Keresés

Részletes keresés

PathosVerdesIII Creative Commons License 2012.12.17 0 0 369

esetleg itt nézzetek körül:

http://konyhafelszereles.bercsekft.hu/edenyek-1184/vas-1196/ontottvas-edenyek-1218/

ismerem a boltot, vettem már ott kerámia serpenyőt. Vác belvárosában vannak.

PathosVerdesIII Creative Commons License 2012.12.17 0 0 368

Az óccó kínai öntöttvasról olvastam valamikor, hogy radioaktív sugárzást mértek rajtuk, abból én nem etetném a gyerekeimet. Ne kérj bizonyítékot, mert nem emlékszem rá hol olvastam :) Ez nálam annyit jelent, hogy a kínaiak a lehető legmocskosabb, legolcsóbb hulladékvasat olvasztják be hozzá és nem érdekli őket, hogy bontott hajó vagy atomreaktor védőburok volt, mert úgyis megveszik a népek.

 

Igaz, a vaslábas nem műhold, de ahogy szinte mindenből, ebből is a túl olcsó nem biztos hogy jót jelent. Ehhez is kell józan ész.

 

http://www.lodgemfg.com/videos a Tour videóban láttam hogy csinálja az állítólag utolsó működő amerikai gyártó.

 

Nekem épp tegnap sikerült nyernem ebay-en egy 30 cm-es serpenyőt. Már nagyon várom, belevágom azonnal a tarját, karajt, steaket :)

ke_fe Creative Commons License 2012.12.16 0 0 367

Nezzetek itt szet, elegge nagy a valasztek.

 

http://www.olcsoedeny.hu/ontveny/ontottvas_labos

 

http://sympatic.hu/index.php?p=edeny   Itt sajnos arat nem irnak.

ZsuR Creative Commons License 2012.12.15 0 0 366

KB ennyit es nem tobbet:

Előzmény: Törölt nick (359)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.15 0 0 365

..es ha a dragat vagjatok a foldhoz, az is ugyanugy lepattogzik mint az olcso :)).

Előzmény: ke_fe (364)
ke_fe Creative Commons License 2012.12.15 0 0 364

Teljesen igazad van Zsur!

Az ontottvas az egyik legolcsobb anyaga a tomegcikkeknek. Es a vasontvenygyartas is szinte osidok ota ismert es elterjedt technologia.

A haztartasi edenyek onbol, rezbol, majd ontottvasbol keszultek. Kesobb terjedtek el az acellemezbol melyhuzott fozoegenyek.  Mert a melyhuzhato minosegu acel gyartasi technologiaja is elegge keson valt ismertte.

Vaslabast, serpenyot, vasalot, vaskalyhat, tuzhelyplatnit, hamurostelyt, makdaralot, husdaralot azonos termekprofilba soroljak a szakmaban.  Ezet az ontottvas fozoedenyek olcso tomegtermekek voltak. Es szakmai szempontbol elegge igenytelenek is.

 

Mindezt azert irtam le, hogy bizonyitsan: a vasfazek nem egy kulonleges valami, nem holdszonda vagy atomeromu. Az olcso aru vaslabas is tokeletesen megfelel a konyhai celoknak.

De vannak meregdraga ontottvas egenyek is, mondhatja barki.  Igen, vannak.  De ezek nem az atlagpolgarnak keszulnek, latvanyosabb a zomancozasuk (nem jobb, csak latvanyosabb), hangzatos markecoloduma van hozzateve (aminek a fele sem igaz). Ezeknek egyetlen szerepe van: a vastagabb penztarcak megfejese, esetleg a hiszekeny reteg kihasznalasa.

 

Ugyhogy szivfajdalom nelkul vehetitek meg a legolcsobbat, mert ha nem veritek foldhoz, meg a dedunakotok is fogja tudni hasznalni.

Előzmény: ZsuR (361)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.15 0 0 363

Hát az biztos, hogy az én 14ezer forintos ovális fedeles öntöttvas tálam nem rosszabb, mint a 265ezer forintos, ugyanilyen, csak márkás elődje. Csak a máz tartóssága lehet a kérdéses.

Előzmény: H_G (362)
H_G Creative Commons License 2012.12.15 0 0 362

Amellett a kínaiak ősidők óta gyártanak maguknak öntöttvas wokokat, ehhez tkp. érthetnének jól. (Ahogy porcelánnál sem kompromittáló, hogy kínai.)

Előzmény: Törölt nick (359)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.14 0 0 361

Utana kell nezni nagyon.  En egy semmi nevut vettem sok-sok evvel ezelott 35 dollarert... igazan ez a legolcsobb... es csodalatosakat fozok benne!!!

 

 

Előzmény: Törölt nick (360)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.14 0 0 360

Visszavonom az előzőeket. Kicsit kutakodva a neken kiderül, hogy ír tervezés, ír cég, de kínai gyártmány.

Előzmény: Törölt nick (359)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.14 0 0 359

A legtöbb háztartásfelszerelési boltban lehet kapni, igaz, mostanában csak a kereket. És  kissé olcsóbban, mint a metróban.

Szemre kb úgy néz ki, mint a le creusetek, de az ára kb 5-10 százaléka annak. Az biztos, hogy sose adnék annyit egy edényért. Nem lehet annyival jobb ennél.

http://www.williams-sonoma.com/products/le-creuset-signature-10-piece-cookware-set/?pkey=ccookware-le-creuset&  a hátsó edényre megtévesztésig hasonló az enyém.

Ami nem feltétlenül jó jel, mert tele van mostanában a piac ezekre szintén megtévesztésig hasonlító kínai öntöttvassal. Ez nem kínai, hanem ír. http://www.lacuisinecookware.com/

 

Előzmény: PathosVerdesIII (358)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2012.12.14 0 0 358

Nem ismerem és a Metroba sem járok. Gondolom próbálják a Le Creuset nevet utánozni, de azok nem ilyen áron vannak :)

Nekem a következő egy Lodge 30cm-es serpenyő lesz, esetleg kettő.

Előzmény: bmari62 (355)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.10 0 0 357

Nekem van, az ovális formájú, vagy másfél éve vettem, 14-15 között. Szeretem, bár arra, amiért vettem (kenyérsütés) ritkán használom. Teljesen OK, jó nehéz, mondjuk a zománca elszineződött az alsó egyharmadán, valami kajától. Nem megyek neki drasztikus tisztítószerrel, úgyhogy így marad.

Előzmény: bmari62 (355)
ke_fe Creative Commons License 2012.12.10 0 0 356

Az, hogy sok helyen le van rola verve a zomanc, csak az esztetikai erteket csokkenti az edenynek.  Belul szorasd meg homokkal, nem fontos femtisztara a teljes feluletet, azutan avasd be. De at is csuszmakolhatod femszivaccsal, aztan avasd be.

 

A nagymamamtol rammaradt osoreg 4.5 literes labas belsejeben csak az oldalan, korben a felso 1/3 reszen volt zomancmaradek. A alja-oldala tukorsima volt a fakanaltol. Rantotthust es disznooleskor lesutott hust keszitett benne, masra nem hasznalta.

Előzmény: furjescsaba (354)
bmari62 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 355

Most  Metroban van öntöttvas edény, 16 ezer körüli áron.

A márkája :  Le cuisine

 

Ismeri valaki?

Előzmény: PathosVerdesIII (348)
furjescsaba Creative Commons License 2012.12.09 0 0 354
Köszi a válaszokat, én is hasonlóan gondoltam, de jó a megerősítés. Zománcozott, de sok helyen levert öntöttvasról van szó egyébként.
Előzmény: ZsuR (353)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.09 0 0 353

Zomancos onottvas edenyrol beszelsz?

Előzmény: furjescsaba (351)
ke_fe Creative Commons License 2012.12.09 0 0 352

Homokszoras utan a femtiszta feluletet be kell "avatni". Maskeppen rozsda lesz rajta a tarolas soran.

 

Azt hogy hogyan kell avatni, itt mar tobbszor leirtuk.

 

Hasznalat utan forro vizzel es szivaccsal elmosod, megszaritod es halovanyan ojajjal atkened.  Utanna lehet eltenni.

Ujra hasznalatba vetel elott, ha akarod, lemoshatod a regi olajat a feluletrol.

 

Nehany okolszabaly:

-ne tarolj benne etelt.

-ne fozz benne savas eteleket. Pl. paradicsom, ecetes valamik, stb.

-ne tedd mosogatogepbe!

-ne ejtsd le, mert elreped

Előzmény: furjescsaba (351)
furjescsaba Creative Commons License 2012.12.09 0 0 351

Sziasztok!

 

 Olvastam, hogy régi, zománcos edényeket le lehet homokszórni, és utánna lehet javítani. Homokszórás után úgy kell használni, mintha felületkezelés nélküli lenne?

 Köszi a választ

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 350

Ez a Tarte Tatin, kivéve, hogy ott az alma alá nem teszünk vajat, csak a cukrot. Nagyon gyakran csinálok. Én egy régi zománcos lábast tartok erre a célra.

Előzmény: PathosVerdesIII (349)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2012.12.09 0 0 349

Tegnap megcsináltuk ezt az almás sütit, isteni lett margarinnal is. Kicsi a serpenyőm ezért kibuggyant a cucc, de a sütőtakarítással együtt is megérte :)

http://thepioneerwoman.com/cooking/2009/09/apple-cake-in-an-iron-skillet/

PathosVerdesIII Creative Commons License 2012.10.22 0 0 348

Nem tudja valaki hol lehet nagyobb serpenyőket értelmes áron venni itthon? Pl a Lodge 12in amazon.com-on 18 dollár, amazon.de-n már 60 euró :(

Muity Mijo Creative Commons License 2012.08.31 0 0 347

Ragyogó válogatás. Hajrá!

Előzmény: PathosVerdesIII (346)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2012.08.31 0 0 346

Peka:

 

Potjie:

 

Dutch Oven: 

 

nem csak lényegében azonos.

Muity Mijo Creative Commons License 2012.08.31 0 0 345

Így van, lényegében mindkettőnél ugyanúgy meg kell a tüzelőanyagot gyújtani.

Előzmény: PathosVerdesIII (344)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2012.08.30 0 0 344

oké, az elv ugyanaz, csak az egyik alatt is van parázs, a másik alatt nincs. Attól még a lényeg ugyanaz :)

Előzmény: Muity Mijo (343)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.08.29 0 0 343

Itt használat közben is látható.

 

Előzmény: PathosVerdesIII (341)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.08.29 0 0 342

Annyiból hasonló, hogy konyhaművészeti eszköznek tekinthetjük, de valójáan egészen más, mint amiket te mutatsz itt.

A lábak nélküli pekát nem fűti alulról semmi, csak parázs veszi körbe és fedi be a tetejét.

A fedő speciális, úgy borítja be a tálat, hogy szennyeződés ne hulljék bele.

 

Előzmény: PathosVerdesIII (341)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2012.08.29 0 0 341

Ha jól látom ez a peka valami hasonló elgondolás, mint a dél-afrikai potjie (poyke) meg a "camp dutch oven"...

 

 

Előzmény: Muity Mijo (340)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.08.29 0 0 340

Hát ha nincs ajánlat, akkor ajánlom magamnak.

Lévén a minap egy barátomnál vendégeskedve rájöttem arra, hogy nekem nem kell, hogy magas kiadást jeletsen egy PEKA vásárlása, hiszen erre a lábasomra a repedés javítását követően csak egy tárcsa kell fedőnek, és máris működik a parázsban sütés-párolás. Nem lesz olyan cicomás, mint egy gyári, de a célnak tökéletesen megfelel.

 

 

 

 

Előzmény: ke_fe (333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!