Keresés

Részletes keresés

Guillaume- Creative Commons License 2018.03.27 0 0 24556

Na most ízlések és pofonok..., ennél csak rosszabbat találtam ebben a négyzetméter kategóriában. Véleményed szerint milyen árral számolható?

Töck Jenő Creative Commons License 2018.03.27 0 1 24555

Azért itt a szobák egy kivételével félszobák, a szoba is csak hajszállal nagyobb mint a félszoba. Két embernek elég, de háromnak kevésbé. A félszobákban csak aludni lehet. Ha valaki tV-t nézni szeretne, a másik aludni, a harmadik pedig dolgozni nehéz lesz megoldani.

Előzmény: Guillaume- (24554)
Guillaume- Creative Commons License 2018.03.27 0 0 24554

Ezt mennyiből tudnánk felhúzni?

Főfal Leier 30

-Homlokzati szigetelésnek 15-20 centis grafitos

-Lábazat 10 centis XPS

-Alap cseréppel

-3 üvegrétegű műanyag nyílászárók

-Kondenzációs kazán+padlófűtés

Csak ennyit tudok hozzászólni.:)

janus53 Creative Commons License 2018.03.27 0 0 24553

Ne Budapesten akarj házat. Miért nem jó az agglomeráció? Én 30 km-re lakom Pesttől keletre és nem bántam meg, hogy 2002-ben ide jöttem. Gyakorlatilag 35...40 perc alatt elérek Pesten bárhova. Nekem sem volt csak 17 millám és kilátások meg semmi. Vettem egy üdülőövezetben egy üdülőt, de beköltözhető volt, csak fűtés kellett bele. Ez azért nem volt nagy költség, ahogy látom, most olcsóbb. Aztán lehet továbbépíteni. És mindent magam csináltam a szerkezetkész állapottól. Meg lehet tanulni, most már van internet, utána lehet nézni a dolgoknak. Amikor kezdtem az építkezést ( 1987 ) kb. annyit tudtam, hogy a beton sóderből, cementből és vízből van... Mindent meg lehet tanulni, igaz a kivitelezés elég fárasztó dolog. Ilyenkor arra kell gondolni, hogy megcsináltál valamit, amiért nem kellett egy irdatlan összeget kifizetned. Tehát, ha jól meggondolod, akkor kerestél egy csomó pénzt, amit mindjárt a házra fordítottál.

A szomszédom 2 éve adta el a telkét, kisebb ház van rajta, mint az enyém ( üdülő ), de azt is tovább lehet építeni. És csak 8 milla volt, pedig nagyon jó a hely, a telek 230 négyszögöl álomszép panorámával. És még van néhány foghíj az utcában.

De ha előröl kezdeném, eszem ágában sem lenne a saját ház. Csak bérelnék. Ha nem tetszik a hely, felmondom és megyünk tovább. Ha van elég készpénz, akkor sosem fogy el és nincs idegeskedés, meg röghözkötöttség.

Előzmény: Guillaume- (24549)
Guillaume- Creative Commons License 2018.03.27 0 0 24552

Jó történet volt:) Múmia szerű anyóka:))). Köszönöm a válaszaitokat!

Előzmény: a tömeg az tömeg (24551)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.03.27 0 0 24551

Vegyél használt házat , aztán azt örökké építgetheted.

Én is így tettem.

1968 vége volt a 'honfoglalás  ', 1969 elején már bent voltunk  egy 100 nm -es ház   majd  2/3- ában.

1/3 ban un. kényszer bérlők laktak.

Persze ez a 2/3 sem volt az enyém  ennek fele az anyámé  a másik fele pedig a nagynénié. a nagynéni  úgy  72 -ig gondolkozott , de pénze nem lett így azt eladta nekem.

Megvettem hitelre.  Pénzem nem volt azt a testvéreim hitelezték, rövid határidővel,  6 év kifutási idővel.

4 -en laktunk  2 évente egy testvért kifizettem, a többi addig élve zálogjogával  bent lakott a kégliben.

72 elején megszabadultunk az egyik kényszerbérlőtől, kifizettük annyi pénzt kapott amennyiért  49 óta ott lakott, azaz  23 évig ingyen.

72 végére felszabadult az egész ház  - 100 nm.... még a melléképületeben lakott egy múmia szerű anyóka  23 ft /hó lakbérrel, e azt szociális okokból nem vettük fel.

Mint írtam egyik testvér elment viszont a másik meg asszonyt hozott,  

így  73 -ban szétválasztottuk a 100 nm -es lakást, kettő összesen 5,5 m fal és egy ajtó befalazás. Lett kettő  félkomfortos lakás , az egyik 56 nm kettő szobás, nagy előszoba fürdőszoba, de konyha nélküli, a másik 44 nm  1 szoba  , volt kamra és  fürdő zsugorítással  konyha és  előszoba,  a lényeg  két külön  bejárat.  a közművek ! Hát csak villanyvolt a házban azt meg még a bérlőkorszakban szétválasztották, azt csak fazonra igazítottuk. Más minden az udvaron---- budi és kerti csap. És ez nem a Nyirségben volt, hanem az  Asztoríától  16 km-re.

20 éven belül    lett a telken  3 lakás,  95 nm,  50 nm, és  30 nm, mind teljesen közművesítve, mind az enyém, semmi adóság.

Egy baj van  csak : egy utcai bejárat... tehát nem ikerház  csak olyan sziámi iker, azaz torzan  összenőtt , így fejlődött,  így azért annyit nem ér, mint a Móricka képzeli.

Ez majd egy eladásnál fog kiderülni !!

Töck Jenő Creative Commons License 2018.03.27 0 0 24550

Nem a legjobb, de van rosszabb is annál amit javaslok. A házat úgy kell megterveztetni, hogy legyen egy magja (50-60m2), ami az egésznek egy olyan része ami lakható. Az alapozást viszont az egész házra meg kell csinálni. Így kevésbé reped a folytatásnál. Aztán ha van pénzed építesz hozzá a meglévő alapokon.

Guillaume- Creative Commons License 2018.03.27 0 0 24549

Nálunk egy baj van. Pont nem elég semmire a pénzünk. Van egy 12-13 milliót érő panellakásunk, ami szerintem azonnal elkelne, a jó hely és a mindössze 23 ezres rezsijével. Nejemnek van 2 lejárt Fundamentája, az egyiket tovább viszi, de 2021-ig FEL KELL használni, mert különben elvesznek a kamatok. Összesen talán 25 milliónk van, és nincs telkünk. Szóval jó esetben, ha itt találnánk is megfelelő helyen telket mondjuk 5 millióért (egyébként van ennyiért) marad 20 millió.  Ez mire elég? Talán egy 60m2-es viskóra.... Igaz, még csak ketten vagyunk, de minimum 2 gyereket szeretnénk, szóval jó lenne egy 110nm-es ház. Évente 1 milliót tudok magam félretenni, de ez szerintem nem lesz elég, ha házépítés mellett döntenénk. Tudom, senki sem kérdezte az anyagi helyzetünket, ne haragudjatok, de van valakinek ötlete ezzel a tökével mit érdemes kezdeni? Lakást nem szeretnénk, pont elég volt a dajdajos szomszédokból, akik azt képzelik, hogy bármit megtehetnek. Na a meg kiskutya kiscica feleségem nagy öröme..., lakásba nem való.

Guillaume- Creative Commons License 2018.03.27 0 0 24548

Köszi a válaszod! Ahogy számolgattam a k értéket a két falnál kaliberekkel jobb egy új vázkerámia, okos tégláról meg is beszéljünk. Igen, sajnos tökéletesen igazad van a vízszigeteléssel, egy nagyon száraznak tűnő kisméretű téglából épített háznál én nem láttam semmit, de amikor elhívtam egy profi kőművest talált szerkezeti hibát és szigetelési problémát.

Szerinted, ha újra is kell szigetelni a házat, ez már milyen költséggel jár? Az új 30-40m2 hozzátoldásra milyen költséget lehet mondani? Semmire nem lesz elég manapság egy totális felújításhoz 15 millió forintból?

Előzmény: qwertz77 (24545)
Kard Creative Commons License 2018.03.27 0 0 24547

"(nem hitel)" - ezt miért kell kihangsúlyozni? Manapság amikor 10%-al nőnek évente a kivitelezési árak sokkal ésszerűbb és pénzügyileg is kifizetődő hitelt felvenni mint várni arra, főleg ha kevés hiányzik, hogy összegyűljön a megfelelő összeg. Én pl. vettem fel hitelt és az építkezés költségek egy év alatt annyival növekedtek mint amennyi a felvett hitelem 2/3-a.

Előzmény: murray (24546)
murray Creative Commons License 2018.03.27 0 0 24546

azért a házbővítés- új ház vitában a bővítés  mellett hagy hozzam fel indokként a munkák alatti  ottlakás előnyét. 

mivel ma BP-en nettó 200 alatt egy család  nem tud sehol lakni így ez sem mindegy.  ez évente 2-2.5M  amit lakásbérlésre el kell égetni és mehetne a pénz a házba inkább. 

én egy erősen felújítandó házat vettem de beköltözéssel.  a saját megtakarításomból (nem hitel)  és fokozatosan újítottam fel. nyílászáró csere, fűtés-szigetelés , új tető, tetőtér stb. 

sosem lesz új, látom mikor a környéken 50M-t  adnak egy házért és totál szétverik azt is és felújitják 

qwertz77 Creative Commons License 2018.03.27 0 0 24545

Abban igazad van, hogy egy jól megrakott kisméretű téglafal vastag hőszigeteléssel, sokkal JOBB, mint egy üreges tégla fal vékony szigeteléssel. A régi falak esetén a vízszigetelés szokott a probléma lenni.

Viszont a teljes felújítás esetén (csak a falak maradnak) , főleg ha hozzá is toldasz, gyakorlatilag egy zöldmezős új építés költségével számolhatsz. (de ha ugyanitt akarsz újat építeni, akkor a bontás költségét megspórolod kb.)

Előzmény: Guillaume- (24543)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.03.27 0 0 24544

(eztet én nagyon jól tudom)

Na látod, ezért írtam, hogy az anyagos számlákkal majdnem le lehet fedni a CSOK-ot:)

Előzmény: Kard (24532)
Guillaume- Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24543

Köszi Jenő! És attól is tartok, hogy egy kisméretű tégla 15-20 centis akár grafitos szigeteléssel soha nem lesz olyan, mint egy mai vázkerámia tégla, 2 centis szigeteléssel:))))))

Ebből a költségből mit tudunk kihozni, ha rátoldás 30-40 m2. Egy 80%-os állapotot? Lehet rossz topicban írtam, és Ti azt fogjátok mondani, hogy felejtsük el ezt a házfolt-toldozgatást, legyen új ház, azonban hitelt nem akartunk felvenni. Igények meg volnának. 

Előzmény: Töck Jenő (24542)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24542

mennyiért lehet bővíteni bővítés kérdése

és totálisan felújítani az utolsó csavarig?Új tető+szigetelés, homlokzati szig, padlófűtés stb stb? lehet, pénz kérdés

Meg lehet-e rátoldást csinálni úgy, hogy az később ne menjen szét vagy ez szinte lehetetlen? nehéz

12-14 millió elég szokott lenni mindenre? Attól függ, hogy mekkora a ház és ki csinálja. De nem hiszem, hogy elég lenne normális anyagok és munka esetén. Saját munkával olcsóbb.

Előzmény: Guillaume- (24541)
Guillaume- Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24541

Üdv!

Hamar rátérek a lényegre. Van-e valakinek arról véleménye , hogy egy magánházat (jó alapzatút, nem vegyes építésűt) mennyiért lehet bővíteni és totálisan felújítani az utolsó csavarig? Új tető+szigetelés, homlokzati szig, padlófűtés stb stb? Meg lehet-e rátoldást csinálni úgy, hogy az később ne menjen szét vagy ez szinte lehetetlen?

12-14 millió elég szokott lenni mindenre?

Téglás Elek Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24540

Az ágyak fel fognak férni..... hol van még az ?

Az ikeásak egyébként is darabokban érkeznek.

Amúgy ha jól emlékszem 11 - 12 tételben adtam meg a munkálatokat, de megjegyezném, hogy csak maga a fűtés állhat   15 -20 tételből és így a több  is , pl. a villany, a vízesmunkák  stb.

Egy valamire való  költségvetés kiírás  ennél a munkánál is legalább 150 - 180 tételből kell ,hogy álljon.

Mondjuk a leendő lépcső nyílásával  kezdjük :

Lépcsőnyílás kialakítása a mellékelt rajz alapján :

1.  bontás felül a deszkákig     .. födém takaró agyag eltávolítása   0,2 m3,

2. deszkázat kivágása felül,  2,5 nm

3. deszkázat kivágása alul,   2,5 nm,

1 db. födémgerenda kiváltása oszlop alátámasztása    3,2 m  x 15x 15 cm szelvényű oszloppal,

4. a nyílás bekeretezése gyalult deszkával, 1db,    anyag :   2,5 nm   25 mm-es gyalult deszka (pl. hajó padlóanyagból  kb. 15 fm )

ez csak  4 altétel a nyomurult  a szerény lépcsőnyilásnak, hogy a mesterek oda tegyék a létrát, legyen min járniuk.

és ez így a 180 tételig.

Már elfelejtettem egy tételt  : alul is el kell távolítani a vakolatot  és a nádazást azon a 2,5 nm felületen, azt sem csinálják ingyen.

De ugye ez még nem ár,  csak  egy kiírás... minden mester annyiért végzi amennyiért neki megéri.

Előzmény: qwertz77 (24536)
Téglás Elek Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24539

Na látom már kiszúrtál egy hiányt /  födém és ami rájön /.

De előbb az engedélyeztetésről : korábban úgy volt, hogy engedélyeztetni kell a tetőbe építendő ablakokat.

Most nem csak bejelentési kötelesség van ? Nem tudom. Habár cselesek a bejelentéshez ugyanúgy kell terv mint az engedélyezéshez.

Nem mintha nagy dolog lenne egy bejelentési terv elkészítése. Magam gépésztervező vagyok, megcsinálom és egy ép. tervező a kívánt stílusukra fazonra igazítja.

A födémről : alulról egy mestergerenda megerősítés /bőven elfér  3,2 a belmagasság /, a feljárónak a nyílás   1,1   x 2,2 - 2,3 m.

A  felsőrészen az aljzat    : nem kell beton  , laminált alatta hangszigetelés, a fürdőben pedig értelemszerűen  vízszigetelés is a kerámia burkolaton kívül.

Amúgy a hangszigetelés teljesen máskövetelmények szerint készül ha idegen - önálló lakások vannak  a beépítés alatt mintha csak saját lakás/lakrész van alatta.

Előzmény: qwertz77 (24536)
Kard Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24538

A 17M csak az anyagköltség volt? Ha igen akkor ott van. Még 1:1-el is kijön a matek. Én pont ma beszéltem a kivitelezőmmel és mondta, hogy pl. az én házam már 15%-al drágábban vállalná el mint tavaly amikor szerződtünk pedig akkor is volt egy 5%-os emelés a decemberi árajánlat meg az áprilisi szerződés között.

Amúgy sajnos tényleg ez van. Egy burkoló jobban keres manapság mint egy jobb mérnök. Szerintem 1M nettó per hó kijön nekik főleg ha kiváltanak egy KATÁt. Úgy 300e-el számolj per m2.

Előzmény: Borikám (24537)
Borikám Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24537

Szia! 100 m2 lenne az össz. tetőtéri alapterület, ebből kb. 60-70 a hasznos. 20 M munkadíjnak, szerintem túlzó. 550-es a telek, szerintem van elég hely és nem akarunk kiköltözni. Mi inkább még keresgélünk. A becsült költségvetés 1 éve készült, de két építész is ennyire saccolta.

Előzmény: qwertz77 (24528)
qwertz77 Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24536

Ha marad a tető, akkor sokkal egyszerűbb a beépítés. Elvileg az ablak beépítés miatt határeset, hogy kell-e engedélyezni, de a mai sűrű időszakban aligha ezt fogaják kiszúrni. Ez sokat olcsósíthat a kivitelezésen.

Ugye a másik házon a komplett új tetőn túl térdfalazás (ez ugye pillérezést és koszorút is igényel!!!), födém erősítést is igényel, ami persze gyakoréatilag az egész ház homlokzat szigetelését igényeli, vagy ha már van akkor is necces, hogy újraszínezése nélkül illeszthető lenne)

Ami így nálad első körben biztosan hiányzik: ajzat beton lépéshangszigeteléssel. vagy ha könnyűszerkezetes a födém, akkor se lesz olcsóbb a könnyűszerkezetes padló lépéshangszigeteléssel.

Fürdő burkolat és vízszigetelés?

Lépcső helye most rendesen megvan a födémben? Felfér ott minden bútor (pl. ágy)?

A padlástér beépítés rákfenéje még a jó párazáró réteg beépítése, ezt nem egyszerű jól megcsinálni, bár az anyagköltség nem olyan sok, a munka annál inkább.

Tetőablak esetén a vízzárás és ugyancsak a párazáró réteg illesztése ami necces, és hosszú távon problémás lehet.

Előzmény: Téglás Elek (24535)
Téglás Elek Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24535

Igen a belmagasság  viszonylag kicsi, de hát csak hálószobáknak lesz. A fenti bővítés :  közlekedő,  2 hálószoba és egy fürdőszoba és még egy 4 nm -es rakodó zug . Magában teljes lakásnak  kicsi, de az alsórésszel együtt már egy jelentős.

Alul : 22 nm szoba,  16 nm konyha,  fürdő, előszoba, külön WC és még kamra is van.

Fent a fedélszék határozza meg a belmagasságot. Azt elbontani  már túl drága lenne az építkezés.

Előzmény: Axióma (24533)
Téglás Elek Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24534

Köszönöm.

Sajnos minden  idegen munkaerővel lenne.

Mint írtam  egy  48 nm-es részhez lenne hozzácsapva.

Vagy eladni az alsórészt... mondjuk  10 - 12 milláért, vagy kiegészíteni az előzőekben leírtakkal.

Az ingatlan viszonyleg jó helyen van... az Őrstől kb. 5 km,  a belvárostól pedig 10 km,  és van az illetőnek  egy belvárosi 38 nm -es lakása is.

Új telekre építeni   legalább a triplája, így viszont lenne egy cs. ház /rész / és egy belvárosi lakás.

Előzmény: murray (24530)
Axióma Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24533

Azert a 2.3-as belmagassag csokkent erteku lakoter, nem biztos hogy szobanak kellemes lesz. Mondom ezt ugy, hogy nalunk nagy egybeternek hagyott 50m2-es reszbol van ketto a tetoterben, es ne'mi kivitelezoi benazas miatt burkolas utan merve ahol nem ferde ott 2.45m, ami valahol jo mert igy nem adozik mint lakoter... de nem lakunk ott folyamatosan es nyeregteto (vegen rendes ablakok), igy elviselheto, de ebbol 15 centit mar nem engednek, foleg ha tobb oldalrol lefut melyre a tetosik (nalunk 1m terdfalrol indul).

Persze SZVSZ de nekem ez gyanusan keves.

Előzmény: Téglás Elek (24529)
Kard Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24532

Nem a CSOK összegét kell lefedni hanem a teljes költségek 70%-áról kell számla.

Előzmény: sylvanus67 (24531)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24531

A munkadíjnál még lehet, hogy nem kérsz számlát (ami a csok miatt nem opció)

Szerintem anyagos számlákkal majdnem le lehet fedni a CSOK-ot.

Előzmény: Kard (24521)
murray Creative Commons License 2018.03.26 0 1 24530

qwertz nagyon jól írta lejjebb. 

egyik a lokáció: nekem a tetőcserémben pl  nulla Ft volt a konténerezés mert ledobálták a faanyagot -elvitték tüzelőnek - és elhordták a  cserepeket is. de mindez hónapokig tartott a kertből. 

rengeteg pénz múlik az SK munkán. tudsz dolgozni? van családi segítség?   a munkák majd fele kulimunka segédmunka. már annak a ára is drága.  

gipszkartonozni is könnyű megtanulni 2 ember már be tud építeni egy padlásteret.  én magam is új velux tetőablakokat raktam be ott a leírás a rajz és ennyi. nehéz, nem mondom de akarni kell. 

6M-ért sok mindent lehet csinálni. régen 1:1 volt az anyagár: munkadíj ez ma 1:2 úgy hogy az anyag is rohadt drága lett 

Előzmény: Téglás Elek (24529)
Téglás Elek Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24529

Akkor nálam reménytelen kihozni  a tetőtérben   6-7 milláért egy lakásbővítést ??

A helyzet a következő : van egy házrészben egy önálló  49 nm -es lakás. + egy   6 nm-es fedett terasz a bejárati ajtó előtt.

A tetőtér ugyan ennyi lenne, természetesen  az 1,9 m belmagasság alatti részekkel együtt. ha csak az 1,9 nél magasabbat számoljuk az is 35nm. megjegyezve hogy az  1,9 alatti részek sem haszontalanok... raktározásra nagyon jók.

A 35 nm -en a belmagasság  2,3 m.

Tehát technológiai sorrendben .   3 db ablak a tetőn.  1 db.  tetőtéri és 2 db. álló kutyaólszerű. 

Legyen beépítéssel 500 eft /a 300 eft  + munkadíj  200 eft /.

alulról a nappaliból egy lépcső  fel középre   fából : 500 eft,

Gipszkarton  válaszfalak 25 fm, vagy   nm -ben   60nm, ferde mennyezet és mennyezet gipszkartonból, 70 nm  hőszigetelve  és 3 db. ajtó.

Mennyi legyen ?  2 éve   12 eft/nm -ért kijött 1 db ajtóval.

Így a 60 nm 60 x 12 eft  720 eft  felkerekítve 800 eft, a mennyezet hőszigetelve legyen 1 milla.

villanyra   400 eft, burkolatra  35 x 8000 eft   300 eft, 

vizszerelés 

200 eft, fürdő szaniterek  150 eft.

ez eddig :   3.9 milla.

Hátra van még a fűtés. az az egészre /alul felül /  1,4  milla. így  a tetőtérre csak a fele  700 eft,  festés ,  250 eft.

Ez eddig   6.2 milla.

És még ami nem látható előre.

Lenne  egy  49 + 35  ---- 40  vegyük 80 nm-es  lakás   +   15 nm pince  +   30 nm melléképület. Na kijött az első nem látható rész  . klima a tetőtérbe  300 eft.

Mi az amiben  nagyságrendileg tévedtem ?

Ami megvan :  32 Amp.  24 órás    +    10 kW vezérelt áram,  víz és csatorna  csatlakozás,  gázcsatlakozás

Előzmény: qwertz77 (24528)
qwertz77 Creative Commons License 2018.03.26 0 0 24528

Őszintén? 17m ból két éve is csak erőteljes SK munkával jött volna ki.

Bár nem ismerjük a pontos terveket, de az elmondottak alapján (még a födémet is erősíteni kell) ha fent 100nm hasznos alapterületet akartok beépíteni, akkor a 30m egy nagyon-nagyon minimál feszes költségvetés.

Tulajdonképpen semmivel sem olcsóbb, mintha 0-ról építenétek egy földszintes 100nm-es házat.  Az se megy ma már 30m alatt lassan vidéken se, de itt Bp.-en már biztos nem.

A földszinti toldás totál szívás munka, mert folyamatosan kis melók vannak. Régen, amíg olcsó volt a munkaerő ilyenkor betont helyszínen kevertek, mert nem gazdaságos pumixal hozni és bepumpálni. De most már a munkaerő sem olcsó.

Mekkor hely van a telken? Van hely bent anyagot depózni, sittes konténereket tárolni, vagy majd közterületet is igénybe kell venni? Vagy arra sincs sok lehetőség, akor végkép gáz a logisztika, ezek is fontos tényezők.

Van egy csomó bontási munkátok, azt se becsüljétek le. Közben bent akartok lakni, amíg elbontják a tetőt a fejetek fölül? Az se lesz egyszerű, tovább bonyolítja a kivitelező munkáját, ha a fsz-re vigyázni kell közben, és nem lesz a végén az is totál szétverve, és újjáépítve.

Mi annó használt házakat nézegettünk, és felújítást terveztünk. De mindig arra jutottunk, hogy nem éri meg, nem lehet normálisan megcsinálni, csak annak jó, aki apró lépésekben toldozgat egyfolytában. Végül maradtunk az új építésnél.

Előzmény: Borikám (24527)
Borikám Creative Commons License 2018.03.25 0 0 24527

Köszönöm szépen az infót! 

Előzmény: digium (24526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!