Keresés

Részletes keresés

debramorgan Creative Commons License 2016.03.30 0 0 2798

De... úgy gondoltam, hogy 2 éj Datong 1 éj Pingyao.

Előbbiben több lehetőséget érzek: Függő kolostor, a Yungang barlangok, és megnézném a Nagy falat is, és minderre lenne egy délután, egy teljes nap és egy délelőtt. Pingyaora meg egy délutánt meg egy délelőttöt szántam arra, hogy a városfalon belül kolbászoljunk, nem elég? Aztán bullet trainnel tovább Xi'anon át Zhangjiajiebe.

Előzmény: W.L. (2797)
W.L. Creative Commons License 2016.03.29 0 0 2797

Csak nem 1 ejszakaval akartad letudni Pingyaot?

Mert ha kettot vagytok ott, akkor mindegy.

Annyit pedig szerintem megerdemel.

Előzmény: debramorgan (2796)
debramorgan Creative Commons License 2016.03.29 0 0 2796

Köszönöm mindkettőtöknek, ez nem túl jó hír. 

pannn Creative Commons License 2016.03.29 0 0 2795

Adott napra szól.

Előzmény: debramorgan (2793)
W.L. Creative Commons License 2016.03.29 0 0 2794

Ugy emlekszem, a vasarlas napjara szolt.

Előzmény: debramorgan (2793)
debramorgan Creative Commons License 2016.03.28 0 0 2793

Pingyaonál a join ticket érvényességére nem emlékeztek véletlenül? Adott napra szólt, vagy 24 órára?

debramorgan Creative Commons License 2016.03.27 0 1 2792

Nyilván nem a beomlástól, de jópofa gondolat. :)

Csak igyekszem elkerülni, hogy a szemem többre vágyjon, mint amire fizikailag képes vagyok.

Most Mutianyunál (a 23- toronytól balra) láttam egy szimpatikus részt, az Ox Hornt, ami azt jelentené, hogy ha nem elégít ki lelkileg a térkövön való grasszálás, akkor elindulhatunk tovább a "vad szakaszon". Ha nem megy, max. visszafordulunk. :) Viszont így kapunk egy kis izgalmat is, meg összehasonlítási lehetőséget. A turisták nagy része meg úgyis a 14. és a 6. torony között nyomorog...

http://www.greatwallforum.com/forum/mutianyu/342-mutianyu-ox-horn-great-wall-photos.html

Előzmény: W.L. (2791)
W.L. Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2791

Nem igazan ertem a "biztonsaggal" kapcsolatos aggalyaidat.

Attol felsz, hogy beomlik alattad a Nagy Fal vagy ilyesmi?

Nem valoszinu, ugye eleg regota ott van mar.

Simatait Kinaban a helyi turistaknak ugy reklamozzak mint a fal "legveszelyesebb" szakaszat, de ez oriasi tulzas es reklamfogas.

Oke, reszben meredekebb es sokkal keskenyebb mint a tobbi kiepitett szakasz, de egyreszt egy epkezlab embernek ezek nem okoznak gondot, masreszt (akkor) felujitatlan, keskeny es meredek reszei joval odebb voltak a kijelolt, felujitott szakasznal ahova a turistakat alapbol felengedik. Anno a felujitott szakasz par szaz meter utan veget ert, es utana sokkal hangulatosabb felujitatlan, de ugy is nagyon jo allapotu jott. A legmeredekebb szakaszokon a fal csak egy oldalu falra es mogotte talan 30-50cm keskeny lepcsosorra redukalodott, de ezt a reszt mar nem igazan szantak felkeresesre.

Előzmény: debramorgan (2788)
debramorgan Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2790

Ez elég vicces, köszi. :)

Előzmény: pannn (2789)
pannn Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2789

Nem tudom hogy a falnál egyáltalán van-e szezonon kívüli idő, de mi novemberben voltunk.

Egyébként én is valami vadabb helyszínen gondolkoztam de a Badaling könnyen elérhető volt és olvastam sok helyen hogy az egyik legszebb környezetben lévő falrész.

Elképzelhető hogy adott fal végénél/másik kezdeténél újabb jegyszedő van, de ezt W.L biztosan jobban tudja.

Nézd meg a bal és jobb oldal között a különbséget.

Előzmény: debramorgan (2788)
debramorgan Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2788

Köszönöm! Mondjuk ti szezonon kívül voltatok, augusztus végén talán más a helyzet. :)
Biztos a nagyon turistás helyeknek is megvan a maga varázsuk, ezzel együtt azért én egy fokkal nyugisabb helyre vágyom. Ha a kiépítettség = nagyobb biztonság, akkor azt a kompromisszumot viszont hajlandó vagyok megkötni. De Mutianyunál turistásabb helyre nem mennék.

Egyébként pont Mutianyunál olvastam ugyanezt, hogy a családok felmennek felvonóval, elindulnak keleti irányba, mennek pár toronyig, aztán leboboznak gyerkestől, de aki nyugatra indul, az viszonylagos nyugalmat talál. Ráadásul onnan kezdődik a "vad fal" Jiankou irányába...

Mondjuk azt nem tudom elképzelni, hogy mi van, ha véget ért egy falszakasz és kezdődik egy új ? Áll ott valami jegyszedő néni? :) Vagy ezt hogy kell elképzelni?

Előzmény: pannn (2787)
pannn Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2787

A Badaling mellett: igaz hogy hihetetlen turistás de a turisták balra mennek, ha jobbra indulsz akkor alig van turista, pár száz méter után már csak ketten voltunk.

Igaz hogy átalakított, szélesebb, nagyobb, de ez "csak" egy fal, szerintem majdnem mindegy hogy 1 méterrel magasabb, szélesebb, a fal elhelyezkedése, környezete (táj) viszont nagyon szép.

Előzmény: debramorgan (2786)
debramorgan Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2786

Köszi W.L. Amúgy Mutianyuval kapcsolatban pont te ültetted el a bogarat a fülembe, hogy nem kellene oda menni. :D

Előzmény: W.L. (2785)
W.L. Creative Commons License 2016.03.27 0 0 2785

En pont Simatainal voltam, de evekkel ezelott.

Akkor szuper volt, de ugye Kinaban par ev alatt barmit csinalhattak belole.  Megerhetne jobban utananezni.

Az, hogy az utso LP-ben nincs benne, semmit nem jelent, egyre sovanyabbak es egyre inkabb csak a legturistadabb helyek maradnak bennuk.

Amennyire en tudom, Mutianyu a Badailing utani legkiepitettebb szakasz, en oda nem mennek.

Datongnal nem lattam a falat.

Előzmény: debramorgan (2783)
debramorgan Creative Commons License 2016.03.26 0 0 2784

Ja és Datongnál - ha nincs túl messze a várostól - még lehet repetázni a falból. ;) A képek alapján az is megérne egy misét. Ott jártatok?

Előzmény: debramorgan (2783)
debramorgan Creative Commons License 2016.03.26 0 0 2783

Mivel munka mellett nem halad a tervezés, a hétvégi célom, hogy véglegezzem a Peking-Datong-Pingyao szakaszunk tervét, de egyelőre nem bírok elszakadni a Nagy Fal problémakörtől. Eredetileg Jinshanling-Simatai volt a cél, aztán simán Simatai, de Simatai kiléte olyannyira bizonytalan, hogy a tavaly megjelent LP könyvben konkrétan nincs is benne. Ahhoz messze van, hogy 10 toronyért utazzunk 6 órát, és egy építkezés közepén találjuk magunkat. :)) Másrészt az óvó-védő uram megvétózta a vad falszakaszokat..

Badalingot és Jiankout mindenképpen kizárnám két végletként, sem ennyire mű, sem ennyire "vad" szakaszokra nem vágyom. Illetve a szemem és a lelkem utóbbinak nagyon örülne, de tisztában vagyok a fizikai korlátaimmal (ügyetlen, 0 állóképességgel, magas pulzussal) és valóban kellemetlen lenne az utazás 2. napján kitörni a nyakam. :D

A "biztonságos és tetszetős" kategória győztesei Mutianyu és Huanghuacheng, de utóbbiról ebben a fórumban nem esett még szó. Huanghuachengnél járt valaki? Mutianyu mennyire mű és zsúfolt (egy augusztus végi hétköznap délelőtt)?

debramorgan Creative Commons License 2016.03.20 0 0 2782

Na igen... :D Mindig elfelejtem, hogy nem magunkból kell kiindulni... ;)

Előzmény: _Alabástrom_ (2781)
_Alabástrom_ Creative Commons License 2016.03.20 0 0 2781

Még egy ok, hogy inkább egy szomszédos országba utazzon az ember, "ha már odáig elutazik"... :)

Előzmény: debramorgan (2779)
_Alabástrom_ Creative Commons License 2016.03.20 0 0 2780

Sziasztok!

Csak néhány oldalt volt most időm visszaolvasni, bocs ha lerágott... :

Vízumkérésnél kell szállásfoglalás igazolása és útvonalterv is. Ez mennyire komoly? Még nem akarok szállást foglalni (lehet egyáltalán nem is fogok), de a vízumot már kérnem kell. Az útvonaltervet mennyire részletesen/pontosan kell megosztani velük?

Köszi!

debramorgan Creative Commons License 2016.03.18 0 0 2779

Köszi az infót, durva... mondjuk aki már odáig elutazik, nem ez fogja eltántorítani. ;)

Előzmény: kevin89 (2778)
kevin89 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 2778

Lehet hasznos info.  A vízum díját felemelték. 8000 helyett 19.000 a sima, egyszeri belépésre jogosító turista vízum. Hétfőtől emelték. 

debramorgan Creative Commons License 2016.03.07 0 0 2777

Lassan körvonalazódnak a pekingi napok... most épp a Nagy Falnál tartok.

Egyértelműen a Jinshanling-Simatai West rész tetszene a legjobban, vessetek meg érte, de a végén a zipline-nal lecsúszva. :)
Viszont korábban feltettetek egy cikket, amiben az állt, hogy ezt a részt örökre lezárták. Az Internet átka, hogy a legtöbb oldal tele van egymásnak ellentmondó hírekkel. Ha valaki meg tudná erősíteni, hogy ez így járható vagy sem, annak nagyon örülnék. Köszönöm!

kevin89 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 2776

Mivel Kína népszerű, akció is van. 1 hétre 500 mb net 4000 Huf. Ha az egész út költségvetését nézem ez elenyésző összeg. (Kapásból a vízum és az utasbiztosítás is többe kerül. :) ) 

Köszönöm szépen a választ! 

Előzmény: kb. (2775)
kb. Creative Commons License 2016.03.05 0 1 2775

Ha neked belefér a magyar szolgáltatód kínai adatroaming tarifája, akkor azt érdemes használnod, mert azt a netet nem szűrik a kínaiak. Természetesen ilyenkor nem kell másik sim, a meglévő kártyáddal tudod használni.

Előzmény: kevin89 (2774)
kevin89 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 2774

A magyar szolgáltatómnál is viszonylag olcsón kapok kínában adatroamingot. Azt nem vágom, hogy magyar sim kártyával is működik a dolog, vagy sem. Mert, ha nem akkor nem fizetek elő fölöslegesen az adatroamingra.

Előzmény: kb. (2773)
kb. Creative Commons License 2016.03.05 0 0 2773

A legjobb, ha van olyan SIM kártyád, amin normál áru az adat roaming (pl. amerikai, német, hongkongi kártya), mert azzal normál (cenzúrázatlan) internet hozzáférésed lesz Kínában is, tehát mindent tudsz használni amit megszoktál. Talán már egy kínai útra is megéri egy http://www.chatsim.com/en kártyát beszerezni, az alap chat csomag kifejezetten olcsó.

Ha kínai internettel kell szenvedned, akkor Skype, Wechat amit tudsz használni és az outlook, yahoo, freemail levelezők is mennek. Navigációra ebben az esetben pl. az offline is használható Nokia Here lehet egy angol nyelvű opció (de megy online is). 

Előzmény: kevin89 (2771)
W.L. Creative Commons License 2016.03.04 0 0 2772

Nyilvan van email, no meg ha veszel helyi kartyat a telefonodba, kuldhetsz SMSeket.

Előzmény: kevin89 (2771)
kevin89 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 2771

Köszi! Akkor maradok az ATM-nél, de itthon váltok azért keveset, hogy egyből legyen KP. 

Esetleg arról valami tanács/tapasztalat, hogy mi a legegyszerűbb módja a kapcsolattartásnak az itthoniakkal a szimpla telefonáláson kívül? Mert amit néztem mobil applikáció, az mind blokkolva van. Tájékozódáshoz pedig töltök le valami offline térképet. (Egyébként Shanghai az úticél)

Előzmény: W.L. (2770)
W.L. Creative Commons License 2016.03.01 0 0 2770

Hacsak nem valami kulonosen jo arfolyamon at kapod otthon, felesleges hazulrol vinni.

En spec mindig ATMekbol vettem fel, sima ugy.

Előzmény: kevin89 (2768)
fornit1 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 2769

Az a postás csak egy ausztrál példa volt amit olvastam, mindenképp személyesen fogom megpróbálni pösten.

Előtte lehet kikérdezem az egyik ott dolgozót :)

Előzmény: W.L. (2767)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!