zenekari tagként olyan készségek fejlődnek ki, amilyenek magányosan nem.
Ha szerencséd van, nagyon jó társaságba is kerülhetsz.
Előzmény: mikac (212)
PETYUS Creative Commons License 2008.02.23 0 0 214
Ha a Fritz Kröpsch féle "gyakorlottaknak való" klarinétiskola gyakorlatait le tudod blattolni, akkor az már haladó szint. ;O)
(Fritz Kröpsch: 416 Etüden für Klarinette - 4. Teil 26 Etüden für Geübte)
Sohasem klarinétoztam, de a bátyám játszott ebből a kottából, és annyira elviselhetetlen gyakorlatok vannak benne, hogy így harmincvalahány év után is emléxem, hogy mi volt az.
Előzmény: Petyula (213)
Petyula Creative Commons License 2008.02.23 0 0 213

Sziasztok !

Egy kicsit ehhez kapcsolódna az én kérdésem is : kb. másfél hónapja kezdtem el tanulni. szorgalmasan gyakorlok! (Ha ügyes vagyok :-))  ) úgy nagyjábol mikor jön el az az időpont amikor azt mondhatom,hogy haladó-vagy középhaladó szinten tudok már játszani,van-mondjuk-12-15 nem túl bonyolult dallam amit biztos kézzel,tüdővel,fejjel stb el tudok játszani.Gondolom,ez relatív,mint annyi minden az életben,nem is vagyok egyeltalán türelmetlen,de azért érdekelne egy-két régi motoros véleménye erről : egy év,másfél év,két év,vagy esetleg több... ??

Köszönettel : Péter

Előzmény: mikac (212)
mikac Creative Commons License 2008.02.21 0 0 212

 

Tudom, hogy elég szubjektív megítélni, de kb. milyen szinttől kezdhet az ember gondolkodni zenekarozáson, mi az a gyakorlati ismeret, amivel már hozzá tud járulni a többiek munkájához  ?

George =) Creative Commons License 2008.02.20 0 0 211
Az etüdökkel kapcsolatban pedig: kezdőknek a Kovács 1. a legjobb, haladóknak a Perényi-féle etüd-gyűjteményt ajánlom... rengeteg, különféle gyakorlat, a staccato-gyakorlatai nagyon jók!
George =) Creative Commons License 2008.02.20 0 0 210

Hali!

 

Én 17 éves vagyok, és ötödikben kezdtem el a klarinétozást(azt hiszem 10-11 évesen). Az első 3 év nagyon jól ment, aztán a tanár elment, kaptam egy másikat, nála már kevésbé ment jól, és 1 év után mégegy tanárváltás jött. Ez egy kicsit megviselt, és a következő fél évet lógásokkal és nemgyakorlással tudtam be... ez volt a leghülyébb dolog, amit csinálhattam. Aztán belelendültem, egy nyári zenei tábor után csináltunk egy kis zenekart, ami mostmár rendesen beindult, 15-16 tagu kamarazenekar ( www.fermata.hu ), Kodály, Bartók, és John Williams művekkel (kis stílusváltás :) ). Mindenkinek csak ajánlani tudom a zenekarozást, és 2 éve játszom zenekarban, és elég nagyot fejlődtem. ;)

 

Nagyon jó dolog a klarinétozás, és most majd érettségi után továbbképzőbe szeretnék menni... meglátom mi lesz :)

 

Gyuri

Petyula Creative Commons License 2008.02.18 0 0 209

Sziasztok !

...hát van itt segítség annyi,hogy le a kalappal...!!!!! :-)) Ezért is szeretem a fórumokat olvasgatni. Ez e Kabóca-féle füzetek,ez is nagyon jónak tűnik .

Persze egy pillanatra sem szabad ugyebár arról megfeledkezni,hogy igazából a gyakorlat nélkülözhetetlen...!! Ahogy  Zenész7 írta pár nappal ezelőtt : gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás !!!! :-)

szsztücsi Creative Commons License 2008.02.18 0 0 208
Szia Petyula!

Az én tanárom nem használ klarinét iskolát. Amit írtam összefügg a
zeneelmélettel is, bár az leírt hármas hangzatok a klasszikus iskolákban
így nem fordulnak elő bár használják.

A tanárom Molnár Ákos aki szerintem nagyon jó tanár, de Ő kimondottan
jazz irányú oktatást tart.

Előzmény: Petyula (203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!