Keresés

Részletes keresés

mammamija Creative Commons License 2007.04.24 0 0 74
Előzmény: mammamija (73)
mammamija Creative Commons License 2007.04.24 0 0 73
Külföldre ez a legolcsóbb...

csiriz Creative Commons License 2007.03.24 0 0 72
A fórum címének pont a fordítottjára lennék kíváncsi, hogyan lehet külföldről magyar bankszámlára olcsón utalni.
Konkrétan Angliából való pénzutalást kellene olcsón megoldani. Link is jó lenne, vagy tapasztalat.
csiriz Creative Commons License 2007.03.13 0 0 71
Amelyik számlacsomagnál ingyenes az utalás, annak sajnos magas a havidíja, 1200Ft/hó, de nagyobb összegnél, és gyakori utalásnál azért megéri, főleg azért, mert az OTP elég jó devizaárfolyamokkal számol. (Pl Eurónál +- 1Ft.)
Előzmény: csiriz (65)
pittipitti Creative Commons License 2007.03.04 0 0 69
otp-ről a mb cibes magyar számlájára utalsz..tehát belföldi átutalás költsége....
Csak dombornyomott kártyát fogad a mb de ez itt teljessen felesleges....
Ugyanis vissza is tudod withdrawolni arra a saját neveden lévő folyószámládra ahonnan feltöltötted..de remélem forintos a mb-számlád.
Előzmény: saabee (63)
csiriz Creative Commons License 2007.02.25 0 0 68
moneybookersel vigyázz, mert simlis cég, és sokat akadékoskodnak. A honlapjukon különböző nyelveken elolvashatod mi hogy van, de magyarul nem. Van a neten magyar nyelvű tájékoztatójuk is, de ami abban szerepel, már nem igaz.
Előzmény: saabee (63)
csiriz Creative Commons License 2007.02.01 0 0 67
Például?
Előzmény: Lebenstod (66)
Lebenstod Creative Commons License 2007.01.28 0 0 66
Engem is az alanti kérdések érdekelnek, de a link nem ad minden kérdésére választ.
Előzmény: csiriz (65)
csiriz Creative Commons License 2007.01.28 0 0 65
Lakossági bankszámlák összehasonlító táblázata (PSZÁF)

Ebben a táblázatban megkeresheted, honnan lehet a legolcsóbban utalni belföldre és külföldre.
Jól látom, az otp egyik számlacsomagjából ingyen is lehet?
Előzmény: saabee (63)
saabee Creative Commons License 2006.12.10 0 0 64
(kimaradt pár betű, bocs)
Előzmény: saabee (63)
saabee Creative Commons License 2006.12.10 0 0 63
Sziasztok!

Lenne pár kérdésem.

OTP-ről akarok Moneybookers-re pénzt utalni. Ennek az utalásnak mennyi a költsége???
Illetve, ha ez drága, akkor mi a legolcsóbb/legyszerűbb módja annak, hogy Moneybookers-re pént toljak fel?

Továbbá:Junior Visa Electron kártyával megtörténhet ez az utalás OTP dirket segítségével? (vagy csak dombornyomásos kártyát lehet használni?)

És még egy:
Moneybooker-sről majd vissza tudom tölteni a fenti számlámra a pénzt? (vagy dombornyomásos kártya kell..)???
NAR_ Creative Commons License 2006.07.19 0 0 62
Hello!

Egy olasz autópályadíjat kellene befizetnem, a jegyen ezt adták meg: "postal giro account number 371500". Erre a számlára honnan lehet utalni, bankból vagy postából?

Bye,NAR

BadeJuve Creative Commons License 2006.07.17 0 0 61
jogcímkódnak mit írjak,ha interneten vásárolok valamit?
mgy Creative Commons License 2006.07.17 0 0 60
ideadod, kiviszem, befizetem... :p
Előzmény: Szabibabi (58)
AndyHL Creative Commons License 2006.07.17 0 0 59

Közelebbi Info ?

Magánszemélynek vagy vásárlásra ?

 

Előzmény: Szabibabi (58)
Szabibabi Creative Commons License 2006.06.06 0 0 58

Sziasztok!

 

Tud valaki segíteni abban, hogy magyar foint számláról, Svédországba, hoygan a legköltségkímélőbb utalni? vagy lehet, hogy nem is érdemes utalni, mert túl magasak a költségek?

 

Minden laternatív megoldás érdekel!

 

köszi

isti1968 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 57
Igen, csupán az a gond, hogy egyik banknál sincs olyan, hogy mondjuk a bankon kivüli belföldi deviza-átutalás ingyenes lenne.
Előzmény: RogerWilco (56)
RogerWilco Creative Commons License 2006.05.04 0 0 56
De van, régebben 12500€-ig (manapság talán még magasabb az összeg) csak a belföldi átutalás díját hajthatják be, ha feltünteted a címzett bankszámlaszámát, annak IBAN kódját és a fogadó bank SWIFT kódját. Ha a belföldi átutalás ingyenes (ill. valami havi díjas csomagban benne van) akkor az EU-n belüli is az.
Előzmény: nyman (55)
nyman Creative Commons License 2006.05.01 0 0 55
Nincs vmi olyan Eus iranyelv, hogy az eu-n beluli utalasnak ugyanannyinak kell lenni, mint a belfoldinek? Mintha a mobiltelefonos egysegesites kapcsan hivatkozott volna ilyesmire az egyik cikk. Vagy Mo-ra az nem ervenyes?
deus_ex Creative Commons License 2006.04.13 0 0 54

a devizaátutalások díja kényes kérdés.

csak lakossági ügyfeleket tekintve, te kifizeted a saját bankod díját (utalás + konverzió esetleg). a fogadó banknak lehet jutaléka, de azt többnyire a fogadó bank ügyfélére terhelik. pár bank lehetővé teszi, hogy vállald ezt a jutalékot is, de nem érdemes, hacsak nem így egyeztél meg azzal akinek utalsz.

 

ezen kívűl van a közvetítői bank jutaléka, amit a bankok jó része nem tud előre megmondani. Nem tudom azt mondani, hogy mindegyik banknál, de nalunk jogilag ez úgy néz ki, hogy az általános szerződési feltételek közt van egy pont a közvetítőkre  ezért (is).  mivel ez nem a bankod jutaléka, hanem egy másik szolgáltatót veszel igénybe, annak feltételei / díjai nem a bankod hatásköre igazából. igy aztan ha van jol bejaratott utvonalad, kerheted fixen, hogy rajta keresztul menjen az utalas.

 

btw, 50.000.- EUR alatt utalásnak, ha EU-n belül megy, nem lehet levelező banki költséget felszámítani, ha nem vállalod a díjat.

isti1968 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 53
Nincs valami infótok arról, hogy Ausztriában mennyibe kerül számlát nyitni, és mennyi a fenntartása, amit netről is el lehet érni ? I.
szolnoki Creative Commons License 2006.04.13 0 0 52

Na majd kiderül. Pár napon belül meg lesz az eredmény, akkor majd megírom hogy honnan hova, mi mennyibe került.

 

Addig meg izgulok, hogy le ne húzzanak....

 

 

Előzmény: havelina (51)
havelina Creative Commons License 2006.04.13 0 0 51

En tavaly utaltam $2,000-t az USA-bol Bank of America-n keresztul egy Raiffeisen magyarorszagi bankszamlara. Itt elore megmondtak mennyi lessz ($30+), nem volt semmi meglepetes. Lehet, hogy a magyarorszagi bankok csak ki akarjak hasznalni a kedves ugyfeleket? 

 

Előzmény: szolnoki (49)
szolnoki Creative Commons License 2006.04.12 0 0 50

Azért irom direkt hogy KAKI AZ EGÉSZ BANKRENDSZER, mert hátha valami önérzetes bankos magára veszi, és végre valami okosat is tud mondani, ami segíthet sokunknak.

 

Vagy legalább nyugtasson meg: "Ááááá a bankok nagyon rendes, nem profitorientált cégek. Még ha a törvény engedi is nekik, miután belemnetem az utólag fizetendő, előre ismeretlen költségekbe biztosan nem fognak nyerészkedni ezen...." :-))))))

 

 

Előzmény: szolnoki (49)
szolnoki Creative Commons License 2006.04.12 0 0 49

Na felnyomtam a bankokat a PSZAF-nél. :-))))

 

Ők elmondták igazam van. Van egy törvény, ami alapján MINDEN pénzügyi tranzakciónál a banknak KÖTELESSÉGE a PONTOS költségekről az ügyfelet ELŐRE tájékoztatni. Bár tudja a felügyelet is, hogy ez külföldi bankok bevonásánál nem végrehajtható. Tehát a bankok folyamatosan törvényt sértenek.

 

(Persze ha én sértek törvényt rajtam leverik....)

 

De azért a PSZAF azt mondta írjam meg nekik, majd kivizsgálják a dolgot.

 

Egyébént az egyik bankot felhívtam, és  a következő bsezélgetés zajlott le:

"

-....

- Tehtát EU-n kívűlre utalok előre nem tudnak költséget mondani ugye?

- Igen.

- Akkor ha aláírom hogy minden költséget állok, és mondjuk fikció, de ha 1000 USD elutalása 2000 USD(!!!)-be fog kerülni, utólag ki kell fizetnem. Pereskedni pedig már nem tudok, hiszen aláírtam.

- Hááát igen.

- Akkor valójában az EU-n kívüli utalás LUTRI?

- Háát igen.

-....

"

 

NA ENNYIT A KORSZERŰ BANKRENDSZEREKRŐL. NAGY KAKI AZ EGÉSZ.....

 

Bár egyébként utalnom mindenképp kell, és az uatéás után már fogom is írni a panszlevelet a PSZAF-nak. Kíváncsi leszek mi lesz a vége.....

 

 

Jó szerencsejátékot mindenkinek!! (Bár rosszabb, mert itt csak veszíteni lehet....)

 

(Ui: EU-n belül szerencsére már előre tudnak kalkulálni...)

 

isti1968 Creative Commons License 2006.04.08 0 0 48

Mindazonáltal én már érdeklődtem az OTP-nél, hogy mi a helyzet ezekkel az EU-n belüli EUR-átutalásokkal. Ime válasz:

 

Köszönettel vettük az OTPdirekt Internetes szolgáltatáshoz küldött levelét, amelyben az EU tagországok közötti átutalással kapcsolatban tett fel kérdést. Érdeklődésére az alábbiakról szeretnénk tájékoztatni:

A vonatkozó EU rendelkezés [REGULATION (EC) No 2560/2001 OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL of 19 December 2001 on cross-border payments in euro] értelmében bizonyos formai és tartalmi feltételek teljesülése esetén az EU-n belül más országba irányuló euróátutalásokat ugyanakkora jutalék terhelheti, mint amelyet az adott bank a saját országán belül lebonyolított euróátutalások esetében is feszámít. Fontos kiemelni, hogy a szabályozás nem ír elő ingyenességet.

A magyarországi pénzintézetek gyakorlatában a belföldi és külföldi devizaátutalások - nem csupán euróban, de minden egyéb devizanemben is - bankonként azonos árazásúak, s a múltban is azok voltak, így a hivatkozott jogszabályi előírás tulajdonképpen ma és korábban egyaránt teljesült. Jelenlegi ismereteink szerint e tekintetben tehát változás nem várható. Egyedül az a kérdés merülhet fel, hogy a magyar hatóságok a hivatkozott EU rendelkezést kiterjesztik-e a forintátutalásokra.

Az ingyenesség azon országokban állt elő, ahol a számlavezetési díjak magukban foglalták tetszőleges számú belföldi euróátutalás díját is, tehát ezen tranzakciók miatt tételes díjfelszámítás nem történt. A jogszabály hatályba lépésével ezen "EUR 0,00" tranzakciós díjakhoz kellett igazítani a feltételeknek megfelelő EU-n belüli euróátutalások díját is. Ennek végeredménye végül az ingyenesség.

Az OTP Bank Rt. szolgáltatásaival kapcsolatban a továbbiakban is állunk az Ön szíves rendelkezésére.

isti1968 Creative Commons License 2006.04.08 0 0 47

Ja, mivel ppt-ben készült, a megtekintéshez kell a gépen PowerPoint vagy legalább ppt-viewer ....

 

Talán itt html-ben is megnézhető :

 

http://66.249.93.104/search?q=cache:m21bvMwxUIoJ:www.mnb.hu/Resource.aspx%3FResourceID%3Dmnbfile%26resourcename%3DEBA_STEP2v++%222560/2001%22&hl=hu&ct=clnk&cd=3

Előzmény: isti1968 (46)
isti1968 Creative Commons License 2006.04.08 0 0 46
Előzmény: Törölt nick (43)
szolnoki Creative Commons License 2006.04.06 0 0 45

Szaisztok!

 

Nekem egy nagyobbacska, (néhány 1000 USD-t) kellene kiutalnom Dél Koreába. Még nem voltam konkrétan egy Magyar bankban sem ezzek kapcsolatban, de egy régebbi ügy folymán (Ahol csak egy USA bankba utaltam volna) alaposan megijesztettek.

(Mindkét esetben a pontos összegnek kell megérkezni, tehát Én viselem a költségeket.)

 

Akkor ezt mondták:

A magyar banknak van egy előre kalkulálható költsége ez kiszámítható. De ha a magyar banknak nincs közvetelen kapcsolata a fogadó bannkal, akkor egy olyan levelező bankkal veszi fel a kapcsolatot akinek viszont van. De ha annak nem lenne, akkor akár még több levelező bank kapcsolódhat be a sorba. Ezeknek a költségeit is nekem kell állni.

 

ÉS ITT JÖN  A BUKTA!!! Ezt előre a magyar bankban még csak megbecsülnoi sem tudják, hiszen sem a köztes levelező bankok száma nem ismert, sem azok költségei.

TEHÁT ÚGY VESZEK IGÉNYBE SZOLGÁLTATÁST, HOGY A KÖLTSÉGEIT CSAK UTÓLAG ISMEREM MEG!! Ha azt mondják hogy mondjuk 1000 USD utalása 200 USD-be volt (fikció), el kell hinnem és fizetni mint a katonatiszt, visszaképni már nem tudok, mert a szolgáltatást megkaptam. Ez korrekt.... Na ennyit a modern 21. századi bankrendszerekről.

 

(Kb 3 bankot kerestem fel akkor, és kb mind ezt mondta el...)

 

Kíváncs vagyok a PSZAF-nak mi lehet a véleménye erről.

 

Egy "okos" javaslata volt az egyik  banknak: Utlajak el egy picike összeget, és akkor megtudom mi a költség.... Frankó...

 

 

Valami más ötlet?

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.23 0 0 44
EC 2560/2001

http://europa.eu.int/eur-lex/pri/en/oj/dat/2001/l_344/l_34420011228en00130016.pdf
Előzmény: Törölt nick (43)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!