Keresés

Részletes keresés

Beer Monster Creative Commons License 2018.01.27 0 0 12312

Hát megint a nagyapa kanapéja bizonyul jobbnak.

Előzmény: sarkany.gabor (12310)
Alváskultúra (X) 2018.01.27 0 0 12311

Szia Sarkany.Gabor,

ezt így elég nehéz megmondani. Nem attól lesz jó egy matrac, hogy vastagabb vagy drágább vagy ilyenebb-olyanabb. Attól lesz jó egy matrac, hogy a te testalkatodnak, súlyodnak, testsúly eloszlásodnak, gerincívnek, alvási szokásoknak, stb sikerül a legmegfelelőbb matracot megtalálni. Erre azért szerintem még mindig a szakkereskedések hozzáértő tanácsadással a legalkalmasabbak. Persze vissza lehet vinni, lehet másikat hozni stb, a mindig új közeg mindig új komfortot hoz és a végén már összekeveredik majd minden és úgy fogod érezni, hogy lehet, hogy az első matrac volt a legjobb:-)

Üdvözlettel:

pálinkás László

Előzmény: sarkany.gabor (12310)
sarkany.gabor Creative Commons License 2018.01.27 0 0 12310

Sziasztok, 37 éves vagyok, 75 kg. 2 gyermekem van. Tavaly lettem derékfájós, eddig nem érdekelt a matracdolog, de a párommal beláttuk, hogy most már oda kell figyelni erre is. A jyskben vettünk egy gold F35 dreamzont, amit 1,5 hónap után visszavittem. Amíg nem érkezett meg a másik( goldf95) addig a nagyapámtól örökölt kanapén aludtunk, ami kényelmesebb volt... Másodjára alszom az új matracon, de ma reggelre megint fáj a derekam. Kitartóbb legyek, vagy megint rossz matracot választottam... Mérete 140x200. Köszönöm.

A4-AFN Creative Commons License 2018.01.25 0 0 12309

Valóban, felvettük a kapcsolatot, és elindult egy folyamat.

Még mindig úgy gondolom, hogy a legjobb helyen vásároltam, lehetőségeimhez képest,a legjobb matracot. 😉

Előzmény: Alváskultúra (12308)
Alváskultúra (X) 2018.01.25 0 0 12308

Szia Zseebibaba,

topiktársnak már intézzük. Van ilyen, szerencsére kevés:-)

Üdvözlettel:

pálinkás László

Előzmény: zseebibaba (12307)
zseebibaba Creative Commons License 2018.01.25 0 0 12307

Nekem is úgy volt az előző matraccal, amit most cseréltünk le, ahogy a topiktárs írja.

Este belefekvéskor még jónak tűnt, és reggelre lett csak bemélyedés benne. És estére megint jónak látszott.

Előzmény: Alváskultúra (12306)
Alváskultúra (X) 2018.01.25 0 0 12306

Kedves A4-AFN,

ezt a besüppedős dolgot nem igazán értem. Szóval van egy matrac, amibe belefekszik az ember. Alapanyagtól füdd, de egy nem memory jellegű matrac esetében belesüpped az ember valamennyire. Azonnal. Ennél mélyebbre az éjszaka során sem fog süppedni a test, hiszen már az első pillanatokban elértük az anyag tömörödését és a maximális mélységét, amit csak a terhelés növelésével tudnánk úgy fokozni, hogy még mélyebbre süppedjen az ember a matracban. Ha ez egy kigödrösödött, felpuhult hab vagy rugós rendszer, akkor is ugyanez a helyzet -csak mélyebbre kerülünk a matracba.

Üdvözlettel:

Pálinkás lászló

Előzmény: A4-AFN (12304)
johnkarul Creative Commons License 2018.01.25 0 0 12305

A szivacs porlad, a rugo kifarad. Mindketto anyagminoseg.

A recseges ropogas... 15-20 evesek bizony jobb allapotban vannak, mint egyes mai 3-4 evesek. Ott a heveder, meg a bonell rugo recseghet. Regibol is volt gagyi, meg jobb. Maibol is...

Előzmény: A4-AFN (12304)
A4-AFN Creative Commons License 2018.01.24 0 0 12304

Kérdés, hogy meddig?

Úgy értem, hogy hány évig, vagy hónapig?

Mert erről nekem még mindig gyermekkorok recsegő, ropogó, kátyús sodronyai ugranak be. 

Előzmény: Beer Monster (12295)
A4-AFN Creative Commons License 2018.01.24 0 0 12303

Kedves László!

Igen, ahogyan irta, a kemenyebb matrac keményebb oldalat használom. Ha a matrac két széle között forgok egesz éjjel, akkor kevesbé fáj reggel.

Ma reggelre a párnát is hanyagoltam, ami nélkül egyből hasra fordulok. Ma reggel szinte egyáltalan nem fájt a derekam.

Munkam során aludtam itthonról távol, olyan matracon, ami ráülve is kemeny, "sima tömör, sárgas szivacs" matrac volt, egy különösen puha fedő réteggel, ami a huzatban volt. Ebben reggelre is kizárólag a fenekem alatt volt kisebb gödör, ami szépen lassan emelkedett vissza, de következő pihenőre ugyanolyan volt. Na valami ilyesmi lenne jó nekem.

Természetesen csakis önöktől! 😉

A próbával az a baj, hogy pár perc alatt nem derül ki, hogy reggelre mennyire süppednék be.

Előzmény: Alváskultúra (12286)
Alváskultúra (X) 2018.01.24 0 0 12302

Szia Csubi01,

egy picit drágábban a Selena Comfort esetleg jó megoldás lehet. Vagy: van egy outlet matrac üzlet mindenféle matracokkal: szállítási sérült, beragadt, kifutott, lemondott de kibontott, csak matracbelsők, stb... Váci út 168 Reno udvar. A nulla forinttól tényleg akár ingyen elvihető megoldásokig:-) ágykeretek, kárpitos ágyak, stb ugyanígy...

Üdvözlettel:

Pálinkás lászló

Előzmény: Csubi01 (12301)
Csubi01 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 12301

Üdv!

Én kb 60-70 e. Forintot szànnék most erre a dologra.

zseebibaba Creative Commons License 2018.01.24 0 0 12300

Köszönöm a tanácsokat, elolvasom a cikket is, aztán hajrá :)

Előzmény: Alváskultúra (12299)
Alváskultúra (X) 2018.01.24 0 0 12299

Kedves Zseebibaba,

a szódabikarbónás besdörzsölés-porszívózás, langyos ecetes oldat-puha rongy törlés... Van egy csomó házi praktika, igazán nem tudom, hogy melyik működik megfelelően. Lehetne kárpittisztító habot is próbálni, még a száraz szőnyegtisztító por-porszívó is lehetne egy jó alternatíva. Extrakciós géppel is rá lehetne menni, de félő, hogy túl mélyre megy a nedvesség és kiszáradás helyett inkább penészes lesz (főleg télen, amikor nem lehet kitenni a napra)

Vannak különben erre szakosodott vállalkozások, azt hiszem nem is olyan nagyon drága.

Írtam én erről egy cikket, hátha többet segít: Matractisztítás házilag

Üdvözlettel:

pálinkás László

Előzmény: zseebibaba (12297)
Alváskultúra (X) 2018.01.24 0 0 12298

Kedves Csubi01,

árban ca. mit jelent a belépő szint?

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Csubi01 (12296)
zseebibaba Creative Commons License 2018.01.24 0 0 12297

Kedves László!

Szintén tanácsot kérnék:

Miként lehet hatékonyan kitisztítani egy olyan matracot, aminek nem levehető a huzata?

Előzmény: Alváskultúra (12294)
Csubi01 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 12296

Üdvözlöm László!

Tanácsot szeretnék kérni. Tudna nekem olyan belépő szintű matracot ajánlani, amely azért kényelmes és egy pár évig használható is marad? A lényeg 100 kg a súlyom és 160*200 méretűt  matracot  keresek. Válaszát előre is köszönöm.

Beer Monster Creative Commons License 2018.01.23 0 0 12295

"Mert bizonyos idő alatt besüppedek"

Ebben van a rugós matracok előnye a gerincre, hogy a rugó reggel is ugyanolyan rugalmas.

Előzmény: A4-AFN (12284)
Alváskultúra (X) 2018.01.23 0 0 12294

Kedves Borzi1234,

amennyiben a memóriahabos oldal nem jött be, úgy valóban inkább valami más lenne a megoldás. A Signum matracok közül vagy a Medium lenne szerintem az, ami a testsúlynak inkább megfelelne, ez így is egy feszesebb matrac lesz. Talán nem annyira, mint egy memory matracnak a másik vágás nélküli oldala, de komfortosan lesz feszes. Ez a matrac egy kicsit merevebb, de komfortos megoldás két különböző tulajdonságú komfortoldallal. A másik megoldás lehetne a Signum HR Climatic matrac, amelyik már nagy rugalmasságú HR habokból áll. Feszes de mégis dinamikus és ugyanúgy kétoldalas, mint a Signum Medium. Sajna árban feljebb van, de ez a HR habok árából adódik.

Üdvözlettel:

pálinkás László

Előzmény: Borzi1234 (12293)
Borzi1234 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 12293

Kedves László!

10 éve használt matracunkat szeretnénk cserélni.
160x200x20 cm valamilyen hab (márkára nem emlékszem), egyik oldalán 4 cm memória hab réteggel.

Memóriás oldal nem érezzük kényelmesnek, így egy ideje a másik keményebb oldalt használjuk.

Mindkettőnknek vannak derékfájdalmai az utóbbi években.

Némi olvasgatás után a Signum Dual matracokkal szimpatizálok.

Sajnos a próba csak körülményesen megoldható.

60-70 kg-osak vagyunk hason, oldalt alszunk.

Melyik matrac lehet megfelelőbb számunkra a medium vagy a hard?

Alváskultúra (X) 2018.01.23 0 0 12292

Szia Johnkanul,

mármint a Levital System matracoknál? Alapvetően lehet, hogy két hasonló matracnál érdemes technikai adatokat összehasonlítani, példul a 250db/m2 zsákrugót azzal, hogy egy másikban 500 van. Ez egy adat, kicsit közelebb visz ugyan, de egyáltalán nem biztos, hogy kényelmesebb is lesz. Egy hab matracot egy rugós matrac komfortjával nehéz összehasonlítani. Még azt is nehéz mondani, hogy jobb vagy rosszabb, hiszen teljesen más a két rendszer, alapanyag, komfort, dinamika... Szóval minden.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: johnkarul (12291)
johnkarul Creative Commons License 2018.01.23 0 0 12291

En maradtam az acelrugosnal. De a Zero Gravity az mostbjobb, vagy rosszabb. Mert az nem derul ki egy laikus szamara abbol a kommentbol.

Előzmény: Alváskultúra (12290)
Alváskultúra (X) 2018.01.23 0 0 12290

Sziasztok,

egy részről van egy Ceriflex Levander matracunk, ami azért már meglehetősen kemény. Más részről a kifutó HR Ultra matrac helyett érkezik egy HR Titanium matrac széria Ausztriából. Ugyanaz a forma, ugyanaz a vágás, mint HR Ultra. Ugyanolyan jó minőségű HR hab viszont 65-ös keménység. Csak viszonyításként a Signum keményebbik habja 50-es. Szóval még nem az ipari beton kategória, de már közelít:-) Ez kb 3-5 hét...

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: johnkarul (12289)
johnkarul Creative Commons License 2018.01.23 0 0 12289

A kokuszos matracok voltak kemenyebbek.

Előzmény: johnkarul (12288)
johnkarul Creative Commons License 2018.01.23 0 0 12288

Én nem igazan talaltam kemeny habmatracot.

Abbem sem latok elonyt, hogy nincs benne fem. Majd kiprobalok egyet, de memory, latex, meg minden. A memory mar eleve elosztja vmennyire, a szivacs meg osszenyomodik, es szerintem kevesebbet bir majd. 

A Zero Gravity a jobb?

Előzmény: Alváskultúra (12282)
Alváskultúra (X) 2018.01.23 0 0 12287

Szia PArci,

annyira sajna nem olcsó, normális habokból borzasztóan hosszú vágási idővel és sok kézi erő is kell hozzá... Viszont ütős lesz.

Üdvözlettel:

pálinkás László

Előzmény: Parci (12285)
Alváskultúra (X) 2018.01.23 0 0 12286

Kedves A4-AFN,

tanácstalan vagyok. Gondolom, hogy a két matrac közül a Hard verziót használja és annak is a kék oldalát, ami a keményebb. Alapvetően a Signum Hard egy feszes matrac, persze 120 kg mellett lehet, hogy nem nyújtja a kellő keménységet. Elképzelhető, hogy keményebb matracra van szükség, de ezt csak próbálgatásokkal lehetne megfelelően kiválasztani.

Üdvözlettel:

pálinkás László

Előzmény: A4-AFN (12284)
Parci Creative Commons License 2018.01.23 0 0 12285

az elv hasonló, úgy értettem, a különbségek elsősorban az eltérő anyaghasználatból adódnak. de hajrá, ezt nyilván jóval olcsóbb gyártani (ha megvan a megfelelő gép a vágáshoz :)), az meg nekünk, fogyasztóknak is jó.

Előzmény: Alváskultúra (12282)
A4-AFN Creative Commons License 2018.01.23 0 0 12284

Tisztelt Pálinkás László!

Jó pár éve, hogy az Ön tanácsai, és véleménye alapjan vásároltunk egy Relaxx Signum Dual medium, és egy hard matracot.

Fél éve nyaki probléma miatt felkerestem egy csontkovácsot, aki manuálterápiával foglalkozik. Akkor kiderült, hogy a gerincem alsó részén is van gond. Az a bizonyos "alsó görbület" nekem szinte egyenes. Kaptam tornagyakorlatokat, amit naponta végzek, és 2 hetente járok a manuálterápiára. A nyakam 2. alkalomtól tünetmentes, de a "derekam" az első alkalmak óta fáj.

Amolyan izom fájdalom a gerincem mellett. Olyan, mint nyújtáskor az a gyomrot összerántó szúrós, szakítós fájdalom.

Vissza a martachoz.

Időnként forgatom, ahogy tanacsolták.

A fájdalmaim óta első fordítás utan úgy fájt a derekam, hogy szinte semmire sem tudtam figyelni tőle. A lépcsőn alig tudtam felmenni. Ahogy egy hét múlva visszafordítottam a kemeny felével fölfelé, másnapra javult a helyzet.

Pár napja nem fajt a derekam reggel. Nem is értettem. 😁 Akkor az ágy közepen keltem a két matrac talalkozásánal.

Ma éjjel próbáltam hason aludni, vagy többször átmenni a matrac másik szélére, ahol meg keményebb. (Mert bizonyos idő alatt besüppedek). Ma reggel megint sokkal kevésbé fáj a derekam.

Elképzelhetőnek tartja, hogy ami eddig jó volt, és szerettem rajta aludni, az idővel már nem eleg kemény szamomra?

Az az érzésem, hogy talán egy még keményebb matrac jobb lenne számomra.

Milyen matracot javasol kipróbálásra a fentiek alapján?

190cm, kb 120Kg vagyok. Ja, és ferfi! 😂

Válaszát előre is köszönöm!

Alváskultúra (X) 2018.01.23 0 0 12283

Szia Viktor,

tényleg megfenyegetett a Revotika, hogy beperel mert leírtad a panaszodat a 12248-as bejegyzésedben? Lassan jön a nagy fekete autó megint...

Üdv,

Pálinkás lászló

Előzmény: Viktor (Zugló) (12276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!