Keresés

Részletes keresés

salfonz Creative Commons License 2005.03.22 0 0 13

Kedves Arvai

 

egyről beszélünk, csak nem értjük egymást. Valóban ott volt egy emlékmű "féle", amit elbontottak.

 

Előzmény: www.arvai.hu (12)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.03.22 0 0 12
S kanyar a Diadal utcában és a XVII. utca-Gyöngytyúk utca-Liszt Ferenc utca találkozásánál van, az Ananászon nincs. A román sírok a temető déli oldalán, a kerítés mentén voltak. Ide épült egy emlékműféle, amit nagy csinnadrattával koszorúztak a főmuftik, talán április negyedikén.
(Megengedem, hogy megcsal az emlékezetem, s volt még egy kis temető. Nekem nem rémlik.)
Előzmény: salfonz (10)
salfonz Creative Commons License 2005.03.22 0 0 11

Teljesen félreértesz.)))

 

 

Előzmény: www.arvai.hu (9)
salfonz Creative Commons License 2005.03.22 0 0 10

Volt román temető, de nem ott, hanem lentebb az Ananászon, ahol az S kanyar van. Még ott volt koszorúzni is a román nagykövet, meg a polgármester (1990)

 

Valószínűleg másról beszélünk, félreértettük egymást.

Előzmény: www.arvai.hu (9)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.03.22 0 0 9
Akkor jó, ha Te nem tudod, de cáfolod.
Igaz én sem tudom, csak több helyi meg fővárosi lapban olvastam. A környéken lakók felháborodását magam is tapasztaltam.
Román temetőről pedig nem tudok. Rákosliget község temetőjében volt néhány román katona sír is. Ők úgy tudom a Hősök terei iskolában berendezett szükségkórházban haltak meg.
Én úgy vélem, a temetőt nem lehet az emberek szívéből exhumálni. Nekem dédszüleim voltak itt eltemetve. Nem ismertem őket. De nekem az a terület életem végéig az ő nyughelyük marad.
Előzmény: salfonz (8)
salfonz Creative Commons License 2005.03.22 0 0 8
De a román temetőt tudtommal exhumálták, és a katonák maradványait elvitték máshova. Tehát itt is lehetne egy szelektív gyűjtő, (szvsz nem emiatt vitték el a Hősök terére, hanem: nem tudom.) 
Előzmény: www.arvai.hu (4)
salfonz Creative Commons License 2005.03.22 0 0 7

Mintha azt látnám (hm...), hogy a MATÁV tényleg összeszedte magát, nekem sem lehet panaszom (eddig).

 

Az EPT-től jött egy szerelő, és még telefonmadzagot is húzott  oda, ahol a gép van (mert ott nem volt), de megoldotta, utána az ADSL modem beüzemelése nehány perc volt csak.

 

(Jó, az igaz persze, hogy sopánkodott egy jó ideig, hogy hát vonalkiépítés nem szerepel az ingyenes telepítési reklámjukban. ) De azért rendes volt.

Előzmény: glycerin (3)
salfonz Creative Commons License 2005.03.22 0 0 6
Igen, én is megfigyeltem, mekkora kátyúk maradtak az Ananász úton. Az egyik legnagyobb a Bártfai-Ananász kereszteződés előtt, azok kerülgetik szegények, akik a Petri u. felől jönek. (Már kettő lett az egyből!) Szvsz senki nem fog foglalkozni vele...
Előzmény: glycerin (2)
Focker Creative Commons License 2005.03.22 0 0 5

Matáv ADSL (1024). Nem tudom h melyik központra csatlakozik.

A szelektív gyűjtőket meg a Hősök terei 7csemege mellé tették.

www.arvai.hu Creative Commons License 2005.03.22 0 0 4
Úgy tudom a szelektív hulladékgyûjtõket kegyeleti okokból szállították el.  Itt nemrégiben még temetõ volt.
Előzmény: glycerin (2)
glycerin Creative Commons License 2005.03.22 0 0 3
ADSL ügyben: 768 Axelero Play csomag, és tényleg jön 1,5 Mbps-al, mióta megduplázták. Diadal központra csatlakozom, az kb. 1,5 - 2 éve ADSL alkalmas.
Előzmény: salfonz (1)
glycerin Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2
Helló :)
Néhány észrevétel:

Az utcánkat (Juranics u. 1-től a Bártfai u.-ig)8 éve felszórték murvával, hogy majd jönnek betonozni. Azóta sem jöttek. Folyománya: sár, sár, sár.

Az Ananász u.-i 76-os és 198-as busz megállójában akkora kátyúk vannak az út mellett, hogy esős időben tutira beterítik az autók, a megállók közönségét.

Szelektív hulladékgyűjtőket tettek ki a Fackh Károly térhez... ott voltak kb. 1 hónapig, megteltek, elvitték, azóta sem láttuk ezeket újra.

Amúgy minden szép és jó. Kivéve a buszok teljesen rendszertelen követési idejét. De ez inkább a bkv topikba tartozik ;)
salfonz Creative Commons License 2005.03.21 0 0 1

Várom örömmel minden csaba-újtelepi, ligeti lakos véleményét ezen a topicon, beszéljük meg a közre tartozó dolgokat, de akár arra is használjuk, ha valakinek tanácsra, segítségre van szüksége. Szóval, azt szeretném, ha ez a topic az itteni polgárok fórumává válna.

 

Érdekelne az is: tulajdonképpen hányan vagyunk e két kerületrészből a neten?

Milyen csatornán: modem, ADSL?

Melyik szolgáltatónál?

Milyen az adatátvitel minősége?

 

Egyelőre ennyit, üdvözlet mindenkinek

 

salfonz  

salfonz Creative Commons License 2005.03.19 0 0 0

T. Szerkesztő!

 

Kérem, hogy a /Csaba-újtelep, Rákosliget/ topicomat szíveskedjenek áthelyezni a Törzsasztal fő-fejezeteiből a XVII alfejezetbe.

 

Köszönettel, salfonz

 

 

 

 

salfonz Creative Commons License 2005.03.19 0 0 topiknyitó

Várom válaszaitokat!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!