Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2016.10.26 0 0 2915

Igen, vihettek eurot.

Mondjuk Hongkongban sokkal simabb ugy a penzvaltas, mint Pekingben.

En spec a tobbszoros valtas helyett inkabb az ATMeket hasznalom.

Előzmény: nanus0085 (2914)
nanus0085 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 2914

Sziasztok! Hong Kongban es Pekingben ugyanugy valtjak mindenhol/ugyanugy jol valtjak az eurot, vihetunk azt is?

fulopzsolt27 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 2913

Köszi a választ. Az út viszonylag messze van még. De akkor úgy lesz ahogy írtad. 

Előzmény: W.L. (2912)
W.L. Creative Commons License 2016.10.25 0 0 2912

Erre az esetre normalis kinai turistavizumot (L) kell beszereznetek elore, es miutan atmentetek vele Makaobol a hataron Zhuhaiba, tobbet nem johettek vissza vele Makaoba, mert akkor ervenyet vesziti - ha csak nem tobbszori belepesre szolo vizum, amit nem tudom mennyire konnyu beszerezni.

Ha 3 napot szeretnetek Makaoban tolteni, akkor ott kellene megszallni, nem a szomszedos kinai teruleteken, hiaba olcsobb a szallas utobbiakban. Vizumugyileg Makao es Kina 2 kulon orszagnak szamit. Elobbi vizummentes, mig utobbi nem, igy nem igazan jo otlet naponta ingazni koztuk 3 napon at.

En atgondolnam ezt a tervet, ha meg lehet.

Előzmény: fulopzsolt27 (2911)
fulopzsolt27 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 2911

Sziasztok!

Érdekes kérdésem lenne a kínai vízummal kapcsolatban. A terv az, hogy Makaó-ra érkezünk majd, de ugyanakkor a szállásunk Makaón kívül lesz az szomszédos kínai tartományban. A neve asszem Xiangzhou. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben milyen vízumra lenne szükségem Kínába?

A terv az, hogy Makaóból megyünk tovább pár napra Shanghaiba, és onnan jövünk haza Manilán keresztül. Makaóban a tervek szerint maximum 3 napot lennénk ugyanakkor Shanghaiban lehetséges, hogy 4 vagy 5 napot töltenénk. Ilyen esetben milyen vízumot szerezzük majd be?

Nagyon köszönöm a válaszotokat!

W.L. Creative Commons License 2016.10.25 0 0 2910

Szerintem igen valoszinutlen, hogy utananezzenek, hacsak valamiert nem vagy gyanus.

Ird ra, aztan remeld a legjobbakat! 

Előzmény: Pink99 (2909)
Pink99 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 2909

kínai vízum munka nélkül? most utaznék először kínába,és munkanélküli lettem. ráírhatom a vízumkérő lapra a régi munkahelyem? nem ellenőrzik?(mert ugye telefonszám és munkahely címet is kell ráírni)

W.L. Creative Commons License 2016.10.23 0 0 2908

Szamomra Hongkong erdekesebb es foldrajzilag sokszinubb, ellenben Szingapur kellemesebb, olcsobb es igy osszessegeben elvezhetobb. Amugy nagyon mas mindketto es erdemes legalabb egyszer mindkettot latni, de orulok neki, hogy hozzam Szingapur van kozel igy inkabb ott fordulok meg sokszor.

Kajaugyileg sokkal jobbnak talalom Szingapurt, a szuper kajak ott sokkal elerhetobbek angol nyelvu kajaudvarokban. Kb 1 het mulva ujra megfordulok ott, es mar a repteren is megrohamozom kedvenc hamishusos vega kajaldamat!

Előzmény: debramorgan (2907)
debramorgan Creative Commons License 2016.10.23 0 0 2907

Igen, jobb lett volna két részre osztani, de nem volt több időnk. Így egy nagy önkínzás lett az egészből. :D De majd feldolgozzuk idővel... :) Anno Szingapúr is az út végére maradt, alig bírtuk befogadni, most már viszont nagy szeretettel gondolok rá vissza. Remélem ezúttal is így lesz. :)
Amúgy nálad Szingapúr vagy Hongkong?

Makaón voltunk, nem bántam meg, hogy átmentünk, mert érdekességnek jó volt, viszont nem tetszett. Tavaly voltunk pont Portugáliában, így élénkek voltak még a portugál emlékek. Kicsit olyan érzésem volt, hogy a kínai káoszt az európai kultúrával próbálják eltakarni. A főutcák tiszták, rendezettek, de ha egy utcával beljebb mentél, akkor rögtön Ázsiában találtad magad. Ráadásul ünnepeltek is valamit, és karácsonyi fényekkel volt kivilágítva a város, ami aztán végképp összezavart. Ott álltál 41 fokban a karácsonyi fények alatt a portugál utcaköveken Ázsiában. Elég beteg. :D
A kaszinók világa nem érintett meg, az éjszakai kivilágított város viszont látványos volt.
Eredetileg aludtunk is volna Makaó déli partjain strandolással összekötve, de a foglaláskor jelezték, hogy tájfun időszakban mennénk, úgyhogy végül nem aludtunk ott, és úgy tértünk haza, hogy nem lett vizes a fürdőruhánk se. (Aztán persze nem volt tájfun.)

Előzmény: W.L. (2906)
W.L. Creative Commons License 2016.10.23 0 0 2906

Anno irtam is, hogy talan jobb azt a setat 2 reszre osztva megtenni. ;-)

Az Orchideakert igen mas, mint  a Yuexiu Park.

Mellesleg ha lesz meg egy Kelet-Kina utatok, azt is befejezhetnetek Hongkongban, es akkor Kanton kimaradt latnivaloin tul Makao is beleferhetne, mert szerintem azt is erdemes megnezni. Utban Kanton fele pedig Fujienben van 2 kedvenc helyem Kinaban, az egyik Xiamen varosa, a masik Yongding kornyeke a paratlan Hakka kerekhazakkal.  Fennt Keleten pedig Hangzhout es alighanem Nanjingot is hozzavennem.

Na de ugy veszem ki szavaidbol, hogy erre egyhamar nem kerul sor. 

Indoneziat illetoleg viszont reszvetem, el nem tudom kepzelni, parodnak mi baja vele, anno pannn irta rola azsiai korutjuk utan, hogy "ott minden megvan egyutt, ami Azsia osszes tobbi reszen" - plusz olcso, baratsagos es egesz evben jo az ido is, es sokkal kevesbe lerohant turistak altal mint Indokina es Burma.

Na de ugye "kinek a pap...". :-)

Előzmény: debramorgan (2905)
debramorgan Creative Commons License 2016.10.22 0 0 2905

Mivel a Yuexiu parkban kezdtünk, és rendesen elfáradtunk, már nem tudtam berángatni "még egy parkba" a Páromat. Annyit gyalogoltunk aznap, hogy már a szigetet sem tudtuk igazán kiélvezni, minden bajunk volt már akkor. Frissebb testtel és lélekkel biztosan nyitottabbak lettünk volna. épp volt esküvői fotózás, helyi kisöregek zenélgettek borzasztó hamisan, de túlságosan fájt a lábunk, és túl éhesek voltunk már ahhoz, hogy igazán élvezni tudjuk. Hosszú volt ez az utazás, nem ajánlanám senkinek, hogy 4 hétnél hosszabbat tervezzen.

A terrakotta hadsereg bennünket sem hozott lázba, ezért nem is terveztük be. Viszont a városfalon sétálást klassz élménynek képzelem. De nem is a Xian iránti kíváncsiság miatt jutott eszembe, hogy Datong és Pingyao helyett talán jobb választás lehetett volna, hanem mert úgyis útba esett. :D

Ha lesz valaha Kína II. felvonás, akkor az egy rövid Shanghai, Suzhou, Huang-shan vonal lesz. De persze bőven van még, ami érdekelne Kínában is, csak ez könnyen beilleszthető 2 hét szinte bármilyen ázsiai útba.

Indonéziába én bármikor indulnék, de a Páromat valamiért nem érdekli, és azt sem győzi hangsúlyozni, hogy Malajzia és Kína is az én kedvemért volt, most ő választ: Burma, Laosz, Észak-Vietnám következik.

Előzmény: W.L. (2901)
W.L. Creative Commons License 2016.10.21 0 0 2904

Ehhez kesobb hozzatettem, hogy a nyitvatartasi idok miatt alighanem jobb ezt a setat forditott iranyban, az Orchideakerttol Shamian fele megtenni.

Előzmény: W.L. (2903)
W.L. Creative Commons License 2016.10.21 0 0 2903

Itt a kantoni setautvonal:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140310009&t=9121368

Igen, ketszeri/tobbszori belepesre jogosito vizummal siman visszamehetsz Hongkongbol.

Előzmény: feketecsako (2902)
feketecsako Creative Commons License 2016.10.20 0 0 2902

Szia, a vízumigénylőt most töltöm ki. Akkor egyszerűen ahelyett, hogy egyszeri belépést kérek (ami a vonatkozó részben az 1. pont), x-eljem be a 2. vagy a 3. pontot (2 belépés vagy többszöri belépés 6 hónapig)? Ezzel már visszajöhetek Hong Kongból?

Visszalapoztam pár oldalt, de egyszerűen nem találom a kantoni séta útvonalat. Időben kb. mikori hozzászólás, vagy kinek a neve alatt keressem?

Köszönöm!

Előzmény: debramorgan (2900)
W.L. Creative Commons License 2016.10.20 0 0 2901

Az Orchideakertet kihagytatok? Remelem nem, mert bar kisebb, de sokkal szebb es hangulatosabb a Yuexiu parknal. Shamian-sziget meg elvezheto volt a "seta" vegen? ;-)

Nekem anno pont Xian egyaltalan nem jott be, meg a terrakotta hadsereg sem.

Ugyhogy en inkabb azt hagynam ki mint Datongot es Pingyaot.

Yunnan pedig idoigenyes, de ha azt szan ra az ember, nagyon erdekes tud lenni.

Persze Kina nem egy rovid uton megnezheto orszag.

Indoneziahoz hasonloan egy rovidebb uton itt is valogatni kell, azxtan ha bejott, viszzaterni ujra meg ujra!

Apropo Indonezia - tervben? ;-)

Előzmény: debramorgan (2899)
debramorgan Creative Commons License 2016.10.19 0 0 2900

Hong Kongot mindenképpen ajánlanám, de csakis akkor, ha olyan vízumod van, amivel vissza tudsz menni Kínába. Hong Kongba nem kell vízum, viszont ha elhagyod szárazföldi Kínát, akkor már nem léphetsz vissza új, vagy olyan vízum nélkül, ami engedi a többszöri belépést. Elvileg Hong Kongban is tudnál kínai vízumot intézni, de ha pár napod van, nem tudom, mennyire érdemes ezzel tölteni az időt. Amúgy szuper hely, szóval ha meg tudod oldani, akkor hajrá!

Ha visszalapozol egy-két oldalt, akkor találsz egy komplett és részletes kantoni séta útvonalat, ami egy nap alatt bejárható, vagy ha könnyedebb kikapcsolódásra vágysz, akkor ajánlom a Chimelong Wildlife Parkot.

Előzmény: feketecsako (2898)
debramorgan Creative Commons License 2016.10.19 0 0 2899

Tervezem, hogy megpróbálom feldolgozni valahogy az élményeket...

Alapvetően nagyon klassz utunk volt, ez egyrészt a gondos tervezés eredménye, másrészt irtó nagy mázlink is volt az időjárással. Kunmingot ugyan tönkretette az eső, ki sem tudtunk mozdulni szinte a hotelből annyira zuhogott, úgyhogy se Kőerdő, se rizsteraszok. Volt két nap kényszerpihenő, ami picit megtörte az út sodrását. Viszont mindenhol máshol sikerült megvalósítani és látni mindent, amit elterveztünk.

Chengdu és Zhangjiajie maradt a kedvenc helyünk, Guilin+Yangshuo fért még fel a dobogó 3. fokára, ha Hongkongot nem számítjuk. A legkedvesebb hely a Tianmen-hegy maradt, a legszebb Guilin-Yangshuo. 

Ha újra tervezhetnénk, Datong és Pingyao 3 napját inkább Xi'anra fordítanám (vagy más helyekhez csapnám), így nem folyt volna egy hosszú és kényelmetlen vonatúttá az a pár nap. Amit láttunk, az nagyon szép volt, különösen a Yungnan Grottoes tetszett, de összességében nem tudom megérte-e a rengeteg utazást. 

A másik ami nekünk sajnos nem jött be, Yunnan volt. Ez nagyrészt a kunmingi szobafogság miatt alakult így, de valahogy azon a héten minden összejött. A rossz idő és az Őszközép ünnep mellé rengeteg kommunikációs probléma és folyamatos éhezés társult, de megviselt bennünket a magasság is (fejfájás, szédülés, émelygés, emésztés). De hogy valami jót is mondjak: nagy élmény volt felmenni a Jade Dragon Snow Mountain 4680 méteres magasságába.

Guilin és Yangshuo nagyon tetszett, maradtam volna még jó pár napot mindkét helyen, annak ellenére, hogy nagyon sok volt a turista. Ez szinte a szöges ellentéte volt az általunk Yunnanban tapasztaltaknak: 30 fok, szikrázó napsütés, kiváló angol kommunikáció, klassz szállás, finom ételek és nem bírtam betelni a karsztkúpok látványával.

Kantonban találkoztunk kb.-val, végigmentünk az általad ajánlott útvonalon a Yuexiu Parktól a Shamian Islandig (aznap mentünk a legtöbbet az egész út alatt, iszonyatosan elfáradtunk... :D). Ez a 2 nap + két fél nekem elég volt így az út végén, máskülönben biztos még lehetett volna tornyozni, hajókázni, de így már nem kívántuk.

Hongkong meg tényleg szuper hely, még az utazás legvégén is izgalmasnak találtuk.

Egyébként az étkezés volt a legnehezebb napi feladat, elég nehezen boldogultunk a hot pot birodalmában. A legnagyobb csalódás az volt, hogy Guilinban (valamikor a 4-5. héten) találkoztam először sült tésztás étellel. Ahányszor tésztát láttunk az étlapon, abból mindig leves lett, amik alapvetően finomak voltak, de minden nap nem lehetett levest enni. Ami szintén mindig megmentett bennünket, az a gombóc volt, a baozi és a jiaozi is minden formájában nagyon ízlett, de a végén már attól is rosszul voltunk, ha megláttunk egy gombócos képet. :D Szóval ahhoz képest, hogy azt hittük, mennyire finomakat fogunk enni, általában éheztünk. :D 2-3 hétig biztos nagyon jókat lehet enni, akár változatosan is, de ez ahhoz hosszú idő volt túl sok étkezéssel. :D Azért persze voltak nagyon klassz kajás élményeink, főleg Chengduban és Hongkongban. De pl. a kb. által ajánlott dim sum étteremben evett fúziós gombócok is felejthetetlenek voltak Kantonban, simán lepipálták a hongkongi Michelin-csillagos éttermeket.

Ezen túl már szórakozás volt az egész. :D

Na de folyt. köv. :)

Előzmény: W.L. (2894)
feketecsako Creative Commons License 2016.10.19 0 0 2898

Sziasztok,

November végén 2 hétig leszek Huizhou-ban. Napközben munkaidőben dolgozom egy cégnél, kb. 19-órától vagyok szabad. Illetve lesz egy szabad hétvégém, valamint az utolsó napot Kanton-ban fogom tölteni. Ismerős esetleg valaki Huizhou-ban? Érdekelne, hogy milyen nevezetességeket érdemes megnézni, esetleg javasolt helyek, ahová be lehet ülni vacsizni? Ha senki, akkor tudnátok olyan weboldalt javasolni, ahol ott élő kínai emberekkel lehet chat-elni, infókat kérni? 

Az is érdekelne, hogy a szabad hétvégére mit javasolnátok? Érdemes lenne Hong-Kongban tölteni? Van határellenőrzés? Kell vmi külön vízum Hong-Kongba?

Végül az utolsó napon Kantonban milyen nevezetességeket érdemes megnézni? Szóval elég sok minden érdekelne, és nem sok időm van felkészülni. Ja, és nem szeretném kihagyni a vásárlást sem :) Márkás ruhák, műszaki cuccok, kütyük ... ha már ott vagyok :)

Érdeklődési köröm kevésbé a művészet, inkább a híres helyek, nyüzsgés, gasztronómia

debramorgan Creative Commons License 2016.10.19 0 0 2897

2 ilyen túrát is bevállaltunk, az egyik 6 fős volt, a másik 40 fős. Utóbbi nyilván sokkal viccesebb volt, mert hiába volt valami nagyon alap túlélő nyelvtudásunk, egy mukkot sem értettünk azon kívül, hogy hányra kell visszaérni a buszhoz. Mondjuk pont ez volt a lényeg. :D Az egyetlen bosszantó dolog az volt, hogy simán elfelejtették, hogy hol ültek a buszon egy-egy leszállás után, és simán odaültek a helyünkre, ha előttünk szálltak fel. Ha épp ott maradt valami cuccunk (pl. víz), annak bottal üthettük nyomát.

Előzmény: fornit1 (2893)
debramorgan Creative Commons License 2016.10.19 0 0 2896

Visszatértünk ám, túléltük a 36 napot Kínában. :)

TR FX Creative Commons License 2016.10.18 0 0 2895

Sziasztok,

Esetleg van valakinek friss élménye a 72hrs TWOV-al kapcsolatban BUD-ról?

Köszi!

W.L. Creative Commons License 2016.10.09 0 0 2894

Debramorgan,

Gondolom mar jo ideje otthon vagytok.

Nincs kedved irni egy osszefoglalot az utrol?

Ha nem is egy reszletes beszamolot naprol-napra, de legalabb egy osszefoglalast benyomasaitokrol.

Ugye Kina megis csak elegge mas uticel, mint a magyarok koreben kedveltebb Thaifold, Malajzia vagy Sri Lanka - "Maldivrol" es Dubairol nem is beszelve! ;-)

Előzmény: debramorgan (2887)
fornit1 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 2893
Egy kinai csoporthoz egy egynapos utra??????? Most fogtam csak fel igazan mit is jelent ez.
Atyaeg!!! :)))))
(engem nagyon idegesitenek)

Holnap legioszamra kell megkuzdenem veluk a Tianmen hegyen, hetvege es nemzeti unnep. Attol felek amit az elmult napokban tapasztaltam kinai turistacsoportok kapcsan a nemzeti parkban, az csak bemelegites lesz ehhez kepest.

Előzmény: debramorgan (2884)
W.L. Creative Commons License 2016.09.28 0 0 2892

Igy evek multan az engrish.com lap nemreg eloasta es a nap engrisheve tette ezt a pingyaoi etlapfotomat:

http://www.engrish.com/2016/09/meal-pattern-baldness/

Par nap alatt az oldal 2. legnepszerubb fotoja lett! :-)

http://www.engrish.com/most-popular/

Előzmény: W.L. (1905)
kpop Creative Commons License 2016.09.25 0 0 2891

Volt valaki Erasmus-sal mostanában kínában?

W.L. Creative Commons License 2016.09.25 0 0 2890

Sima atszallashoz nem kell.

Előzmény: imre125 (2889)
imre125 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 2889

Sziasztok
jovo honapban utazom a Fulop szigetekre, Pekingen keresztul
Budapest-Peking
Peking-Manila

az lenne a kerdesem, hogy Pekingbe kell e valamifele vizum? mivel attszalasos a repjegy. Nem tudja veletlenul valaki?
Udv Imre.

pepita13 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 2888

Azért Sanghaj  se kutya......!

Előzmény: debramorgan (2887)
debramorgan Creative Commons License 2016.09.12 0 0 2887

Nincs városfal, az óvárosra gondoltam. De reggelig még felépíthetik. :-D Őrület, amilyen tempóban nyomják az építkezéseket...

Nekünk eddig Zhangjiajie az abszolút kedvenc és Chengdu is nagyon tetszett. Datong maga valóban putris, Pingyao hangulatos, Peking meg túl steril, legalábbis amit láttunk belőle, az nem fogott meg.

Daliban 1 napot terveztünk, de akkor lesz az ünnep, így elvetettük, mert reménytelen lenne a szállás és az utazás. Már megvan a vonatjegy is Kunmingba, úgyhogy egész biztosan kimaradt Dali. :-(

Kunming maga nem különösebben érdekel, de a környező rizsföldek, hegyek és a Kőerdő nevű tutista csapda annál inkább. 2 egész napunk lesz, lófütty, nem lehet már tovább csökkenteni.

Ezek szerint most jön még a java... :-) 

Előzmény: W.L. (2885)
W.L. Creative Commons License 2016.09.12 0 0 2886

Ja, es az Golden Summit szerintem pont Emeishan egyik legmuizubb, legkevesbe erdekes resze volt.

Ott az igazi elmeny maga a csucsra vezeto osveny (amit bevallom joreszt csak lefele tettem meg) a valtozo tajjal, kilatopontokkal es kolostorokkal. Mellesleg mivel busszal meg egyebb eszkozokkel fel lehet jutni egyenesen a csucs kozelebe is, a leghangulatosabb es legkevesbe turistas kolostorok meglepo modon pont az alacsonyabb reszen, mar Emei varoshoz kozel voltak.

Előzmény: debramorgan (2884)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!