Keresés

Részletes keresés

Anúbisz Creative Commons License 2007.03.01 0 0 241
 A világhónapok pontos -frissen megállípított- időtartama kismértékben eltérő az Arvisurában közölttől (2160 év)  ezért valóban kisebb eltérés jött létre ebben a tekintetben. Egyébként  az időszámítási korrekciók is azt sugallják:  itt is egy kis eltérés lehetséges. Ezek az eltérések azonban -szerintem- nem befolyásolják az Arvisura tartalmát, lényegét. Emlékeim szerint az avar időkben Egyiptomban történt az utolsó "hunfajú" naptár kiigazítás..
Előzmény: najahuha (240)
najahuha Creative Commons License 2007.02.26 0 0 240
Egyébként van egy elgondolkodtató érdekesség az Arvisurában.

Ha jól emlékszem, a világhónapok fölsorolása mintha cc. 200 éves csúszásban lenne, vagyis alapot ad a Hunnivári elgondolásoknak....

Arvisurában:

Bika kora: Kr.e. 4518-2358

ebből levezetve:

Kos kora: Kr.e. 2357-197
Halak kora: Kr.e. 196 --- Kr.u. 1964
Vízöntő kora: Kr.u. 1965 - 4125
Előzmény: najahuha (239)
najahuha Creative Commons License 2007.02.26 0 0 239
folytatás:


Abból a szempontból is meg kellene vizsgálni az Arvisurát, hogy szét lehet-e markánsan választani a két életforma leírását, illetve vannak-e olyan apró jelek, melyek azt mutatják, hogy az egyik vonal (erdőlakói) megélt történet elmesélése, míg a másik (sztyeppei) mitológiai szintű - abból a szemszögből.

Amennyit olvastam belőle, gyanítható, hogy ez utóbbiról lehet szó.
Előzmény: najahuha (238)
najahuha Creative Commons License 2007.02.26 0 0 238
Üdv askeno !

A RÖG már csak ilyen. Elmozdíthatatlan, KÖTött. Ezért tud a GYÖKér ERŐteljesen megkapaszkodni benne.

Nem is csoda, hiszen az Arvisura átadója egy MANYSI származású ember volt.

Én nem merültem el benne részletesen, így jelenleg az a meglátásom, hogy az ARVISURÁban keveredik a sztyeppei népek és az erdőlakók őstörténete, melyben az erdőlakók a maguk múltjába szőtték a sztyeppei népek életvitelét is, mint ahogy az ószövetség jelentős része is ősibb mezopotámiai történésekből merít.
Előzmény: askeno (236)
rdibc Creative Commons License 2007.02.26 0 0 237
Találtam valamit ami igen érdekes: http://en.wikipedia.org/wiki/Orkhon_script
magyar része le van csupaszítva (ugyan miért?) Itt van egy róvásírásos tábla fényképe ami Mongóliából került elő "ordos térsége". Jó lenne megfejteni!

http://www.byegm.gov.tr/YAYINLARIMIZ/kitaplar/histoire-turquie/resimler/yazi.jpg
askeno Creative Commons License 2007.02.21 0 0 236

Üdv Najahuha!

Régen beszélgettünk már, örülök, hogy itt látlak.

Van egy rögeszmém az Arvisurával kapcsolatban, amit megosztanék Veled. Az igazság az, hogy nem nagyon tudok hinni benne, több dolog miatt.

Először is nekem a "medvetorosos év" csípi a szememet, és meg is mondom miért.

A medve-kultusz a finnugor népek sajátja, s nekünk az égvilágon semmi közünk hozzájuk. Ezt a több évszázados aktív szellemi terror is bizonyítja. Sem a Turul, sem a Csodaszarvas legendáját nem tudták kiirtani a népi emlékezetből, medvekultusznak viszont nyoma sincsen a regéinkben. Pedig lehetne, hiszen Erdély vad hegyei között még ma is élnek medvék szép számmal.

A medve nem a füves síkságok lakója, márpedig a hunok, szkíták, magyarok nem a tundrán terelgették milliós egyedszámú marhacsordáikat, medvével tehát nem is nagyon találkozhattak. Ezért nincs a szkíta-hun fajú népek körében eme bundás jószágnak kultusza. Ha megnézed a szkíta kincseket, egyetlen medveábrázolást sem találsz köztük, de rengeteg szarvast!

Lehetne ellenvetésképpen felhozni azt, hogy azért nem ábrázolták, mert szent volt. Igen ám, de a szarvas is szent volt, mint a neve mutatja!, mégis ábrázolták.

A medvét azért nem ábrázolták, mert nem ismerték.

askeno Creative Commons License 2007.02.21 0 0 235

Üdv!

Először is annak kéne utánanézni, hogy Kijevben egyáltalán van-e múzeum? Nos, van. Van zsidó múzeum és van nemzeti múzeum, de történeti az nincsen (nem találtam)

Aztán a másik:

A hun imának csak gyönyörű, mai nyelven íródott fordítását láttam, az övcsatra nem sikerült ráakadnom sehol.

Az övcsatra állítólag "Attila apó" bukkant rá, akinek fényképét Heffner Attila "Hefi sámán" honlapján láttam, az övcsat ott sem látható, de van egy közlés, miszerint Bobula Ida fejtette volna meg a rovásszöveget. Ez gáz. Bobula Ida sajnos előbb halt meg, mint ahogyan Attila apó megtalálta az övcsatot.

Bobula ráadásul sumerológus és nem rováskutató.

Ez önmagában még nem volna baj. Baj akkor keletkezik, amikor - akár jószándékkal is - olyan dolgokkal akarnak bennünket etetni, amiknek nincsen valóságalapjuk.

Rengeteg emlékünk van a múltból, azokat kellene megbecsülnünk, és nem hamisítványokat gyártani.

A hamisítványok gyártását hagyjuk meg a fiatal népeknek.

 

Előzmény: MazleeDSM (211)
VonBraun Creative Commons License 2007.02.15 0 0 234
Írtam neked levelet tegnap.
Előzmény: aranyasszony (233)
aranyasszony Creative Commons License 2007.02.13 0 0 233

 

 

 off!

Fontos eszmecserém lenne Veled -mint szomszédjával - Paál Zoltánról.

 

Kérlek keress privát és adj elérhetőséget:

                                                                    aranyasszony@gportal.hu

                                                                  

Előzmény: VonBraun (231)
aranyasszony Creative Commons License 2007.01.27 0 0 232
Nem  "szűröm  le"  -személyesen  ismertem  én  is.
Előzmény: VonBraun (231)
VonBraun Creative Commons License 2007.01.24 0 0 231
Ez így van. De ezt miből szűröd le?
Előzmény: aranyasszony (230)
aranyasszony Creative Commons License 2007.01.22 0 0 230
Nem  "általában"  a  valóságra  gondoltam.Konkrétan  arra  hogy  amit  PZ.  dolgairól  tudsz,  az  ugy  igaz!
Előzmény: VonBraun (229)
VonBraun Creative Commons License 2007.01.21 0 0 229
Itt vagyok. Valóság sokféle van, az egyiket éljük.
Előzmény: aranyasszony (228)
aranyasszony Creative Commons License 2007.01.21 0 0 228
Bocsánat!  az  előző  válasz  Von  Braunnak  szól!
Előzmény: VonBraun (23)
aranyasszony Creative Commons License 2007.01.21 0 0 227
Valóban a szomszédja voltál, mert ismered a valóságot, ugy ahogyan én is!
Előzmény: turtur (22)
xyioze Creative Commons License 2006.11.04 0 0 226
Csak reménykedhetünk,hogy jót jósolna az arvisura,,ez a kifejezés ma nem úgy értelmezhető?  gondoljunk csak a nagy politikusainkra
Előzmény: Watchdog (223)
macskusz házikusz Creative Commons License 2006.11.04 0 0 225
Hát ez tényleg érdekes...És ijesztő.
Előzmény: vipcat (222)
Watchdog Creative Commons License 2006.10.30 0 0 223

Egy jóslat hihetőségét nagyban növeli, ha a múltra vonatkozó részei pontosak - és sajnos nagyban csökkenti, ha a megtörtént dolgok ismereretében utólag keletkezik, és visszadatálják.

Ez pl. 2004-ben íródott. A 2006-os választások eredményét már nem találta el - igaz pontosan nem is "hirdet eredményt".

Előzmény: vipcat (222)
vipcat Creative Commons License 2006.10.28 0 0 222
Most fedeztem fel,s eléggé érdekes !http://torsalqvist.freeblog.hu/archives/2006/10/09/Nyirkai_joslat__megprobaltam_megfejteni/#comment-173227
Előzmény: dokumentátor (181)
Rorimack Creative Commons License 2006.10.27 0 0 221
"Megtaláltam, Tengeliz a mai Tientsin, Kínában.

Kr.e. 1705-ben Szőreg és felesége, Mura és Maja legkisebb lánya, Tengeliz alapították. Akivel gyermekházasságot kötött."

"Until 1404 Tianjin was called "Zhigu" (直沽), or "Straight Port". In that year, the Emperor Yongle renamed the city "Tianjin", literally "Heaven Ford", to mean that the emperor (son of heaven) forded the river at that point."

Előzmény: rutichun (192)
gacsat Creative Commons License 2006.10.24 0 0 220
 Hát ezt nem nagyon értettem. Nem hiszem hogy igaz lenne,így marad az irodalom óra.
Előzmény: xyioze (219)
xyioze Creative Commons License 2006.10.21 0 0 219

Az  ARVISURÁT -IGAZSZÓLÁST az iskolákban kellene tanitani,

nem hogy-hogy sokan nem is tudják -miaz,pedig kiknek ... 

tartják magukat.A 24 törzsszövetség Széki-Hun tisztelettel .

gacsat Creative Commons License 2006.10.20 0 0 218
 Mi a francért nem lehetett ezt a qrvahosszú bevezetőt a könyv elejére írni? Onnan hiányzik,itt + útban van.
Tafkó Birgut Creative Commons License 2006.10.19 0 0 217
Az egyik legutóbbi Demokratában beszámoltak róla...
Előzmény: myb-soft (210)
gacsat Creative Commons License 2006.10.19 0 0 216

 Jól ki tudtad.

 Kapcsolattartás: Úgy tudom,az Árpádházi királyok végig Küldtek követeket keletre.

 

Előzmény: dokumentátor (84)
gacsat Creative Commons License 2006.10.19 0 0 215

 Én azért konstruktívan is vitatkoznék.

 Hol is vannak a rovott feljegyzések?

Előzmény: atleta (6)
gacsat Creative Commons License 2006.10.19 0 0 214
 Nna,itt vagyok!
najahuha Creative Commons License 2006.09.17 0 0 213
Kedves Arion_3 !


Köszönöm a tájékoztatást .
Előzmény: Arion_3 (206)
najahuha Creative Commons License 2006.09.17 0 0 212
Kedves rutichun !


Merem föltételezni, hogy e vallások között komoly összefüggés van: különösképpen a BŐN vallás tekintetében..

Mi a vélemény ?

Előzmény: rutichun (205)
MazleeDSM Creative Commons License 2006.09.17 0 0 211
Üdvözlet Mindenkinek!
A kievi történti múzeumban állitólag található hun övcsat melyen rovásirásos ugy -nevezett hun ima található .Valaki tud ennél többet. Esetleg látta? Ismeri?
P.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!